(آرشیو نویسنده mo dir)

24
فرقه مسیحی مخالف تثلیث
چکیده: ↙️ فرقه شاهدان یهوه از جمله مخالفان سرسخت آموزه تثلیث هستند و آن را انحرافی بزرگ از مسیحیت اصیل می‌دانند. در مورد عیسی مسیح می‌گویند او یک انسان عادی است همانند دیگران اما با این تفاوت که رفتار و اخلاق او الهی است.  شاهدان یهوه به منظور اثبات اعتقادات خود در مورد تثلیث و نیز اینكه عیسی مسیح همان یهوه نیست، به كتاب مقدس استناد می&zw... ادامه »
24
جایگاه عقل در معنویت‌های نوظهور
چکیده: در فرقه "عرفان حلقه" عقل چنین توضیح داده می‌شود: «عقل پیوسته با کارهایی که منافع ملموس و مادی نداشته باشد، مخالفت می‌کند و هر جا که انسان بخواهد کار دل را دنبال کند، مخالفت سرسختانه نشان می‌دهد. برای نمونه وقتی که شخصی بخواهد تجربه‌ای ماورایی و غیرمتعارف پیدا کند، عقل به شدت واکنش نشان داده و چنین دنیایی را منکر می‌ش... ادامه »
24
تقسیم دنیا به «ما» و «آنها» در فرقه‌ها
چکیده: اصلی‌ترین چیزی که اعضای فرقه باید بیاموزند این است که آنها با افراد بیرون از فرقه فرق دارند و لذا پررنگ ترین خط‌کشی در ذهن هر عضو فرقه خطی فرضی است که بین خود و دیگران رسم می‌کند و به این ترتیب دنیای فرقه‌ها به ما و آنها تقسیم می‌شود.  در اصلِ گروهیِ « ما در برابر آنها» از نظام اعتقادی « همه چیز یا ه... ادامه »
23
منظور نیچه از اینکه خدا مرده است چیست؟
چکیده: خدا مرده است.  خدا مرده باقی می‌ماند.  و ما او را کشته‌ایم.  چگونه خود را تسلی خواهیم داد، جنایتکاران تمامِ جنایتکاران را؟  آنچه مقدس‌ترین و مقتدرترین چیز بود که تاکنون جهان به خود دیده است، بر اثر خونریزی بسیار حاصل از چاقوهای ما مرده است؛ چه کسی ما را از این خون پاک خواهد کرد؟  چه آبی برای ما موجود است... ادامه »
23
فضای مجازی؛ موهبت یا بلا؟
چکیده: فضای مجازی پدیده‌ای است که در امتداد رسانه‌های تصویری چون تلویزیون به وجود آمده است. اما با تفاوت‌هایی اساسی با تلویزیون که شاید همین تفاوت‌هاست که ما را در دو راهی موهبت و بلا بودن این رسانه جدید الظهور قرار می‌دهد! یکی از ویژگی‌های اساسی فضای مجازی تعاملی بودن است. منظور از تعاملی بودن امکان «تعامل داشتن&raq... ادامه »
23
سواد رسانه‌ای الزامی برای خانواده‌ها
چکیده: سواد رسانه‌ای در دنیای امروز دانشی است الزامی، که نه سن و سال می‌شناسد نه زن و مرد و نه شاغل و بیکار همه به آن نیاز دارند نیازی که شاید بخشی از آن با کمک و حمایت دولت بر طرف شود. مهر ماه امسال سومین سالی است که کتاب تفکر و سواد رسانه‌ای در پایه یازدهم در مدارس تدریس می‌شود. اگر چه به این کتاب به لحاظ فنی و محتوایی نقدهای ... ادامه »
23
سیاست؛ عرصه‌ کشتن فضائل و معنویّات
چکیده: از نظر امام خمینی(ره)، دیکتاتوری هنگامی آغاز می شود که انسان خطایی کند و پس از دریافتن خطایش، به جای اعتراف به آن و اصلاحش، مصرّانه بر آن پای بفشارد و راه کج خود را ادامه دهد. تلاش برای پیوند دادن حکومت‌ها با فضایل اخلاقی، سابقه‌ای دیرپا در تأمل‌های نظری حکما و اندیشمندان سیاسی داشته است. قراردادن دولت در یک محمل اخلاقی، مفهوم... ادامه »
23
اگر هدف خدا هدایت بود، چرا شیطان خلق شد؟
