جمعیت بانوان فرهیخته دینی

28
۱۰ کارگاه سبک زندگی قرآنی در خراسان جنوبی برگزار می‌شود
چکیده: رئیس جمعیت بانوان فرهیخته خراسان جنوبی از برگزاری ۱۰ کارگاه سبک زندگی قرآنی با رویکرد تربیت دینی تا بهمن ماه سال جاری در استان خبر داد. به گزارش روابط عمومی اداره کل تبلیغات اسلامی خراسان جنوبی، فرشته اسد زاده در کارگاه آموزشی ارتقاء سواد رسانه ای ویژه مشاورین و جمعیت بانوان فرهیخته خراسان جنوبی بیان کرد: تا پایان بهمن ماه سال جاری با همکاری ج... ادامه »
26
اولین دوره تربیت مشاور مذهبی در خراسان جنوبی برگزار شد
چکیده: کارشناس امور بانوان اداره کل تبلیغات اسلامی خراسان جنوبی گفت: اولین دوره تربیت مشاور مذهبی در بیرجند برگزار شد. به گزارش روابط عمومی اداره کل تبلیغات اسلامی خراسان جنوبی، فاطمه همتی اظهار کرد: اولین دوره تربیت مشاور با حضور ۱۵۰ نفر از خواهران مشاور مذهبی در نهم و دهم آذرماه جاری برگزار شد. وی ادامه داد: پیشگیری و کاهش آسیب های اجتماعی و جذب د... ادامه »
08
دست‌ آویز‌ یا‌ تساوی‌ حقوق زنـان؟
چکیده: پیش از آنکه به وظایف زن اشاره شود لازم‌ دانستیم در این شماره مقداری با خواهران مسلمان خـود صحبت کنیم تا اندازه‌ای پرده‌ از روی مشکل تازه‌ای‌ که‌ دامنگیر دختران این آب و خاک شـده، برداشته شود. امروزه وضـع اجـتماعی دختران ما دگرگون شده است در سابق دختران «دم‌ بخت» در خانه نشسته از خانه بیرون نمی آمدند... ادامه »
30
برگزاری سومین کارگاه آموزشی مبلغات سنتی در سرایان
چکیده: به همت اداره تبلیغات اسلامی شهرستان سرایان سومین کارگاه آموزشی مبلغات سنتی در سالن اجتماعات این اداره با حضور مبلغات سنتی شهرستان برگزار شد. به گزارش روابط عمومی اداره کل تبلیغات اسلامی خراسان جنوبی، حجت‌الاسلام حسن سهرابی نژاد، مسئول اداره تبلیغات اسلامی سرایان ضمن بیان مطلب فوق اظهار داشت: کارگاه اموزشی مبلغات سنتی پیرامون تصحیح قرائت ن... ادامه »
22
فرار زنان از ایران
چکیده: هوش سرشار ایرانیان در بسیاری از مراکز علمی جهان مایه تحول و نوآوری بوده و هست و در این میان زنان نخبه ایرانی سهم موثری داشته‌اند. طی سال‌های اخیر کوچ جوانان ایرانی برای ادامه تحصیل به خارج از کشور مانند درخت تنومندی است، که باردهی آن نصیب کشورهایی می‌شود که از هوش و ظرفیت جوانان ایرانی بهره می‌برند و از  دانش ایرانی به ن... ادامه »
22
مواد مخدر ویژه بانوان!
