بابیت و بهائیت

16
حکم بهاءالله در مورد کسانی که امر را نپذیرند...
چکیده: جناب بهاءالله در مورد کسانی که امر را نپذیرند و دشمنی ایشان را در دل داشته باشند چنین می فرمایند: من ینکر هذا الفضل الظاهر المتعالی المنیر ینبغی له بان یسئل عن امه حاله ..قل من کان فی قلبه بغض هذا الغلام (بهاء)فقد دخل الشیطان علی فراش امه … (کتاب گنج شایگان و جلد ۴ کتاب مائده آسمانی) هرکس بهاءالله یا بهاییت را منکر شود سزاوار است از... ادامه »
16
بیت العدل و مبلّغ سازی از کودکان
چکیده: عباس افندی به عنوان دومین پیشوای فرقه‌ی بهائیت، جستجوی بی‌طرفانه‌ی حقیقت و منع از تقلید را به عنوان اولین آموزه‌ی پدر خود معرفی نموده است. این در حالیست که این آموزه میان بهائیان معنایی ندارد. چرا که بهائیان با قرار دادن کودکان خود تحت آموزش‌های فشرده، دیگر راهی را جز انتخاب بهائیت در بزرگ‌سالی، پیش پای آنان باقی نمی&z... ادامه »
16
چرا بهایی ها بدون ولی امر و رهبر باقی ماندند؟
چکیده: عبدالبها وصیت کرد که جانشین بعد از او شوقی افندی و بعد از شوقی افندی به ترتیب فرزندان او جانشین باشند.  اما شوقی افندی عقیم بود و فرزندی نداشت و پیش بینی عبدالبها اشتباه گردید و بهایی ها بدون ولی امر و رهبر باقی ماندند و وصیت نامه عبدالبها نتوانست اجرا گردد. ياران مهربان، بعد از مفقودی اين مظلوم بايد اغصان و افنان سدره مباركه و ايادی امر... ادامه »
25
کافر شمردن بهائیان توسط شیخیه
چکیده: شیخیه با مطرح کردن اعتقاداتی همچون رکن رابع و نیابت امام زمان (ارواحنا فداه) در عصر غیبت، زمینه‌ی پیدایش بابیه و بهائیه را فراهم آوردند. بعد از ننگی که بهائیان به بار آوردند، مشایخ شیخیه برای اینکه خود را از رفتارهای ناشایست این فرقه‌ی ضاله تطهیر کنند، دست به تکفیر بهائیان زدند و آنها را کافر، نجس و مشرک دانستند. مطرح کردن اعتقاد ر... ادامه »
25
بستر سازی شیخیه در تاویل محکمات قرآن برای علی‌محمد شیرازی
چکیده: زمینه‌ای که شیخیه ایجاد کرد دست آویزی شد برای علی‌محمدباب که بتواند از این شرایط استفاده کند. یکی از این اقدامات که همواره کننده‌ی راه برای علی‌محمد باب بود، تاویل قرآن بود، به گونه‌ای که محکمات قرآن را هم به تاویل می‌بردند و دقیقا از همین مورد، علی‌محمدباب استفاده نمود و آیات مربوط به قیامت را در مورد ظ... ادامه »
23
آزادی صرف و نحو توسط علی‌محمد باب!
چکیده: بهائیان معتقدند علم پیشوایان الهی، از جانب خدا است. اما بر خلاف این ادعا، پیشوا و مبشر بهائیت، جناب علی‌محمد شیرازی، مرتکب اشتباهات فاحش علمی شده است. البته وی به جای اعتراف به اشتباهات خود، به توجیه آن‌ها روی آوده است. به عنوان نمونه در توجیه غلط گویی‌های خود، مدعی آزاد شدن علم صرف و نحو شده است! پیشوایان بهائی، یکی از و... ادامه »
22
استفاده از جذابیت زن‌ها در تبلیغ بهائیت!
