شعبان

11
گامهای آخر ماراتن شعبان
چکیده: جشن نیمه شعبان شروع شمارش معکوس برای رسیدن به ماه مبارک رمضان و ایام روزه‌داری است. از یک طرف باید برای سختی روزه گرفتن آماده شد و از طرف دیگر برای امتیاز گرفتن از فرصت باقی مانده از ماه شعبان!  این روزها ماراتنی است برای بهره‌وری از وقت باقی مانده. چند پیشنهاد برای بیشترین استفاده در این روزها: -  استغفار در... ادامه »
07
ماه پيامبر اکرم صلی الله علیه و آله
چکیده: تامّلي‌ بر فضيلت ماه شعبان هشتمين ماه قمري، ماه پيامبر اکرم (ص)، ماه شعبان از راه رسيد، اين ماه آمده است تا بار ديگر نويدبخش ولادت بسياري از ستارگان آسمان امامت و ولايت و به ويژه ولادت ولي مطلق الهي حضرت بقيه الله (ع) باشد. ماه شعبان در زمره شريف ترين ايام سال قرار دارد و به انجام اعمال مختلف در اين ماه بسيار سفارش شده است تا ضمن زدودن آلو... ادامه »
03
سرمایه شعبان را به راحتی از دست ندهیم !
چکیده: در یکی از بهترین ماه های سال قرار داریم ،ماهی که معطر به عطر محمدی است، ماهی که مختص رسول خداست ،ماه خدایی شدن و نورانی شدن ، ماه شعبان، ماه استغفار است. ماه پیغمبر اکرم صلی الله علیه و آله است. ما در روایات داریم که حضرت فرمود: «أَلَا إِنَّ شَعْبَانَ شَهْرِی فَرَحِمَ اللَّهُ مَنْ أَعَانَنِی عَلَى شَهْرِی‏»، ماه، ماه من است؛ خداوند... ادامه »
30
یک فراز از مناجات شعبانیه و چند درس بزرگ
چکیده: پروردگارا! بر محمد و آل‏محمد درود فرست، و دعایم را بشنو و وقتى صدایت کردم، صدایم را بشنو، و آن‏گاه که با تو نجوا نمودم، به من رو کن. پس همانا که من، از دیگران به سوى تو گریختم، و در پیشگاه تو قرار گرفتم در حالى که درمانده تو هستم و به سوى تو در حال تضرّع و زارى هستم، و به آنچه نزد تو از ثواب مى‏باشد، امیدوار مى‏باشم. مناجات... ادامه »
30
خدا خیلی نزدیک شده است!
چکیده: ما خلق نشده ایم که چند روزی را به خوردن و آشامیدن بگذریم و عمر خود را در پی آرزوهای شیرین و واهی سر کنیم.ما خلق شده ایم که راه تعالی را طی کرده و محبوب حضرت دوست شویم. امام علی علیه السلام در خطبه همام یکی از صفت های متقین را ، تجارت پر سود (تجارة مربحه) بیان می دارند.متقین در این تجارت پر سود و منفعت ، دنیا را می دهند و در برابرش بهشت و رضوان ا... ادامه »
اين ماه: 72697                              ديروز: 1                              امروز: 507

کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت برای تبیان خراسان جنوبی (سال 2019) محفوظ می باشد.