(آرشیو نویسنده mo dir)

22
«غدیر»، مشغولیتی به عقده یا ‌مسئولیتی بر عهده
چکیده: عید سعید غدیر هر سال ما را به یاد رویداد بزرگ صدر اسلام می‌اندازد و پیامهای فراوان آن حادثه به ذهنها خطور می‌کند. با این حال، توجهات ما به حادثه غدیر خالی از نقاط ضعف نیست و در اینجا می‌خواهیم به برخی از این اشکالهای فکری-رفتاری که در رابطه با غدیر روی می‌دهد بپردازیم.  دوستداران مولا! به هوش آخرین باری که پیامبر اکرم ص... ادامه »
21
وسیله خدا برای دفع فساد باش!
چکیده: ما باید تکلیف خودمان را مشخص کنیم و بدانیم که در کدام طرف ایستاده‌ایم؛ یا باید با سکوتمان از جبهه ظلم و فساد حمایت کنیم و یا باید در مقابل مفسدین اجتماعی، اقتصادی و سیاسی بایستیم و برای برقراری عدالت تلاش کنیم. همه ما به‌نوعی از برقراری عدالت و نبود ظلم و فساد خوشمان می‌آید، اما از طرفی میل و کشش درونی مرموزی برای اینکه بر دیگ... ادامه »
16
معامله قرن با همت و ایمان جبهه مقاومت محکوم به شکست است
چکیده: متن پیام رهبر انقلاب اسلامی که صبح امروز حجت‌الاسلام والمسلمین نواب (نماینده ولی‌فقیه در امور حج و زیارت و سرپرست حجاج ایرانی) آن را در صحرای عرفات قرائت کرد. حضرت آیت الله خامنه‌ای در پیامی به زائران بیت الله الحرام، برائت از مستکبران و در رأس آن آمریکا را به ‌معنی برائت از مظلوم‌کشی و جنگ‌افروزی، محکوم کردن کا... ادامه »
15
تقوا، حلقه مفقوده در شبکه های اجتماعی و فضای مجازی است
چکیده: عضو هیئت علمی پژوهشگاه فرهنگ و اندیشه اسلامی تصریح کرد: تقوا، حلقه مفقوده در شبکه های اجتماعی و فضای مجازی است. حجت الاسلام والمسلمین محمد ملک زاده در گفتگو با خبرنگار خبرگزاری «حوزه» با بیان این که رشد سریع و پیشرفت روزافزون تکنولوژی در عرصه های مختلف به ویژه در حوزه ارتباطات و رسانه ها، تحولات پرشتاب با پیامدهای مثبت و ... ادامه »
31
ثبت نام ۱۷۰ دانش آموزش در مدارس معارف اسلامی صدرای خراسان جنوبی
چکیده: مدیرکل اداره تبلیغات اسلامی خراسان جنوبی از ثبت نام 170 دانش آموز در مدارس صدرای خراسان جنوبی خبر داد و گفت: از بین این دانش آموزان تعداد 120 نفر پذیرفته خواهند شد. به گزارش روابط عمومی اداره کل تبلیغات اسلامی خراسان جنوبی، حجت‌الاسلام احمد رضایی، مدیرکل اداره تبلیغات اسلامی خراسان جنوبی در بازدید از مدارس صدرای دخترانه و پسرانه شهرستان بیر... ادامه »
26
برپایی ۲۵ پایگاه اوقات فراغت در شهرستان قاین
چکیده: مسئول اداره تبلیغات اسلامی شهرستان قاین از برپایی ۲۵ پایگاه اوقات فراغت در این شهرستان ویژه تابستان 98 خبر داد. به گزارش روابط عمومی اداره کل تبلیغات اسلامی استان خراسان جنوبی، حجت‌الاسلام احمد علیپور، مسئول اداره تبلیغات اسلامی شهرستان قاین از برپایی ۲۵ پایگاه اوقات فراغت به همت روحانیون مستقر و طرح هجرت در سطح روستاهای این شهرستان خبر د... ادامه »
22
