دیگر نحله ها

17
مدعی مهدویت/ «ابراهیم میرزایی» را بشناسید
چکیده: ابراهیم میرزایی فرزند محمد در سال ۱۳۱۸ در گرگان متولد شد.  پدر وی کشاورز و مادرش خانه‏ دار بود.  وی پس از اخذ دیپلم وارد دانشکده افسری و سپس به استخدام گارد جاویدان شاه درآمد.  او از همان ابتدا که وارد ارتش شد آموزش کاراته را از فردی که در آمریکا این فنون رزمی را فرا گرفته بود آغاز کرد و در سال ۱۳۵۰ با موافقت ستاد نیروی زمینی ... ادامه »
17
ابی‌یوگا، جریانی برآمده از ویتنام
چکیده: ✍️ابی‌یوگا توسط فردی به نام "لونگ‌مین دنگ" در کشور ویتنام پایه‌گذاری‌ شد. وی به اشاعه آموزه‌های ابداعی خود پرداخت و در سال 1989 به منظور جذب و تعلیم افراد، اقدام به تأسیس مدرسه‌ای به نام "مدرسه انرژی جهانی" کرد که عملاً به مرکز فرقه مبدل شد و توانست با گسترش فعالیت‌‌های خود، به‌تدریج دامنه نفوذ خود را تو... ادامه »
16
شاخص‌های سرکردگان فرق
چکیده: «مارگارت تالر سینگر»، محقق فرقه‌های انحرافی، در کتاب «فرقه‌ها در میان ما»، هنگام اشاره به ویژگی‌های سرکرده فرقه می‌نویسد: «هر فرقه، آینه‌ای است، منعکس‌کننده درون رهبر فرقه. رهبر هیچ محدودیتی برای خود قائل نیست. او می‌تواند رؤیاها و تمایلاتش را در جهانی که پیرامون خود به وجود می‌آ... ادامه »
13
دلایل جذب به فرقه‌های نوظهور
چکیده: یکی از دلایل جذب به فرقه‌های نوظهور، عامل اقتصادی است. فرقه‌ها با سوءاستفاده از رشد فزاینده مشکلات اقتصادی جامعه، در تبلیغات خود بر این مسئله مانور داده و با دادن وعده حل مشکلات، می‌کوشند توجه افراد را جلب نمایند. آن‌ها مدعی هستند که با تغییر در نگرش افراد و اتکا به آموزه‌های فرقه‌ای می‌توانند معضلات اقتصادی را بر... ادامه »
12
از الهامات «شیطانی» تا «فروپاشی خانواده»
چکیده: ↙️ معنویات کاذب بیش از هر قشر دیگری، جوانان را هدف گرفته‌اند.  مباشران آلوده این فرقه‌های جعلی ماشه تفنگ خود را روی شقیقه جوان و اعتقاداتش می‌گذارند تا او را در باتلاق اراجیف و یاوه‌های خود غرق کنند. روشنگری در جامعه و مبارزه بی‌امان با این تله‌های شیطانی ضرورتی حیاتی، دغدغه‌ای مقدس و تلاشی است ستودنی. ⬅️... ادامه »
13
مدیوم کیست؟ چه توانایی هایی دارد؟
چکیده: در علمی که این روزها به نام " اسپری تیسم " یا همان " احضار روح " نامیده می شود ، معمول اینست که فردی به نام واسطه یا "مدیوم " بین احضار کنندگان روح و دنیای دیگر قرار می گیرد و مدعی است که در حالت خواب مغناطیسی تحت اراده و نفوذ روح احضار شده قرار می گیرد و بدون اختیار از طرف او صحبت می کند و یا اعمالی را انجام می دهد . قبل از بحث از چگونگی و ... ادامه »
05
راهكارهای مقابله با مزاحمت‌های اجنه و طلسم‌ها
چکیده: اجنه به عنوان موجودات مختار ، هم صنف خوب دارند و هم صنف بد . اما در چه صورت مزاحم انسان می شوند و راههای علاج ترس از آنان و راهکار های مقابله با طلسمات و شر اجنه چیست را به طور اجمالی در این نوشتار می آوریم برای ورود به بحث لازم است  اطلاعاتی از اجنه به صورت کلی لحاظ شود . در عالم هستی برخی از موجودات غیرمحسوس ‏اند و به حواس طبیعی ... ادامه »
23
آئین «ماراپو» در جزیرهٔ سومبای اندونزی
چکیده: سومبا جزیره‌ای است واقع در شرق اندونزی که پیروان آئین ماراپو در آن زندگی می‌کنند. این منطقه یکی از فقیرترین جزایر مجمع‌الجزایر اندونزی است. آئین ماراپو آمیزه‌ای است از پرستش نیاکان، ارواح طبیعت و یک خدای بینا و شنوا که نامش نباید بر زبان آورده شود. در زبان انگلیسی از این خدا تنها می‌توان به‌عنوان «صاحب چشمان و گو... ادامه »
16
"امو" فرقه ای سرشار از غم و اندوه بی پایان!
