15

اعزام ۴۵ تن از علمای اهل سنت شهرستان درمیان به مشهد مقدس

اعزام ۴۵ تن از علمای اهل سنت شهرستان درمیان به مشهد مقدس

رئیس اداره تبلیغات اسلامی شهرستان درمیان گفت: تعداد 45 نفر از علمای شهرستان درمیان عازم مشهد مقدس شدند.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تبلیغات اسلامی خراسان جنوبی حجت‌الاسلام محمد هادی نودهی، رئیس اداره تبلیغات اسلامی شهرستان درمیان گفت: ۴۵ نفر از علمای اهل سنت این شهرستان به مشهد مقدس و در ایام شهادت ثامن الائمه (ع)اعزام شدند.

وی گفت: توجه به علاقه مندی برادران اهل سنت به زیارت مرقد مطهرامام رضا (ع) زمینه لازم جهت اعزام این عزیزان به مشهد مقدس فراهم شد و تعداد ۴۵ نفر از علمای برجسته اهل سنت این شهرستان به مشهد مقدس عازم شدند.

حجت‌الاسلام نودهی با اشاره به روایتی گفت: پاداش زیارت حضرت رضا (ع) مقایسه با پاداش حج شده است که نشان از اهمیت بالای زیارت آن امام همام دارد.

وی ادامه داد: جناب شیخ طوسی از حضرت رضا ـ علیه‌السلام ـ نقل کرده است که آن حضرت فرمود: «در خراسان بقعه‌ای است و زمانی خواهد آمد که آن بقعه همواره محل رفت‌وآمد و مطاف فرشتگان می‌شود تا روز قیامت که در صور دمیده می‌شود و قیامت فرامی‌رسد.» پرسیدند: ای پسر رسول خدا! این بقعه کدام بقعه است؟ فرمود: این بقعه در سرزمین طوس است، به خدا سوگند! آن زمین باغی از باغ‌های بهشت است. هر که مرا در این بقعه زیارت کند مانند کسی است که رسول خدا را زیارت کرده است و برای او پاداش هزار حج مقبول و هزار عمره مقبول نوشته خواهد شد و من و پدرانم روز قیامت شفاعت کننده او خواهیم بود.

تعداد امتیازات: (0) Article Rating
تعداد مشاهده خبر: (100)
کد خبر: 6794
  • اعزام ۴۵ تن از علمای اهل سنت شهرستان درمیان به مشهد مقدس

RSS comment feed نظرات ارسال شده

هم اکنون هیچ نظری ارسال نشده است. شما می توانید اولین نظردهنده باشد.

ارسال نظر جدید

تنها کاربران ثبت نام کرده مجاز به ارسال نظر می باشند.
اين ماه: 74523                              ديروز: 3517                              امروز: 573

کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت برای تبیان خراسان جنوبی (سال 2019) محفوظ می باشد.