جنگ نرم

 

22
چهارشنبه‌ها روز ماست؛ چهارشنبه های زهرایی برای ترویج حجاب
چکیده: با گل و لبخند جلو می‌روند. خبری از خشونت نیست.  با ادبیات محترمانه، طرح‌های جذاب و هدایا، بانوان بدحجاب را به رعایت حجاب دعوت می‌کنند. طرحشان  چهارشنبه های زهرایی، 8 ساله شده است. مجله فارس پلاس؛ نعیمه جاویدی: پزشک نیستند، جامعه‌شناس هم. اما تاثیر کارشان، کم از تاثیر درمانی پزشکان و آسیب‌شناسی‌های... ادامه »
12
چرا بودجه نهادهای تبلیغی آماج حملات است؟/ نهادهای دینی باید مستقل شوند
چکیده: هرسال پس از آنکه دولت، لایحه بودجه را به مجلس تقدیم می‌کند، بخشی از لایحه، حرف‌وحدیث ساز می‌شود و بسیاری از رسانه‌های داخلی و خارجی، بودجه دولتی برخی نهادهای فرهنگی و تبلیغی، مثل حوزه علمیه و سازمان تبلیغات را مورد انقاد و حمله قرار می‌دهند. "درآمدهای نفتی در جیب نهادهای دینی"، "سهم نهادهای غیر پاسخگو از بودجه پیشنها... ادامه »
08
هشدار امام علی(ع) نسبت به عدم پیروی از سران فتنه
چکیده: امام علی(ع) در یک روایت نسبت به عدم پیروی از سران فتنه هشدار دادند. یکی از شاخصه‌های فتنه 88 صف‌بندی‌های حزبی و جناح‌بندی‌های سیاسی مردم بود. این شاخصه به خودی خود یکی از مهم‌ترین عوامل افروخته شدن آتش فتنه در بین مردم بود. در حالی که در تفکر دینی همگان باید تابع حق و ارزش‌های اخلاقی و انسانی باشند. در جنگ ... ادامه »
08
محوریت رهبری، رمز خنثی شدن توطئه های دشمن در 9دی
چکیده: مقام معظم رهبری پر رنگ ترین نقش را در بصیرت بخشی به جامعه بعد از واقعه سال 88 ایفا کردند و این موجب ماندگاری حماسه نه دی شد. حجت الاسلام و المسلمین وحید احمدی، عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با بیان این مطلب می گوید که در نهم دی ماه سال 88 مردم با اعتماد به نظام و با داشتن بصیرت بالا، توطئه دشمن برای ضربه به نظام را در نطفه خفه کردن... ادامه »
08
9 شباهت حماسه 9 دی و عملیات کربلای 5
چکیده: یوم الله 9 دی، «کربلای پنج جنگ روزگار» است و چه خوب که عملیات کربلای پنج روزگار جنگ، هم در دی ماه حادث شد. بخوانیم با هم این رنج مقدس و پنج شیرین و گنج گرامی و جنگ دیدنی و روزگار رویایی را… آنچه پیش روی شماست تکه های از دشت نوشته حسین قدیانی با عنوان " با من سخن بگو 9 دی!" در وبلاگ قطعه 26 است . یوم الله 9 دی، «کربل... ادامه »
05
جنگ نرم، جنگ سایبری، و تکنیک ها
چکیده: در دنیای امروز یکی از مؤثرترین، خطرناک ترین و فعال ترین انواع جنگ، جنگ نرم است. . امروزه با پیشرفت امکانات سایبری و گسترش کاربرد آن در جوامع، متفکران عرصه جنگ نرم با تکیه بر امکانات جدید، به عملیاتی کردن طرح های خود می پردازند. جنگ نرم در مقایسه با جنگ سخت بسیار کم هزینه تر است. آسیب های اجتماعی، فرهنگی، سیاسی و اقتصادی، جامعه را در مسیر فروپاشی و ... ادامه »
05
امپریالیسم فرهنگی با سلاح فضای مجازی
چکیده: امپریالیسم فرهنگی، ظریف ترین نوع سیاست امپریالیستی به شمار می آید که هدف آن، تصرف ارضی یا کنترل حیات اقتصادی نیست بلکه می کوشد تا در ذهن انسان نفوذ کرده، آن را به کنترل درآورد. یکی از ابزارهای مهم غرب برای رسیدن به این گونه از امپریالیسم، فضای مجازی است. نظارت بر فضای مجازی و مدیریت صحیح بر اساس شاخص های فرهنگی و امنیتی باید تعریف و تعیین شود و با ... ادامه »
