ایثار و شهادت

 

08
9 شباهت حماسه 9 دی و عملیات کربلای 5
چکیده: یوم الله 9 دی، «کربلای پنج جنگ روزگار» است و چه خوب که عملیات کربلای پنج روزگار جنگ، هم در دی ماه حادث شد. بخوانیم با هم این رنج مقدس و پنج شیرین و گنج گرامی و جنگ دیدنی و روزگار رویایی را… آنچه پیش روی شماست تکه های از دشت نوشته حسین قدیانی با عنوان " با من سخن بگو 9 دی!" در وبلاگ قطعه 26 است . یوم الله 9 دی، «کربل... ادامه »
13
همسرم به شهادت خود یقین داشت
چکیده: ترسیم زندگی انسان‌های خداشناس و موحد زیبایی‌های بسیاری دارد. انسان‌هایی که همه سختی‌ها و مشکلات را پله‌ای برای رسیدن به خدا و عبودیت قرار می‌دهند و در تمام مراحل زندگی مسیر کمال را طی می‌کنند تا به مقام شهادت برسند. به‌راستی شهادت برازنده انسان‌های سختکوش و مومنی است که در زندگی لحظه‌ای را به غفلت ن... ادامه »
07
جانی که مهدویت به جبهه‌های دفاع مقدس بخشید
چکیده: به یقین یکی از انگیزه‌های تأثیرگذار در روحیه شهدا که به مثابه خون در رگ‌های جبهه‌ها جریان داشت، اعتقاد به مهدی موعود(ع) و باور به امام زمانِ حی و ناظر بوده است. مسئله دفاع از وطن در طول تاریخ و در کشورهای مختلف با هر تفکری رخ داده است. اما هشت سال دفاع مقدس ایران در برابر جنگ تحمیلی عراق مملو از صحنه‌های رشادت و جان‌فشان... ادامه »
01
تأثیر دفاع مقدس بر فرهنگ مهدویت
چکیده: سال‏های نه چندان دور، تیرها و تیغ‏ها، توپ‏ها و تانك‏ها، تفنگ‏ها و قناسه‏ها، مین‏ها و نارنجك‏ها، سرنیزه‏ها و سیم‏خاردارها، حسینی‏ها و یزیدی‏ها، ابراهیم‏ها و نمرودها.... گرد هم جمع آمدند، تا از اروندها و شلمچه‏‏ها، از طلائیه‏ها و دهلاویه‏ها، از رملستان‏های فكه تا دشت عباس سرسبز، ... ادامه »
07
استان خراسان جنوبی ۴۵ شهید اهل سنت تقدیم انقلاب کرده است
چکیده: فرمانده قرارگاه عملیاتی شهید ناصری: استان خراسان جنوبی ۴۵ شهید اهل سنت تقدیم انقلاب کرده است. فرمانده قرارگاه عملیاتی شهید ناصری با بیان اینکه یکی از ویژگی‌های شهدا ولایت مداری و تکلیف مداری است گفت: استان خراسان جنوبی ۴۵ شهید اهل سنت تقدیم نظام و انقلاب کرده است. سردار حسن رجب‌زاده صبح امروز در اجلاسیه شهدای اهل سنت خراسان جنوبی اظ... ادامه »
27
۱۵۰ کتاب در حوزه دفاع مقدس و شهداء آماده چاپ است
چکیده: فرمانده سپاه انصارالرضا(ع) خراسان جنوبی گفت: ۱۵۰ عنوان کتاب در حوزه دفاع مقدس و شهدا در راستای برگزاری کنگره شهدای خراسان‌جنوبی آماده چاپ است. سردار علی قاسمی صبح شنبه در نشست صمیمی با برخی از آزادگان خراسان جنوبی اظهار کرد: آزادگان ما استقامت، صبر و پایداری را در سال‌های اسارت نه در شعار که در عمل اثبات کردند. فرمانده سپاه انصارالرضا... ادامه »
27
حقانیت انقلاب اسلامی به سند وجود آزادگان متکی است
چکیده: نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی آزادگان را سند حقانیت اسلام و انقلاب اسلامی دانست و گفت: حقانیت انقلاب اسلامی به سند وجود آزادگان متکی است. به گزارش روابط عمومی اداره کل تبلیغات اسلامی خراسان جنوبی، آیت الله سید علیرضا عبادی، نماینده ولی فقیه در خراسان‌جنوبی در دیدار با آزادگان و جانبازان خراسان جنوبی اظهار داشت: آزادگان سند حقانیت اسلام... ادامه »