چکیده: آنها اعتقاد دارند که تنها یک امو می‌تواند یک اموی را درک کند ،بیشتر این افراد باید به موسیقی های ناراحت‌کننده و ملایم گوش دهند و همچنین از شاد بودن به پرهیزند. "امو" فرقه ای است که شادی را برای طرفدارانش حرام می‌داند فرقه‌ای‌ سرشار از غم اندوه بی‌پایان، این فرقه برخلاف اکثر فرق، مخاطبینش را با شکل ظاهری به دیگران مع... ادامه »
15
اسلام رحمانی همان اسلام تسامح در قبال فرق انحرافی است
چکیده: اسلام رحماني نام ديگر اسلام آمريکايي/ حضور فائزه هاشمي در جمع بهائيان که به زودي از سوي ديگران هم تکرار خواهد شد، يک ُبعد سياسي دارد که هدف آن جلب آراي گروه هاي مختلف است و بعد ديگر، کاملاً فرهنگي و به منظور تغيير ارزش ها و تضعيف باورهاي ديني انجام مي شود. متن کامل مصاحبه حجت الاسلام مظاهری سیف در خصوص اسلام رحمانی: کارشناس عرفان هاي نوظهور با ... ادامه »
15
«القرعاوی» مدعی دروغین مهدویت
چکیده: او خود را قاضی‌السماء (قاضی آسمان) نامید و کتابی نیز با همین نام تألیف کرد که در آن چنین نوشته: من مهدی و از ذریۀ فاطمه (علیهاالسلام) هستم جنبش جندالسماء به رهبری القرعاوی به صورت مسلحانه آغاز شد و مدتی طولانی با حکومت عراق درگیر شد. ضیاء عبدالزهرة القرعاوی (الکرعاوی) از قبیله آل أکرع در استان دیوانیه است.  قرعاوی ساکن منطقه زرقاء (18... ادامه »
03
چکیده: حجت الاسلام والمسلمین حمیدرضا مظاهری سیف در برنامه «شعبده شوم» ادعای درمان گری از سوی مدعیان دروغین را بسیار رایج دانست و گفت: ما با فضایی متنوع مواجه هستیم؛ ادعاها گاه درست و گاه نادرست نتیجه می دهد و مواقعی که این ها موفق می شوند بیماری را درمان کنند یا بر اثر تلقین یا تصادف است. مدیر موسسه بهداشت معنوی ادامه داد: برخ... ادامه »
31
تورهای جذب انرژی یا شرکت در بی‌بند و باری؟
چکیده:  اشاعه بی‌بند و باری به بهانه جذب انرژی برخی کانال‌های تلگرامی اشاعه‌دهنده مضامین مرتبط با قانون جذب، مراقبه، چاکرادرمانی و...، اقدام به تبلیغ و برگزاری تورهایی با عنوان «جذب انرژی» می‌نمایند.  نکته قابل‌تأمل در این اردوهای مختلط، بی‌بندو باری آشکاری است که در تصاویر تبلیغی کانال‌های ... ادامه »
28
تحرکات تازه جریان آتئیسم؛شبهه‌افکنی از طریق برگزاری مناظره
چکیده: گروه های آتئیستی در ادامه تحرکات معاندانه خود علیه اسلام، شبهه‌افکنی از طریق مناظرات را در دستورکار خود قرار داده‌اند.  در این راستا، کانال‌های وابسته به این جریان، بار دیگر اقدام به تبلیغات گسترده در فضای مجازی و دعوت از مخاطبان برای شرکت در این بحث‌های گروهی آنلاین نموده‌اند. . موضوعات محوری بحث‌ها خود نما... ادامه »
27
آموزش روش‌های مبارزه نرم توسط جریان «آتئیسم»
