ارتباطات

 
02
هووهای رسانه ملی؛ قوی‌تر و بیشتر!
چکیده: در حالی که مسئله ما در عصر تکثر رسانه‌ای و در برابر رقبای رسانه ملی هنوز قانون تلویزیون‌های خصوصی است، صدا و سیما در حال دست و پنجه نرم کردن هزاران شبکه، کانال و محصول در سه بستر رسانه‌ای است! تلویزیون در ایران تاریخ مشخص خود را دارد، نخستین فرستنده تلویزیونی مهر 1335 توسط ثابت پاسال در ایران راه اندازی شد و پس از فراز و ... ادامه »
21
عوامل رشد سواد رسانه‌ای
چکیده: مدیر اداره اخبار فرهنگی هنری ایسنا رسیدن به سواد رسانه‌ای مطلوب در جامعه را در گرو داشتن رسانه مطلوب دانست. او تاکید کرد راهکار رشد سواد رسانه‌ای، وجود رسانه‌های آزاد و تا وقتی جریان اطلاعات و رسانه‌ها آزاد نباشند، سواد رسانه‌ای در جامعه بهبود نمی‌یابد. نشست تخصصی «فریب افکار عمومی» با حضور جمعی از فعالا... ادامه »
27
فیلترینگ و چالش‌های پیش رو
چکیده: قطعأ همه می‌دانیم که هر کالا یا خدمات نوپا نیازمند افزایش تجربه‌ی کاری به منظور بهبود کیفیت است؛ در نتیجه شاید دلیل عدم استقبال از برخی شبکه‌های داخلی در همین راستای وجود برخی از نقص‌ها باشد که بی‌تردید در کوتاه مدت رفع خواهد شد. چند سالی است که فضای مجازی با گسترش فعالیت های خود در سطح جامعه، اوقات فراغت و کار بسیار... ادامه »
27
آغاز بستن فیلترشکن ها
چکیده: آذری جهرمی، وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات عنوان کرد که فراگیر شدن فیلترشکن‌ها اثرات مخرب زیادی از لحاظ امنیتی دارد و طبق قانون باید جلوی آن‌ها گرفته شود. به گزارش گجت نیوز، محمد جواد آذری جهرمی، وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در حاشیه مراسم رونمایی از پروژه‌های همراه اول به اختلال ایجاد شده در خدمات اینترنتی به دلیل استفاده ا... ادامه »
26
پشت پرده فیلترینگ مجازی
چکیده: شبکه های اجتماعی محلی برای تبادل اطلاعات و ارتباطات آسان هستند اما مصادیق مجرمانه نیز در آنها منتشر می شود که هویت جمعی و اسلامی را زیر سؤال می برد. با رشد و پیشرفت فناوری های ارتباطی و گسترش آن در تمامی این کره خاکی امروزه دیگر نیازی برای ارتباطات رو در رو احساس نمی شود و بخشی از رفت آمدهای خانوادگی، محیط های دوستانه، دورهمی های بسیاری، محل... ادامه »
29
اقناع و متقاعد سازی در رسانه
چکیده: یقینا اقناع و متقاعدسازی توسط رسانه‌های ملی ضریب اطمینان مردم به رهبران نظام و دولت مردان را بالا برده و مشروعیت سیاسی، سیاست‌ها و اقدامات آنها را مورد تأیید افکار عمومی قرار می‌دهد. اقناع و متقاعد سازی با هدف ایجاد یا تغییر عواطف و احساساتی است که شکل دهنده ی رفتار دینی، سیاسی، اجتماعی و اقتصادی افراد صورت میگیرد هر چ... ادامه »
06
بررسی تهدیدات و آسیب پذیری های سایبری در حوزه ارتباطات زیرساختی كشور
چکیده: ارتباطات زیرساخت، مهمترین بخش از شبكه ارتباطات كشور میباشد كه وظیفه تامین ارتباطات برای كلیه شبكه های ارتباطی و رایانه های كشور در مقیاسهای بین استانی، كشوری، منطقه ای و بین الملل را برعهده دارد این ارتباطـات بـا توجـه بـه نقـش و اهمیتی كه دارند در معرض آسیبهای ناشی از تهدیدات سایبری میباشند و درصورت بروز خطر و از دست رفـتن امنیـت ایـن ارتباطات، و ... ادامه »
