جنگ نرم

 

03
تقدس زدایی و دین ستیزی
چکیده: امروزه افراد بسیاری تلاش می کنند با روش های مختلفی مردم را نسبت به اعتقادات و مقدساتشان دچار مشکل و شک کنند. هر نظام و حکومتی خصوصا سیستم های برآمده از انقلاب های مردمی و ایدئولوژیکی دارای پایه های اعتقادی هستند. این پایه های اعتقادی اساس و محور تحولات آن انقلاب بوده و تمام تصمیمات آن سیستم بر اساس آن پایه ها اتخاذ می شود. این ارزش ها و پای... ادامه »
22
نقدی بر پروژه ی اسلام هراسیِ غربی ها و افراط گراییِ وهابی ها
چکیده: پروفسور مشهور "کارل ارنست" در کتاب اقتدا به محمد (ص) میگوید : 💎 از یک سو در اروپا و آمریکا نوعی جهل و بدبینی عمومی نسبت به اسلام وجود دارد که با حادثه 11 سپتامبر به نحو چشمگیری افزایش یافته است، و از سوی دیگر در کشورهای اسلامی افراط گرایانی وجود دارند که سعی کرده اند کشتارهای جمعی هولناک را به نام اسلام توجیه نمایند. 💎 در این میان، آن که پا... ادامه »
11
با نوجوان مدگرای خود این گونه برخورد کنید
چکیده: توجه به مد و اهميت دادن به لباس و آرايش از ويژگي‌هاي رفتاري مهم اين دوره (نوجواني) به شمار مي‌آيد. در اين سن، نوجوان به ظاهر خود توجه بيش از حد نشان مي‌دهد اما چه عاملی در مدگرایی نوجوانان موثر است و در این مساله چگونه باید با نوجوانان برخورد کرد ؟ امروزه، كوتاه و بلند كردن موها، مدل دادن و ديگر آراستن‌ها، جزو ضروريات و ت... ادامه »
26
بحران مانتوهای جلوباز
چکیده: با توجه به افزایش آمار آسیب‌های اجتماعی، مسئولین و متولیان فرهنگی کشور باید برنامه‌ریزی هدفمند و راهبردی برای مقابله با فرهنگ غربی و موج تغییر در سبک زندگی ایرانی، داشته باشند تا توانایی مقابله با هجمه‌ی فرهنگی و احیای فرهنگی اسلامی را به دست آورند. موضوع حجاب یکی از مباحثی است که طی دو دهه‌ی اخیر با تغییر و تحولات گسترده... ادامه »
07
فراماسون بزرگترین تهدید ادیان الهی
چکیده: افکار و اعتقادات فراماسونری از دیر باز به دنبال از بین بردن ادیان الهی بوده و هست. و تلاش می کند از راه های مختلف به هدف خود برسد. به گزارش فرقه نیوز: جریان فراماسونری عامل و ریشه اصلی همه ضد فرهنگ ها در جوامع بشری است واژه فراماسونری به معنای سنگ تراش ظریف کار یا بنای آزاد است.فعالیت های فراماسونری در کشورهای مختلف متنوع و دربردارن... ادامه »
29
تجربه تلخی به‌نام "وان نایت استند"
چکیده: در جریان "وان نایت استند" دو نفر، تنها برای یک شب طرح دوستی و هم‌باشی می‌ریزند و طی این مدت زمان رابطه جنسی چند ساعته‌ای را با هم تجربه می‌کنند. احتمالا اخیرا اصطلاح وان نایت را شنیده‌اید. اصطلاحی که تجربه یک شب رابطه جنسی را برای شما محیا می‌کند. قضیه از آنجا شروع شد که در پی تهاجملات فرهنگی و اشاعه بی بند و باری د... ادامه »
25
لزوم تبیین فتنه ۸۸ و عوامل شکل‌گیری 9 دی برای مردم
چکیده: رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی خراسان‌جنوبی گفت: تبیین فتنه ۸۸ در جنگ نرم و عوامل و پیدایش ۹ دی‌ماه از جمله اهداف روز نهم دی‌ماه است. به گزارش روابط عمومی اداره کل تبلیغات اسلامی خراسان جنوبی، حجت‌الاسلام و المسلمین احمد ملایی در جلسه برنامه‌ریزی ستاد گرامیداشت یوم‌الله نهم دی، روز بصیرت و میثاق امت با ولایت و ... ادامه »
08
جنگ نرم، جنگی بدون بازگشت
چکیده: مهمترین تفاوتی که جنگ نرم با انواع جنگ‌های بالاخص نظامی دارد این است که در جنگ نرم اسلحه به کار نمی‌رود و هدف اشغال نظامی در یک کشور نیست بلکه از راه مغزشویی به اهداف از پیش تعیین شده می‌رسند. شاید بتوان قدیمی‌ترین جنگ‌های روانی بین دو طرف را البته به طور غیر رسمی کری خوانی‌های رهبران جنگ یا انداختن ترس و دلهره از... ادامه »
03
گرسنگان جنسی!