چکیده: به دنبال حوادث تروریستی اخیر در تهران، برخی کانال‌ها و گرو‌ه‌های تلگرامی منتسب به جریان موسوم به «آتئیسم»(خداناباوری)، ضمن ارائه تحلیل‌های زاویه‌دار و منفی‌انگارانه (علیه نظام جمهوری‌اسلامی ایران) از این وقایع، با اشاعه مطالبی به تشویق مبارزه و مقابله با آنچه «نظام دیکتاتوری حاکم» می‌خ... ادامه »
27
آتئیست ها،اندیشه ها و باورهای آنها
چکیده: آتئیست اندیشه ای که در میان گروهی از پیروان داروین دیده می شود. این گروه برای هیچ پدیده ای قائل به وجود خدا نیستند.  آتئیست ها برای تمام پدیده ها به دنبال توجیهات غیرمذهبی بوده و منکر ذات الهی می باشند.  آنها اصول اخلاقی و پایبندی به اخلاقی را بدون تکیه بر مذهب دنبال می کنند. هر چند در طول تاریخ افرادی چون هیتلر و استالین نمونه های از ب... ادامه »
26
خداناباوری یا آتئیسم - آتئیست(خداناباور)
چکیده: خداناباوری یا بی خدایی یا خدا انکاری Atheism) ) در معنای عام، رد باور به وجود خدااست. در معنایی محدودتر، بی‌خدایی این موضع است که هیچ خدایی وجود ندارد. در جامع‌ترین معنا، بی‌خدایی به سادگی، عدم باور به وجود هر گونه خداست. بی‌خدایی نقطهٔ روبرویخداباوری است، که ... ادامه »
02
تحرکات جریانی نوظهور با نام «گنوسیس»
چکیده: به‌تازگی، کتابی تحت عنوان «هرکلوبوس یا سیاره قرمز» منتشر و توزیع شده که مؤلف آن مشخص نبوده و مسائلی خاص را در خصوص آخرالزمان به مخاطب القا می‌نماید. محوری‌ترین موضوعات این کتاب، القای نابودی قریب‌الوقوع سیاره زمین بر اثر برخورد سیاره‌ای به نام هرکلوبوس یا سیاره قرمز، ادعای وجود حیات و موجودات ماورایی در سای... ادامه »
11
خواستگاه فراماسونری در دوران باستان
چکیده: برخی از فرقه های سری با دایر نمودن شعبات مختلف سعی می کنند فرقه خود را گسترش دهند. به این ترتیب شعباتی از آن فرقه به وجود می آید که تحت فرمان سرگروه های مختلف و در نهایت یک رهبر هستند. به گزارش فرقه نیوز؛ برخی از فرقه های سری با دایر نمودن شعبات مختلف سعی می کنند فرقه خود را گسترش دهند. به این ترتیب شعباتی از آن فرقه به وجود می آید که تحت ف... ادامه »
17
چگونگی تکفیر احسائی توسط شیخ محمد جعفر شریعتمدار استرآبادی
چکیده: با ظهور شیخ احمد احسائی و ابراز اعتقاداتش در کتابهایی هم‌چون شرح زیارت جامعة شرح مشاعر و... علماء بسیاری حکم به تکفیر شیخ احمد دادند که بسیاری از آنان در نجف و برخی در ایران بودند. با ظهور شیخ احمد احسائی و ابراز اعتقاداتش در کتابهایی هم‌چون شرح زیارت جامعة شرح مشاعر و... علماء بسیاری حکم به تکفیر شیخ احمد دادند که بسیاری از آنان در نجف ... ادامه »
صفحه 1 از 3اولين   قبلي   [1]  2  3  بعدي   آخرين   
تاکنون: 159678             این ماه: 83332         دیروز: 3318         امروز: 2137

کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت برای تبیان خراسان جنوبی (سال 2018) محفوظ می باشد.