کریشنا مورتی

07
خدا در نگاه کریشنا مورتی
چکیده: افکار و عقاید اساسی کریشنا مورتی که در آثار مکتوب آن یافت می شود، عبارت است از: حلول مطلق خداوند، تثلیث تجلی خدا، اعتقاد به تناسخ، رشد بشریت در اثر تبدل ابدان، پیشروی تحت قانون کارما، وجود انسانی های خارق العاده و اعتقاد به سه دنیای جسمانی، عاطفی و معنوی. آنچکه دراین نوشتار به آن اشاره می شود نگاه کرشنا مورتی به خدا می باشد که مورد نقد و بررسی قرار... ادامه »
07
معرفی کریشنا
چکیده: شایان ذکر است که دو فرد به این نام وجود دارند که باید آنها را از یکدیگر باز شناخت. یک) کریشنا مورتی: او متولد سال 1896. م. است که در جنوب هند به دنیا آمد و پس از عمری تلاش به سال 1986. م در 91 سالگی دیده از جهان فرو بست. او در خانواد ای برهمن متولد شد. تحصیلاتش در اروپا در رشته ی روان شناسی بود. چکیده اندیشه ی کریشنا مورتی، خودشناسی و روان شناسی د... ادامه »
06
نقدي بر آنچه از کريشنا مورتي و مصفا آموختم
چکیده: اغلب مکاتب شرقي از ذن بوديسم تا صوفي گري و عرفان مسلکي اسلامي تمام تاکيد خود را بر درون انسان گذاشته اند و محور شروع  و پايان سير و سلوک خود را در اين امر وقف کرده اند که انسان بايد خود را بشناسد و تنها وظيفه او همين است و با تاکيد بر اين اصل به گونه اي تجريد و جدا سازي انسان از جامعه، کار، سياست و دغدغه هاي اجتماعي او دست زده اند و گفته اند ک... ادامه »
03
حرف حساب کریشنا مورتی ؟؟
چکیده: سوال: نظرتان در مورد گفته های کریشنا مورتی چیست؟ شما وی را قبول دارید؟ پاسخ: در مورد کریشنا مورتی باید گفت که وی بیش از آن که تعالیم روشن و واضحی داشته باشد، مراد خود را در در الفاظی که ابهام و پیچیدگی در آن موج می زند، پنهان می کند. کسانی که اندک آشنایی با کتاب های کریشنا مورتی دارند، کاملا متوجه ابهام گویی و مطالب غبارآلود مورتی شده اند.... ادامه »
03
جریان عرفانی کریشنامورتی
چکیده: (انسان همیشه در جست وجوی چیزی ماورای خود بوده است, چیزی ماورای رفاه مادی; یعنی آن چه که ما آن را, (حقیقت), (خدا) و یا (واقعیت) می نامیم; یعنی ساحت بی زمان, چیزی که شرایط, اندیشه ها و یا فساد و تباهی انسان به آن آسیب و خدشه ای وارد نمی کند.)  ; کتاب رهایی از دانستگی/29 جیدو کریشنامورتی (J. Krishnamurti) به سال 1895 میلادی در جنوب هند زاده شد.... ادامه »
اين ماه: 72653                              ديروز: 1                              امروز: 463

کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت برای تبیان خراسان جنوبی (سال 2019) محفوظ می باشد.