22
تداخل مسیرها در پیام رسانی
چکیده: مسیر IP3/DAG می تواند هم با گیرنده های جفت شده با G پروتئین (به واسطه فسفولیپاز Cβ ) و هم با تیروزین کینازهای گیرنده و گیرنده های سایتوکاین (به واسطه فسفولیپاز C ) فعال شود.     پیشتر با همگرایی و واگرایی مسیرهای پیام رسانی آشنا شدید. اکنون برخی از نمونه های آنها را بررسی می کنیم و مثال هایی از تداخل مسیرهای مختلف را ... ادامه »
23
چرا رنگ فیس بوک آبی است؟
چکیده: بر اساس مطالعه‌ای با عنوان قرمزهیجان انگیز و آبی لایق: اهمیت رنگ در بازاریابی در واقع چندین دلیل برای محبوبیت یک رنگ اشاره شده است. این مطالعه متوجه جزییات ملاحظه شخصیت‌هایی می‌شود که ما به رنگ‌های مختلف ارتباط می‌دهیم. بیشتر این ارتباط ها به جای آنکه ذاتی خود رنگ باشد، توسط جامعه به ما آموخته می‌شود.آبی به عنوان رنگ... ادامه »
17
قانونی که دنیا به آن احترام می‌گذارد
چکیده: شفافیت اطلاعات اوج خیزش کشورهای جهان به سمت دسترسی آزاد به اطلاعات عملا  از سال ۲۰۰۰ به بعد رقم خورده است. این قانون ابتدا در سوئد (1776) ذیل قانون مطبوعات این كشور اجرا شد، بعدها آمریكا به سمت اجرای این قانون رفت اما عملا چیزی در حدود 200 سال بعد(1966) صورت گرفت. قانون دسترسی آزاد به اطلاعات در كشورمان هم در سال‌های اخیر در مجلس شورا... ادامه »
31
شما هم دیجیتالی شده‌اید؟!
چکیده: طبق الگوی جدید روابط با واسطه ابزارهای رسانه‌ای و رایانه‌ای، فرد نه تنها با نزدیكان و آشنایان بلكه با هر كس در هر گوشهٔ جهان، امكان مبادله پیام و مراوده دارد. در زبان انگلیسی این E تعبیری رواج یافته است كه می گویند «اِ (منظور الكترونیك) برای همه چیز» . این عبارت كنایه از فرآیندی است كه جامعه‌شناسان از آن به «دیجیتا... ادامه »
10
اینترنت رایتل در رومینگ ملی کار نمی‌کند؟
چکیده: مدیر عامل اپراتور سوم صبح امروز در قالب نشستی خبری به ارائه توضیحاتی درباره تعرفه‌های جدید رایتل پرداخت وپس از آن به سوالات خبرنگاران پاسخ داد. مجید صدری در این نشست با اشاره به اجرای طرح رومینگ ملی اظهار کرد: رومینگ ملی برای مشترکین هیچ هزینه‌ای نخواهد داشت و در حال حاضر تماس‌های متعددی نیز با مراکز ما گرفته می‌شود مشترکان د... ادامه »
31
ردپای صهیونیستی در پیامک های دروغین معجزه
چکیده: پیامک هایی که روزانه برای ما می آید و ما هم آنها را برای بقیه می فرستیم ولی شاید اصلا فکر نکرده باشیم این پیامک ها بر خلاف ظاهر خود ضد دین و اهل بیت هستند. حتما شما هم مثل هزاران نفر دیگر تا به حال با پیام هایی روبرو شده اید که از شما می خواهد با ارسال آن به چند نفر دیگر، ظرف زمان محدودی معجزه را به چشم بییند! پیامک هایی که حتی به ذهنتان هم نرسیده... ادامه »
25
سمبل @ از کجا آمده است؟
چکیده: قبل از اینکه این سمبل به عنوان یک کلمه استاندارد روی کیبوردها قرار بگیرد در دهه 1880 زبان شناسان استدلال های مختلفی را در مورد این سمبل داشتند و برخی بر این باور بودند که این علامت مربوط به قرن های ششم و هفتم است. سایت بانک نوشت: حرف کوچک انگلیسی "a" با دایره ای که به دور آن کشیده شده است در تمامی آدرس های ایمیل وجود دارند و اغلب به نام "at sign" ... ادامه »
