14

پدافند غیر عامل، مناسب ترین شیوه کاهش مخاطرات و آسیب پذیری در جامعه است

پدافند غیر عامل، مناسب ترین شیوه کاهش مخاطرات و آسیب پذیری در جامعه است

رئیس اداره تبلیغات اسلامی شهرستان بشرویه،در جمع نماز گزاران مسجد امیر المومنین(ع)گفت: پدافند غیر عامل، مناسب ترین شیوه کاهش مخاطرات و کاهش آسیب پذیری در جامعه است.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تبلیغات اسلامی استان خراسان جنوبی،حجت‌الاسلام رضا بهشتی فر، رئیس اداره تبلیغات اسلامی شهرستان بشرویه در جمع نماز گزاران مسجد امیر المومنین(ع) با اشاره به هفته پدافند غیر عامل و با اشاره به اینکه در جهان امروز کشورهایی وجود دارندکه نقاط آسیب پذیری آنها فراوان است و دشمن می تواند با ضربات سریع، حیاتی ترین منابع آنان را منهدم نماید، گفت: پدافند غیر عامل، بهترین راهکار افزایش آستانه مقاومت ملی و یکی از مهمترین ابزارهای بازدارندگی است.

وی در ادامه با بیان اینکه جوامعی که پدافند غیر عامل را به‌عنوان یک راهکار اصلی بر می گزینند، به شرایطی از نظر کاهش آسیب پذیری دست می یابند که مطامع کشورهای تهدید کننده بر علیه آنها کاهش می یابد تصریح کرد: پدافند غیر عامل، بهترین و مناسب ترین شیوه کاهش مخاطرات و کاهش آسیب پذیری به شمار می رود.

رئیس اداره تبلیغات اسلامی شهرستان بشرویه، پدافند غیر عامل را عنصری پویا و متحرک برشمرد و اظهار داشت:این موضوع باید همواره در صدر تلاش های علمی و پژوهشی قرار گیرد.

وی فرهنگ سازی و ایجاد باور عمومی در مورد تاثیر پدافند غیر عامل در کاهش آسیب پذیری را مهمترین اولویت اجرای این طرح دانست و افزود: برخورداری از نظام یکپارچه، هماهنگ و کارآمد پدافند غیر عامل کشور با قابلیت تعامل سازنده و پیشبرنده موجب افزایش آستانه مقاومت ملی و توسعه پایدار توان ملی کشورخواهد شد.

حجت‌الاسلام بهشتی فر با اشاره به این مطلب که موضوع پدافند غیر عامل با توجه به سیاست ها و راهبردهای تعریف شده از ابعاد و زوایای مختلفی برخوردار است، عنوان کرد: بخش عمده این سیاست ها به زیرساخت های غیر نظامی کشور در مقابله با تهدیدات نوین دشمنان همانند تهدیدات میکروبی، شیمیایی، سایبری، الکترونیک و... معطوف می‌شود.

امام جماعت مسجد امیر المومنین(ع) یادآور شد: در زمینه های فرهنگی و اجتماعی نیز برای دستگاه های مرتبط جهت ترویج و توسعه فرهنگ پدافند غیر عامل، وظایفی می توان ارائه کرد که اگر به درستی انجام شود قسمت عمده ای از مشکلات جامعه خود به خود مرتفع خواهد شد.

وی افزایش اطلاع‌رسانی و آگاه سازی عمومی در خصوص اهمیت پدافند غیر عامل، توانمند سازی اقشار تاثیر گذار در زمینه سیاست ها و راهبردهای پدافند غیر عامل، استفاده از ظرفیت فعالان فرهنگی به‌ویژه تشکل های دینی وتقویت آنان به منظور عمومی سازی پدافند غیر عامل از طریق آموزش های عمومی را از راه های تقویت این امر معرفی کرد.

تعداد امتیازات: (0) Article Rating
تعداد مشاهده خبر: (100)
کد خبر: 6793
  • پدافند غیر عامل، مناسب ترین شیوه کاهش مخاطرات و آسیب پذیری در جامعه است

RSS comment feed نظرات ارسال شده

هم اکنون هیچ نظری ارسال نشده است. شما می توانید اولین نظردهنده باشد.

ارسال نظر جدید

تنها کاربران ثبت نام کرده مجاز به ارسال نظر می باشند.
اين ماه: 74683                              ديروز: 3517                              امروز: 733

کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت برای تبیان خراسان جنوبی (سال 2019) محفوظ می باشد.