19

قرائت ۲۸۳ زیارت از بعید در مساجد خراسان جنوبی

قرائت ۲۸۳ زیارت از بعید در مساجد خراسان جنوبی

مدیرکل تبلیغات اسلامی خراسان جنوبی گفت: ۲۸۳ زیارت از بعید در سالروز رحلت پیامبر (ص) در مساجد شهرها و روستاهای استان قرائت می‌شود.

به گزارشروابط عمومی اداره کل تبلیغات اسلامی خراسان جنوبیف حجت‌الاسلام احمد رضایی، مدیرکل تبلیغات اسلامی خراسان جنوبی بیان کرد: همزمان با سالروز رحلت پیامبر اکرم (ص)، ۲۸۳ زیارت از بعید در مساجد خراسان جنوبی قرائت می‌شود.

وی با بیان اینکه زیارت از بعید در ۹۵ مسجد شهری و ۱۸۸ مسجد روستایی قرائت می‌شود، اظهار کرد: زیارت از بعید یکی از دعاهای سالروز رحلت پیامبر اکرم (ص) بوده و از مفاهیم بسیار غنی و پربار برخوردار است که باید قرائت آن در میان مسلمانان ترویج شود.

مدیر کل تبلیغات اسلامی خراسان جنوبی افزود: زیارت از بعید در بیست و هشتم ماه صفر همزمان با سالروز وفات آن حضرت قرائت می‌شود.

حجت‌الاسلام رضایی با اشاره به شهادت امام رضا(ع) در پایان ماه صفر، بیان کرد: ۱۰۰ نفر از هم استانی های اهل سنت در قالب دو کاروان زیارتی به مشهد مقدس اعزام شدند.

مدیر کل تبلیغات اسلامی خراسان جنوبی از اعزام تعداد ۳۸ کاروان پیاده با جمعیت ۳۴۷۸ نفر برای زیارت امام رضا(ع) خبر داد و گفت: هدف از شرکت در این پیاده روی ها نمایش ارادت به اهل بیت (ع) است.

مدیرکل سازمان تبلیغات اسلامی خراسان جنوبی گفت: تاکنون ۱۳۵ کاروان با اتوبوس به مشهد مقدس اعزام شدند که بیشترین آنها از شهرستان‌های درمیان و طبس بوده و کاروان‌های پیاده نیز به طور میانگین دوازده تا چهارده روز در مسیر هستند.

مدیرکل سازمان تبلیغات اسلامی خراسان جنوبی گفت: در دهه آخر صفر ۴۳۰ مبلغ به نقاط مختلف استان اعزام شدند که این مبلغان از روحانیون مستقر و بومی هستند.

حجت‌الاسلام رضایی افزود: تبیین جاگاه ولایت، نقش ولی فقیه، بیان سیره عملی و فضیلت‌های اهل بیت، تبیین فرهنگ مقاومت، حجاب و عفاف، ایثار و شهادت، بیان احکام و تبیین فرمایشات رهبری در زمینه تولید ملی و کالای ایرانی از جمله برنامه‌های این ایام است.

تعداد امتیازات: (0) Article Rating
تعداد مشاهده خبر: (89)
کد خبر: 6796
  • قرائت ۲۸۳ زیارت از بعید در مساجد خراسان جنوبی

RSS comment feed نظرات ارسال شده

هم اکنون هیچ نظری ارسال نشده است. شما می توانید اولین نظردهنده باشد.

ارسال نظر جدید

تنها کاربران ثبت نام کرده مجاز به ارسال نظر می باشند.
اين ماه: 74688                              ديروز: 3517                              امروز: 738

کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت برای تبیان خراسان جنوبی (سال 2019) محفوظ می باشد.