کتاب کودک و نوجوان

29
کتاب های کودکانه درباره امام صادق(ع)
چکیده: در روزگاری كه تشخیص سره از ناسره و خوب از بد سخت شده‌است، آشنایی با تاریخ زندگانی، ‌شخصیت و سیره معصومین‌ (ع)، كه منبع صدور حق و حقیقت بوده و هستند، ضرورتی غیرقابل انكار است. قطعا شناخت دقیق سیر و سیره معصومین (ع) احتیاج به تامل و مطالعه بیشتری دارد  كه مجموعه مکتب‌دار تلاش کرده است با تامل و دقت در زندگانی نورانی و متكی بر... ادامه »
02
دیگران کودکان را چگونه کتابخوان می‌کنند؟
چکیده: با توجه به اینکه ناشران بسیاری به چاپ کتاب برای گروه سنی کودک و نوجوان اهتمام دارند اما اکثر کارها برای این گروه سنی به کلیشه رفته و ابتکار، نوآوری و خلاقیت در چاپ کتاب‌های آنها به فراموشی سپرده شده است. بخش کتاب و کتابخوانی تبیان با توجه به اینکه چند سالی است که رهبر انقلاب بر مطالعه کتاب و ترویج فرهنگ کتاب و کتابخوانی... ادامه »
15
«بیش‌تر از بازی» 54 فعالیت خلاق آموزشی کودکان، کتاب شد
چکیده: کتاب «بیش‌تر از بازی» نوشته آذر کتابی، 54 فعالیت خلاق را به کودکان 5 تا 6 ساله آموزش می دهد. به گزارش اداره کل روابط عمومی و امور بین‌الملل کانون پرورش فکری، این کتاب مجموعه‌ا‌ی از فعالیت‌های ترکیبی قصه، بازی و نمایش را شامل می شود که با عکاسی و صفحه آرایی علی خوش جام مزین شده است. در عین حال، هدف از طراحی فعا... ادامه »
14
برای کودک کتاب بخوانید
چکیده: متخصصان روان‌شناسی کودک می‌گویند: بچه‌ها باید سال‌ها قبل از شروع درس و مدرسه با کتاب آشنا شوند و آن را در خانه ببینند. در این دوران کمتر کسی است که نداند مطالعه کردن چه اهمیتی دارد و نسبت به آن بی‌تفاوت باشد. البته، بر اساس باور بسیاری از مردم، فرهنگ کتاب و کتاب‌خوانی موضوعی است مربوط به شروع مدرسه و همزمان ب... ادامه »
14
«کتاب بازی» را به کودک یاد دهید!
چکیده: علم  و دانایی از جاذبه هایی است که انسان را حتی در کودکی به سوی خود می کشاند و آشنا کردن کودکان با دنیای کتاب  و کتابخوانی، یکی از اصول آموزشی و تربیتی است که منجر به رشد فکری و روحی آنان می شود.  بحث و گفتگو درباره ی کتابی خاص، می توان دیدی انتقادی و نکته بین در کودکان به وجود آورد. در چنین وضعیتی، کودکان نظرات خود را درباره ک... ادامه »
14
20کتاب ‌ماندگار ادبیات‌ کودک و نوجوان
چکیده: ادبیات کودک و نوجوان هنگامی پدید آمد که بزرگسالان متوجه شدند کودکان و نوجوانان به سبب گنجایش‌های شناختی و ویژگی‌های رشدی خود آمادگی پذیرش متن‌های سنگین را ندارند و به متن‌هایی نیاز دارند که پاسخگوی دوره‌ی رشد آن‌ها باشد. کودکان خردسال به متن‌هایی آهنگین و کوتاه مانند لالایی‌ها و ترانه - متل‌ها و ترانه&zw... ادامه »
14
کتاب‌هایی برای سلامت کودک
چکیده: در گزارش پیش رو به معرفی سه کتاب با موضوع سلامت کودکان می پردازیم. « دکتر نوزاد من؟!!» احمد مدنی به عنوان فوق‌تخصص نوزادان و متخصص کودکان در کتابی با عنوان « دکتر نوزاد من؟!!»هفت راهکار موثر برای آشنایی با مشکلات روزمره نوزادان را به رشته تحریر درآورده است.مولف پس از بیان تعریفی از نوزاد، در فصل اول به موضوعی می&zwn... ادامه »
14
چگونه كودك را به كتاب خواندن علاقه مند كنیم؟
چکیده: زمانی خواندن یك كتاب برای كودك خوشایند و لذتبخش است كه موجودات خیالی داستان به پرواز در آیند ، قطارها به صورت واقعی حركت كنند و صدا بدهند و خرگوش ها در زیر نورماه به خواب بروند. هنگامی كه برای كودك خود كتاب می خوانید فرصت پیدا می كنید تا با صداهای موجودات و شخصیت های داستانی سخن بگویید ، تخیلی رفتار كنید و حتی مانند یك كودك باشید . به عبارت دیگر از... ادامه »
14
انتخاب بهترین کتاب برای کودک
چکیده: چطور بهترین کتاب‌ها را برای کودکان انتخاب کنیم؟ بخش کتاب‌های کودک در کتابخانه‌ها و کتابفروشی‌ها معمولا عناوین زیادی دارد و کودکان می‌توانند از دیدن همه‌ آن‌ها شگفت زده ‌شوند. چطور می‌توانید تصمیم بگیرید کدام کتاب برای کودکی که تازه کتاب می‌خواند بهتر است؟ برای یک انتخاب مناسب 6 پیشنهاد از خو... ادامه »
07
کتابخوان از تولد
چکیده: ما در عصری زندگی می‌کنیم که وجود تلویزیون، رایانه و بازی‌های کامپیوتری علاقه کودکان به خواندن کتاب‌ها را کاهش داده است اما چاره چیست، چطور باید کودکانمان را کتاب خوان کنیم؟  یکی از گلایه‌های رایج والدین در سال‌های اخیر، عدم علاقه کودکان و نوجوانان به خواندن کتاب است. آنها معتقدند که بچه‌ها بیش از پیش ب... ادامه »
27
نقش والدین در علاقمند کردن کودک به مطالعه
چکیده: هر قدر کودک در سنین کمتری باشد به قصه ای که والدین یا دیگران برای او تعریف می کنند علاقه بیشتری دارد. از این علاقه می توان برای افزایش مطالعه کودک در آینده استفاده کرد بنابراین باید کتاب های مناسب کودک تهیه شود. نوشتن داستان و تهیه تصاویر برای کودک امری پیچیده و فنی است. بنابراین هر کتابی برای کودک شما مناسب نیست. کودکان از تماشای تصاویر م... ادامه »
24
خشت اول چون نهد معمار راست ...
چکیده: نویسنده: شیما انتظاری مقدم برای این که بچه های با ایمانی داشته باشیم باید از کودکی شروع کنیم اشتباه نکنید! خیلی از آدم هایی که در سنین جوانی و حتی بزرگسالی روزه نمی گیرند و نماز نمی خوانند آدم های بی اعتقادی نیستند بلکه بیشترشان افرادی هستند که در دوران کودکی آموزش چندانی درباره انجام تکالیف دینی ندیده اند. چه اشکالی دارد بچه هایی که هنوز به... ادامه »
اين ماه: 75232                              ديروز: 1                              امروز: 3042

کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت برای تبیان خراسان جنوبی (سال 2019) محفوظ می باشد.