احمدالحسن/یمانی

01
تبلیغ جریان انحرافی احمد الحسن در اسنپ
چکیده: تبلیغات جریان انحرافی احمد الحسن بصری در اسنپ شگرد جدید تبلیغاتی این جریان وابسته به حزب بعث عراق است. احمد بن اسماعیل که اعدای می کند احمد الحسن است، خود را فرزند امام زمان معرفی کرده و بر اساس روایتی جعلی ادعا می کند که مهدی اول است و برای امام زمان از مردم بیعت می گیرد. او انحرافات فراوانی در اعتقادات خود دارد تا جایی که حوزه های علمیه که... ادامه »
01
نقش یک فرقه مشکوک در حوادث بصره
چکیده: به گزارش مشرق؛ از مهمترین راهبردهای دشمن در حوزه جنگ نرم ضربه به جریانات اسلامی و شیعی از طریق بهره برداری از مفاهیم و ظرفیت های درونی می باشد. در این فضا با استحاله و تفسیر مفاهیم همسو با الگوی کلان تفرقه افکنی، خرده گروهک های انحرافی ایجاد که در حوزه مفاهیم اشتراکاتی با جریان اصیل شیعی داشته اما در حوزه مصادیق و تفسیر مفاهیم مربوطه... ادامه »
08
احمد بصری و بشارت در خواب
چکیده: احمد بصری یا همان یمانی کذاب مدعی شده است که اگر بشارتی در خواب برای کسی صورت بگیرد به این صورت که از آن‌ها خواسته شود به جمع احمد بصری بپیوندند،  معجزه‌ی وی بوده و باید افراد این دعوت را قبول کنند و الا کافر و از دین خدا خارج خواهند شد.  و برای این ادعای خود آیه 7 سوره‌ی قصص را شاهد می‌آورد. و مدعی است: «مقصود... ادامه »
28
ادعاهای احمدالحسن البصری
چکیده: چکیده: در هر عصر و منطقه ای مدعیان دروغینی پیدا می شوند که در صدد هستند تا با ادعاهای واهی و سوءاستفاده از عقیده «مهدویّت» و احساسات دینی مردم، به امیال نفسانی خود دست یابند. احمد الحسن البصری از جمله کسانی است که تا کنون بیشترین ادعاهای مربوط به مهدویت را به نام خود رقم زده است که در این مقاله بدان اشاره می شود و در مقالات دیگر برخی از... ادامه »
14
بروشور معرفی جریان انحرافی "احمد الحسن البصری"
چکیده:
11
درماندگی اتباع احمدالحسن در طعن بر علما
چکیده: از جمله‌ی روایاتی که اتباع احمدالحسن بر مذمت علماء می‌آورند، روایت؛ «هنگامی‌که این امام مهدی (عجّل‌الله‌تعالی‌فرجه) خروج کند هیچ دشمن ویژه‌ای جز فقهاء نخواهد داشت چراکه برایشان ریاست و برتری بر دیگران نخواهد بود... پس اگر شمشیر به دست مهدی (عجّل‌الله‌تعالی‌فرجه) افتد، فقهاء فتوا به قتلش می&zwn... ادامه »
13
تضاد با قرآن در فرقه احمدالحسن
چکیده: یکی از شیوه‌های نقد فرقه‌های نوظهور بیان تضاد کلام آن‌ها با مبانی اسلامی است.  در فرقه احمد الحسن از این نوع تضادها کثیرا پیدا می‌شود. مثلا در یکی از کتب این فرقه گفته می‌شود: «خداوند برای بسیاری از امت‌ها پیامبری نفرستاده.»[1] و این کلام وی درست مقابل کلام الهی است که خداوند متعال می‌فرمای... ادامه »
12
اعتراف مهندس احمدالبصری
چکیده: احمد بصری که خود را امام سیزدهم می‌داند (!) در کتاب خود اعتراف می‌کند که ائمه معصومین (علیهم‌السلام) دارای علم لدنی هستند و پیش کسی آموزش ندیده‌اند.  احمد بصری می‌گوید: «ائمه (علیهم‌السلام) علم الهی و لدنی دارند و جایی آموزش ندیده‌اند.»[التیه أو الطریق إلی الله، احمدالحسن، ص 31]   ... ادامه »
03
احمد بصری: حضرت آدم(ع) پدر و مادر دارد!
