والدین بخوانند

02
تربیت فرزند به دست مادر یا مادرشوهر؟
چکیده: چگونه می توان با مادر شوهر خود برای تربیت کودک خود رفتار کنیم؟ آیا می خواهید بدانید که چگونه می توانید با مادر شوهرتان در هنگام پرورش کودکتان رفتار کنید؟ ما اغلب می شنویم که تغییرات روابط بین شوهر و همسر هنگامی که کودک وارد میشود، تغییر می کند. تازه وارد جدیدخانواده، بخش بزرگی از وقت والدین، تلاش و انرژی آنها را می گیرد و در نتیجه موجب تغییر روا... ادامه »
03
مدام به کودکتان نگویید «مراقب باش»
چکیده: هر وقت بچه ها برای بازی از خانه بیرون می روند والدین احساس می کنند باید امنیت آن ها را حفظ کنند بنابراین دائما این جمله را تکرار می کنند: "مراقب باش”. والدین با گفتن این جمله می خواهند در کودک حس احتیاط ایجاد کنند تا به او آسیبی نرسد. در واقع این یک واکنش غیرارادی است که ما پدرومادرها هنگام بازی کردن بچه ها نشان می دهیم. وقتی با دوستانشان ... ادامه »
02
والدین؛ ترور شخصیتی ممنوع
چکیده: فرزندان چشمشان به دهان پدر و مادرهایشان است. و به دنبال کارهایی که آنها انجام می دهند. همچنین همیشه به دنبال گرفتن تایید از سوی آنهایند. از این رو والدین بر شخصیت فرزند خود بسیار اثرگذار هستند. کودکان آینه بزرگسالان هستند. از همان کودکی رفتارهای پدر و مادر خود را تقلید کنند. پا در کفش بزرگترها می کنند، مانند آنها می نشینند و حتی حرف هایی را به... ادامه »
03
نحوه تعریف خدا برای کودکان
چکیده: حرف زدن درباره خدا از این جهت حائز اهمیت است که می‌تواند بهترین راه برآوردن مهم‌ترین نیازهای کودکان باشد. اگر فرزندمان از مدرسه به خانه بیاید و بگوید معلمم گوش مرا پیچانده یا ناظم مدرسه بر سر من فریاد کشیده است بلافاصله واکنش نشان می دهیم، چرا که سلامت جسمی و روانی فرزندمان برایمان مهم است اما اگر فرزند ده ساله ما برایمان بگوید که ... ادامه »
21
دنیای مالی کودکان
چکیده: بهترین زمان تعلیم شیوه پول درآوردن به کودکان زمانی است که آن‌ها به‌اندازه کافی بزرگ شده باشند. بگذارید کاری را که خطری برایشان ندارد و در محیطی دوستانه و مطلوب صورت می‌گیرد، برای خود پیدا کنند. بسیاری از عادات مالی بزرگ‌سالان در کودکی شکل می‌گیرد. به همین دلیل بیشتر بزرگ‌سالان ناخواسته باورها و شخصیت مالی والدین خود... ادامه »
28
چگونه برای کودکان کتاب بخوانیم؟
چکیده: کتابخوانی نقشی اساسی در شکل‌دهی حافظه و مهارت‌های شناختی‌ کودکان دارد. اما سؤال اینجاست که چطور برای کودک کتاب بخوانیم و چه کتاب‌هایی برای کودکان در سنین مختلف مناسب است. با خواندن ادامه مطلب می توانید جواب سؤالات خود را بیابید. والدین تازه‌وارد اصولاً در ملاقات با متخصص اطفال چندین کتاب برای خواندن برای نوزادان دریافت م... ادامه »
26
فرزندان خودشیفته امروزی
چکیده: فرزندان دهه های 80 و 90 از آن دست کودکانی هستند که به علت دنیا آمدن در دنیایی که تکنولوژی سرعت نوری خود را طی می کنند و اغلب یک خواهر یا برادر و یا تک فرزند هستند، و والدین سعی می کنند که از صبح تا شب کار کنند که آنها احساس کمبود نکنند این زمین و زمان در اختیار آنها بودن باعث شده که فکر کنند جهان تحت مالکیت و حکمرانی آنهاست و برتر از او وجود ندارد.... ادامه »