چکیده: 10 کشوری که مردمش بیشترین آمار مراجعه به سایت‌های پورنوگرافی را دارند عبارتند از پاکستان، مصر و ... در ماه‌های گذشته شاهد برملا شدن موج گسترده‌ای از کودک‌آزاری‌های دل‌خراش در نقاط مختلف کشور بودیم. از تجاوزها و آزار جنسی کودکان گرفته تا تعرض به بزرگسالان. برای این گروه از افراد بیمار، تنها رفع نیاز جنسی اهمیت دارد، ... ادامه »
17
تهدید شناسی و آشنایی با تهدیدات نرم و نیمه سخت
چکیده: امروز تهاجم فرهنگی با استفاده از ابزارها و فناوری‏های جدیدِ ارتباطی خیلی جدی است. صدها  وسیله و راهرو اطلاعات به سمت فکر جوان و نوجوان ما وجود دارد. از انواع شیوه‌های تلویزیونی و رادیویی و رایانه‌ای و امثال این‏ها دارند استفاده می‌کنند و همین‌طور به صورت انبوه، افکار و شبهه‌های گوناگون را در آن‏ها می‌ر... ادامه »
16
تهدیدات سایبری و راهکارهای دفاعی آن
چکیده:  جنگ نرم یعنی  ایجاد  تردید  در  دل ها  و  ذهن های  مردم  «مقام معظم رهبری»   ویروس‌های رایانه‌ای: ویروس رایانه‌ای در حقیقت یک برنامه‌ی رایانه‌ای است که توسط برنامه‌نویسان متخصص نوشته شده است که به‌طور پنهانی خود را وارد رایانه می‌... ادامه »
01
نقد و بررسی انیمیشن استراتژیک «دانشگاه هیولاها»
چکیده: استودیوی انیمیشن‌سازی پیکسار یک استودیوی انیمیشن‌سازی آمریکایی است که در کالیفرنیا واقع شده است .این شرکت توسط استیو جابز و ادوین کتمول ایجاد شد. انیمیشن‌های معروفی چون داستان اسباب بازی ، در جستجوی نمو ، ماشین‌ها ، بالا ، شجاع و دانشگاه هیولاها ساخته این شرکت است. برخی از این انیمیشن‌ها به عنوان انیمشن‌های سال ... ادامه »
31
قالبی جدید برای فریب !!