اطلاعات ۸۱۳ هیئت مذهبی خراسان جنوبی در سامانه طوبی ثبت شد
چکیده: دبیر شورای هیئت های مذهبی تبلیغات اسلامی خراسان جنوبی گفت: تاکنون اطلاعات ۸۱۳ هیئت مذهبی استان در سامانه طوبی ثبت شده است. به گزارش روابط عمومی اداره کل تبلیغات اسلامی خراسان جنوبی، سید محمد حسینی، دبیر شورای هیئت های مذهبی تبلیغات اسلامی خراسان جنوبی گفت: باید اطلاعات هیئت های مذهبی، کانون های فرهنگی و تبلیغی، انجمن های اسلامی و مداحان در سام... ادامه »
10
برپایی ۳۰ پایگاه اوقات فراغت در شهرستان بیرجند
چکیده: رئیس اداره تبلیغات اسلامی بیرجند گفت: طی سال جاری ۳۰ پایگاه اوقات فراغت در قالب ۵۰۰ کلاس در بیرجند برپا می‌شوند. به گزارش روابط عمومی اداره کل تبلیغات اسلامی خراسان جنوبی، حجت‌الاسلام ابوالقاسم لطفی، رئیس اداره تبلیغات اسلامی شهرستان بیرجند با اشاره به اهمیت توجه به اوقات فراغت جوانان و نوجوانان با بیان اینکه طی تابستان سال گذشته ۲۸ ... ادامه »
28
مهم ترین بخش وصیت نامه شهدا اطاعت پذیری از ولایت فقیه است
چکیده: مدیرکل تبلیغات اسلامی خراسان جنوبی در یادواره شهدای روستای اسفشاد قاین گفت: مهم‌ترین بخش وصیت نامه شهدا؛ اطاعت‌پذیری از ولایت فقیه است. به گزارش روابط عمومی اداره کل تبلیغات اسلامی استان خراسان جنوبی، حجت‌الاسلام احمدرضایی، مدیرکل تبلیغات اسلامی خراسان جنوبی در یادواره ۴ شهید روستای اسفشاد شهرستان قاینات اظهار کرد: شهدا چراغ راه... ادامه »
27
فعالیت ۲۰۰ پایگاه اوقات فراغت تابستانی در خراسان جنوبی
چکیده: مدیر کل تبلیغات اسلامی خراسان جنوبی گفت: ۲۰۰ پایگاه اوقات فراغت در سراسر این استان با هدف اجرای برنامه‌های متنوع فرهنگی و ورزشی در تابستان 98 فعالیت خواهند داشت. به گزارش روابط عمومی اداره کل تبلیغات اسلامی خراسان جنوبی، حجت‌الاسلام احمد رضایی، مدیر کل اداره تبلیغات اسلامی خراسان جنوبی در گفتگو با روابط عمومی این اداره کل با اشاره به ح... ادامه »
26
لزوم ارائه طرح‌های عمومی متنوع مربوط به اوقات فراغت در خراسان جنوبی
چکیده: معاون فرهنگی اداره کل تبلیغات اسلامی خراسان جنوبی گفت: ارائه طرح‌های عمومی متنوع که به نحوی به کیفیت و کمیت اوقات فراغت کمک می‌کند در استان خراسان جنو بی ضروری و حیاتی است. به گزارش روابط عمومی اداره کل تبلیغات اسلامی خراسان جنوبی، حجت‌الاسلام محمدعلی سلم آبادی، معاون فرهنگی اداره کل تبلیغات اسلامی خراسان جنوبی در جلسه کارگروه ف... ادامه »
30
زاویه سگانه قابل تأمل بیانیه گام دوم انقلاب
چکیده: آداب شهروندی، اخلاق اجتماعی و فنون کشورداری باید از متن قرآن و آموزه‌های اهل بیت(ع) با درک ویژگی‌های عصر جدید استخراج و از صبغه توحیدی و وجهه مسلمانی برخودار باشد. از ۳ زاویه تولید علم، اخلاق و امور جوانان به تحلیل این موضوع پرداخته که در ادامه می‌آید: تأملی در گام دوم انقلاب اسلامی رهبر حکیم انقلاب اسلامی با ... ادامه »
29
