پیامبر اعظم(ص)

17
چرا جریان نبوت به پیامبر اسلام ختم شد؟
چکیده: اینکه پیامبر اسلام آخرین پیامبر و خاتم انبیا هستند دلیل عقلی ندارد. بلکه تعبدی است و اراده و حکمت الهی است؛ البته خود پیامبر فرموده؛ اول کسی که خدا را اجابت کرد من بوده‌ام، لذا نبوت به من ختم می‌شود. روزهای پایانی ماه صفر روزهایی است که قلب مسلمین جهان آکنده از غمی مشترک است و چه اندوهی بزرگ‌تر از اندوه از دست دادن پیامبر خاتم... ادامه »
16
مقامات رسول اکرم (ص)در سایه عبودیت ایشان بود
چکیده: علّت همه شرافت و منزلت‏ هایی كه خداوند به ایشان عنايت فرموده اين است كه بنده برگزيده حقّ می ‏باشد و هر چه از مقامات و كمالات دارد، به حقّ سبحانه منتسب است و آن را از ناحيه عبوديت به دست آورده است. به مناسبت ولادت پر برکت حضرت محمد صلی الله علیه و آله در این ماه و در ادامه سلسله مباحث فضائل رسول اکرم )ص( فرازی از زیارت نامه ایشان در روز و... ادامه »
15
پیام سازمان تبلیغات اسلامی به مناسبت میلاد پیامبراکرم(ص)و امام صادق(ع)
چکیده: سازمان تبلیغات اسلامی میلاد با سعادت ختمی مرتبت پیامبر رحمت حضرت محمد (ص)، حضرت امام جعفر صادق (ع)بنیانگذار مکتب جعفری و هفته وحدت را با صدور پیامی به ملت مسلمان ایران تبریک گفت. به گزارش روابط عمومی سازمان تبلیغات اسلام، در این اطلاعیه آمده است: نوری که در ازل خلق شده بود اینک در کالبد حضرت مصطفی دمیده شد، آن‌گونه که خود فرمود: «أ... ادامه »
26
بزرگ‌ترین مبلُغ تاریخ
چکیده: مقام معظم رهبری: از كشورهاى مختلف مى‌آیند و از ما مبلّغ مى‌خواهند؛ اما نداریم! از داخل شهرهاى ایران مى‌آیند و از ما مبلّغ و امام جمعه مى‌خواهند؛ اما نداریم؛ خیلى عجیب است! ... مگر ما گفتیم به جنگلهای آمازون بروید و تبلیغ كنید؟!   پیامبر اکرم(ص) بزرگترین مبلغ تاریخ بشریت است، شخصیت بزرگواری که با تحمل سختی‌ها و مشقات ... ادامه »
10
بی تفاوت نبودن پیامبر اسلام نسبت به امت
چکیده: روزهای پایانی عمر شریف پیامبر رحمت حضرت محمد مصطفی صلی الله علیه و آله روزهای حساس و سرنوشت سازی برای همه به خصوص یاران حضرت و پیروان ایشان بود. اینکه حضرت رسول صلی الله علیه و آله در بستر بیماری است و در حال احتضار است هر معتقد ارادتمند به ایشان را آزرده خاطر می کرد. در این روزهای غم بار در مدینه و در خانه حضرت چه می گذشت؟ توجه حضرت در این لحظات ... ادامه »
10
«ایمان کهنه» و «ایمان نو» به خاتم پیامبران
چکیده: بیست و هشتم صفر روزی است که به یادبود از دست دادن پیامبر صلی الله علیه و آله محزون می‌شویم؛ اما نکته مهمتری نیز در این میان است که آیا به حقایقی که درباره حضرت رسول صلی الله علیه و آله باور داریم فکر هم می‌کنیم؟   فرصتی برای تأمل مشغله‌های زندگی یکی پس از دیگری ظاهر می‌شوند و گویا هیچگاه تمامی نمی‌یابند. در این میان... ادامه »
اين ماه: 72704                              ديروز: 1                              امروز: 514

کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت برای تبیان خراسان جنوبی (سال 2019) محفوظ می باشد.