انجمن حجتیه

13
رهبر انقلاب / انجمن حجتیه
چکیده: رهبر انقلاب: ما نباید فکر کنیم که چون امام زمان خواهد آمد و دنیا را پُر از عدل و داد خواهد کرد، امروز وظیفه‌ای نداریم؛ نه، بعکس، ما امروز وظیفه داریم در آن جهت حرکت کنیم تا برای ظهور آن بزرگوار آماده شویم. ۱۳۸۱/۷/۳۰
09
بازماندگان فکری انجمن حجتیه در ظاهر حامی نظام بودند/ بخش سوم
چکیده: انجمن حجتیّه معتقد به جدایی دین از سیاست به طور مطلق نیست؛ البته در میان آنان افراطیونی هم وجود دارند که انحرافشان بیش از حد معمولِ خط فکری انجمن است، امّا به صورت کلّی باید گفت که انجمن حجتیّه به "جدایی دین از سیاست در عصر غیبت" معتقد است. به گزارش فرقه نیوز؛ در بخش‌های قبلی این نوشتار، به شرح سخنرانی شهید حجت‌الاسلام والمسلمین س... ادامه »
25
پروِژه تطهیر انجمن حجتیه چگونه توسط لیبرال‌ها کلید خورد؟
چکیده: اسلامی که توسط انجمن حجتیه تبلیغ می شد اسلامی بود که سلطه طلبان هم خیلی از آن استقبال می کردند و این همان اسلام آمریکایی بود که امام هم بر آن تاکید داشتند. یعنی احساس تقابلی با آمریکایی ها و صهیونیست های حاکم بر کشور وجود نداشت. این روزها صداهایی از گلوی جریان لیبرال به گوش می رسد که خبر از تشکیل پروژه تطهیر انجمن حجتیه می دهد و به نظر می رسد که ب... ادامه »
15
کارنامه فکری انجمن حجتیه
چکیده: درباره انجمن حجتیه چه می دانید؟ آیا از مبانی فکری، باورها و اهداف اجرایی موسسان این انجمن مطلع هستید؟ با ما همراه باشید تا در این نوشتار اطلاعات مفید و مستندی را درباره این انجمن انحراف یافته تقدیمتان کنیم:  یكی از جریانات مهم و تاثیر گذار بر شرایط سالهای بعد از 1320 گسترش و تسلط فرقه بهائیت در ایران بو... ادامه »
15
انجمن حجتيه و عقايدشان
چکیده: مقدمه:  در زمان پهلوي بالاخص پهلوي دوم بهائيت رشد بسيار داشت و فرصتي پيدا كرد تا جمعيت خود را سه برابر كند و در دستگاه دولتي و شاه نفوذ فراوان بكند. رييس راديو تلويزيون وقت دكتر شاه قلي، وزير بهداري، وزير آموزش و پرورش و... هويدا نخست وزير و بسياري ديگر بهايي بودند و به سفارش اربابان و شاه در همة امور دخالت داشتند.  در ميان ملت، روحان... ادامه »
15
انجمن حجتیه چه کسانی هستند و عقایدشان چه اشکالاتی دارد؟
چکیده: مقدمه:  در زمان پهلوی بالاخص پهلوی دوم بهائیت رشد بسیار داشت و فرصتی پیدا کرد تا جمعیت خود را سه برابر کند و در دستگاه دولتی و شاه نفوذ فراوان بکند. رییس رادیو تلویزیون وقت دکتر شاه قلی، وزیر بهداری، وزیر آموزش و پرورش و... هویدا نخست وزیر و بسیاری دیگر بهایی بودند و به سفارش اربابان و شاه در همة امور دخالت داشتند.  در میان ملت، روح... ادامه »
02
آیا با گناه بیشتر، ظهور نزدیک تر می شود؟
چکیده: در روایات ذکر شده است که هنگام ظهور امام زمان، ‌جنگ و خونریزی و فساد فراوان روی می‌دهد، و از طرفی گفته می‌شود که باید زمینه را با اعمال نیک، دعا و... برای ظهور ایشان فراهم کرد. انسان در این مواقع مضطر می شود که بالاخره با گناه بیشتر ظهور نزدیک میشود یا با اعمال نیک؟.... باید گفت: از جمله نشانه‌های غیر حتمی ظهور، گسترش فساد ... ادامه »
28
شیخی که برای مسئولان نظام شاه دعا می‌کرد
چکیده: یکی از مهم‌ترین مقاطع نهضت امام خمینی(ره) پس از قیام خونین 15خرداد، ایام تبعید حضرت امام بود. چرا که رژیم وحشت فراوان داشت تا با تبعید مرجع تقلید محبوب و شجاع، قیامی دوباره همچون قیام 15خرداد شکل بگیرد که به یقین باید بهای سنگین‌تری را برای سرکوب آن می‌پرداخت. از این رو قبل از تبعید امام همه‌ی جوانب امر را سنجید و برنامه‌ای... ادامه »
09
انجمن حجتیه یا انجمن ساواکیه؟!
چکیده: احتمالاً بسیاری از افراد بر این باورند که انجمن حجتیه تنها یک هدف داشته و آن هم همان مبارزه با فرقه‌ای به نام بهائیت بوده و دیگر هیچ. و در عین حال که به شدت مخالف مبارزه علیه رژیم ستم شاهی بوده اما هیچ گونه رابطه‌ای هم با این رژیم نداشته است. اما شواهد و اسناد تاریخی برعکس این مطلب را نشان می دهند و رابطه انجمن منحرفه حجتیه با ساواک را تا... ادامه »
تاکنون: 159687             این ماه: 83341         دیروز: 3318         امروز: 2146

کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت برای تبیان خراسان جنوبی (سال 2018) محفوظ می باشد.