امام موسی کاظم(ع)

19
ادب ورود به محرم را از امام کاظم(ع) بیاموزیم
چکیده: امام رضا(ع) در روایتی حالات پدر بزرگوارشان امام کاظم(ع) را در هنگام ورود به ماه محرم بیان فرموده‌اند. پیامبر اکرم صَلَی‌اللّهُ عَلَیهِ و آله وسَلّم فرمودند: إنَّ لِقَتلِ الحُسَینِ حَرارَةً فی قُلوبِ المُؤمِنینَ لاتَبرُدُ أبَدا؛ شهادت حسین سلام‌الله علیه، آتشى در دل مؤمنان درانداخته است که هرگز سرد نخواهد شد. به همین مناسبت ... ادامه »
10
اطلاعیه سازمان تبلیغات اسلامی به‌مناسبت میلاد باب الحوائج امام کاظم علیه السلام
چکیده: سازمان تبلیغات اسلامی با صدور اطلاعیه‎ای، فرارسیدن سالروز میلاد هفتمین پیشوا و امام شیعیان حضرت موسی ابن جعفر علیه السلام را به عموم ملت شریف ایران تبریک گفت. به گزارش روابط عمومی سازمان تبلیغات اسلامی، در این اطلاعیه آمده است: هرچه گذر زمان‎ها بر پهنای دفتر تاریخ می‌افزاید و زمین تجربه حیات معنوی آدمیان را نظاره می‌کند، پیو... ادامه »
19
همراه با امام‌کاظم علیه‌السلام در حریم دوست
چکیده: همه امامان درباره امام حسین علیه السلام سخن گفته اند. حساسیتی که به حضرت اباعبدالله علیه السلام داشته اند به هیچ کس دیگری نداشته اند. این روشن است زیرا وسعت حرکت سیدالشهداء علیه السلام عالمگیر بود که نقش حیاتی برای بقاء و غنای تعالیم اسلامی داشت. امام هفتم حضرت موسی بن جعفر علیهماالسلام نیز توجه ویژه ای به شخصیت جدشان حسین بن علی علیهماالسلام داشتن... ادامه »
17
پاسداران ولایت در عصر امام كاظم علیه السلام
چکیده: با طلوع خورشید ولایت در طلیعه هفتمین روز از ماه صفر، در روستاى «ابواء»، شعف و سرور بر سرزمین حجاز حاكم شد. مادرش، حمیده، خادمه‏اى از شمال آفریقا بود كه در نزد حضرت امام صادق(ع) مقامى والا داشت. امام صادق(ع) به همراه خانواده‏اش در حال بازگشت از مكه بود كه سومین پسر آن حضرت پا به عرصه گیتى نهاد. نام آن مولود پاك... ادامه »
16
برآورده شدن حوائج شیعیان توسط امام کاظم (علیه السلام)
چکیده: همواره امامان شیعه خود را موظف به رعایت حقوق پیروانشان می دانستند و این امر جزء سیره آن بزرگواران بوده است . ایشان تمام تلاششان را می کردند تا از طرف دشمنان آسیبی به آنان نرسد. از جمله سیره امام موسی کاظم علیه السلام در این زمینه است. حضرت با تمام توان در پی حقوق شیعیان بود و اینکه مبادا دستگاه جور به خاطر منسوب بودن افرادی... ادامه »
15
چگونگی به امامت رسیدن امام کاظم علیه السلام
چکیده: دل را به دسته گل های انتظار آذین می بندیم و چشم در راه مولود فضیلت ها و سرمشق عارفان و سالكان، امام موسی كاظم (علیه السلام) می نشینیم و ندا سر می دهیم: سلام ما بر تو ای كه سجاده شب، غمناك از مناجات شب و نیمه شبت و میله های سرد و زندان شرمنده از این همه استقامت تو. ای سرمشق مقاومت و صبوری! ای اسطوره پرشكوه و هارون شكن! ابوالحسن موسی بن جع... ادامه »
14
ورق‌هایی از زندگی امام کاظم علیه السلام
چکیده: حضرت امام موسى بن جعفر علیهماالسلام، معروف به كاظم، باب الحوائج و عبد الصالح در روز یكشنبه 7 صفر سال 128 قمرى در روستاى «ابواء»، دهى در بین مكه و مدینه، متولد گردید. نام مادر آن حضرت، حمیده است. آن حضرت در 25 رجب سال 183 قمرى، در زندان هارون الرّشید عبّاسى در بغداد، در 55 سالگى به دستور هارون مسموم گردید و به شهادت رسید. مرقد شریفش ... ادامه »
اين ماه: 73615                              ديروز: 1                              امروز: 1425

کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت برای تبیان خراسان جنوبی (سال 2019) محفوظ می باشد.