01
مخاطرات "نرمیسم‌"ها
چکیده: امروزه به همان مقدار که معنای قدرت توسعه یافته، ابزارهای دستیابی به آن تغییر و تحول داشته است اما سخت ایستاده ایم تا نرم خورده شویم. قدرت مولفه‌ای است که دولت‌ها بدنبال حفظ و افزایش آن برای خود هستند، دولت‌ها در گذشته از روندهای نظامی برای افزایش قدرت بین‌المللی خود -بخوانید استعمار- استفاده می‌کردند اما اکنون با گذا... ادامه »
03
تقدس زدایی و دین ستیزی
چکیده: امروزه افراد بسیاری تلاش می کنند با روش های مختلفی مردم را نسبت به اعتقادات و مقدساتشان دچار مشکل و شک کنند. هر نظام و حکومتی خصوصا سیستم های برآمده از انقلاب های مردمی و ایدئولوژیکی دارای پایه های اعتقادی هستند. این پایه های اعتقادی اساس و محور تحولات آن انقلاب بوده و تمام تصمیمات آن سیستم بر اساس آن پایه ها اتخاذ می شود. این ارزش ها و پای... ادامه »
22
نقدی بر پروژه ی اسلام هراسیِ غربی ها و افراط گراییِ وهابی ها
چکیده: پروفسور مشهور "کارل ارنست" در کتاب اقتدا به محمد (ص) میگوید : 💎 از یک سو در اروپا و آمریکا نوعی جهل و بدبینی عمومی نسبت به اسلام وجود دارد که با حادثه 11 سپتامبر به نحو چشمگیری افزایش یافته است، و از سوی دیگر در کشورهای اسلامی افراط گرایانی وجود دارند که سعی کرده اند کشتارهای جمعی هولناک را به نام اسلام توجیه نمایند. 💎 در این میان، آن که پا... ادامه »
11
با نوجوان مدگرای خود این گونه برخورد کنید
چکیده: توجه به مد و اهميت دادن به لباس و آرايش از ويژگي‌هاي رفتاري مهم اين دوره (نوجواني) به شمار مي‌آيد. در اين سن، نوجوان به ظاهر خود توجه بيش از حد نشان مي‌دهد اما چه عاملی در مدگرایی نوجوانان موثر است و در این مساله چگونه باید با نوجوانان برخورد کرد ؟ امروزه، كوتاه و بلند كردن موها، مدل دادن و ديگر آراستن‌ها، جزو ضروريات و ت... ادامه »
26
بحران مانتوهای جلوباز
چکیده: با توجه به افزایش آمار آسیب‌های اجتماعی، مسئولین و متولیان فرهنگی کشور باید برنامه‌ریزی هدفمند و راهبردی برای مقابله با فرهنگ غربی و موج تغییر در سبک زندگی ایرانی، داشته باشند تا توانایی مقابله با هجمه‌ی فرهنگی و احیای فرهنگی اسلامی را به دست آورند. موضوع حجاب یکی از مباحثی است که طی دو دهه‌ی اخیر با تغییر و تحولات گسترده... ادامه »
07
فراماسون بزرگترین تهدید ادیان الهی
چکیده: افکار و اعتقادات فراماسونری از دیر باز به دنبال از بین بردن ادیان الهی بوده و هست. و تلاش می کند از راه های مختلف به هدف خود برسد. به گزارش فرقه نیوز: جریان فراماسونری عامل و ریشه اصلی همه ضد فرهنگ ها در جوامع بشری است واژه فراماسونری به معنای سنگ تراش ظریف کار یا بنای آزاد است.فعالیت های فراماسونری در کشورهای مختلف متنوع و دربردارن... ادامه »
29
تجربه تلخی به‌نام "وان نایت استند"
