سبک زندگی

19
سبک زندگی یکجا نشینی با شما چه می‌کند
چکیده: بیشتر افرادی که سبک زندگی یکجانشینی دارند معمولاً فعالیت بدنی ندارند. طبق توصیه‌های کارشناسان، افراد بزرگسال باید دست‌کم 150 دقیقه در هفته، تمرینات ورزشی با شدت متوسط انجام دهند. در سال 2017، Sedentary Behavior Research Network، یکجانشینی را چنین تعریف کرد: هر حرکتی که شامل نشستن، لم دادن و یا دراز کشیدن شود و نیاز به صرف انرژی بسی... ادامه »
03
شما چند شخصیت دارید؟
چکیده: چیستی ما به عنوان یک انسان، از زمان خلقت بشر همواره اذهان را به خود درگیر کرده است. اما در میان ویژگی‌های گوناگونی که به عنوان مقوم انسانیت ما یاد می‌شود همواره تاکید بر یک ویژگی محوری برای جدا ساختن انسان از سایر موجودات به نام "انتخاب‌گری" می شود. محدوده انتخاب‌گری انسان، امکان و یا عدم امکان آن، میزان اراده انسان، جایگ... ادامه »
23
نکاتی درباره "مهریه" در داستان ازدواج موسی(ع)
چکیده: بر اساس آیات قرآن والدین به خصوص پدر عروس نباید در امر ازدواج سخت‏گیرى کند و در پرداخت مهریه، توان داماد را در نظر بگیرد و در میزان مهریه، داماد را در تنگنا قرار ندهد. مهریه در دین مبین اسلام بر اساس نصّ صریح قرآن با تعبیر «صِداق» یکی از ضروریات امر ازدواج شمرده و تبدیل به سنتی حَسنه شد. خداوند در آیه چهارم سوره نساء در ا... ادامه »
06
چگونه مفاهیم درست را به کودکان یاد دهیم؟
چکیده: کودکان؛ ضبط کننده دیداری و شنیداری رشد اخلاق از دوران کودکی آغاز می شود و در همین سنین باید آموزش به آنها را شروع کرد. چگونگی آموزش آن با توجه به سنین کودک و نوجوان متفاوت است. انتقال مفاهیم و یادگیری مناسب، نیازمند بکارگیری اصول درست است. لازم است در انتقال آن شرایط یادگیری خوشایند، با کشف و تاملات درونی همراه با محبت، صداقت، مهربانی و سعه... ادامه »
18
نسخه شفابخش اختلاف زناشویی
چکیده: یکی از لوازم شروع زندگی مشترک، علاقه طرفین به یکدیگر است، امّا نباید از نظر دور داشت که این علاقه، در کوران زندگی بارها و بارها به معرض امتحان گزارده می شود.   ازدواج در نزد خداوند متعال، دارای عظمت فراوانی است تا جایی که آن را از نشانه های خود دانسته و ویژگی آن را ایجاد آرامش بین زن و شوهر می داند و می فرماید: وَ مِنْ آياتِهِ أَنْ خَلَقَ ... ادامه »
27
«دکمه قرمز» همسرتان را زودتر پیدا کنید
چکیده: داشتن زندگی مشترک بدون تنش و بحث مداوم و بی نتیجه، برای بعضی از همسران به آرزو تبدیل شده است. زن و شوهرهایی که با رعایت چند توصیه می توانند به زندگی شان رنگ آرامش بزنند اما آنقدر این کار را نکرده اند که راه حلی بهتر از طلاق نیافته‌اند. بنابراین بعد از خواندن نکته به نکته این مطلب، برای عمل کردن به این توصیه ها برنامه ریزی کنید تا آرامش را در ز... ادامه »
26
در صحبت های دونفره این گونه باشید
