کلام رهبر

23
...به جوانان عزیزم، در آغاز فصل جدید جمهوری اسلامی
چکیده: رهبر انقلاب اسلامی در بیانیه‌ای مهم به‌مناسبت چهل‌سالگی انقلاب با جوانان ایران سخن گفتند؛ به مناسبت چهلمین سالروز پیروزی انقلاب اسلامی و ورود جمهوری اسلامی به فصل جدیدی از زندگی، حضرت آیت الله خامنه‌ای در بیانیه‌ای مهم و راهبردی با تشکر از حضور سرافرازانه و دشمن‌شکن مردم در راهپیمایی ۲۲ بهمن، به تبیین ویژگی&zwnj... ادامه »
13
رهبر انقلاب / انجمن حجتیه
چکیده: رهبر انقلاب: ما نباید فکر کنیم که چون امام زمان خواهد آمد و دنیا را پُر از عدل و داد خواهد کرد، امروز وظیفه‌ای نداریم؛ نه، بعکس، ما امروز وظیفه داریم در آن جهت حرکت کنیم تا برای ظهور آن بزرگوار آماده شویم. ۱۳۸۱/۷/۳۰
15
60 توصیه رهبر انقلاب درباره خرید کالای ایرانی
چکیده: این روزها توصیه به خرید کالای ایرانی در رسانه ها و شبکه های اجتماعی داغ شده است، در این گزارش مروری بر ۶۰ بیان مقام معظم رهبری در سالهای اخیر در حمایت و توصیه به خرید کالای ایرانی داریم. متن زیر حاصل بیش از شصت مورد توصیه رهبر انقلاب حضرت آیت الله خامنه ای (دام ظله) پیرامون حمایت از تولید ملی و توجه به خرید کالای داخلی است. بیانات در دیدار جمعی از... ادامه »
11
تولید ملی، حمایت از کار و کالای ایرانی از منظر مقام معظم رهبری
چکیده: مسئله ی اشتغال هم مسئله ی مهمی است، که عرض کردیم. البته در این استان و بعضی از استانهای دیگر، اشتغال اهمیت بیشتری دارد. در بعضی جاها کارهای بهتری شده است، که ان شاءاللَّه باید دنبال گیری شود. مسئله ی تقویت تولید داخلی، مسئله ی کشاورزی، مسئله ی صنعت، اینها کارهائی است که باید انجام بگیرد. بیانات مقام معظم رهبری در اجتماع بزرگ مردم کرمانشاه ، 20/7/... ادامه »
01
قدس و فلسطین در اندیشه و کلام مقام معظم رهبری
چکیده: تحقیقاً امروز در زندگی مسلمین و در آفاق اسلامی، هیچ مسأله یی به اهمیت و خطورت مسأله ی فلسطین نیست. بیش از چهل سال است که بتدریج مسلمین را با غصب بخشی از خانه ی خودشان عادت داده اند. فقط غصب خانه ی مسلمین نیست؛ بلکه قضیه بالاتر از این است. مسأله این است که دشمنان جهانی اسلام، بخشی از خانه ی مسلمین را برای حمله به صفوف مسلمین و برای مبارزه با خواسته ... ادامه »
22
به حمایت از غزه برخیزید
چکیده: واقعیت امروز دنیا، حمایت بی واهمه سلطه گران از هر بدی و پلشتی و فساد و نجاستی است که در خدمت منافعشان باشد و در مقابل، با هر پاکی و قداستی است که با منافعشان سازگاری نداشته باشد، بطور وحشیانه برخورد و معارضه می‌کنند. در شب ولادت کریم اهل بیت حضرت امام حسن مجتبی علیه السلام، جمعی از اهالی فرهنگ، اساتید شعر و ادب فارسی، شاعران جوان و پیشکسوت کش... ادامه »
11
تعریف ولایت فقیه از نظر مقام معظم رهبری
چکیده: (پاسخ به پرسشهایی درباره ولایت فقیه ـ 1) مقام معظم رهبری در تعریف ولایت فقیه می نویسند: «ولایت فقیه به معناى حاكمیّت مجتهد جامع‌الشرایط در عصر غیبت است و شعبه‌اى است از ولایت ائمه‌ى اطهار (علیهم السلام) كه همان ولایت رسول الله (صلى الله علیه و آله و سلم) مى‌باشد.»[1] بنابر این تعریف، ولایت فقیه از جنس حاکمیت است ح... ادامه »