چکیده: فرقه‌ی بهائیت همواره در تلاش بوده تا با سوءاستفاده از جذابیت زن‌ها، اهداف توسعه‌طلبی خود را به پیش برد. از این‌رو، تشکیلات بهائیت تلاش دارد تا از تمام ظرفیت‌های زنان به نفع خویش بهره برده و لذا استفاده از صدای زنان برای رونق بخشیدن به مجالس ماهیانه‌ی بهائی، کمترین استفاده‌ای است که از جنس زن در تبلیغ بهائیت به کار... ادامه »
22
خیز بهاییت جهت تضعیف مراسم اربعین
چکیده: بار دیگر شبکه سلطنتی انگلیس با همکاری تشکیلات بهاییت سعی در تضعیف و تخریب مراسم اربعین حسینی را با انتشار اخباری کذب و ترویج شایعاتی در دستور کار خود قرار داده است. اسلام ستیزی و اسلام هراسی یکی از مهمترین برنامه ها در رسانه های معاند بوده و همواره با پرداختن به مسائلی حاشیه ای و تبلیغات سوء از موضوعی سعی در ارتباط دادن به جریانی مهم و مرتبط با مذ... ادامه »
17
شاگردی علی‌محمد باب در مکتب شیخیه
چکیده: بر اساس آن‌چه نویسندگان بهائی و غیربهائی نگاشته‌اند، علی‌محمد شیرازی، از سنّ کودکی، در درس شیخ عابد از شاگردان شیخ‌احمد احسائی حضور یافت. همین امر موجب سفر او در سنّ بیست سالگی به کربلا و شاگردی او در محضر سیدکاظم رشتی گشت. فاضل مازندرانی از مبلّغان برجسته‌ی بهائیت، علی‌محمد شیرازی را به مکتب شیخی بیش از همه نزدیک می&z... ادامه »
16
شیخیه چه انحرافاتی را به تشیع وارد کرد؟
چکیده: تاریخ معاصر تشیع اثنی‌عشری حاکی از ظهور فرقه‌های انحرافی است که آسیب‌هایی به اندیشه‌های شیعه‌ی امامیه زده و انحراف‌های بزرگی در باورهای اصلی آن از جمله مهدویت، عدل، معاد و... ایجاد کرده‌اند. از جمله مهم‌ترین این فرقه‌ها بابیت و در زیر مجموعه‌ی آن بهائیت است. جالب آنکه این فرقه‌ها از سوی استعمار... ادامه »
16
چهره شاخص مبارزه با بهائیت که بود؟
چکیده: «آیت الله محمدتقی فلسفی»(۱۲۸۶-۱۳۷۷ ش) از روحانیون شهیر و نامدار معاصر است. بخش عمده عمر او در عصری پر چالش و سرشار از تنش گذشت. خطابه‌های گرم و خاطره انگیز آیت الله فلسفی در دورانی که حکومت پهلوی دوم بیتوجه به ارزشهای دینی مورد پذیرش جامعه و... «آیت الله محمدتقی فلسفی»(1286-1377 ش) از روحانیون شهیر و نامدار معاصر است. ... ادامه »
15
معرفی کتاب :  «چرا از بهائیت برگشتم؟»
چکیده: خاطرات بهائی پشیمان شده به نام "مسیح‌اله رحمانی" در کتابی با عنوان "چرا از بهائیت برگشتم؟" توسط علی‌امیر مستوفیان در 184 صفحه گردآوری و نشر راه نیکان، آن را منتشر کرده است. خاطرات بهائی پشیمان شده به نام "مسیح‌اله رحمانی" در کتابی با عنوان "چرا از بهائیت برگشتم؟" توسط علی‌امیر مستوفیان در 184 صفحه گردآوری و نشر راه نیکان، آن ... ادامه »
15
زیارت قبور چه جایگاهی در بهاییت دارد؟
چکیده: قَرن‌هاست که مسلمانان جهان، طبق یک سیره‌ی حَسَنه و سُنت پذیرفته شده و با پیروی از روایات وارده از پیامبر اسلام، بر سر قُبور اولیای خدا و بزرگان دین حاضر می‌شوند و با اَدای احترام نسبت به آنان، قبرشان را زیارت می‌کنند. مفهوم زیارت به معنای مطلوب اندیشی و محبوب خواهی است. زیارت یکی از نیازهای فطری و روانی بشر است که بدان نیاز دار... ادامه »
15
سوء استفاده از نام احکام اسلامی برای فرقه ضاله بهائیت