چکیده: زوجین بعد از ازدواج آنقدر خود را غرق دریای زندگی می کنند که یادشان می رود باید در این دریای زیبا کمی هم در ساحل آن بنشیند و باهم حرف بزنند و تا جایی که چشم کار می کند، گوش هایشان را شنوای خوبی برای گفتگوهای همدیگر کنند. حرف زدن، مردان از آن فراری و زنان عاشق آن هستند. اما آیا زن و شوهر ها به اندازه ای که در زندگی لازم است با هم گفتگو می کنند؟ ... ادامه »
24
چرا وقت گذرانی با خانواده اهمیت دارد؟
چکیده: هر چه سن شما بیشتر شود متوجه می شوید که عمر به سرعت در حال سپری شدن است. به همین دلیل وقت گذرانی با خانواده یکی از لذت بخش ترین کار هایی است که در دنیای شلوغ امروز نباید به دست فراموشی سپرده شود. امروزه نوجوانان نیاز به محیط گرم و صمیمی خانوادگی دارند. محیطی که با لذت در آن حضور داشته باشند. این مسأله کمک می‌کند از بسیاری از آسیب های اجتم... ادامه »
21
چند قانون بین المللی برای داشتن یک زندگی با برکت
چکیده: امروزه می بینیم که نشر کتاب هایی با عناوین "چگونه ثروتمند شویم؟" " راه هایی برای ثروتمند شدن" "راه های جذب پول: و امثال این ها رونق خوبی در بازار پیدا کرده است. امروزه مردم یکی از عوامل مهم در موفقیت و آرامش را داشتن مال و ثروت می دانند اما این جا می خواهم سؤالی بکنم و شما خودتان برای خودتان پاسخ گو باشید که چقدر ما انسان های ثروتمند و متمولی را... ادامه »
01
جایگزین‌های گوشت در غذا را بشناسیم
چکیده: به دنبال این هستید که مصرف گوشتتان را کمتر کنید و یک چیز خوب دیگر را جایگزینش کنید؟ یا این که گیاهخوار هستید؟ خوشبختانه شما می‌توانید از این سبزیجات برای جایگزین کردن گوشت در هر رسپی استفاده کنید، چه همبرگر و چه کوفته ریزه و ... ۱. عدس اگر عاشق گوشت گوساله هستید و به هر دلیلی نمی‌توانید از آن در غذایتان استفاده کنید، ع... ادامه »
22
آنچه از عمر حساب نمی شود!
چکیده: می گوید:«ما‌ در‌ طول‌ زندگانی آن مدت را عمر خود حساب می‌کنیم که در مجالست دانشمندان‌ مصرف شود،و آن اوقاتی که در محضر دانشمندان مصرف‌ نشود‌ از‌ عمر حساب‌ نـمی‌کنیم حـرکات‌ روزانه ما دائما در مجلات و جرائد ملل غیر مسلمان منعکس است به حکم«آنچه‌ در‌ خـانه‌‌ اسـت... ادامه »
21
گذشت کردن چگونه به روابط ما کمک می کند؟
چکیده: گذشت کردن، کار آسانی نیست. آیا شما به خاطر اینکه تک فرزند هستید و یا چون‌که از فداکاری خوشتان نمی‌آید، گذشت برایتان سخت است. وقتی شما به طرز اشتباهی مذاکره کنید، یک طرف رابطه احساس قربانی بودن می‌کند و طرف دیگر خشمگین و عصبی می‌شود و این رابطه دیگر زنده نخواهد ماند. همچنین بسیار مهم است که بدانید چگونه با یکدیگر مذاکره کرده... ادامه »
07
دو نکته از سبک زندگی امام باقر(علیه السلام)
چکیده: فلسفه ی مهم زاد روز موالید و شهادت های ائمه اطهار(علیهم السلام) آشنایی با سیره زندگی آنهاست. به مناسبت شهادت امام باقر(علیه السلام) بر آن شدیم در این مقاله، شمه ای از سیره آن امام همام را مورد مطالعه قرار دهیم. همراهی معنویت و اخلاق با علم و دانشامام باقر(علیه السلام) شکافنده علم و دانش است.  این نکته را پیامبر اسلام به جابر بن عبد... ادامه »
20
قلق‌یابی همسر بداخلاق!