چکیده: با گسترش خیره‌کنندۀ پیام‌رسان تلگرام در ایران و استفاده از قابلیت کانال آن از سوی افراد و نهادهای گوناگون، فضا برای تخریب ارزش‌ها و باورهای دینی برای مهاجمان فرهنگی نیز در این بستر به خوبی فراهم شده است. دیگر امروز حمله به مقدس‌ترین و معتبرترین باورها کار سختی نیست. یک عکس‌نوشته در قالب فریب به راحتی می‌تواند پایه&zwn... ادامه »
08
مثلث «پول»، «رسانه» و «تشکیلات»؛ نقشه راه شیرازی‌ها
چکیده: با توجه به نگاه ویژه شیرازی‌ها به «تبلیغات» طبیعی است که تاسیس شبکه های ماهواره‌ای را در دستورکار قرار دهند و «تشکیلات» را در «هیات عزاداری» جستجو کنند. با این تفاوت که مثلث رهایی علیه استعمار، علیه تشیع سیاسی فعال شده است. «مرجعیت»، «امام حسین فارسی، عربی و انگلیسی»، «... ادامه »
04
اپوزیسیون رسانه ای و جنگ نرم
چکیده: مجله حصون /فروردین و اریبهشت 1389 ، شماره 23 مقدمه  اشاره کوتاه و مختصر به تعریف اپوزیسیون، بیان انواع آن و نیز، تفکیک اپوزیسیون سیاسی به اپوزیسیون خیابانی، نخبگانی و رسانه ای برای درک مطالب اصلی مقاله، اجتناب ناپذیر است. مبحث اصلی مقاله، تبیین ارتباط بین اپوزیسیون رسانه ای و جنگ نرم است و نیز، بخشی از مقاله به شیوه های مشترک جنگ رسانه... ادامه »
27
رویارویی بانوان با تبلیغات روانی دشمن
چکیده: در صدر اسلام، دشمنان دین و مخالفان اهل بیت، برای مبارزه با اسلام، افزون بر استفاده ابزاری از زنان، از زنان شاعره و سخنور نیز کمک می گرفتند. شاعران و هجوسرایان و رجزسرایان با برشمردن افتخارات جاهلی، زنده کردن کینه های جاهلی و سرودن اشعار هیجان انگیز، احساسات کافران را بر ضد مسلمانان تحریک می کردند. به ویژه پس از غزوه خونین بدر، کفار قریش برای گرف... ادامه »
31
چرا دشمن دوست ‌دارد «بی‌حیا» باشیم؟
چکیده: زدودن حیا و تخریب عفت و پاکدامنیِ مردم ایران، بخصوص نسل‌جوان، چه سودی به‌حال دشمن دارد؟ چرا دشمنان ما با صرف هزینه‌های هنگفت، درصدد نفوذ فرهنگی و جایگزینی فرهنگ کثیف غربی به جای فرهنگ ناب اسلامی هستند؟ از بیش از بیست سال گذشته تابحال، عبارت‌هایی نظیر «تهاجم فرهنگی»، «شبیخون فرهنگی» و «ناتوی فرهنگی&... ادامه »
09
جنگ جهانی اسلام و یهود
چکیده: تحلیل فیلم World War Z آن قدر در مورد زامبی‌ها مطلب نوشته‌ام که برایم فرار از کلیشه‌ها بسیار سخت شده است.  به همین دلیل بی‌مقدمه به سراغ تحلیل و بررسی «فیلم جنگ جهانی زد» (World War Z) - واقعاً نمی‌دانم مترجم های عزیز از کجای این اسم، کلمه زامبی را استخراج کرده‌اند!- می‌پردازم.... ادامه »
20
پروژه احیای قوم لوط!
چکیده: این روزها به هر محصول رسانه ای غربی (و بعضاً شرقی!) که نگاه می کنی، اثری از قوم لوط را در آن می بینی! از انیمیشن های کودکان گرفته تا فیلم های سینمایی، سریال ها، بازی های رایانه ای، اخبار رسانه ای، شبکه های اجتماعی و... ظاهراً عمل قبیح همجنسگرایی به معروفی بدل شده که خلاف آن منکر بوده و عدم تمایل به آن نوعی سرشکستگی محسوب می شود! اما جدا از هیاهوهای... ادامه »
02
سلطه صهیونیسم در دنیای کودکان
چکیده: تحقیقات نشان می‌دهند که تماشا کردن مداوم تلویزیون  باعث رکود تمرکز فکری دانش‌آموزان در کلاس درس می‌شود. طبق مطالعات روانشناسی تماشای فیلم‌های خشن و غیرواقعی، نوعی روحیه خشونت طلبی و توهم را در کودکان ایجاد می‌کند. به گزارش یک خبرگزاری معتبر تماشای زیاد تلویزیون نوعی اعتیاد و ضعف حافظه را در کودکان ایجاد می‌ک... ادامه »
صفحه 1 از 4اولين   قبلي   [1]  2  3  4  بعدي   آخرين   
اين ماه: 526216                              ديروز: 1998                              امروز:

کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت برای تبیان خراسان جنوبی (سال 2018) محفوظ می باشد.