کتاب و کتابخوانی

 

30
کتاب‌ها می‌گویند چطور بیندیش
چکیده: کتاب‌ها در شیوه اندیشیدن ما و ساخت چهارچوب‌ها دخیل هستند. چطور و چگونه؟ در این مطلب به برخی موارد اشاره شده است. نتایج تحقیقات دنیل کانمن (Daniel Kahneman) و آموس تورسکی (Amos Tversky) در دهه هشتاد نشان داد که برخلاف تصور ما که طرز تفکر و رفتار جوامع بشری بر حول محور منطق گردش می‌کند، شیوه تفکر ما برای سادگی بیشتر به کلیشه‌ها... ادامه »
28
چگونه برای کودکان کتاب بخوانیم؟
چکیده: کتابخوانی نقشی اساسی در شکل‌دهی حافظه و مهارت‌های شناختی‌ کودکان دارد. اما سؤال اینجاست که چطور برای کودک کتاب بخوانیم و چه کتاب‌هایی برای کودکان در سنین مختلف مناسب است. با خواندن ادامه مطلب می توانید جواب سؤالات خود را بیابید. والدین تازه‌وارد اصولاً در ملاقات با متخصص اطفال چندین کتاب برای خواندن برای نوزادان دریافت م... ادامه »
15
معرفی کتاب :  «چرا از بهائیت برگشتم؟»
چکیده: خاطرات بهائی پشیمان شده به نام "مسیح‌اله رحمانی" در کتابی با عنوان "چرا از بهائیت برگشتم؟" توسط علی‌امیر مستوفیان در 184 صفحه گردآوری و نشر راه نیکان، آن را منتشر کرده است. خاطرات بهائی پشیمان شده به نام "مسیح‌اله رحمانی" در کتابی با عنوان "چرا از بهائیت برگشتم؟" توسط علی‌امیر مستوفیان در 184 صفحه گردآوری و نشر راه نیکان، آن ... ادامه »
06
چند کتاب خواندني در موضوع عزاداري
چکیده: 1- مسائل جديد از ديدگاه علما و مراجع تقليد  يکي از مشکلاتي که باعث به وجود آمدن اختلاف نظر در ميان متديّنين و عزاداران حسيني در جامعه شده است، عدم دسترسي دقيق به ديدگاه هاي فقهي علما و مراجع عظام تقليد است. تقيّد ديني مردم ما - کساني که مهمترين دغدغه شان اقامه شعائر ديني، خصوصاً عزاداري در جامعه است - به گونه اي است که به صرفِ دستيابي به نظ... ادامه »
26
شیخیه و بابیه در ایران
چکیده: کتاب « شیخیه و بابیه در ایران» نوشته مهدی نور محمدی توسط مؤسسه انتشارات نگاه در سال 1393 به بازار نشر در آمده است. موضوعات این کتاب که در حقیقت در دو بخش سامان دهی شده است. بخش اول: تاریخ شیخیه و بخش دوم: تاریخ بابیه. نویسنده در بخش اول که پیرامون تاریخ شیخیه است بیشتر از دو رهبر اولیه ی شیخیه یعنی (شیخ احمد احسائی و سید کاظم رشتی)،... ادامه »
14
گزارشی از کتاب « البارقة الحیدریة فی نقض ما ابرمه الکشفیة» در رد شیخیه
چکیده: کتاب «البارقة الحیدریة فی نقض ما ابرمه الکشفیة» نوشته سید حیدر طباطبایی در رد شیخیه است. مؤلف: سید حیدر بن ابراهیم بن محمد بن علی حسینی کاظمی متوفی 1265ه.ق. فرزند سید احمد مشهور به عطار بغدادی است. به گزارش آقا بزرگ طهرانی نسخه ای از این کتاب در کتابخانه خاندان سید حیدر( به احتمال زیاد مولف)  و نسخه ای دیگر در کتابخانه ی... ادامه »
22
شانه های زخمی خاکریز
چکیده: خاطرات یک امدادگر جانباز (صباح پیری) شانه های زخمی خاکریز کتابی است شامل یادداشتهای یک امدادگر،نوشته صباح پیری که توسط حوزه هنری سازمان تبلیغات اسلامی در سال 1369 منتشز شده است و رونوشت حاضر از کتاب مانده در کتابخانه دبیرستان پسرانه امام صادق (ع) انجام شده که از امروز در روزهای زوج هفته، کاربران تبیان می توانند ماجراهای این امدادگر را دنبال... ادامه »