چکیده: در این مقاله کوتاه تنها به احکام روزه پرداخته و نکاتی را مورد اشاره قرار می دهیم، این احکام از سوی حسینعلی نوری( بهاء) به پیروان ابلاغ و برگرفته شده از کتاب بیان علی محمد باب است. واجب شدن روزه در این فرقه ضاله از ابتدای بلوغ است مانند اسلام. در نظر ابتدایی مشاهده می کنیم این حکم با اسلام یکی است و در دید ابتدایی چنین نتیجه می گیریم، فرقه تعالیم د... ادامه »
15
حرف‌های تکان دهنده زن بهایی که شیعه شد
چکیده: مهناز رئوفی در کتاب«سایه شوم» نوشت: زمان‌ جنگ‌ وقتی‌ مردم‌ کشته‌ می‌شدند، بهائیان‌ با بی‌رحمی‌ تمام‌ می‌گفتند از این‌ مسلمانان‌ هر چه‌ کشته‌ شود کم‌ است. با توجه به دیدار اخیر فائزه هاشمی با خانواده بهائیان و حمایت وی از این فرقه ضاله و در راستای ایجاد یک... ادامه »
13
دیدگاه بهائیت به زن
چکیده: پیشوایان بهائی، با اتخاذ رویکردی متناقض نسبت به زن، شخصیت او را به بازی گرفته‌اند. آن‌ها از یک‌سو به عنوان مدافع حقوق زن‌ها، حجاب اسلامی را عامل توهین به شخصیت زن و مانعی برای پیشرفت او معرفی می‌کنند و از سویی دیگر، شایستگی زن‌ها را برای حضور در بالاترین مرکز تصمیم‌گیری خود (بیت العدل) منکر می‌شوند! با... ادامه »
10
مهدویت نوعی؛ نقطه اشتراک بهائیت و شیخیه
چکیده: رهبران شیخیه، با فرض تصور جسمی هورقلیایی برای امام زمان (علیه السلام) و همچنین ادعای وجود رکن رابع برای حضرتش، تفکر مهدویت نوعی را پرورش داده‌اند. پیشوایان بابی و بهائی نیز در اقتدا به رهبران شیخی چنین نظریه‌ای دارند. از همین‌رو وجود چنین اعتقادی، راه را برای ادعای مهدویت دروغین علی‌محمد باب فراهم ساخت. بر اساس دیدگاه&nbs... ادامه »
03
علّت تکریم پیشوایان شیخیه توسط بابیان و بهائیان
چکیده: بر خلاف ادعای پیروان شیخیه مبنی بر عدم ارتباط رهبران شیخی با جریان بابیت و عدم زمینه‌سازی بر ایجاد فرقه‌ی ضالّه‌ی بابیت؛ آثار علی‌محمد شیرازی (باب)، منطبق با مزاج شیخیه، مبنی بر ادعای بابیت است. علی‌محمد شیرازی نیز با باب خواندن دو پیشوای شیخی، آنان را مبشّر خود خوانده و از این‌رو، پیشوایان شیخی مورد تکریم بابیان و بها... ادامه »
26
شیخیه و بابیه در ایران
چکیده: کتاب « شیخیه و بابیه در ایران» نوشته مهدی نور محمدی توسط مؤسسه انتشارات نگاه در سال 1393 به بازار نشر در آمده است. موضوعات این کتاب که در حقیقت در دو بخش سامان دهی شده است. بخش اول: تاریخ شیخیه و بخش دوم: تاریخ بابیه. نویسنده در بخش اول که پیرامون تاریخ شیخیه است بیشتر از دو رهبر اولیه ی شیخیه یعنی (شیخ احمد احسائی و سید کاظم رشتی)،... ادامه »
21
شیخیه، زمینه ساز بابیت و بهائیت
چکیده: شیخیه و عقاید زمینه ساز از دیرباز اندیشوران با مسائلی نظیر حیات جاودانی انسان و معاد جسمانی، معراج نبی مکرم اسلام و غیبت امام زمان (عجل الله تعالی فرجه الشریف) مواجه بوده اند و از آن جا که با برخی از قواعد عقلی بشر مانند «امتناع اعاده معدوم» و «امتناع خرق و التیام فلک» در تضاد کامل بوده، نظریات متفاوتی مطرح شده است. احمد ... ادامه »
صفحه 1 از 6اولين   قبلي   [1]  2  3  4  5  6  بعدي   آخرين   
تاکنون: 160901             این ماه: 84555         دیروز: 2265         امروز: 960

کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت برای تبیان خراسان جنوبی (سال 2018) محفوظ می باشد.