21
اسباب بازی و نقش ستون پنجمی آن در فرهنگ خانواده ها
چکیده: الک دولک,اتل متل توتوله,هفت سنگ,لی لی ,تیله بازی,نون بیار کباب ببر و…بازیهای نسل ماست.بازیهایی که با ابزاری ساده و به صورت گروهی انجام می شد تا از همان کودکی روح زندگی جمعی و ساده زیستی را به ما بیاموزد. عروسکها و اسباب بازیهای آن روزها هم اما ساده بود و سرگرم کننده. عروسکهای پارچه‌ای کار دست برای دختران کوچک و ماشینهای چوبی برای پسر ب... ادامه »
02
فرزندان روزهای خاکستری
چکیده: به هر دلیلی که جدا شده اید ،بعد از طلاق شما و همسرتان باید کمک کنید که فرزندانتان با شرایط جدید به بهترین وجه کنار بیایند و حتی در این شرایط هم خانواده ای موفق داشته باشید. وقتی بچه ها یکی از والدین خود را بر اثر طلاق از دست می دهند و یا وقتی پدر و مادرشان با فرد جدیدی ازدواج می کند مشکلات و مسایلی برایشان پیش می آید . بچه ها در هر شرایطی بچه ا... ادامه »
13
مهارت نه گفتن كودكان و نوجوانان، سدي در برابر ترويج دخانيات
چکیده: مسئول دبیرخانه کشوری کنترل دخانیات گفت: مهارت نه گفتن كودكان و نوجوانان، سدي در برابر ترويج دخانيات است. مهندس خدیجه محصلی با بیان این مطلب اظهار داشت: صنايع دخاني جهت حفظ و بقاي خود نيازمند مشتريان و مصرف كنندگان جديدتري هستند كه بتوانند جايگزين كساني کنند كه بعلت بیماری های ناشی از مصرف دخانیات از دنيا رفته اند و يا مواد دخانی را ترك كرده ا... ادامه »
22
فرزندتان را با مسجد آشنا کنید
چکیده: فرصتی خوب ماه رمضان آمده و مساجد مکان مناسبی برای آموزش افکار مناسب و جایگزینی رفتارهای گذشته است. قرار گرفتن ماه خوب خدا در تابستان و اوقات فراغت دانش آموزان این فرصت را به وجود آورده تا کودکان در کنار بزرگ‌ترهایشان از برکات این ماه بیشتر استفاده ببرند. معمولاً همه مساجد همزمان که خود را با برنامه‌های مختلف و متنوع، برای این ماه آماده ... ادامه »
20
پروژه احیای قوم لوط!
چکیده: این روزها به هر محصول رسانه ای غربی (و بعضاً شرقی!) که نگاه می کنی، اثری از قوم لوط را در آن می بینی! از انیمیشن های کودکان گرفته تا فیلم های سینمایی، سریال ها، بازی های رایانه ای، اخبار رسانه ای، شبکه های اجتماعی و... ظاهراً عمل قبیح همجنسگرایی به معروفی بدل شده که خلاف آن منکر بوده و عدم تمایل به آن نوعی سرشکستگی محسوب می شود! اما جدا از هیاهوهای... ادامه »
19
درس‌های ماه مبارک برای دانش آموزان
چکیده: سر سفره افطار می‌نشیند، صدای الله اکبر اذان از تلویزیون در فضای کوچک اتاق می‌پیچد. دانه‌ای خرما از میان سفره برمی دارد، هنوز خرما را به دهان نگذاشته که پدر هدیه‌ای را جلوی چشمانش می‌گذارد و می‌گوید: «قبول باشه زینب جان.» حسی بند بند وجود زینب را فرا می‌گیرد، احساس می‌کند که با گرفتن اولین روزه عمر... ادامه »
11
فرزندم شیطان پرست شده،کمکم کنید!
