عید سعید فطر

01
احکام نماز عید قربان و فطر
چکیده: نماز عید فطر و قربان در زمان حضور امام زمان علیه السلام واجب است و باید به جماعت خوانده شود، و در زمان ما که امام علیه السلام غایب است مستحب می باشد. و احتیاط واجب آن است که آن را به جماعت نخوانند، ولی به قصد رجاء مانع ندارد. و چنانچه ولی فقیه یا مأذون از طرف او اقامه جماعت نماید، اشکال ندارد. وقت نماز عید قربان از ا... ادامه »
18
کسانی که امروز مزد می گیرند!
چکیده: «دلم را شکسته‌اند و حقم را ضایع کرده‌اند اما فقط و فقط برای تو می‌بخشم و دلم را از کدورت‌ها و کینه‌ها با کمک تو پاک می‌سازم چون تو را از عمق جان دوست دارم و جز شیرینی با تو بودن چیز دیگری را نمی‌خواهم. تمام امور جهان در دست توست. پس امور من نیز در دستان تو باشد که تو بهترین عادلان هستی». در روز عید ... ادامه »
18
عید فطر و اهمیت دعا برای امام عصر(عج)
چکیده: بعد از گذشتن 29 یا30 شب و روز با برکت از ماه مبارک،بر سالکین الی الله لازم است که در روز عید به معصوم پناه ببرند و به او توسل کنند و از یاد نبرند که این روز، روز به بار نشستن اعمال و عبادات یک ماهه آنان است؛ در این روز آشکار می شود که آیا اعمال و عباداتشان مورد قبول درگاه حق قرار گرفته یا نه؟ آیا با پشت سر گذاشتن یک ماه پربرکت به خدا نزدیک شده اند ... ادامه »
17
زكات فطره بر چه کسانی واجب نیست؟
چکیده: عید فطر روز اول ماه شوال و پایان ماه رمضان است. این عید از مهم‌ترین جشن‌ها و اعیاد مسلمانان است. در این روز، روزه حرام است و مسلمانان نماز عید برگزار می‌کنند. پرداخت زکات فطره در این روز بر مسلمانان واجب است البته كسیكه مخارج سال خود و عیالاتش را ندارد و كسى هم ندارد كه بتواند مخارج سال خود و عیالاتش را بگذراند فقیر است و دادن زكات ف... ادامه »
17
خداحافظ ماه خوب خدا ...
چکیده: دوستان و گرامیان با عرض سلام و آرزوی قبولی طاعات و عبادات شما. به مناسبت فرا رسیدن عید سعید فطر و  با توجه به وظیفه خطیر و سنگین شما دبیران پرورشی نسبت به شناخت کامل خصوصیات کامل این ایام و باز بودن مدارس در ایام تابستان و در این ماه مبارک، ‌مرکز یادگیری سایت تبیان طبق روال همیشه، متنی را ارائه نموده است جهت استفاده د... ادامه »
17
وداع با ماه رمضان
چکیده: در تنگنای روزمرگی، از پشت جاده های تاریک گناه و وسوسه، به دست های پر نیازمان آموختیم که تنها رو به آسمان بی کران کرامت و مهربانی تو دراز شوند و در ورای سیاه ترین لحظه های تنهایی، به امید نور روشن درگاهت، به انتظار بنشینند. پروردگارا! زنگارهای سیاه دل را در جام طلایی رمضان شست وشو داده و با روحی تطهیر شده از هر آنچه ناپاکی، به سویت می شتابیم. خدای... ادامه »
17
نمره ماه رمضانت چند شد؟!
چکیده: هر امتحان و آزمایشی برای  خود  نتیجه و نمره ایی به همراه دارد لاجرم یک ماه روزه داری نیز از این قاعده مستثنی نیست و هر روزه داری  می تواند نمره ای را به خود اختصاص دهد. شما چه نمره ایی به خود می دهید؟ آیا فرصت دیگری نیز برای جبران نمره وجود دارد؟     هر سوال چند نمره دارد؟ نمره ات از روزه داری به کیفیت روزه ات بستگی... ادامه »
17
نگران نباشید خداوند باز هم مهمانی دارد!
چکیده: بالاخره ماه مبارک رمضان نیز سپری شد و عده ای سربلند از این مهمانی آسمانی بیرون آمدند و عده ای سرخورده و در حسرت که چرا در این مهمانی با شکوه شرکت نکردند،ولی با این وجود وانمود می کنند که خوشحالند و در گرمای طاقت فرسای تابستان گرسنگی و تشنگی را تحمل نکردند،اما مگر می شود که آدمی با گوش فرا دادن به دستور شیطان و بنده او شدن،احساس رضایت و خوشحالی کند ... ادامه »
اين ماه: 75315                              ديروز: 1                              امروز: 3125

کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت برای تبیان خراسان جنوبی (سال 2019) محفوظ می باشد.