سای بابا

06
خدای سای‌بابا هنوز نمیداند چه کاره است
چکیده: رویکردِ دیگر بار بشر به دین و معنویت ـ پس از گریز چهار سده‏ اى از دین و دیانت ـ پدیده‏اى مهم و ارزشمند است. اما این اقبال به دیانت به دلیل فرصت‏ طلبى و سودجویى برخى فرصت‏ طلبان، به خطرى بزرگ و بحرانى عظیم در حیطه معنویت و دیانت مبدل گشته است. فرقه‏ هاى نوظهور و ادیان بشرساخته که چونان علف هرز، هر روز در گوشه‏اى سر بُرون مى&r... ادامه »
04
الوهیت در عرفان ساتیا سای بابا
چکیده: عرفان های نوظهور اشاره به رونق جریان های فکری است که در چند دهه گذشته با شکلی متفاوت در دنیای معنوی به راه افتاده است.در بدو فراگیری این عرفان ها امر بر برخی مشتبه شد که عرفان های نو ظهور، گرایشات معنوی منکر وجود خدا است.حال آن که در قریب به اکثر عرفان های نو ظهور اشاراتی به وجود خداوند رفته است.لکن مسئله بر سر میزان اعتبار خدا در مصادیق متفاوت این... ادامه »
09
روح خدا در کالبد «ساي بابا»!
چکیده: «ساي بابا»... اين واژه را تا به حال چند بار شنيده ايد؟ اگر نشنيده ايد چيزي زيادي را از دست نداده ايد و همان بهتر که هيچ وقت در محيطي که در آن زندگي مي کنيد هرگز چنين واژه اي بکار برده نشود.  «ساي بابا» نام يکي از فرقه هاي انحرافي ست که منشأ آن هندوستان است و اخيراً توسط سودجويان فرهنگي و سياسي در مناطق شرقي کشورمان ني... ادامه »
08
الوهيت در عرفان ساتيا ساي بابا
چکیده: عرفان هاي نوظهور اشاره به رونق جريان هاي فكري است كه در چند ده ه گذشته با شكلي متفاوت در دنياي معنوي به راه افتاده است.در بدو فراگيري اين عرفان ها امر بر برخي مشتبه شد كه عرفانهاي نو ظهور، گرايشات معنوي منكر وجود خدا است.حال آن كه در قريب به اكثر عرفان هاي نو ظهور اشاراتي به وجود خداوند رفته است.لكن مسئله بر سر ميزان اعتبار خدا در مصاديق متفاوت اين... ادامه »
07
ساتیا ساي بابا
چکیده: يکي از گروه هاي عرفاني در هند موسوم به«ساي بابا»است. بنيان گذار اين فرقه شخصي است به نام«باگوان شري ساي بابا» و نام ديگر او« يا سو آمي ساتيا ساي بابا». وي در سال 1926ميلادي در يکي از ايالت هاي هندوستان به دنيا آمد. ساي بابا در سن چهارده سالگي، مدعي شد از سوي خداوند براي هدايت همه ي آدميان برگزيده شده است. وي دين ... ادامه »
اين ماه: 72785                              ديروز: 1                              امروز: 595

کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت برای تبیان خراسان جنوبی (سال 2019) محفوظ می باشد.