عید نوروز

25
محبت و مهرورزی؛ رزق معنوی نوروز
چکیده: امام صادق علیه السّلام فرمودند: اَلعَبدُ كُلَّما إزدادَ لِلنِّساءِ حُبّاً، إزدادَ فِى الإيمانِ فَضْلاً؛ هرچه زن دوستى بنده افزايش يابد، برايمانش افزوده مى شود. من لایحضره الفقیه، ج۳، ص۱۵۲ امام صادق علیه السّلام فرمودند: حُبُّ أولِياءِاللّه ِ وَالوِلايَةُ لَهُم واجِبَةُ، وَالْبَرائةُ مِنْ أعدائِهِم واجبةٌ ؛ دوستى و محبّت اولياى خدا... ادامه »
25
آثار فرهنگی و اجتماعی عید نوروز
چکیده: عید نوروز و آداب رسومش علاوه بر تاثیراتی که بر زندگی فردی و خانوادگی دارد، آثار اجتماعی و فرهنگی بسیاری هم بر مردم کشور ما دارد، آثاری که نشان از جایگاه آیین نوروز باستانی بر کیفیت زندگی مردم جامعه دارد. زمانی برای فراغت از کار شاید یکی از اصلی ترین واژه هایی که پس از آمدن خاطره عید نوروز به ذهن مردم کشور  متبادر می شود، همان ماجرای تعطیلی د... ادامه »
25
خانه تکانی، آیین‌ نوروزی
چکیده: مادرم از چند روز که نه از چند هفته مانده به پایان سال خانه تکانی را شروع می‌کند. تمام وسایل خانه را گردگیری، شستشو و تمیز می‌کند. چون معتقد است روز نخست فروردین سال نو که از راه می‌رسد همه خانه را برانداز می‌کند و اگر اجاق روشن، خانه پاک و آراسته باشد شاد می‌شود و برایمان دعا می‌کند؛ ولی اگر کثیف و ناپاک باشد یا هفت&zw... ادامه »
13
ماسلنیتسا در روسیه و شباهت های آن با نوروز ایرانی
چکیده: هر چند عید نوروز به نشانه آغاز سال جدید ریشه در تاریخ باستانی ایران زمین دارد، اما كشورهای پیرامونی آن نیز به دلیل پیوند های فرهنگی و آیینی صورت گرفته در طول سده های گذشته سنت های نزدیك به این جشن را دارند كه برگزاری ماسلنیتسا در روسیه یكی از آن ها است. ماسلنیتسا كه در روسیه از آن با عنوان جشن «هفته پنیر» نیز یاد می شود، نوع اسلاوی ن... ادامه »
اين ماه: 73716                              ديروز: 1                              امروز: 1526

کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت برای تبیان خراسان جنوبی (سال 2019) محفوظ می باشد.