عرفان حلقه

24
مرور انتقادی به فرادرمانی و سایمنتولوژی
چکیده: آسیب شناسی فرادرمانی و سایمنتولوژی در سالهای اخیر عموم افراد جامعه و جامعه پزشکی کشور شاهد پیدایش جریان هایی است که بر مبنای عرفان های کاذب استوار است و ادعای درمان گری دارد. گاهی این فعالیت ها تحت عنوان سلامت معنوی مطرح می شود، (چکیده مقالات چهارمین همایش «سلامت معنوی و تعمیق تربیت اسلامی»؛ اردیبهشت89) و گاهی از تعابیر طب مکمل (comple... ادامه »
23
خدای بی نام به روایت "ارباب حلقه‌ها"
چکیده: طاهری در رابطه با بی‌نامی خداوند می‌گوید: اگر ما برای خداوند نام بگذاریم (مانند رحمن، رحیم و ...) بت پرست شده‌ایم»  منبع؛ سلسله مباحث عرفان کیهانی، جلسه ششم، ص ۹۱. این درحالی است که همین افراد در سرآغاز مطالبشان می‌گویند: «به نام بی‌نام او» که این خود یک نوع نام گزاری برای خدا به حساب می&zwn... ادامه »
02
زدو بند خدا و شیطان درعرفان حلقه
چکیده: در قرآن کریم سوره حجر، شیطان از لعنت شدگان و مطرودان درگاه الهی معرفی شده. «قَالَ فَاخْرُجْ مِنْهَا فَإِنَّكَ رَجِيمٌ [حجر/34] خداوند فرمود از بهشت خارج شو که تو رانده‌شده‌ای» «وَإِنَّ عَلَيْكَ اللَّعْنَةَ إِلَى يَوْمِ الدِّينِ.[حجر/35] بر تو لعنت باد تا روز رستاخیز» چگونه می‌توان به این باور رسید که خداوند مت... ادامه »
28
پشت پرده و ترفندهای جریان عرفان حلقه در جذب جوانان
چکیده: ریشه جریانات منحرف معنوی، از غرب و عصر ظلمت اروپا است، امروزه متأسفانه ضعف در مبانی عقلی باعث می‌شود که چنین جریانات منحط و منحرف چون عرفان حلقه و حتی احمد الحسن در جامعه بروز و ظهور کنند که آگاهی‌بخشی تنها راهکار مقابله با آنها است. حجت‌الاسلام امین شمشیری، در جمع روحانیون حوزه علمیه اصفهان پیرامون تشریح جریانات نوظهور خاصه ع... ادامه »
24
طاهری: یزید، وجه الله است!
چکیده: محمدعلی طاهری رهبر فرقه‌ی حلقه، طی اظهار نظری گفت: «ببینید اگر صورت مجادله باز شود، می‌بینیم که یزید هم صورتی از مجادله من است، باید طلب رحمت بکنیم، اما در دید کل‌نگر می‌گوید اگر یزید نبود امام حسین(سلام‌الله‌علیه) ارزشی نداشت و یا اگر یزید نبود عظمت امام مشخص نمی‌شد.» محمدعلی طاهری سرکرده‌ی عر... ادامه »
24
دیدگاه شبه‌عرفان حلقه به ملائکه!؟
چکیده: محمدعلی طاهری سرکرده‌ی فرقه‌ی ضاله حلقه از دیدگاه خود، ملائکه را مجموعه‌ای از قوانین موجود در طبیعت معرفی می‌کند که تحلیل مادی دارند. به همین دلیل جبرئیل را هوشمندی ذرات عالم معرفی می‌کند و میکائیل را اکو سیستم و نظم مولکول‌های طبیعت و عزرائیل را آنتروپی یا خستگی ماده می‌داند. محمدعلی طاهری رهبر فرقه‌ی منح... ادامه »
24
ویژگی‌های پلورالیستی حلقه
چکیده: محمدعلی طاهری سرکرده‌ی شبه عرفان حلقه مدعی عرفان اسلامی است ولی با مطالعه‌ی آموزه‌های فرقه‌ی حلقه، خصوصیاتی از آن شاهد هستیم که نشان‌دهنده‌ی عدم انطباق آن با اسلام و وجود عقاید پلورالیستی و اومانیستی در آن است که کاملاً با عقاید اصیل اسلامی در تضاد است. با مطالعه‌ی آموزه‌های فرقه‌ی حلقه، خصوصیاتی ... ادامه »
23
فرقه‌ی حلقه، همسو با مسیحیت!
