22

برگزاری پنج هزار و ۷۳۶ نفرساعت آموزش در قالب ۹ کارگاه در خراسان جنوبی

برگزاری پنج هزار و ۷۳۶ نفرساعت آموزش در قالب ۹ کارگاه در خراسان جنوبی

کارشناس امور رسانه اداره کل تبلیغات اسلامی خراسان جنوبی از 5736 نفر ساعت آموزش با موضوع ارتقا سواد رسانه‌ای در قالب 9 کارگاه آموزشی در استان خراسان جنوبی خبر داد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تبلیغات اسلامی خراسان جنوبی، احمد فنودی، کارشناس امور رسانه اداره کل تبلیغات اسلامی خراسان جنوبی گفت: اداره کل تبلیغات اسلامی خراسان جنوبی با توجه به در اختیار داشتن جامعه آماری بالا از شبکه‌های مردمی و ضریب تأثیر این شبکه‌ها در جریان‌سازی فرهنگی استان، با رویکرد ارتقای سطح سواد رسانه‌ای اقشار تأثیر گذار و شبکه تبلیغ، بحث آموزش سواد رسانه را در طول سال ۱۳۹۷ در دستور کار قرار داد و با برگزاری ۹ کارگاه در این موضوع تعداد ۷۱۷ نفر آموزش های لازم را فراگرفتند.
وی افزود: از نظر نوع مخاطبین از مجموع این ۷۱۷ نفر، تعداد ۳۴۴ نفر آنها از طلاب، مبلغین و روحانیون، ۱۷۸ نفر از مسئولان هیئات مذهبی و مداحان، ۳۸ نفر از فعالان قرآنی و ۱۵۷ نفر از سایر اقشار تأثیرگذار بودند و از نظر جنسیت مخاطب نیز، تعداد ۵۴۲ نفر مرد و ۱۷۵ نفر زن در این کارگاه‌ها شرکت کردند.

وی همچنین از برگزاری ۳ نشست تخصصی دیگر با عناوین «خانواده؛ فضای مجازی و آسیب شناسی فضای مجازی» در سال ۹۷ خبر داد و گفت: تعداد ۲۰ گفتمان دینی با موضوع خانواده و فضای مجازی در مساجد و مدارس استان خراسان جنوبی برگزار شد.
وی با اشاره به لزوم آموزش همگانی همه اقشار جامعه در حوزه رسانه و فضای مجازی گفت: نهادهای دینی، مدنی و صنفی باید اعضا و زیر مجموعه خود را تحت آموزش مستمر در زمینه سواد رسانه‌ای قرار دهند تا با این روش، همه اقشار به سطحی مقبول از سواد رسانه‌ای دست‌یابند و از آفت تحریف اخبار و عملیات روانی در امان باشند.
کارشناس امور رسانه اداره کل تبلیغات اسلامی استان با تأکید برعمق تأثیر رسانه بر سبک زندگی گفت: استمرار آموزش‌ در حوزه رسانه و مسجد محور کردن فعالیت‌های رسانه‌ای و بهره گیری از ظرفیت اقشار مذهبی برای تولید محتوای دینی در سال آینده در دستور کار این مجموعه خواهد بود.
وی با اشاره به تنوع بی نظیر رسانه در نوع عرضه محتوا و پیام، خلاقیت، به روز بودن و عرضه مبتکرانه پیام گفت: تغییر سبک زندگی یکی از کارکردهای رسانه است و باید از این امکان و توان رسانه‌ها برای شکل‌دهی به اندیشه ها، باورها و رفتارهای جامعه در جهت مثبت استفاده شود و این مسئله بسیار تخصصی و نیاز به تلاش جهادی فعالان عرصه فضای مجازی دارد.

تعداد امتیازات: (0) Article Rating
تعداد مشاهده خبر: (66)
کد خبر: 6853
  • برگزاری پنج هزار و ۷۳۶ نفرساعت آموزش در قالب ۹ کارگاه در خراسان جنوبی

RSS comment feed نظرات ارسال شده

هم اکنون هیچ نظری ارسال نشده است. شما می توانید اولین نظردهنده باشد.

ارسال نظر جدید

تنها کاربران ثبت نام کرده مجاز به ارسال نظر می باشند.
اين ماه: 74512                              ديروز: 3517                              امروز: 562

کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت برای تبیان خراسان جنوبی (سال 2019) محفوظ می باشد.