اکنکار

14
اندیشه های شیطانی پائولوکوئیلو
چکیده: لذت‌گرایی راهی به سوی معنویت ▪️پائولوکوئیلو در کتاب هایش،عرفان های واهی و دروغین را ترویج می کند و داستان وار مخاطب را به دنیایی از اوهام و تخیلات می کشاند که در آن لذت ها و رنج ها دروازه های رسیدن به کمال و معنویت هستند. ▫️«بریدا،یکی از این کتاب هاست که داستان دخترجوانی را روایت می‌کند که به دنبال جادوگر شدن است. در بخشی ... ادامه »
10
نقد عرفان پائولو کوئیلو
چکیده: انسان برای رفع تشنگی و بقای حیاتش به دنبال آب می رود. بشر امروز فراموش کرده است که روح او نیز نیاز به آب دارد. این تشنگی اکنون در غرب بیشتر محسوس شده است، چرا که انسان غربی دین را به کناری نهاد، و خود را وقف زندگی مکانیکی نموده است. کسانی که می خواهند دین به کناری نهاده شود، تا از یاد و خاطره ی مردم فراموش گردد، غافل از این هستند که با بحران هویت ... ادامه »
22
موج پلورالیسم دینی در آثار پائولو کوئیلو
چکیده: پائولو کوئیلو متولد سال ۱۹۴۷میلادی در برزیل است. او به دلایل مختلف سه بار در بیمارستان بیماران روانی بستری و سه بار نیز در زندان حاکمان برزیل زندانی و شکنجه شده است. کوئیلو تحت تأثیر اندیشه‌های یونگ، کردلی، مارکس و خورخه قرار گرفته و به فرقه‌های کابالیسم، رامیسم و فراماسونری وابسته است. از او تاکنون هجده اثر پدید آمده که مهم‌&z... ادامه »
01
فرقه اکنکار و آموزش عرفان با کارهای نامشروع
چکیده: فرقه اکنکار از سال ۱۹۶۰ در آمریکا اعلام موجودیت کرد و موسس آن شخصی به نام “پال توئیچل” می‌باشد که با الهام از آموزه‌های عرفان شرقی و بالاخص مذاهب هندی نزدیک به بودیسم توانست گروهی پیرو گردآورده و در سال ۱۹۶۵ سازمان غیرانتفاعی اکنکار را پایه‌گذاری کرد. وی خود را نهصد و یکمین استاد اک معرفی کرده و کتب زیادی هم در این زمینه ... ادامه »
26
اکنکار، انکار معاد و طرح مسئله تناسخ
چکیده: یکی از انحرافات مشترک عرفان‌های وارداتی انکار آموزه معاد در بعد انسان شناسی و جایگزین کردن موضوع و آموزه تناسخ یا همان بازگشتهای متوالی و پی در پی به جهان به جای مسئله معاد می باشد. مدعای معتقدان به مسئله تناسخ این است که روح انسان به هنگام مرگ، یک سلسله توالد را سپری میکند و به صورت متوالی از عالمی به عالم دیگر در می آید.و بار دیگر به هنگام ... ادامه »
26
پندار اکنکار در مورد خدا
چکیده: عرفان اکنکار(1) یکی از عرفانهای نوظهور غربی  است‌که هر چند هدف اصلی تمرینات معنوی خود را خدا شناسی معرفی می کند و همواره تاکید می کند که هیچ چیز نباید یک سالک اک را از این هدف اصلی (تمرینات برای رسیدن به خدا) باز دارد. (2) اماخدای مورد نظرش با خدای ادیان الهی فقط در لفظ مشترک بوده و در معنا کاملا متفاوت می باشد. (3) بزرگان اکنکار در موا... ادامه »
01
پندار اکنکار در مورد خدا
چکیده: عرفان اکنکار(1) یکی از عرفانهای نوظهور غربی است‌که هر چند هدف اصلی تمرینات معنوی خود را خدا شناسی معرفی می کند و همواره تاکید می کند که هیچ چیز نباید یک سالک اک را از این هدف اصلی (تمرینات برای رسیدن به خدا) باز دارد. (2)اماخدای مورد نظرش با خدای ادیان الهی فقط در لفظ مشترک بوده و در معنا کاملا متفاوت می باشد. (3) بزرگان اکنکار در مواردی ادعا... ادامه »
07
پائولوکوئیلو داستان سرای صهیونیست
چکیده: پائولو کوئلیو (paulo coelho) در سال‌ 1947، به‌ دنیا آمد. کوئیلو کتاب های گوناگونی نوشته است، و سبک خاصی دارد و قلم خوب، که کتاب هایش به زبان های مختلف ترجمه شده است وی در کتاب اعترافات یک سالک کتاب هایش را بازتاب افکار و زندگیش می شمارد . اما بخوانید برخی از ابعاد زندگی وی را که تا 17 سالگی‌، سه بار در بیمارستان‌ روانی‌ بس... ادامه »
09
«کیمیاگر»جلد دوم انجیل شیطان پرستی پائولو کوئیلو
چکیده: پائولو کوئیلو در سال ۱۹۴۷ در ریودوژانیرو به دنیا آمد. شهرت او در امریکای لاتین تقریباً با شهرت گابریل گارسیا مارکز برابری می‌کند. از میان آثار وی کیمیاگر از محبوبیت بیشتری برخوردار است. چاپ نخست این کتاب فقط نهصد نسخه بود. اما با انتشار کتاب بریدا، توجه خوانندگان به دو اثر قبلی وی نیز معطوف شد و بالاخره کیمیاگر به میزان فروشی می‌رسد که ر... ادامه »
09
جنبش اکنکار و ماهانتا در نقش پیامبرى براى اکیست‏
چکیده: وهاب مشهدیان عطاش مقدمه: ماهانتا در مکتب اکنکار، جایگاهى بسیار مهم دارد. ماهانتا یا خدامرد، کسى است که با فیض، نورافشانى و راهنمایى خویش، موجب پیشرفت و پیشبرد چلا (نواموزان) مى‏شود. در مکتب اکنکار ماهانتا نقش پیامبر در دیگر ادیان را ایفا مى‏کند، اما بر خلاف بسیارى ادیان، این پیامبر یا همان "ماهانتا"، به رعایت بسیارى اصول مکلف نیست که در ا... ادامه »
اين ماه: 94024                              ديروز: 2940                              امروز: 991

کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت برای تبیان خراسان جنوبی (سال 2019) محفوظ می باشد.