چکیده: آمارها و بررسی‌ها نشان می‌دهد ۲۰ درصد زنان تجربه مصرف بیش از دو نوع ماده‌مخدر، ۱۵ درصد مصرف ۳ نوع ماده، ۵ درصد مصرف ۵ نوع ماده‌مخدر را دارند که این رویکرد نگران کننده‌است. امروزه ارزیابی‌ها در جامعه نشان از این است که شیوع مصرف مواد مخدر در بانوان بسیار زیاد شده و زنان زیر 30 سال بیشتر به سمت مواد‌مخدر می&zwn... ادامه »
25
دومین نشست منطقه ای جمعیت بانوان فرهیخته و فعال عرصه فرهنگ دینی کشور
چکیده: برگزاری دومین نشست منطقه ای جمعیت بانوان فرهیخته و فعال عرصه فرهنگ دینی مرکز کشور دومین نشست منطقه ای جمعیت بانوان فرهیخته و فعال عرصه فرهنگ دینی مرکز کشور به میزبانی استان مرکزی روز چهارشنبه 25 مرداد برگزار می‌شود. به گزارش روابط عمومی سازمان تبلیغات اسلامی،این نشست با اهدافی همچون بررسی علل طلاق در هریک از استان ها، ارائه پیشنهاددرخصوص ر... ادامه »
21
مشاوران مذهبی به مهدکودک ها و مدارس خراسان جنوبی اعزام می شوند
چکیده: رئیس جمعیت فرهیخته فعال در عرصه دینی خراسان جنوبی از اعزام مشاوران مذهبی به مدارس و مهدکودک های استان خبر داد. به گزارش روابط عمومی اداره کل تبلیغات اسلامی خراسان جنوبی، فرشته اسد زاده در دیدار با نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی، اظهار کرد: جمعیت بانوان فرهیخته و فعال عرصه فرهنگ دینی از سال ۸۸ از سوی سازمان تبلیغات اسلامی برای مشارکت فعال زنان ... ادامه »
11
سست شدن بنیان خانواده با کم رنگ شدن عفاف و حجاب
چکیده: سرپرست تبلیغات اسلامی خراسان جنوبی: سست شدن بنیان خانواده از کم رنگ شدن عفاف و حجاب آغاز می‌شود سرپرست تبلیغات اسلامی خراسان جنوبی، حجاب را یکی از عوامل حفظ خانواده دانست و گفت: سست شدن بنیان خانواده و خیانت های زن و شوهر از کم رنگ شدن عفاف و حجاب در زنان و مردان آغاز می‌شود. حجت‌الاسلام احمد رضایی در گردهمایی تحکیم بنیان خانواد... ادامه »
01
نخستین نشست هم اندیشی بانوان فرهیخته دینی خراسان جنوبی در سال 96
چکیده: نخستین نشست هم اندیشی بانوان فرهیخته دینی خراسان جنوبی در سال 96 برگزار شد. نخستین نشست هم اندیشی بانوان فرهیخته دینی خراسان جنوبی به منظور برنامه ریزی مناسب وساماندهی فعالیتها و بررسی مشکلات مربوط به بانوان و جامعه تشکیل شد. در این جلسه گزارش عملکرد زمستان ۹۵ توسط سرکار خانم اسد زاده، رییس جمعیت بانوان فرهیخته دینی استان برای اعضا قرایت و از شهر... ادامه »
29
نشست هم اندیشی جمعيت بانوان فرهيخته در فردوس
چکیده: دیدار مسئول جمعیت بانوان فرهیخته استان خراسان جنوبی با امام جمعه شهرستان فردوس در پی حضور سرکار خانم اسدزاده، مسئول جمعیت بانوان فرهیخته استان خراسان جنوبی، در فردوس، وی به همراه حجت الاسلام قناعت، رئیس اداره تبلیغات اسلامی این شهرستان با حجت الاسلام بابایی، امام جمعه فردوس دیدار و گزارشی از فعالیت های این جمعیت را تشریح کرد. کارگاه آموزشی مبلغات... ادامه »
27
نقش زنان در امر به معروف و نهی از منکر
چکیده: پاسداری از کیان اسلام و شریعت بدون نظارت و مشارکت همگانی در ارشاد و دعوت یکدیگر به انجام نیکی ها و مبارزه با کژی ها ممکن نبود، و این وظیفه خطیر بر دوش همه امت اسلامی از زن و مرد قرار دارد. «المؤمنون و المؤمنات بعضهم اولیاء بعض یأمرون بالمعروف و ینهون عن المنکر؛ مردان و زنان مؤمن بعضی از ایشان اولیاء بعض دیگرند، امر به معروف می کنند و از منک... ادامه »
27
رویارویی بانوان با تبلیغات روانی دشمن