20
شیخی گری، بابی گری، بهائی کری و کسروی گرایی
چکیده: «شیخی گری، بابی گری، بهائی کری و کسروی گرایی» عنوانی است که  دکتر یوسف فضایی برای کتاب خود در همین موضوع گزیده است. این کتاب پس از یک مرتبه توقیف در سال 1352 توسط ساواک برای بار اول در سال 1353 به چاپ رسید. در سال 1363 با شمارگان 3000 نسخه نیز برای بار ششم «باتجدید نظر کلی» به طبع رسید. اطلاعاتی که در ذیل خواهد آمد بر ا... ادامه »
22
تشیع انگلیسی؛ معادله‌ای برای مهار تمدنی شیعه
چکیده: کتاب تشیع انگلیسی، معادله‌ای برای مهار تمدنی شیعه، که به همت مرکز توزیع پیام دیدار منتشر شده است، به بررسی مبانی فکری و معرفی برخی چهره‌های منتسب به جریان شیرازی می‌پردازد. در این کتاب که در شش فصل به رشته تحریر درآمده است با آثار و گفتاری از آیت الله اراکی، حجت الاسلام مسائلی، حجت الاسلام کاشانی، دکتر کچویان، دکتر سید... ادامه »
12
روایت دجال بصره از دروغگویان مدعیِ مهدویت
چکیده: کتاب «دجال بصره» علی کورانی عاملی به فارسی ترجمه و نسخه پی دی اف آن در اختیار عموم قرار گرفت . دجال بصره در نقد و بررسی احوالات فردی است به نام احمد الحسن که ادعای یمانی بودن، فرزند امام زمان (عج) و اول المهدیین را در سر می پروراند.  نویسنده در مقدمه کتاب می نویسد :«دروغگویان از روزگاران قدیم، مقامات پیامبران و جانشینانشان ... ادامه »
02
دیگران کودکان را چگونه کتابخوان می‌کنند؟
چکیده: با توجه به اینکه ناشران بسیاری به چاپ کتاب برای گروه سنی کودک و نوجوان اهتمام دارند اما اکثر کارها برای این گروه سنی به کلیشه رفته و ابتکار، نوآوری و خلاقیت در چاپ کتاب‌های آنها به فراموشی سپرده شده است. بخش کتاب و کتابخوانی تبیان با توجه به اینکه چند سالی است که رهبر انقلاب بر مطالعه کتاب و ترویج فرهنگ کتاب و کتابخوانی... ادامه »
28
پاسبان های جهنمی
چکیده: با افرادی آشنا شوید که ایرانی های بسیاری زیر دست آنها جان باختند و یا سخت ترین شکنجه ها را تحمل کرده اند افرادی که می توان آنها را قاتل های بالفطره دانست در دوره پهلوی جنایتکاران بسیاری در نیروهای نطامی و ساواک به قلع و قمع نیروهای انقلابی و مردم پرداختند جوانان و مبارزین بسیاری را مورد شکنجه و. کشتار قرار دادند افرادی که به شکل گیری دوران سیاه ... ادامه »
28
کتابی برای درک حکمت عبادات
چکیده: هر آنچه در عالم دنیا هست، باطنی دارد؛ زیرا دنیا تنزل یافته عوامل بالاست، هر چه در عالم دنیاست نمونه‌ای است از آنچه در عالم معناست. احكام و قوانین الهی هم كه در دنیا به صورت دین و دستورات عبادی ظهور كرده، اسرار و باطنی دارد. عبادت كه به عنوان هدف آفرینش انسان تعیین شده است حكمتی دارد، حكمت عبادات غیر از آداب و احكام آن است. انسان با سرّ عبادت م... ادامه »
26
رساله نكاحيه: كاهش جمعيت ضربه اي سهمگين بر پيكر مسلمين
