رام الله

05
نگاهی نقادانه به مقاله «آزمایـش آخر» درتئوری عرفـان حلقـه
چکیده: مبدأ، مسیر، موانع، معاد و... انسان قرن معاصر، این واژه ها را به خوبی می شناسد. او می داند؛ از کجا آمده، درکجا زندگی می کند، کجا می رود و به سوی چه کسی بازگشت دارد. در این وادی انسان شکن، کمتر کسی می تواند با فطرت پاک و توحیدی خود، بدون آنکه برآن غبار غفلت از پروردگار بنشیند، معبود یکتا را ملاقات کند. او مسیر تاریک و خطرناکی را طی خواهد کرد، پس بای... ادامه »
05
رد توسل در عرفان حلقه
چکیده: مستندات این ادعا فَاسْتَقِيمُوا إِلَيْهِ  «قُلْ إِنَّما أَنَا بَشَرٌ مِثْلُكُمْ يُوحى إِلَيَّ أَنَّما إِلهُكُمْ إِلهٌ واحِدٌ فَاسْتَقِيمُوا إِلَيْهِ وَ اسْتَغْفِرُوهُ وَ وَيْلٌ لِلْمُشْرِكِينَ» (فصلت/۶) نکته اولی که در ترجمه این آیه شریفه در کتاب انسان از منظری دیگر به چشم می آید تحریفی است که در آن صورت گرفته است. افراد ... ادامه »
04
فشار قبر و نظریات محمد علی طاهری
چکیده: در این پژوهش مختصر به بررسی مسئله فشار قبر دیدگاه عرفان حلقه پرداخته شده است. نگاه غیراصولی و فارق از دین، به فشار قبر، عمده ترین اشکال این نظریه است. در تئوری عرفان حلقه، فشار قبر، نتیجه تلاش کالبد ذهنی برای ورود به جسم میت می باشد و هیچ ارتباطی با مسئله گناه و اعمال نادرست و غیر اخلاقی ندارد. در حالی که با توجه به نصوص دینی، رویکرد اصلی مسئله فش... ادامه »
07
معرفی فرقه رام الله
چکیده: جهت توضیح این فرقه باید اندکی به تاریخچه ی هند بازگشت. (1) سلاطین مسلمان یعنی غزنویان در قرن دهم میلادی به هند تاختند و در آنجا نیرو و قدرت عظیمی برای خود دست و پا کردند و در قرن پانزدهم اغلب خاک کشور هند را به تسخیر خود در آوردند. در قرن سیزدهم میلادی یکی از مصلحان و پیشوایان بزرگ هندی به نام «راماننده» ظهور کرد. او در یکی از مذاهب معر... ادامه »
07
درباره فرقه رام‌الله (2)
چکیده: نامه عده ای از اعضای فرقه  جمعی از آسيب‌ديدگان و بریدگان فرقه رام‌الله که خوشبختانه توانسته‌اند از القائات «پ ف» فاصله گرفته و حقایق موجود را آنچنان که هست ببینند، در نامه‌ای سرگشاده لايه‌هايي ديگر از پشت پرده اين جريان گمراه را فاش كردند.  متن كامل اين نامه سرگشاده به شرح زير است:  اگر عضو يك ... ادامه »
07
درباره فرقه رام‌الله (1)
چکیده: جوان افسرده 34 ساله اي که به خاطر مسائل و نارسايي هاي خانوادگي دچار بحران روحي رواني شد وسايل خود را جمع کرد و عازم تهران شد جواني که حتي موفق به اخذ مدرک ديپلم نشده بود حالا به کمک عواملي، جوان فوق ليسانس و دکتر را با هزار منت به حضور نمي پذيرفت . او خود را نماينده خدا در زمين معرفي کرده بود و به هيچ وجه در محافل ظاهر نمي شد و تنها از طريق مريدان... ادامه »
06
پیشینه تاریخی آئین معنوی رام‌الله
چکیده: چهارمین آئین نوظهور معنوی متأثر از فرهنگ هندوستان، آئین «رام‌الله» است. ممکن است ذهن با شنیدن اسم «رام‌الله» منصرف به فلسطین اشغالی شود، در حالی‌که این آئین ربطی به آن سرزمین ندارد، بلکه آئینی معنوی و متعلق به سرزمین هندوستان است. برای بررسی سابقه تاریخی آئین معنوی «‌رام‌الله» باید به ... ادامه »
06
سخنانی جالب از پیمان فتاحی
چکیده: س: آیا شما مسیح هستید ؟  ج : مسیح که بود کسی که توسط خدا مسح شده و روح الهی در او فعال و جاری است . چه بسا تو هم بتوانی مسیح شوی و مسیح باشی ، ولی عیسی مسیح یکی بیشتر نیست . او خودش است و نه کس دیگر . س : آیا عیسی مسیح مصلوب شد ؟ برخی می گویند شد و برخی بر این اعتقادند که نشد ؟ ج : عیسی مصلوب شد اما مسیح (س ) نشد .  س : حضرت عیسی چطور... ادامه »
04
فرقه منحرف «ایلیا رام‌الله»
چکیده: ایلیا در ظاهر اعضا را از فعالیت‌های سیاسی منع کرده بود ولی در انتخابات نهم ریاست‌جمهوری، راهی از معنویت به سیاست باز کرد تا از این طریق خود را به جامعه معرفی کند . اگر از نگاه بیرونی به نمودهای بارز فرقه‌ها نظری بیندازیم، درخواهیم یافت که همه فرقه‌ها مجموعه‌ای از صحبت‌های خوب، زیبا و در عین حال عامه پسند هستند. حتی مب... ادامه »
04
فرقه رام الله یا رام الشیطان ؟!
چکیده: اگر از نگاه بيروني به نمودهاي بارز فرقه‌ها نظري بياندازيم درخواهيم يافت كه همه فرقه‌ها مجمع‌الجزايري از صحبتهاي خوب، زيبا و عامه‌پسند هستند و حتي مباحثي كه مطرح مي‌كنند ممكن است در قالب اصول معنوي هم قابل دفاع باشد، اما آنچه در بررسي فرق از ديد پنهان مي‌ماند، نه عقايد آنان بلكه روابط و عملكرد تشيكلاتي آنان است كه عموما... ادامه »
07
انهدام شبکه انحرافی عرفان کیهانی در اصفهان
چکیده: شبکه انحرافی عرفان کیهانی با فعالیت زیرپوستی وانحرافی درخمینی شهر اصفهان منهدم شد.  به گزارش واحد مرکزی خبر، شبکه انحرافی عرفان کیهانی با فعالیت زیرپوستی وانحرافی درخمینی شهر اصفهان منهدم شد. فرمانده انتظامی خمینی شهر امروز گفت:در عملیاتی غافلگیرانه این شبکه که در زمینه ترویج عرفان های کاذب و اعمال انحرافی فعالیت می کرد منهدم شد و هفت... ادامه »
10
ایلیا رام الله
چکیده: از حدود سال 1357 ش فردی[1] به نام پیما فتاحی فعالیت خود را در تهران تحت عنوان استاد ایلیا رام الله آغاز کرده است. این گروه، هیچ ارتباطی با گروه رام الله هند ندارد. او در توجیه نامگذاری گروه خود می گوید: «این نام، یعنی خود رام و خدمتگزار خدا بودن». آرم آن ها چهار مثلث با دایره ای در وسط است که در واقع، تجمیعی است از آرم های اسرائیل، زردت... ادامه »
اين ماه: 72789                              ديروز: 1                              امروز: 599

کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت برای تبیان خراسان جنوبی (سال 2019) محفوظ می باشد.