03

کاهش آسیب‌های اجتماعی با تلاش مجاهدانه محقق می‌شود

کاهش آسیب‌های اجتماعی با تلاش مجاهدانه محقق می‌شود

مدیرکل تبلیغات اسلامی خراسان جنوبی در نهمین جلسه مواد مخدر استان گفت: کاهش آسیب‌های اجتماعی با تلاش مجاهدانه محقق می‌شود.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تبلیغات اسلامی خراسان جنوبی، حجت‌الاسلام احمد رضایی، مدیرکل تبلیغات اسلامی خراسان جنوبی در نهمین جلسه کمیته فرهنگی شورای مبارزه با مواد مخدر خراسان‌جنوبی گفت: متاسفانه سن استعمال مواد مخدر کاهش پیدا کرده است که باید نسبت به عوامل رشد آن توجه ویژه داشته باشیم.

مدیرکل تبلیغات اسلامی خراسان‌جنوبی با اشاره به لزوم توجه به محیط رشد کودکان اظهار کرد: دو مؤلفه مهم در کاهش سن اعتیاد افراد نقش به سزایی دارند که اولین مکان محیط خانواده است چرا که کودکان در آن شخصیت اصلی خود را پیدا می‌کنند.

حجت‌الاسلام رضایی با اشاره به اینکه مؤلفه مهم دوم در شکل‌گیری شخصیت کودک مدرسه است، ادامه داد: مسئولین باید در این دو بخش کار مجاهدانه انجام دهند تا کودکان ما از آسیب به دور باشند.

وی با تبیین اینکه برای رفع آسیب‌های اجتماعی باید کار مجاهدانه داشته باشیم، گفت: خانواده‌های ما باید مهارت تربیتی شان بالا برود چرا که بر خلاف گذشته بسترهای گرفتار شدن در آسیب‌های اجتماعی بسیار زیاد شده است.

مدیرکل تبلیغات اسلامی خراسان‌جنوبی اظهار کرد: برای کاهش آسیب‌ها و از جمله معضل اعتیاد پدر و مادر و اولیا و مربیان آموزش و پرورش، همراه با هم باید وقت زیادی برای پرورش کودکان بگذارند.

حجت‌الاسلام رضایی بیان کرد: مشاورین مذهبی خوبی در مدارس فعالیت می‌کنند که می‌توانند کمک کار بسیار خوبی در زمینه کاهش آسیب های اجتماعی و اعتیاد برای پدر و مادرها و مسئولین مدارس بوده و از علم و تجربه آنان استفاده شود.

وی با اشاره به اینکه دوستی‌های ناصحیح باعث بسیاری از آسیب‌های اجتماعی و از جمله اعتیاد در جوانان می‌شود، یادآور شد: صمیمیت پدر و مادر با فرزند، فضای امن برای رشد کودکان مهیا خواهد شد.

تعداد امتیازات: (0) Article Rating
تعداد مشاهده خبر: (103)
کد خبر: 6828
  • کاهش آسیب‌های اجتماعی با تلاش مجاهدانه محقق می‌شود

RSS comment feed نظرات ارسال شده

هم اکنون هیچ نظری ارسال نشده است. شما می توانید اولین نظردهنده باشد.

ارسال نظر جدید

تنها کاربران ثبت نام کرده مجاز به ارسال نظر می باشند.
اين ماه: 74577                              ديروز: 3517                              امروز: 627

کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت برای تبیان خراسان جنوبی (سال 2019) محفوظ می باشد.