ساینتولوژی

14
مرور انتقادی به فرادرمانی و سایمنتولوژی
چکیده: آسیب شناسی فرادرمانی و سایمنتولوژی در سالهای اخیر عموم افراد جامعه و جامعه پزشکی کشور شاهد پیدایش جریان هایی است که بر مبنای عرفان های کاذب استوار است و ادعای درمان گری دارد. گاهی این فعالیت ها تحت عنوان سلامت معنوی مطرح می شود، (چکیده مقالات چهارمین همایش «سلامت معنوی و تعمیق تربیت اسلامی»؛ اردیبهشت۸۹) و گاهی از تعابیر طب مکمل (comple... ادامه »
24
مرور انتقادی به فرادرمانی و سایمنتولوژی
چکیده: آسیب شناسی فرادرمانی و سایمنتولوژی در سالهای اخیر عموم افراد جامعه و جامعه پزشکی کشور شاهد پیدایش جریان هایی است که بر مبنای عرفان های کاذب استوار است و ادعای درمان گری دارد. گاهی این فعالیت ها تحت عنوان سلامت معنوی مطرح می شود، (چکیده مقالات چهارمین همایش «سلامت معنوی و تعمیق تربیت اسلامی»؛ اردیبهشت89) و گاهی از تعابیر طب مکمل (comple... ادامه »
16
فرقه ساینتولوژی/انسان ها ارواحی فنا نشدنی هستند!
چکیده: این فرقه هنوز هم در کشورهایی از جمله در آفریقای جنوبی، استرالیا، آمریکا، هند، مکزیک، نیوزلند، سوییس، تایوان و ونزوئلا پیروان زیادی دارد. آنها بر این باورند که انسان ها ارواحی فنا نشدنی هستند که ماهیت خود را گم کرده اند. همچنین باید با یادآوری خاطرات و تجربیات بد،آنها را گره گشایی کنند تا به اصل حیاتی خود نزدیکتر شوند. پیروان این فرقه تبلیغات ... ادامه »
31
تاملی بر فرقه های عرفانی افراطی/تام کروز و فرقه ساینتولوژی
چکیده: نوشته«دایره‌المعارف عرفان‌های نوظهور آمریکایی»؛ یک کلیک روی آن مساوی با دنیایی از اسامی فرقه‌هایی است که برخی از مذاهب رسمی منشعب شدند و برخی دیگر ناگهان از دل زمین روییده‌اند. نوشته«دایره‌المعارف عرفان‌های نوظهور آمریکایی»؛ یک کلیک روی آن مساوی با دنیایی از اسامی فرقه‌هایی است که برخی از ... ادامه »
15
ساینتولوژی چیست؟ مذهب و فرقه است یا یک روش درمان؟
چکیده: ساینتولوژی «Scientology » را بیش از آن که خودش یک مذهب یا فرقه باشد، دوست دارند به صورت یک مذهب و فرقه جدید معرفی کنند و با مخالفت‌ها و موافقت‌ها بازارش را گرم کنند تا کسانی که از یک سو به فرقه‌های مطرح مانند بودیسم، نهیلیسم، هویسم، متالیسم و ... گرایشی ندارند و از سوی دیگر احساس خلاء معنوی می‌کنند، به جای خداگرایی و... ادامه »
15
ساینتولوژی: فرقه است؟
چکیده: واژه ساينتولوژي از كلمه لاتين scio به معني "دانش" و كلمه يوناني logos به معني "مطالعه" مشتق مي‌شود. درنتيجه ساينتولوجي يعني "مطالعه دانش" يا "دانش چگونه دانستن". اين كلمه پيش از آنكه توسط هابار به كار گرفته شود وجود داشته است.  عقايد:  ساينتولوجي خود را اينگونه تعريف مي‌كند: مطالعه‌ و بكارگيري روح در ارتباط با خودش، د... ادامه »
28
موج ایرانی ستیزی در مشهورترین سریال آمریکایی
چکیده: قسمت هشتم سریال هوملند در آستانه دور جدید مذاکرات هسته‌ای آکنده از خصوصیت علیه مردم کشورمان است. به گزارش فارس، روزنامه هفت صبح نوشت: پیش از این درباره سریال هوملند و استفاده ناجوانمردانه از نام ناصر حجازی گفته بودیم اما به نظر می‌رسد ایرانی ستیزی در این سریال ابعادی خارق‌العاده پیدا کرده است. در هشت قسمتی که از آغاز سیزن سوم سریا... ادامه »
15
ساینتولوژی، فرقه بحث برانگیز غربی
چکیده: کلیسای ساینتولوژی دائما هنرپیشگان و افراد معروف، بخصوص بازیگران هالیوود را جذب کرده است. در میان چهره‌های معروف کسانی چون جان تراولتا، کاترین بل، تام کروز، جانسون لی و همچنین جیمز پکر که ثروتمندترین مرد استرالیا است به چشم می‌خورند.  ساینتولوژی (Scientology) مجموعه‌ای از عقاید و مراسم است که در سال 1952 میلادی توسط رون هابارد (... ادامه »
15
افتتاح مرکز جدید فرقه صهیونیستی ساینتولوژی در اسرائیل
چکیده: فعالیت اسرائیل برای گسترش عرفانهای صهیونیستی در خاورمیانه:  فرقه شبه عرفانی صهیونیستی سعی دارند تا با ایجاد مراکز بیشتر در خاورمیانه در میان مردم منطقه نفوذ کرده و اهداف شوم خود را دنبال کنند. به گزارش موسسه راهبردی دیده بان، فرقه ساینتولوژی به جهت جذب نیروهای جدید در خاورمیانه در 21  آگوست 2012 شعبه جدیدی دایر کرد. این شعبه در مرا... ادامه »
11
افشاگری برادر‌زاده رئیس فرقه ساینتولوژی
چکیده: حتی اجازه دیدن والدینم را نداشتم... برادر زاده رئیس فرقه صهیونیستی ساینتولوژی که از این فرقه فرار کرده است در کتابی که به زودی منتشر می‌شود از وقایع تکان‌دهنده پشت پرده این فرقه و نحوه فرار خود می‌گوید. عنوان این کتاب "فراتر از باور، زندگی مخفی من در ساینتولوژی و فرار ترسناکم" می‌باشد که قرار است در ژانویه 2013 رونمایی و توزیع... ادامه »
اين ماه: 74659                              ديروز: 3517                              امروز: 709

کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت برای تبیان خراسان جنوبی (سال 2019) محفوظ می باشد.