چکیده: محمدعلی طاهری سرکرده‌ی فرقه‌ی حلقه در شبه عرفان حلقه، نام و عنوان اسلام را یدک می‌کشد ولی در متون خود نامی از پیامبر (صلی‌الله‌علیه‌وآله) به میان نمی‌آورد. ولی به کرات نام مسیح و مقدسات مسیحیت در آموزه‌های آن به چشم می‌خورد. به طوری که در بیشتر موارد همسو با آموزه‌های مسیحی است... محمدعلی طاه... ادامه »
23
علل گرایش به عرفان حلقه
چکیده: گرایش اشخاص به فرقه‌های خاص می‌تواند دلایل روانشناختی زیادی داشته باشد. با تحقیقات میدانی که بر روی یک‌صد و پنجاه نفر آسیب‌دیده شبه عرفان حلقه در کشور در بازه‌ی زمانی خرداد 92 تا خرداد 93 انجام گرفت، تا حدودی علل گرایش این افراد به فرقه‌ی حلقه مشخص شد که حایز اهمیت است... با تحقیقات میدانی که بر روی یک‌صد و... ادامه »
21
وجود ۱۰۰ انحراف اساسی در عرفان حلقه
چکیده: رییس انجمن نجات از حلقه گفت: عرفان حلقه معتقد به تناسخ است، تناسخ عقیده‌ای است که بنابر روایتی از امام رضا(ع) معادل کفر است، این عرفان کاذب کپی کننده عقاید دیگر عرفان‌های رایج در جهان است. حجت الاسلام امین شمشیری، رییس انجمن نجات از عرفان حلقه، در ویژه برنامه بصیرت عاشورایی حوزه مقاومت بسیج ۲۰ میثم تمار ناحیه مقاومت بسیج امام رضا(ع... ادامه »
19
نقد مقاله «آیینه عاشورا» نوشته محمدعلی طاهری
چکیده: نویسنده: فاطمه میرزاییان در این نوشتار قصد دارم به نقد مقاله آیینه عاشورا محمد علی طاهری بپردازم، اما قبل از آن نظر خوانندگان عزیز را به دو مقدمه مهم جلب می‌کنم تا بتوانند به دید روشنی از آنچه در پی خواهد آمد، دست یابند: 1. تفکر التقاطی چیست؟ التقاط در لغت به معنای برچیدن و از زمین برداشتن است و تفکر التقاطی اصطلاحی است که به نحوه&zwnj... ادامه »
15
وحی از دیدگاه عرفان حلقه
چکیده: محمد علی طاهری و بنیان گذار فرقه حلقه درباره وحی، ماهیت و همچنین منحصر بودن یا نبودن وحی نظرات قابل تأمل و تعجب برانگیزی ارائه داده‌ است. از آغاز بعثت نبیّ مکرم اسلام(صلی الله علیه و آله) و همزمان با نزول اولین آیات وحی توسط جبرئیل امین تا انقطاع وحی نبوتی و از آن زمان تا به امروز، همواره شاهد طرح مباحثی گوناگون درباره آیات وحی بوده‌ای... ادامه »
11
عرفان حلقه یا عرفان کیهانی چگونه نحله ای است؟
چکیده: سوال نظر شما در ارتباط با مباحثی که تحت عنوان "عرفان حلقه" یا "عرفان کیهانی"مطرح می شود چیست؟و آیا شرکت در جلسات آنان مجاز می باشد؟ پاسخ بایسته های شناخت عرفان اصیل  برای شناخت عرفان ناب شیعی به دو چیز نیازمندیم: یکی شناخت ویژگی های اصلی عرفان شیعی و دیگری شناخت آسیب هایی که در نظام های مختلف عرفانی قدیم و جدید وجود دارد و عرفان ناب شیعی چ... ادامه »
11
عرفان یا التقاط؟!/ نگاهی نقادانه به "عرفان حلقه/کیهانی"
چکیده: مجله معارف/ اسفند ماه سال 1390 ، شماره 90  علی ناصری راد (پژوهشگر عرفان های نوظهور و مؤلف کتاب "افسون حلقه" در نقد عرفان حلقه.) درآمد عرفان کیهانی، مکتبی درمانی با مبانی برگرفته از مکاتب گوناگون به شکل التقاطی است که به هدف زدودن مشکلات انسانی، نقطه ای مشترک به نام شعور کیهانی را معرفی نموده است. جهان از منظر این مکتب، در نگاهی ایده آلی... ادامه »