چکیده: وارد اطاقش می شوی تا کمی از شلوغی آن کم کنی ،مثل ایام کودکی که اسباب بازی هایش را جمع و جور می کردی اما این بار کمی اسباب بازی هایش فرق کرده. خودت را توجیه می کنی که جوان است و این دست بند و آویزها برای زیبایی و مد بودن استفاده می شود اما ته قلبت خیلی هم مطمئن نیستی... اگر شما در این شرایط قرار بگیرید، و احساس کنید فرزند شما سراغ گروه های شیطا... ادامه »
02
سلطه صهیونیسم در دنیای کودکان
چکیده: تحقیقات نشان می‌دهند که تماشا کردن مداوم تلویزیون  باعث رکود تمرکز فکری دانش‌آموزان در کلاس درس می‌شود. طبق مطالعات روانشناسی تماشای فیلم‌های خشن و غیرواقعی، نوعی روحیه خشونت طلبی و توهم را در کودکان ایجاد می‌کند. به گزارش یک خبرگزاری معتبر تماشای زیاد تلویزیون نوعی اعتیاد و ضعف حافظه را در کودکان ایجاد می‌ک... ادامه »
02
میکی موس کاری با خدا ندارد!
چکیده: تحلیل محتوای محصولات کارتونی و انیمیشن های تولید شرکت والت دیزنی، موضوعی است که همواره مورد توجه و بحث بوده است. سالیان سال است که این انیمیشن ها ساخته و روانه بازارهای جهانی می شوند و میلیونها مخاطب کودک و نوجوان و در برخی از موارد حتی بزرگسالان را هم به سمت خود جذب کرده است. انیمیشن هایی با گرافیک های فوق پیشرفته که چشم بیننده را مسحور می کند &n... ادامه »
02
بیاین تعجب کنیم!!!
چکیده: در اعماق دریاها و اقیانوسها همیشه چیزهای جالبی وجود داره که می تونن ما رو شگفت زده  کنن. مثل اینها... ... ... ... ... ... ... ... این یه ماهیه جالب به اسم ماهی چشم حبابیه. احتمالا اگه یه خورده دیگه لپاشو باد کنه  بترکه. این ماهی از خانواده ی ماهی های بادکنکیه. البته این خانواده همشون خیلی خشگلن اما این یکی خیلی پیره. مثل اینک... ادامه »
26
دخترتان را دختر بار بیاورید!
چکیده: هیچ مردی راضی به زندگی و ازدواج کردن با شخصی مانند خودش نیست . برای بدست آوردن یک مرد واقعی ، شما نیز باید یک زن واقعی باشید! مردها ازدواج می کنند تا همسرانشان زن باشند . نه اینکه آنها نیز مانند یک مرد رفتار کنند! یکی از مسائل مهمی که از کودکی باید روی آن کار شود، هویت جنسی انسانهاست . یک فرد برای اینکه زندگی سالم به همراه نیازها و عواطف صحیح را د... ادامه »
25
برای کودکتان داستان بگویید
چکیده: داستان، معمولی‌ترین سرآغاز برای فلسفه با كودكان است و وسیله‌ای طبیعی را برای پرورش تفكر، دانش و مهارت‌های زبانی فراهم می‌كند. درك داستان یكی از مقدماتی‌ترین قدرت‌هایی است كه در ذهن كودك پدید می‌آید. نیروی داستان در این است كه می‌تواند دنیایی احتمالی را به‌عنوان موضوع كاوش فكری بیافریند. داستان ما را ا... ادامه »
08
زبان آموزی در حین بازی
چکیده: شما می توانید درهنگام بازی کردن مطالب جدید را به کودکتان یاد دهید و به آن ها کمک کنید تا از کلمه ها استفاده کنند وآن ها را تشویق به یادگیری کلمات کنید. کودک شما در دومین سال زندگی خود قدم بزرگی در جهت رشد و توسعه زبان گفتاری خود بر می دارد. همین که او شروع می کند تا از طریق ادای کلمات ، نیازها و احساسات خود را بروز دهد، شما می توانید با به حداقل... ادامه »
صفحه 1 از 2اولين   قبلي   [1]  2  بعدي   آخرين   
اين ماه: 74669                              ديروز: 3517                              امروز: 719

کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت برای تبیان خراسان جنوبی (سال 2019) محفوظ می باشد.