09
فاصله سطح قرآنی جامعه با سطح مطلوب زیاد است
چکیده: رهبر معظم انقلاب در دیدار قاريان و اساتيد قرآني: رهبر انقلاب، با اشاره به شواهد و دلایل آشکار نقشِ حتمی و صحنه‌گردانیِ دست خبیث «سرویسهای جاسوسی دشمن» در ایجاد بلوا در برخی جوامع اسلامی از جمله عراق، افزودند: انس و آشنایی امت اسلامی با معارف قرآنی، مانع از پیشروی اینگونه حوادث و خیانت به تعالیم قرآن می‌شود. به گزارش مشرق،&... ادامه »
19
تاکید دوباره رهبری بر "ما می توانیم"
چکیده: حضرت آیت‌الله خامنه‌ای رهبر معظم انقلاب اسلامی صبح امروز (دوشنبه) در دیدار رئیس، مدیران، پژوهشگران و محققان جهاد دانشگاهی، لازمه ادامه صحیح و پرشتاب حرکت علمی کشور را، «کار و مدیریت جهادی» و تقویت روحیه «ما می توانیم» با حفظ جهت گیریهای انقلابی و اسلامی و ترسیم دقیق جایگاه و وظایف، در چارچوب نقشه جامع علمی دانستند ... ادامه »
23
کار و فعالیت اقتصادی به‌طور جدی در برنامه مسئولین باشد
چکیده: رهبر معظم انقلاب فرمودند: بعضی‌ها وقتی به جوان‌ها نگاه می‌کنند فقط نمونه‌های ناهنجار را می‌بینند. ناهنجاری هست ولی هنجار عمومی جوانان ما هنجار دینی و علاقمندی به اسلام و ملیت است. ما وظیفه داریم کمک کنیم اینها خوب بمانند.  به گزارش جهان، همزمان با سیزدهم رجب و خجسته سالروز میلاد مولی الموحدین حضرت علی (ع)، هزاران نفر ... ادامه »
15
برنامه تکثیر نسل باید بطور جدی دنبال شود
چکیده: کشورِ بدون جمعیت جوان، یعنی کشورِ بدون ابتکار و پیشرفت و هیجان و شور و شوق رهبر انقلاب با اشاره به اهمیت فراوان تولید و افزایش نسل و نقش برجسته‌ی زایمان طبیعی و خدمات مامایی در این فرآیند، خاطرنشان کردند: کثرت جمعیت جوان یکی از امتیازات کشور است و در صورت استمرار سیاست‌ها و اقدامات نادرستی که منجر به تحدیدنسل و کاهش شدید جمعیت جوان کشو... ادامه »
06
تهاجم فرهنگی از دیدگاه رهبر فرزانه انقلاب
چکیده: بدون شک، یکی از دغدغه های دیرینه و مهم مقام معظم رهبری که همواره مورد تأکید و توجه ایشان بوده، مقوله تهاجم فرهنگی است. با وجود بحث های گوناگون درباره تهاجم فرهنگی و هویت و زمینه ها و مصادیق آن، باید اعتراف کنیم که هنوز آراءخالص و شفاف مقام معظم رهبری در این باره، مهجور و متروک مانده است و نسل جوان، شناخت دقیق و روشنی از این واقعیت اجتماعی ندارند. ... ادامه »
04
سبک زندگی مقلدان امام خامنه‌ای
چکیده: تبیین بایدها و نبایدهای «سبک زندگی» در جامعه ایرانی از جمله موضوعاتی است که پس از تشریح ضرورت‌های آن توسط رهبر انقلاب در خراسان شمالی بیشتر مورد نقد و بررسی قرار گرفت. پایه تشکیل «سبک زندگی» در جامعه مسلمان ایران عمل به دستور العمل‌های تشریع شده دین مبین اسلام و مذهب تشییع است. عمل به «احکام شرعی» که ع... ادامه »
02
تذکر تند رهبری به مداحان
چکیده: اتمام حجت رهبری درباره برخی سخنان فتنه انگیز و اختلاف آفرین میان شیعه و سنی در برخی مجالس این را چندبار بگوییم؟ چرا بعضی گوش نمیکنند؟ این فراز یکی از جدی ترین خطاب ها و تذکرات رهبر معظم انقلاب در ایام اخیر بود.  لحن انتقادی و تذکر آمیز رهبر انقلاب حاکی از انتقاد و عدم رضایت ایشان از برخی سخنان و یا افعال در بعضی محافل مذهبی و مداحان بود.... ادامه »