چکیده: در صدر اسلام، دشمنان دین و مخالفان اهل بیت، برای مبارزه با اسلام، افزون بر استفاده ابزاری از زنان، از زنان شاعره و سخنور نیز کمک می گرفتند. شاعران و هجوسرایان و رجزسرایان با برشمردن افتخارات جاهلی، زنده کردن کینه های جاهلی و سرودن اشعار هیجان انگیز، احساسات کافران را بر ضد مسلمانان تحریک می کردند. به ویژه پس از غزوه خونین بدر، کفار قریش برای گرف... ادامه »
27
بانوان راوی حدیث
چکیده: گروه بزرگی از بانوان در روزگار پیامبر (و سپس در دوره امامان) هماره با شنیدن خطبه های نمازجمعه و دیگر آموزه های تعلیمی و تبلیغی پیامبر، موضوعات تفسیری و مسائل مربوط به عقاید، اخلاق و احکام دین را یاد می گرفتند و آن را به دیگران منتقل می ساختند؛ چه پیامبر آموزش دانش را بر هر زن و مرد مسلمان واجب می شمرد. نیز مسلمانان را به رساندن پیام دین به دیگران ت... ادامه »
27
زن در مسیحیت
چکیده: رزماری رادفورد رویتر(1) در این مقاله دوره های عمده مسیحیت غربی،(2) و نحوه مناسبات مرد و زن در جامعه مسیحی(3) را، از منظر الهیات بررسی می شود. این [موضوع].(1)، تاریخ بسیار پیچیده ای دارد که [تمامی ]بیست قرن [گذشته]، فرهنگ های مختلف و نهضت های دینی را در بر گرفته است. قصد آن ندارم که درباره سنّت های کاتولیک و ارتدوکس شرقی که اصلاً قصد ورود به این گف... ادامه »
27
زن در متون مذهبی و قرآن
چکیده: کیهان، 8/12/81 این مقاله با دادن گزارشی از محرومیت های زنان در طول تاریخ، به مقایسه اجمالی جایگاه و ارزش زن در ادیان زرتشت، یهود، مسیحیت و اسلام می پردازد و بیان می دارد که در دین زرتشت، ریاست مخصوص مرد است و زن طفیلی و از حقوق انسانی و اجتماعی محروم است و باید تحت اطاعت و بندگی مرد باشد . هر چند در جایی از اوستا به همتایی زن و مرد اشاره شده، ولی ... ادامه »
27
مقام زن در اسلام و در آئین های دیگر
چکیده: مشاهده و تجربه این معنا را ثابت کرده که مرد و زن دو فرد، از یک نوع و از یک جوهرند، جوهری که نامش انسان است، چون تمامی آثاری که از انسانیت در صنف مرد مشاهده شده، در صنف زن نیز مشاهده شده است، (اگر در مرد فضائلی از قبیل سخاوت، شجاعت، علم خویشتن داری و امثال آن دیده شده در صنف زن نیز دیده شده است)آنهم بدون هیچ تفاوت، بطور مسلم ظهور آثار نوع، دلیل بر ت... ادامه »
27
نگاهی به شخصیت و حقوق زن در اسلام و سایر ملل
چکیده: چکیده: در این نوشتار، نویسنده شمه ای از بینش مردمان پیشین، درباره زن را بیان می دارد . همچنین نگرش متجددان را پیرامون این نیم پیکره اجتماع به تصویر می کشد و از ظلمی که گذشتگان در حق او روا داشته اند و بار سنگینی که امروزیان بر جسم و روان لطیفش نهاده اند، شکوه می کند . یگانه راه سربلندی و نشاط او را مکتب رهایی بخش اسلام می داند و در خاتمه، نیکبختی ... ادامه »
05
اساسنامه جمعیت بانوان فرهیخته دینی
چکیده: مقدمه تلاش در عرصه ی فرهنگ دینی بانوان مستلزم مشارکت فعال گروه ها و آحاد تأثیرگزار اجتماعی است تا حلقه انتقال برنامه های کلان به سطوح خرد اجتماعی را فراهم آورند. سازمان تبلیغات اسلامی برمبنای منویات مقام معظم رهبری برای شرکت فعال زنان در عرصه فرهنگ دینی ساز و کارهایی را طراحی و به مرحله اجرا درآورده است. در این راستا معاونت امور فرهنگی و تبلیغ به ... ادامه »
اين ماه: 72715                              ديروز: 1                              امروز: 525

کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت برای تبیان خراسان جنوبی (سال 2019) محفوظ می باشد.