انقلاب و «نقطه‌ صفرِ فرهنگی» در بیانیه‌ گامِ دوّم
چکیده: انقلابِ اسلامی، یک تحوّلِ فرهنگیِ عمیق و پهن‌دامنه بود که ما را از عالَمِ فرهنگیِ تجدُّدزده، به عالَمِ فرهنگیِ الهی وارد کرد. انقلابِ ما، ازآن‌جهت که یک انقلابِ سیاسیِ محض نبود، و ریشه‌ها و دلالت‌های فرهنگیِ جدّی و بنیادی داشت، در مقابلِ غرب‌زدگیِ رسمی و حاکمیّتی، ایستاد و نظامِ سیاسیِ مبتنی بر تعلّق‌خاطر به تجدُّد را ... ادامه »
28
محتوای مکتوب ویژه عملیات مشترک رمضان 1440 - "مبانی قرآنی گام دوم"حجت الاسلام قرائتی
چکیده: محتوای مکتوب ویژه عملیات مشترک رمضان 1440  این بخش: "مبانی قرآنی گام دوم "حجت الاسلام قرائتی لینک دانلود
28
محتوای مکتوب ویژه عملیات مشترک رمضان 1440 - سی جزء سی آیه
چکیده: محتوای مکتوب ویژه عملیات مشترک رمضان 1440  این بخش: سی جزء سی آیه - ویژه جزخوانی و مفاهیم آیات تفسیر رهبر انقلاب لینک دانلود
28
محتوای مکتوب ویژه عملیات مشترک رمضان 1440 - جنگ احزاب نهضت ما
چکیده: محتوای مکتوب ویژه عملیات مشترک رمضان 1440  این بخش: جنگ احزاب نهضت ما نویسنده: حجت الاسلام و المسلمین مصطفی جلالی لینک دانلود
28
چکیده: محتوای مکتوب جزوه و کتاب ویژه مبلغین و طلاب ویژه عملیات مشترک رمضان 1440
28
گام دوم انقلاب و «اصلاحاتِ نظام سیاست‌گذاری»
چکیده: از گذشته چه می‌توان آموخت؟ بیانیه‌ی گام دوم را می‌توان یکی از برجسته‌ترین اسناد تاریخ جمهوری اسلامی دانست که در کنار جامعیت، سرشار از جملات حکیمانه و راهبردی است. در این میان نکته‌ای که باید به اندازه هفت هدف یا ارزش محوری مذکور در بیانیه مورد توجه قرار گیرد، مسئله‌ی «الزامات» است. دولت‌ها و مجالس مخت... ادامه »
24
تازه‌های بیانیه گام دوم انقلاب
چکیده: تصریح به قطب‌بندی جدید جهانی پس از وقوع انقلاب اسلامی ایران، ابتدا به سه قطب و اکنون «اسلام و استکبار» نیز نکته تازه دیگری در اینبیانیه است. * دهمین نکته تازه‌ای که در این مجال به آن اشاره می‌کنم، تصریح به مشکلات و خسارات ناشی از بی‌توجهی به شعارهای انقلاب و غفلت از جریان انقلابی از سویی و تأکید بر این نکته است ... ادامه »
22
مسئله «سیاست‌گذاری رسانه‌ای و گام دوم»
چکیده: آقای دکتر مجید سلیمانی ساسانی دانش‌آموخته‌ی دکتری علوم ارتباطات و پژوهشگر مطالعات فرهنگ و رسانه در یادداشتی به بررسی موضوع سیاست‌گذاری رسانه‌ای در چارچوب نگاه مطرح شده در بیانیه‌ی گام دوم پرداخته است. نگاهی به نظریه‌های ارتباطی بدون شک، بیانیه‌ی گام دوم، فرازهای متنوعی از چهل‌سالگی انقلاب اسلامی را به... ادامه »
صفحه 1 از 102اولين   قبلي   [1]  2  3  4  5  6  7  8  9  10  بعدي   آخرين   
اين ماه: 87034                              ديروز: 2426                              امروز: 1845

کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت برای تبیان خراسان جنوبی (سال 2019) محفوظ می باشد.