چکیده: خدا شیطان را خلق نکرد، بلکه شیطان، خودش شیطان شد. همین شیطان 6 هزار سال خدا را بندگی کرد. جزء مقربین درگاه خداوند بود و حتی معلم ملائکه بود. تنها چیزی که شیطان را شیطان کرد، سجده نکردن در مقابل آدم بود. بعضی ها می گویند اگه خداوند هدفش این است که انسان را هدایت کند، سپس پیامبران و قرآن کریم را فرستاد تا به وسیله آن ها انسان ها به اوج کمال برسد، ... ادامه »
23
نکاتی درباره "مهریه" در داستان ازدواج موسی(ع)
چکیده: بر اساس آیات قرآن والدین به خصوص پدر عروس نباید در امر ازدواج سخت‏گیرى کند و در پرداخت مهریه، توان داماد را در نظر بگیرد و در میزان مهریه، داماد را در تنگنا قرار ندهد. مهریه در دین مبین اسلام بر اساس نصّ صریح قرآن با تعبیر «صِداق» یکی از ضروریات امر ازدواج شمرده و تبدیل به سنتی حَسنه شد. خداوند در آیه چهارم سوره نساء در ا... ادامه »
23
ماموریت ویژه سازمان تبلیغات اسلامی در حاشیه شهر بیرجند
چکیده: مدیرکل تبلیغات اسلامی خراسان‌جنوبی گفت: کنترل و کاهش آسیب‌های اجتماعی نیازمند پشتوانه علمی است و سازمان تبلیغات طی ماه های اخیر در این خصوص به صورت جدی وارد عمل شده است. در عالم واژه‌ها برخی از کلمات با خود تلخی ناگواری را به همراه دارند و همراه این تلخی تلنگری نیز بر انسان دردمند نسبت سلامت و آسایش جامعه وارد می‌کند . ا... ادامه »
23
پنج هزار گواهینامه قرآنی در خراسان جنوبی صادر شد
چکیده: مدیرکل تبلیغات اسلامی خراسان جنوبی گفت: یک هزار کلاس قرآن طی سال گذشته در استان برگزار و پنج هزار گواهینامه قرآنی صادر شده است. حجت الاسلام احمد رضایی ظهر سه شنبه در دیدار با مجمع نمایندگان استان، اظهار کرد: سازمان تبلیغات اسلامی در حوزه های مختلف دین فعالیت هایی را انجام می دهد. وی با بیان اینکه رویکرد کلی سازمان پرهیز از فعالیت های شعاری و ... ادامه »
23
در حوزه نماز باید کاری ریشه‌ای و اصیل انجام شود
چکیده: آیت‌الله عبادی با بیان اینکه عبادت تنها به نماز خلاصه نمی‌شود گفت: در حوزه نماز باید کاری ریشه‌ای و اصیل انجام شود وهر کاری که بر اساس وظیفه و نیت الهی انجام شود، عبادت است. به گزارش روابط عمومی اداره کل تبلیغات اسلامی خراسان جنوبی، آیت‌الله سیدعلیرضا عبادی، نماینده ولی‌فقیه در خراسان جنوبی در دیدار با ائمه جماعات، راب... ادامه »
23
خبرگزاری مهر هیچ‌گاه گرفتار افراط و تفریط نشده است
چکیده: مدیرکل تبلیغات اسلامی خراسان جنوبی گفت: خبرگزاری مهر هیچ‌گاه گرفتار افراط و تفریط نشده است. به گزارش روابط عمومی اداره کل تبلیغات اسلامی خراسان جنوبی، حجت‌الاسلام احمدرضایی، مدیرکل تبلیغات اسلامی خراسان جنوبی در بازدید کارکنان سازمان جهاد کشاورزی استان از خبرگزاری مهر بیان کرد: با توجه به شرایط پیش رو، رسالت رسانه‌ها بسیار سنگین... ادامه »
23
خدای بی نام به روایت "ارباب حلقه‌ها"
چکیده: طاهری در رابطه با بی‌نامی خداوند می‌گوید: اگر ما برای خداوند نام بگذاریم (مانند رحمن، رحیم و ...) بت پرست شده‌ایم»  منبع؛ سلسله مباحث عرفان کیهانی، جلسه ششم، ص ۹۱. این درحالی است که همین افراد در سرآغاز مطالبشان می‌گویند: «به نام بی‌نام او» که این خود یک نوع نام گزاری برای خدا به حساب می&zwn... ادامه »