20
شهدا با شهادت خود به جامعه بشریت حیات جدیدی دادند
چکیده: حجت‌الاسلام رضایی در هشتمین جلسه کارگروه فرهنگی، هنری و تبلیغات کنگره بزرگداشت ۲۰۰۰ شهید خراسان جنوبی گفت: شهدا با شهادت خود به جامعه بشریت حیات جدیدی دادند. به گزارش روابط عمومی اداره کل تبلیغات اسلامی خراسان جنوبی، حجت‌الاسلام احمدرضایی، مدیرکل تبلیغات اسلامی خراسان جنوبی در هشتمین جلسه کارگروه فرهنگی، هنری و تبلیغات کنگره بزرگداشت... ادامه »
06
مفهوم شهادت در انحصار اسلام نیست
چکیده: اهداف معنوی قابل دفاع و جانبازی، ضرورتاً، لازم نیست، عیناً، اهداف دینی باشد. معنویات قابل دفاع در چهار چوب‌های ایدئولوژی غیر دینی نیز قبل فهم است. نباید تصور کرد که معنویات در انحصار ادیان و یا ادیان رسمی می‌باشند. فداکاری در شکل آمادگی برای دادن جان، از ویژگی‌های انسان نیست. ما می بینیم و می دانیم که بسیاری از حیوانات، برای د... ادامه »
16
تفکر بسیجی در جامعه گسترش یابد
چکیده: نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی گفت: بسیجی کسی است که هرگز شکست نخورده و دشمن هیچگاه در بسیج و بسیجی نمی‌تواند طمع کند. به گزارش روابط عمومی اداره کل تبلیغات اسلامی خراسان جنوبی، آیت‌الله سیدعلیرضا عبادی در دیدار با اعضای بسیج استانداری خراسان جنوبی اظهار داشت: دشمن به هرچه بتواند طمع کند به بسیج نمی‌تواند طمع کند و بسیجی یک تف... ادامه »
14
دفاع‌مقدس از نگاه دیده‌بان‌ها
چکیده: کتاب «بچه‌های ممد گره» خاطرات دیده‌بان‌ها و مسئولان ادوات لشگر ۳۲ انصارالحسین(ع) را از ابتدا تا انتهای جنگ تحمیلی شامل می‌شود. حمید حسام، نویسنده و پژوهشگر تعدادی از کتاب‌های مهم تاریخ شفاهی دفاع مقدس است که عموما اهل مصاحبه نیست و حرف‌هایش را در کتاب‌هایش می‌زند. البته نه به این معنی که موضع گ... ادامه »
29
شمیم بهشت درخراسان جنوبی پیچید
چکیده: بیرجند- همزمان با ورود پیکر مطهر دو شهید گمنام دفاع مقدس، بار دیگر بوی بهشت در خراسان جنوبی پیچید. صحبت از هشت سال دفاع مقدس که می شود، اشک ها بدون واسطه بر گونه های روانه می شوند. پاها در حرکت گام ها سست شده و حتی زبان نیز از تکرار این واژهای سراسر از ایثار و فداکاری یاری می جوید.  چرا که این هشت سال گنج های عظیمی را برای ملت ایران به ارم... ادامه »
22
شانه های زخمی خاکریز
چکیده: خاطرات یک امدادگر جانباز (صباح پیری) شانه های زخمی خاکریز کتابی است شامل یادداشتهای یک امدادگر،نوشته صباح پیری که توسط حوزه هنری سازمان تبلیغات اسلامی در سال 1369 منتشز شده است و رونوشت حاضر از کتاب مانده در کتابخانه دبیرستان پسرانه امام صادق (ع) انجام شده که از امروز در روزهای زوج هفته، کاربران تبیان می توانند ماجراهای این امدادگر را دنبال... ادامه »
21
شرمنده مان کردید
چکیده: چقدر رنگ و بوی زندگیم با شما متفاوت است . یادم می آید چقدر حق به گردن ما دارید ! چقدر!! چقدر !!! چقدر !!!!... شما زیر باران آتش و خمپاره می دویدید و ما زیر باران ، با چتر آرام قدم می زنیم... درود بی پایان به تمامی رزمنده های عاشق 8 سال دفاع مقدس! مطالب مربوط به عملیات ها و خاطرات را که می خوانم، می خواهم از خجالت آب شوم . می فهمم چقدر با شما مردا... ادامه »