چکیده: عنوان: رساله نكاحيه: كاهش جمعيت ضربه اي سهمگين بر پيكر مسلمين [منبع الکترونیکی] شرح پدیدآور : سيد محمدحسين حسيني طهراني؛ اشراف: موسسه ترجمه و نشر دوره علوم و معارف اسلامی ... ادامه »
13
چرا زنان حرف می‌زنند و مردان فرار می‌كنند
چکیده: اگر شما به همسرتان بگویید: «عزیزم ، باید با هم درباره ی روابطمان صحبت کنیم .» به نظر شما چه اتفاقی خواهد افتاد؟ اگر همسرتان به شما جواب دهد که : « من فکر می کردم تو هرگز چنین درخواستی نخواهی کرد» یا « من برای در میان گذاشتن احساساتم با تو ، لحظه شماری می کردم و دوست داشتم از احساسات تو مطلع شوم و بدانم تو چه انتظاراتی... ادامه »
06
بخشی از کتاب «یک وجب از آسمان»
چکیده: بیچاره‌خانم به بخت آقا زل زد و زبانش را گاز گرفت و نگفت که از خجالتش گریه می‌کند. لبخندی زد و گفت: «از خوشی که نباید گریه کرد. ولی راست می‌گویی بنده‌های خدا دو جورند... محمدرضا یوسفی: چند روز گذشت. "بیچاره‌خانم" از خودش شرمنده بود، چون راز "بخت‌آقا" و محبت را لو داده بود. طرف‌های بعد از ظهر بود که سطل و د... ادامه »
26
رونمایی از قرآن تحریف شده
چکیده: قرآن کریم این کتاب آسمانی ویژگی‌ها و امتیازاتی دارد، از جمله این که از آغاز نزول تاکنون از تحریف مصون مانده، و قرآن فعلی بدون کم و زیاد همان قرآنی است که بر پیامبر نازل شده، چرا که حافظ و پاسدار قرآن، خدای قادر و توانا است: «إنّا نحن نزّلنا الذکر و إنّا له لحافظون؛ ما قرآن را نازل کردیم و ما خود نگهدار آن خواهیم بود» در این آیه خدا... ادامه »
15
«بیش‌تر از بازی» 54 فعالیت خلاق آموزشی کودکان، کتاب شد
چکیده: کتاب «بیش‌تر از بازی» نوشته آذر کتابی، 54 فعالیت خلاق را به کودکان 5 تا 6 ساله آموزش می دهد. به گزارش اداره کل روابط عمومی و امور بین‌الملل کانون پرورش فکری، این کتاب مجموعه‌ا‌ی از فعالیت‌های ترکیبی قصه، بازی و نمایش را شامل می شود که با عکاسی و صفحه آرایی علی خوش جام مزین شده است. در عین حال، هدف از طراحی فعا... ادامه »
14
برای کودک کتاب بخوانید
چکیده: متخصصان روان‌شناسی کودک می‌گویند: بچه‌ها باید سال‌ها قبل از شروع درس و مدرسه با کتاب آشنا شوند و آن را در خانه ببینند. در این دوران کمتر کسی است که نداند مطالعه کردن چه اهمیتی دارد و نسبت به آن بی‌تفاوت باشد. البته، بر اساس باور بسیاری از مردم، فرهنگ کتاب و کتاب‌خوانی موضوعی است مربوط به شروع مدرسه و همزمان ب... ادامه »
14
«کتاب بازی» را به کودک یاد دهید!
چکیده: علم  و دانایی از جاذبه هایی است که انسان را حتی در کودکی به سوی خود می کشاند و آشنا کردن کودکان با دنیای کتاب  و کتابخوانی، یکی از اصول آموزشی و تربیتی است که منجر به رشد فکری و روحی آنان می شود.  بحث و گفتگو درباره ی کتابی خاص، می توان دیدی انتقادی و نکته بین در کودکان به وجود آورد. در چنین وضعیتی، کودکان نظرات خود را درباره ک... ادامه »
صفحه 1 از 4اولين   قبلي   [1]  2  3  4  بعدي   آخرين   
اين ماه: 75691                              ديروز: 1                              امروز: 3501

کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت برای تبیان خراسان جنوبی (سال 2019) محفوظ می باشد.