چکیده: از هر دری وارد می‌شوید تغییر نمی‌کند. بهانه می‌گیرد و با رفتارها و حرف‌های آزاردهنده‌اش تنها در چند لحظه پل‌های پشت سرش را خراب می‌کند. مهم نیست اشتباهی از شما سر زده باشد یا آگاهانه او را عصبانی کرده باشید. از هر دری وارد می‌شوید تغییر نمی‌کند. بهانه می‌گیرد و با رفتارها و حرف‌های آزاردهن... ادامه »
18
خصلتی که مرد در خانواده به آن نیاز دارد
چکیده: امیرالمؤمنین (علیه السلام) در روایتی سه خصلت را لازمه رفتار یک مرد در خانواده معرفی کردند. از حضرت رسول (صلی الله علیه وآله) روایت شده است که فرمود: بدترین مردم، سختگیر بر خانواده است.  شخصی پرسید: ای رسول خدا! مراد از سختگیری بر خانواده چیست؟  فرمود:‌ مرد هرگاه وارد خانه شد همسرش بترسد و فرزندش بهراسد و بگریزد و هرگاه از خانه بیر... ادامه »
11
سعهٔ صدر در معاشرت با دیگران
چکیده: در بردباری و سکوت، اثری نهفته است که در خشم و غضب و فریاد نیست.  مردی مسیحی به حالت استهزاء به امام باقر(علیه السلام) گفت: «أَنْتَ بَقَرٌ». امام بی ‌آن‌که ‏عصبانی شود، با کمال خونسردی فرمود: «نه، من بقر نیستم، من باقر هستم». مسیحی ‏گفت: تو پسر زنی هستی که آشپز بود. حضرت فرمود:«آشپزی شغل او... ادامه »
09
شاد باشید ، این یک دستور است!
چکیده: این روزها برای برخی از آدم ها، شاد بودن در زندگی، شده مثل دُر نایاب و طلای سفید. شادی در زندگی این آدم ها از بین رفته و آن ها هم نمی دانند که چگونه می‌توانند آن را دوباره در زندگی خود ببینند. باید به این دسته از آدم ها گفت که نگران نباشید، خیلی سخت نیست. تنها با چند راهکار ساده می‌توانید دوباره از نعمت شاد بودن در زندگی بهره مند شوید.&nbs... ادامه »
04
سبک زندگی رسانه ای یا سبک رسانه ای زندگی؟؟!!
چکیده: مجله پیام زن  اردیبهشت سال 1392 شماره 254 انفجار ارتباطات در عصر اطلاعات وقتی در عصری به نام عصر انفجار اطلاعات و ارتباطات زندگی می کنیم، رسانه های جمعی نیز ارتباط اجتناب ناپذیری با صحنه ی مناسبات اجتماعی انسان ها پیدا می کنند. صحنه ی ارتباطات اجتماعی انسان ها از گذشته تاکنون به قدری تغییر و تحول یافته است که بشر را با انقلاب ارتباطی نیز ... ادامه »
21
رژیم فعل های منفی بگیرید
چکیده: گاهی ما در به کار بردن عبارت مثبت، خسّت به خرج می دهیم، انگار که مثلا عبارت مثبت، مثل "امروز چقدر زیبا شدی" وزن سنگینی داشته باشند و ستون فقرات ما توان بلند کردن این اجسام سنگین را نداشته باشد. باور کنید یک جمله حال آدم را خوب می کند و شاید روز آدم را عوض کند... گاهی ما در به کار بردن عبارت مثبت، خسّت به خرج می دهیم، انگار که مثلا عبارت مثبت، مثل ... ادامه »
26
دخترتان را دختر بار بیاورید!
چکیده: هیچ مردی راضی به زندگی و ازدواج کردن با شخصی مانند خودش نیست . برای بدست آوردن یک مرد واقعی ، شما نیز باید یک زن واقعی باشید! مردها ازدواج می کنند تا همسرانشان زن باشند . نه اینکه آنها نیز مانند یک مرد رفتار کنند! یکی از مسائل مهمی که از کودکی باید روی آن کار شود، هویت جنسی انسانهاست . یک فرد برای اینکه زندگی سالم به همراه نیازها و عواطف صحیح را د... ادامه »
صفحه 1 از 3اولين   قبلي   [1]  2  3  بعدي   آخرين   
اين ماه: 73872                              ديروز: 1                              امروز: 1682

کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت برای تبیان خراسان جنوبی (سال 2019) محفوظ می باشد.