25
 شاکیان شبکه‌های اجتماعی موبایل کیستند؟
چکیده: رئیس پلیس فضای تولید و تبادل اطلاعات خراسان‌رضوی گفت: بیشتر شاکیان شبکه‌های اجتماعی گوشی‌های موبایل زنان هستند. سرهنگ «محسن عرفانی» در نشست خبری که در دفتر پلیس فتا استان برگزار شد، با بیان اینکه پرونده‌هایی در خصوص شبکه‌های اجتماعی موبایل وجود دارد و حاکی از سرقت اطلاعات اشخاص است، اظهار کرد: استفاده نکردن صحی... ادامه »
11
فیلترینگ اینستاگرام سود میلیونی دارد؟
چکیده: آیا غیر از این است که بسیاری محصولات غربی مانند فیلم‌هایشان ممکن است در کلیت خوب توصیف شوند اما حاوی مضامینی به شدت مشکل برانگیز باشند که با سانسور، می‌توان درستشان کرد؛ همان كاری كه امروز، صداوسیما انجام می‌دهد تا تمایل به استفاده از ماهواره ها را كمتر کند؟ هر چه در عالم ضرب المثل تأکید شده که «برای یک بی نماز مسجد را نمی&zwn... ادامه »
08
اگر وایبر دارید کلیک کنید
چکیده: اگر قدری به نحوه برقراری ارتباط و تبادل اطلاعات در میان انسان های اولیه، بیندیشیم، به این نتیجه خواهیم رسید که در زمان فعلی، از ابزارهای متنوع و فراوان و در عین حال، ساده ای در جهت برقراری ارتباط بهره می بریم. روزگارانی بود که مردمش برای انتقال مقصود خویش، باید مدت زیادی وقت می گذاشتند و از علایم و اشکال خاصی استفاده می کردند و با استفاده از نیروی... ادامه »
08
واتس‌اپ نیم میلیاردی شد
چکیده: تعداد کاربران اپلیکیشن پیام‌رسان واتس‌اپ به بیش از 500 میلیون کاربر رسید. اپلیکیشنی که چند ماه پیش توسط فیس‌بوک به ارزش 19 میلیارد دلار خریداری شد. این درحالیست که مارک زاکربرگ مدیرعامل فیس‌بوک بارها گفته است که انتظار دارد واتس‌اپ به یک میلیارد کاربر برسد و در حال حاضر این سرویس در نیمه راه خود است. واتس اپ سه‌... ادامه »
30
رقیبان گوگل وارد می شوند
چکیده: این روزها اینترنت منبع انکار ناپذیر اطلاعات است و بیشتر ما اطلاعات مورد نیاز خود را از جست و جو در این شبکه جهانی به دست می آوریم. موتورهای جست وجوی بسیاری هم وجود دارد که معروف ترین و مهم ترین آنها گوگل است. با این حال در استفاده از این به اصطلاح بزرگ ترین موتور جست و جوی اینترنتی هم گامی به مشکل برمی خوریم. اطلاعاتی هست که به دست آوردن آنها از گو... ادامه »
20
نظر مسوولان درباره فیلتر واتس اپ
چکیده: واتس‌اپ از جمله ابزارهای ارتباطی موبایلی پرطرفدار است که این‌روزها بحث فیلترشدنش مطرح است. وزارت ارتباطات چندی پیش از مخالفت این وزارتخانه با فیلترینگ وی چت خبر داد اما در نهایت این شبکه اجتماعی موبایل فیلتر شد. حال وزیر ارتباطات از نارضایتی‌اش از فیلترینگ واتس آپ می‌گوید. بحث فیلتر شدن شبکه‌های اجتماعی با روی کار آمدن و ... ادامه »
صفحه 1 از 3اولين   قبلي   [1]  2  3  بعدي   آخرين   
اين ماه: 94041                              ديروز: 3203                              امروز: 3078

کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت برای تبیان خراسان جنوبی (سال 2019) محفوظ می باشد.