01
روایتی کوتاه از ۲ شهادت
چکیده: ۲۹ دی‌ماه سالروز شهادت فرمانده «سردار شهید محمود اصغر نیا»، مسئول واحد عقیدتی سیاسی تیپ ۲۱ امام رضا علیه‌السلام در سال ۶۳ و شهادت «شهید مسعود غفاری» در عملیات کربلای ۵ سال ۶۵ است. شهادت پس از ۲۵ بهار تیرماه ۱۳۳۸، اولین فرزند خانواده اصغرنیا دیده به جهان گشود. نام او را محمود نهادند. محمود هم‌زمان با تحصی... ادامه »
05
خاطره رهبر معظم انقلاب از پدر شهید کاوه
چکیده: در پی درگذشت پدر سردار شهید محمود کاوه و پیام تسلیت رهبر معظم انقلاب اسلامی، پایگاه اطلاع رسانی دفتر حفظ و نشر آثار مقام معظم رهبری، خاطره حضرت آیت‌الله العظمی امام خامنه‌ای (مدظله العالی) از سردار شهید کاوه و پدر این شهید بزرگوار را منتشر کرد. این خاطره مربوط به تاریخ ۱۳۶۶/۰۵/۲۷ است. من در خود سپاه عناصر بسیار خوبی را سراغ دارم که این&z... ادامه »
22
 پنج پسر یکی اش خُمس است!
چکیده: روایتی از زندگی طلبه شهید، سیّدمحمدحسین نوّاب؛ اشاره: شهید سیّدمحمّدحسین نواب اوایل دهه هفتاد و در جبهه بوسنی، به شهادت رسید. روایتی که از زندگی و سیره این شهید بزرگوار ملاحظه می فرمایید، تلفیق چهار مصاحبه با آقایان سیّد احمد نوّاب (برادر شهید)، سیّد عبدالفتّاح نوّاب (شوهر خواهر شهید)، فرهودی (هم بحث و هم حجره شهید) و شیخ بهایی (هم رزم شهید در ب... ادامه »
07
دفاع مقدس تمام نشده
چکیده: مراسم هفتگی هیئت شهدای گمنام پنجشنبه شب پنجم مهرماه برگزار شد. در بخش روایتگری این مراسم، حسین کاجی از پیشکسوتان دفاع مقدس در سخنانی هفته دفاع مقدس را گرامیداشت 2880 روز آتش و خون، رشادت‌های رزمندگان و داغدار شدن خانواده شهدا نامید و گفت: در طول 1000 شب حمله دشمن، 165 عملیات علیه ایران انجام شد که 38 عدد آن بزرگ و متوسط بود. وی افزود: عملی... ادامه »
05
دانستنیهای دفاع مقدس
چکیده: جنگ تحمیلی عراق علیه ایران 2887 روز به طول انجامید که طی آن هزار روز نبرد فعال صورت گرفت که 793 روز حمله از سوی رزمندگان اسلام بود و 207 روز از سوی ارتش متجاوز بعثی در طول جنگ شمار 381 هزار و 680 نفر از نیروهای دشمن کشته و یا زخمی شدند و 72 هزار نفر به اسارت نیروهای اسلام در آمدند. در این هشت سال 371 فروند هواپیما و 82 فروند بالگرد دشمن منهدم ... ادامه »
20
با آفتابه هم میشود شهردار شد!
چکیده: شهردار واقعی شهر گناوه در مأموریتی که برای یکی از عملیات‌ها رفته بودیم، حضور داشت. توی جبهه هم دلش می‌خواست واقعا شهرداری کند و به وضع اردوگاه برسد به خصوص کمک به رزمندگان کند.  به گزارش گروه حماسه و مقاومت خبرگزاری فارس، کار که برای خدا باشد فرقی نمی‌کند چه کسی چه کار می‌کند. مهم نیت است و انجام عمل. رزمندگان در جبهه&zwnj... ادامه »
صفحه 1 از 2اولين   قبلي   [1]  2  بعدي   آخرين   
اين ماه: 74716                              ديروز: 3517                              امروز: 766

کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت برای تبیان خراسان جنوبی (سال 2019) محفوظ می باشد.