30
چرا استحکام ساخت درونی نظام؟
چکیده: پاسخ رهبر معظم انقلاب به ۱۱ پرسش درباره استحکام ساخت درونی «عاملی که می‌تواند کشور شما را در مقابل هر افزون‌طلبی، هر انحصارطلبی، هر تجاوز، هر ماجراجویی و هر بحران‌سازی حفظ کند، استحکام ساخت داخلی نظام است.» این جمله‌ی رهبر معظم انقلاب اسلامی است. توجه به این عبارت و سایر بیانات رهبر انقلاب درباره‌ی «استح... ادامه »
05
خاطره رهبر معظم انقلاب از پدر شهید کاوه
چکیده: در پی درگذشت پدر سردار شهید محمود کاوه و پیام تسلیت رهبر معظم انقلاب اسلامی، پایگاه اطلاع رسانی دفتر حفظ و نشر آثار مقام معظم رهبری، خاطره حضرت آیت‌الله العظمی امام خامنه‌ای (مدظله العالی) از سردار شهید کاوه و پدر این شهید بزرگوار را منتشر کرد. این خاطره مربوط به تاریخ ۱۳۶۶/۰۵/۲۷ است. من در خود سپاه عناصر بسیار خوبی را سراغ دارم که این&z... ادامه »
24
رؤياي مذاکره با آمریکا
چکیده: مقام معظم رهبری(مدظله العالی) می فرمایند: الان ورد و ذكر عده اي مذاكره با آمريكا شده است؟! مى گويند باآمريكا مذاكره كنيد تا موذيگري نكند؛ فشار وارد نياورد؛ تهديد نكند و منافع ملى را رعايت كند. مگر كشورهايى كه امروز مورد تهديد آمريكا هستند غير از جمهوري اسلامى با آمريكا مذاكره نمي كنند؟ مگر آنها با آمريكا رابطه ندارند؟ مذاكره و رابطه، مانع فشار آور... ادامه »
29
سه نکته مهم در سخنان دیروز رهبری
چکیده: سه نکته مهم در سخنان امروز رهبر انقلاب بود که مختصر مرور می شود. 1-دولت قبل دنبال مذاکره با آمریکا بود. 2-کاری که دولت در ماجرای توافقنامه انجام داد ادامه می یابد. 3-این توافقنامه به جائی نمی رسد. سه ملاحظه در این رابطه وجود دارد. یکم.الف. دولت قبلی نیز به دنبال مذاکره با آمریکا بود. پس دیگر به عنوان نماد مقاومت عکس احمدی نژاد را دست به دست نک... ادامه »
20
راه حل مشکلات،رفع تحریم نیست
چکیده: راه حل مشکلات،رفع تحریم نیست حضرت آیت الله خامنه ای رهبر معظم انقلاب اسلامی صبح امروز (شنبه) در دیدار جمعی از فرماندهان و کارکنان نیروی هوایی ارتش جمهوری اسلامی، مقوله استقلال و مقابله با قدرتهای مداخله گر و سلطه جو را یکی از پایه های اصلی انقلاب اسلامی برشمردند و گفتند: اظهارنظرهای بی ادبانه مقامات آمریکایی برای همه، مایه عبرت است و ملت ایران ب... ادامه »
18
رهنمودهای رهبر در «مطلع عشق»
چکیده: گزیده‌ای از رهنمودهای رهبر معظم انقلاب به زوج‌های جوان در کتاب «مطلع عشق» چراغ راهی است برای زندگی. «مطلع عشق» گزیده‌ای از رهنمودهای رهبر معظم انقلاب به زوج‌های جوان است که انتشارات انقلاب اسلامی آن را به چاپ رسانده و شامل چهار کلام با عناوین «ازدواج؛ ناموس طبیعت، دستور شریعت»، «... ادامه »
صفحه 1 از 2اولين   قبلي   [1]  2  بعدي   آخرين   
اين ماه: 94060                              ديروز: 3850                              امروز: 3240

کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت برای تبیان خراسان جنوبی (سال 2019) محفوظ می باشد.