آیه تطهیر

16
آیه تطهیر، مطهِّر اهل بیت(ع)
چکیده: در آیه ى شریف تطهیر، (لِیُذْهِبَ عَنْكُمُ الرِّجْسَ) به معناى دفع است یا رفع؟  اگر اذهاب رجس از اهل بیت(علیهم السلام) را به معناى دفع بگیریم، پس تطهیر معنا ندارد... و اگر به معناى رفع باشد، طهارت ذاتى آن ها را اثبات نمى كند.   جواب : آیه ى شریف تطهیر[1] كه به تصریح همگان، فضیلت والایى را براى اهل بیت(علیه... ادامه »
10
آیه تطهیر در تفاسیر مهم اهل سنت
چکیده: صحابه رسول اكرم (ص)، تابعين و دانشمندان اسلامى، همه اتّفاق نظر دارند كه آيه تطهير در باره پنج تن آل عبا (اصحاب كساء) فرود آمده‏است؛ حتى امّ سلّمه و عايشه كه خود شاهد بر نزول آيه بوده و اميد داشته‏اند كه مشمول اين آيه باشند بر دلالت آن فقط بر پنج تن تصريح كرده‏اند، با اين حال، معدودى از افراد، با نظرات شخصى خود، كوشيده‏اند تا اين آيه... ادامه »
10
مصادیق آیه تطهیر
چکیده: قرآن در بخشی از آیات سوره احزاب ابعاد شخصیت حقوقی همسران رسول الله صلی الله علیه و آله را مورد توجه قرار داده است و در میان این بخش از سخن،بیان رسایی در مورد مقام رفیع عترت رسول الله صلی الله علیه و آله دارد. روی سخن قرآن پیش و پس از آیه تطهیر همسران حضرت است،لیکن ناگاه روی سخن تغییر پیدا می‌کند و در بین مخاطب خویش را عترت و اهل ب... ادامه »
10
آیه تطهیر، سند معصومیت ائمه اطهار
چکیده: «آیه تطهیر سند معصومیت اهل بیت علیه السلام آیه شریفه « إِنَّمَا یُرِیدُ اللَّهُ لِیُذْهِبَ عَنكُمُ الرِّجْسَ أَهْلَ الْبَیْتِ وَیُطَهِّرَكُمْ تَطْهِیرًا » [احزاب/33] ؛ خدا می خواهد پلیدی را از شما دورکند و شما را چنان که باید پاک دارد از آیات محکم کلام‌الله مجید است که علاوه بر روایات فراوان شیعه،... ادامه »
اين ماه: 74966                              ديروز: 1                              امروز: 2776

کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت برای تبیان خراسان جنوبی (سال 2019) محفوظ می باشد.