21
تفسیر به رای آیات قرآن توسط سرکرده عرفان حلقه
چکیده: یکی از ترفندهای بنیان گذار عرفان حلقه برای موجّه نشان دادن آموزه های انحرافی خود، استفاده از آیات قرآن است، او با زیرکی برای جذب مخاطب مسلمان خود، آیات قرآن را دست آویز قرار داده و باتفسیرهای غلط، قصد دارد عقاید انحرافی خود را با کلام الهی تایید کند. نویسنده: فاطمه میرزائیان یکی از ترفندهای بنیان گذار عرفان حلقه (محمدعلی طاهری) برای موجّه نشان ... ادامه »
19
فرادرمانی چیست؟
چکیده: فرادرمانی از زیر مجموعه های عرفان کیهانی است که ادعا دارد با آموزه های عرفانی خاص خود می تواند بیماران جسمی و روحی را مداوا کند. در این شاخه درمانی، بیمار توسط فرادرمانگر به شبکه شعور کیهانی متصل شده و... به گزارش فرقه نیوز؛ فرادرمانی از زیر مجموعه های عرفان کیهانی است که ادعا دارد با آموزه های عرفانی خاص خود می تواند بیماران جسمی و روحی را... ادامه »
19
آسیب شناسی عرفان حلقه
چکیده: آموزش ها و نوع تلقین ها و مطالبی که از سوی محمدعلی طاهری و مسترهای حلقه القا می شود افراد را به نوعی پارانویا نسبت به روحانیون و پزشکان مبتلا کرده است. به طوری که آنها را باندبازانی سودجو دانسته که مانع ترویج معنویت حقیقی و یا روش های درمانی بدون عوارض هستند. به گزارش فرقه نیوز؛ آموزش ها و نوع تلقین ها و مطالبی که از سوی محمدعلی طاهری و مست... ادامه »
12
شباهت‌های ریکی و عرفان حلقه
چکیده: در بررسی و تحلیل آموزه‌های هر دین یا فرقه باید ابتدا به بررسی مبانی و پیش فرض‌های آن پرداخت، برای شناسایی بهتر آموزه‌های فرقه «عرفان ضاله حلقه» نیز لازم است، به بیان مبانی فکری این فرقه بپردازیم، با مطالعه آثار مکتوب و شفاهی عرفان حلقه درمی‌یابیم که این فرقه نیز مطالبی را از ادیان مختلف و همچنین فرقه‌های انحرافی... ادامه »
17
چرا در عرفان حلقه بسم الله گفته نمی شود؟
چکیده: آیا تا به حال از خود پرسیده‌اید چرا عرفان حلقه به اسامیِ خداوند هم رویِ خوش نشان نداده و حتی نامِ زیبایِ «بسم الله الرحمن الرحیم» خوانده نمی‌شود و به جایش جمله‌ی «به نامِ بی‌نام او» گفته می‌شود؟ البته این سنت را شخص آقای طاهری بنیان نهاد و بسیاری از متون و جزواتِ آموزشی عرفانِ حلقه اکنون به همین ص... ادامه »
26
نگاه عرفان حلقه به شیطان
چکیده: چکیده: یکی از بحث‌های کلیدی و مهم در عرفان حلقه که تناقض آشکار با اسلام دارد، نگاه این عرفان به شیطان است. این نگاه فقط در حد یک دیدگاه باقی نمی‌ماند و به طور عملی در جای‌جای عرفان حلقه لمس می‌شود و با فهم چگونگی این دیدگاه، بسیاری از رموز و فراز و فرودهای عرفان حلقه درک و شناخته می‌شود. نگارنده در این مقاله می‌کوشد ... ادامه »
صفحه 1 از 2اولين   قبلي   [1]  2  بعدي   آخرين   
اين ماه: 72665                              ديروز: 1                              امروز: 475

کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت برای تبیان خراسان جنوبی (سال 2019) محفوظ می باشد.