چکیده: در جریان "وان نایت استند" دو نفر، تنها برای یک شب طرح دوستی و هم‌باشی می‌ریزند و طی این مدت زمان رابطه جنسی چند ساعته‌ای را با هم تجربه می‌کنند. احتمالا اخیرا اصطلاح وان نایت را شنیده‌اید. اصطلاحی که تجربه یک شب رابطه جنسی را برای شما محیا می‌کند. قضیه از آنجا شروع شد که در پی تهاجملات فرهنگی و اشاعه بی بند و باری د... ادامه »
25
لزوم تبیین فتنه ۸۸ و عوامل شکل‌گیری 9 دی برای مردم
چکیده: رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی خراسان‌جنوبی گفت: تبیین فتنه ۸۸ در جنگ نرم و عوامل و پیدایش ۹ دی‌ماه از جمله اهداف روز نهم دی‌ماه است. به گزارش روابط عمومی اداره کل تبلیغات اسلامی خراسان جنوبی، حجت‌الاسلام و المسلمین احمد ملایی در جلسه برنامه‌ریزی ستاد گرامیداشت یوم‌الله نهم دی، روز بصیرت و میثاق امت با ولایت و ... ادامه »
08
جنگ نرم، جنگی بدون بازگشت
چکیده: مهمترین تفاوتی که جنگ نرم با انواع جنگ‌های بالاخص نظامی دارد این است که در جنگ نرم اسلحه به کار نمی‌رود و هدف اشغال نظامی در یک کشور نیست بلکه از راه مغزشویی به اهداف از پیش تعیین شده می‌رسند. شاید بتوان قدیمی‌ترین جنگ‌های روانی بین دو طرف را البته به طور غیر رسمی کری خوانی‌های رهبران جنگ یا انداختن ترس و دلهره از... ادامه »
03
گرسنگان جنسی!
چکیده: 10 کشوری که مردمش بیشترین آمار مراجعه به سایت‌های پورنوگرافی را دارند عبارتند از پاکستان، مصر و ... در ماه‌های گذشته شاهد برملا شدن موج گسترده‌ای از کودک‌آزاری‌های دل‌خراش در نقاط مختلف کشور بودیم. از تجاوزها و آزار جنسی کودکان گرفته تا تعرض به بزرگسالان. برای این گروه از افراد بیمار، تنها رفع نیاز جنسی اهمیت دارد، ... ادامه »
17
تهدید شناسی و آشنایی با تهدیدات نرم و نیمه سخت
چکیده: امروز تهاجم فرهنگی با استفاده از ابزارها و فناوری‏های جدیدِ ارتباطی خیلی جدی است. صدها  وسیله و راهرو اطلاعات به سمت فکر جوان و نوجوان ما وجود دارد. از انواع شیوه‌های تلویزیونی و رادیویی و رایانه‌ای و امثال این‏ها دارند استفاده می‌کنند و همین‌طور به صورت انبوه، افکار و شبهه‌های گوناگون را در آن‏ها می‌ر... ادامه »
16
تهدیدات سایبری و راهکارهای دفاعی آن
چکیده:  جنگ نرم یعنی  ایجاد  تردید  در  دل ها  و  ذهن های  مردم  «مقام معظم رهبری»   ویروس‌های رایانه‌ای: ویروس رایانه‌ای در حقیقت یک برنامه‌ی رایانه‌ای است که توسط برنامه‌نویسان متخصص نوشته شده است که به‌طور پنهانی خود را وارد رایانه می‌... ادامه »
01
نقد و بررسی انیمیشن استراتژیک «دانشگاه هیولاها»
چکیده: استودیوی انیمیشن‌سازی پیکسار یک استودیوی انیمیشن‌سازی آمریکایی است که در کالیفرنیا واقع شده است .این شرکت توسط استیو جابز و ادوین کتمول ایجاد شد. انیمیشن‌های معروفی چون داستان اسباب بازی ، در جستجوی نمو ، ماشین‌ها ، بالا ، شجاع و دانشگاه هیولاها ساخته این شرکت است. برخی از این انیمیشن‌ها به عنوان انیمشن‌های سال ... ادامه »
صفحه 1 از 4اولين   قبلي   [1]  2  3  4  بعدي   آخرين   
اين ماه: 75085                              ديروز: 1                              امروز: 2895

کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت برای تبیان خراسان جنوبی (سال 2019) محفوظ می باشد.