ودایع الهی

11
تحويل ميراث انبياء به امیر مومنان پیش از غدير
چکیده: تحويل ميراث انبياء قبل از غدير[1] در مکه دستور الهي بر پيامبر صلي اللَّه عليه و آله چنين وحي شد: «نبوت تو به پايان رسيده و روزگارت کامل شده است. اسم اعظم و آثار علم و ميراث انبياء را به علي بن ابي طالب بسپار که اولين مؤمن است. من زمين را بدون عالمي که اطاعت من و ولايتم با او شناخته شود و حجت بعد از پيامبرم باشد رها نخواهم کرد».  ... ادامه »
11
تحويل ميراث پیامبران گذشته به امیرالمؤمنین(ع)
چکیده: سنت الهی براین قرار گرفته که هرگاه پیامبری با وحی الهی به نزدیک شدن اجل خود پی ببرد، ودایع الهی را به وصی خود منتقل می‌کند و آن‌ها را تحویل حجت بعد از خود می‌دهد، و این از نشانه‌های قطعی وصایت آن فرد است. در حجة‌البلاغ پیامبر اکرم (ص) نیز بعد از مراسم حج در آخرین روزی که در مکه بودند به امر خداوند تمام میراث پیامبران گذشته... ادامه »
11
سپردن ودايع الهي به امير المؤمنين عليه السلام
چکیده: « إِنَّ اللَّهَ عَزَّ وَ جَلَّ يَأْمُرُكَ أَنْ تُعَلِّمَهُ جَمِيعَ‏ مَا عَلَّمَكَ‏ وَ تَسْتَحْفِظَهُ جَمِيعَ مَا حَفَّظَكَ وَ اسْتَوْدَعَكَ فَإِنَّهُ الْأَمِينُ الْمُؤْتَمَن‏ - بحار الانوار ج28 ص96» مي دانيم يكي از علائم و نشانه هاي قطعي وصايت و خلافت يك فرد اين است كه هنگام رحلت يك پيامبر، آن ... ادامه »
اين ماه: 72797                              ديروز: 1                              امروز: 607

کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت برای تبیان خراسان جنوبی (سال 2019) محفوظ می باشد.