23
مؤسسات فرهنگی قرآن و عترت خراسان جنوبی معاف از مالیات شدند
چکیده: مدیرعامل اتحادیه مؤسسات و تشکل‌های مردمی، فرهنگی قرآن و عترت خراسان جنوبی گفت: تمامی مؤسسات و تشکل‌های مردمی، فرهنگی قرآن و عترت استان از مالیات معاف شدند. محمد الهی گفت: با پیگیری‌های مستمر اتحادیه مؤسسات و تشکل‌های مردمی، فرهنگی قرآن و عترت خراسان جنوبی، تمامی مؤسسات و تشکل‌های مردمی، فرهنگی قرآن و عترت استان ... ادامه »
23
برگزاری نشست تخصصی دعوت به نماز در خوسف
چکیده: نشست تخصصی شیوه دعوت نماز جوانان با سخنرانی حجت‌الاسلام رمضانی مسئول امور فرهنگی اداره تبلیغات اسلامی شهرستان خوسف با حضور جوانان برگزار شد. به گزارش روابط عمومی اداره کل تبلیغات اسلامی خراسان جنوبی، حجت‌الاسلام هادی نبئی، مسئول اداره تبلیغات اسلامی شهرستان خوسف از برگزاری نشست تخصصی شیوه های دعوت نماز با سخنرانی حجت‌الاسلام مرت... ادامه »
23
برگزاری سومین جلسه ستاد ساماندهی شئون فرهنگی در مناسبتهای مذهبی خراسان جنوبی
چکیده: سومین جلسه ستاد ساماندهی شئون فرهنگی در مناسبتهای مذهبی خراسان جنوبی برگزار شد. به گزارش روابط عمومی اداره کل تبلیغات اسلامی خراسان جنوبی، حجت‌الاسلام احمد رضایی، مدیرکل تبلیغات اسلامی خراسان جنوبی در سومین جلسه ستاد ساماندهی شئون فرهنگی در مناسبتهای مذهبی استان ضمن تبریک سالروز ازدواج حضرت علی علیه السلام و حضرت فاطمه سلام الله علیها سلا... ادامه »
23
بدعت‌های انجمن‌ حجتیه(6)
چکیده: بدعت ششم: تفکیک دین از سیاست  یکی از بزرگ‌ترین بدعت‌های انجمن، تفکیک دین از سیاست است.  انجمن‌حجتیه همواره اذعان می‌دارد که نه تنها در طول انقلاب که بعد از آن هم فقط به کار خالص دین پرداخته و هیچ کاری به امور سیاسی نداشته‌است.  به این ترتیب یعنی تمامی احکام سیاسی اسلام را نفی کرده‌اند و این، بدعتی کلا... ادامه »
22
۱۴ خانه قرآن در روستاها و مناطق محروم سرایان راه اندازی شد
چکیده: رئیس اداره تبلیغات اسلامی شهرستان سرایان از راه اندازی ۱۴ خانه قرآن در روستاها و مناطق محروم این شهرستان خبر داد. حجت الاسلام سهرابی نژاد در گفتگو با خبرنگار مهر اظهار کرد: فعالیت های این نهاد در پنج حوزه دارالقرآن، امور مساجد، اعزام مبلغ، تشکل های دینی و عمرانی پیگیری می شود. وی بیان کرد: به همت اداره تبلیغات اسلامی شهرست... ادامه »
22
بازاریابی در استارتاپ‌ها
چکیده: بازاریابی محصول، مسئول توسعه موقعیت‌ها، پیام‌ها و توانا کردن تیم‌های بازاریابی و فروش برای اطمینان از هماهنگی و کارآیی مؤثر در جهت ایجاد و استفاده از موقعیت‌ها است.  بازاریابی محصول درواقع زیرمجموعه مدیریت محصول است. کسانی که در شرکت‌های نوپای فناوری کار می‌کنند، می‌دانند که به انجام رساندن کارها بر جایگا... ادامه »
صفحه 1 از 77اولين   قبلي   [1]  2  3  4  5  6  7  8  9  10  بعدي   آخرين   
تاکنون: 240304             این ماه: 163958         دیروز: 3118         امروز: 1677

کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت برای تبیان خراسان جنوبی (سال 2018) محفوظ می باشد.