وین دایر

22
وین دایر: مجادله مانع الهام وحیانی است
چکیده: وین دایر یکی از افرادی است که در کتاب هایش توصیه می کند که همه انسان ها از مجادله ورزی بپرهیزند.  او این امر را نه به دلیل ریشه کن کردن روحیه و صفت منفی غلبه جویی بلکه به جهت عدم التزام به باور و اعتقاد مورد تاکید قرار می دهد. از نظر او نیازی نیست که ما همه را قانع کنیم و «مجادله مانع دریافت الهام می شود؛ ندای درونمان تکلیف را روش... ادامه »
05
تقدس نفس از دیدگاه وین دایر
چکیده: تقدیس نفس و پرستش انسان بما هو انسان، ظلم بزرگی است که وین دایر آن را  ترویج می کند و در کتاب های خود همواره آن را مطرح کرده و خواننده خود را به آن ترغیب می کند.در صورتی که دین مبین اسلام هرنوع تقدیس و پرستش وخودستایی را ظلم بزرگ یاد می کند« ظَالِمٌ لِنَفْسِهِ»[۱]نگاه وین دایر به انسان ها نه تنها کرامت نیست، بلکه دور ساختن آنها از ... ادامه »
04
حمله وین دایر(به مذهب و اعتقادات)افراد
چکیده: خداباوری از ضروریات فطری هر انسان است که از بدو تولد تا هنگام مرگ او را همراهی می کند، با این تفاوت که بعضی از انسان ها با شناخت مبانی توحیدی مسیر زندگی خود را با انوار الهی بسوی سعادت در دنیا و آخرت می پیمایند و بعضی دیگرنیروی عظیم خداباوری خود را در طول زندگی خود با امیال مادی گرایی کور کرده و خود را در مسیرکفر،الحاد، شرک و ضد دینی و یا لائیک قرا... ادامه »
19
شخصیت گرایی اوج گمراهی وین دایر
چکیده: برخلاف گمان بعضی که کارایی و شجاعت را تنها در میدان جنگ می دانند،شجاع واقعی کسی است که وقتی حق را با استدلال و منطق شناخت،از تنهایی نهراسد. وین دایر با نوشته های خود حقایق عالم هستی را در هم ریخته، گرفتار شخصیت گرایی محض شده است. وین دایر می گوید«شما خود هر آنچه را براي روياي خويش نياز داريد مي آفرينيد»[۱] «در جهان چيزي به نام آغ... ادامه »
26
معنویت های معجونی وین دایر
چکیده: یکی از شبه معنویت های که روانشناسان غربی برای رفع استرس و اضطراب جوانان و خانواده هایشان بعنوان نسخه  شفابخش ارائه می دهند؛ برای خودشان کارآمد نیست لذا برای رفع گرفتارهای روحی خود دست به دامان ساحران می شوند. معنویت وضرورت پرداختن به آن ؛مقوله ای است که از دید هیچ عالم عاقلی مغفول نمی ماند، هرصاحب علم و اندیشه ای به آن توجه ویژه ای دارد ... ادامه »
26
نقداندیشه های وین دایر
چکیده: یکی از شیوه های جذب مردم بخصوص جذب افرادی که از بیماری های روحی و روانی رنج می برند استفاده از مبانی اعتقادی و فطری آنها است . معنویت بعنوان یکی از مقدس ترین باورهای بشری، امروزه در بسیاری از موسسات با همین عنوان به بنگاه های سود آورمادی تبدیل شده است . وین دایرنویسنده امریکایی است که درایان جوانی مبتلا به اعتیاد مواد مخدر و الکل  (1)می شودبط... ادامه »
26
«عبادت» در اندیشه وین دایر
چکیده: «عبادت» واژه ای که در متون و ادبیات دینی  جامعه ما ، تقویت خداباوری و نقطه اتصال به خدا را گره زده است. واژه  ای که برای خیلی از انسان ها مقدس  بوده و آن را مایه رسیدن به آرامش خود می دانند . ولی چندسالی است که واژه های معنوی  ازنوع «غربی آن» از زبان نویسندگان غربی در جای جای کشور به راحتی مطرح شده و بعض... ادامه »
اين ماه: 93948                              ديروز: 2940                              امروز: 915

کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت برای تبیان خراسان جنوبی (سال 2019) محفوظ می باشد.