03

طرح جامع پدافند غیرعامل خراسان جنوبی تهیه می شود

طرح جامع پدافند غیرعامل خراسان جنوبی تهیه می شود

اصغر نظافت در جلسه برنامه ریزی ستاد نکوداشت هفته پدافند غیرعامل استان با بیان اینکه باید در حالت صلح و ثبات  هم آماده دفاع باشیم، افزود: در شرایط کنونی هم در حال جنگ هستیم با این تفاوت که صدای باروت نداریم.

نظافت بیان کرد: راهبرد دشمن راهبردی چندگانه و ترکیبی است و محور آن را در فضای مجازی و سایبری گذاشته تا تاثیری بر روان جامعه بگذارد.

وی با بیان اینکه نباید همه چیز را به گردن دشمن بیاندازیم، اظهار کرد: نا آگاهی برخی از افراد باعث می شود که ناخواسته به توطئه های دشمن دامن بزنند.

نظافت با بیان اینکه تهدیدات دشمن متنوع است، اظهار کرد: در چنین شرایطی باید سطح هوشیاری و آگاهی جامعه بالا برود که این امر یکی از رسالت های ذاتی پدافند غیر عامل است.

مدیرکل پدافند خراسان جنوبی اظهار کرد: خراسان جنوبی دارای امنیتی مطلوب است که باید در راستای اعتلای این امنیت تلاش شود.

نظافت با بیان اینکه قانون گذار در ایجاد زیرساخت های امنیت برنامه ریزی کرده است، گفت: دستگاه ها موظف هستند که درصدی از اعتبارات تملک خود را صرف پروژه های پدافند غیر عامل کند.

وی با اشاره به برنامه های پیش بینی شده برای هفته پدافند غیر عامل بیان کرد: تاکنون ۲۳۰ برنامه اجرایی از سوی دستگاه ها مکتوب شده است.

نظافت بیان کرد: نواختن زنگ پدافند غیر عامل در مدارس، دیدار با نماینده ولی فقیه در استان، برگزاری همایش برگزاری مدیران، مشاوران و دبیران پرورشی آمادگی دفاعی، برگزاری جلسه هم اندیشی با حضور مسئولان اداری و برگزاری رزمایش پدافند غیر عامل شرکت گاز از جمله برنامه های پیش بینی شده است.

مدیرکل پدافند خراسان جنوبی برگزاری رزمایش عملیاتی استانی تب کریمه کنگو را از دیگر برنامه های پیش بینی شده دانست و گفت: از فرمانداران خواستاریم قبل از خطبه های نماز جمعه، توصیه های پدافند غیر عامل را ارائه دهند.

وی با بیان اینکه در همه فرمانداری ها پست کارشناس پدافند غیر عامل دیده می شود، گفت: همچنین به دنبال تهیه طرح جامع پدافند غیرعامل استان هستیم.

مدیرکل پدافند خراسان جنوبی افزود: ۵۰ درصد اعتبار لازم برای تهیه این طرح توسط پدافند غیر عامل کشور و ۵۰ درصد از محل منابع استانی است.

تعداد امتیازات: (0) Article Rating
تعداد مشاهده خبر: (26)
کد خبر: 6772
  • طرح جامع پدافند غیرعامل خراسان جنوبی تهیه می شود

RSS comment feed نظرات ارسال شده

هم اکنون هیچ نظری ارسال نشده است. شما می توانید اولین نظردهنده باشد.

ارسال نظر جدید

تنها کاربران ثبت نام کرده مجاز به ارسال نظر می باشند.
اين ماه: 59047                              ديروز: 1756                              امروز: 921

کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت برای تبیان خراسان جنوبی (سال 2019) محفوظ می باشد.