چکیده: احمد بصری در کتاب خود ادعا کرده است حضرت آدم دارای پدر و مادر بوده است این در حالی است که این ادعا مخالف کتاب و سنت است. و در کلام الله مجید آیاتی وجود دارد که صراحت در عدم خلقت حضرت آدم(علیه‌السلام) از پدر و مادر و حاصل ازدواج و تناسل نبوده است. دجال بصره در کتاب‌ خود پس از صحبت از خلقت آدم چنین می‌نویسد: &laqu... ادامه »
24
رجعت مهدیین، ادعای احمد بصری
چکیده: یکی از ادعاهایی که احمدالحسن بصری مطرح می‌کند، خلافت مهدیین پس از امام دوازدهم(علیه‌السلام) است. و همچنین رجعت ائمه(علیهم‌السلام) را روحانی و در آسمان اول دانسته. این درحالی است که روایات زیادی در مورد رجعت ائمه(علیهم‌السلام) بعد از امام دوازدهم‌(علیه‌السلام) وارد شده و در مورد مهدیین سخنی وارد نشده. یکی از مسلم... ادامه »
24
ادعای عصمت توسط احمد بصری
چکیده: یکی از ادعاهای احمدالحسن بصری عصمت است وی می‌گوید: «من معصوم هستم، اما نه به آن معنا که خطا نمی‌کنم. زیرا به تحقیق ثابت شده است که معصومین خطاهای زیادی مرتکب شده‌اند.» وی با این سخن خود مقام عصمت برای خود قائل شد و مقام عصمت ائمه و پیامبران را تنزل داده و تفسیری جدید از عصمت کرده است. یکی از ادعاهای احمدالحسن بصری،... ادامه »
24
احمدالحسن و فتاوای غلط!؟
چکیده: احمدالحسن یمانی طی فتوایی مدعی شده است که اگر شخصی بر گردنش نماز قضای یک سال یا ده سال و یا حتی هزار ماه باشد با خواندن نماز قضا در شب قدر از ذمه او ساقط می‌شود. این در حالی است که علما و مراجع بر خواندن تمام نمازهای قضا تأکید داشته‌اند. و این‌گونه تمام مخاطبینش را در گمراهی... احمد الحسن بصری مدعی دروغین یمانی درباب فضیلت شب&... ادامه »
24
توهین احمد بصری به امام حسین (علیه‌السلام)
چکیده: کسی که مدعی امامت سیزدهم شیعیان و فرزند امام زمان است هنوز معرفت به مقام شامخ امامت ندارد! احمد بصری در کتاب خود به امام حسین (علیه‌السلام) جسارت می‌کند و این امام را (نعوذبالله) مشرک می‌خواند! در حالیکه آیه قرآن می‌فرماید: «إنَّمَا يُرِيدُ اللَّهُ لِيُذْهِبَ عَنْكُمُ الرِّجْسَ أَهْلَ الْبَيْتِ وَيُطَهِّرَكُمْ تَطْهِيرًا []... ادامه »
23
ذبح اسماعیل، تصدیقی بر رؤیای صادقه احمدالحسن؟!
چکیده: این روزها مبلغان احمدالحسن بصری به بهانه‌ی روز عید قربان قضیه‌ی خواب حضرت ابراهیم(علیه‌السلام) را مطرح کرده‌اند و آن را دلیلی بر حجیّت خواب می‌دانند و به وسیله‌ی آن می‌خواهند رؤیای صادقه‌ی احمدالحسن را که یکی از نشانه‌های این جریان انحرافی است را تصدیق کنند. مبلغان احمدالحسن بصری به بهانه‌ی ع... ادامه »
23
قانونی منحصر، برای احمدالحسن!
چکیده: یکی از ادعاهایی که جریان احمدالحسن بصری مطرح کرده، بحث قانون انحصاری برای احمدالحسن است که می‌گویند: «خداوند با لطف و عنایتش برای مردم قانونی را قرار داد که این قانون تنها منحصر به سید احمدالحسن است. تا مردم بتوانند آن‌ها را از مدعیان دروغین در هر زمان تمیز دهند...» مبلغان احمدالحسن، مدعی دروغین یمانی در کتاب &laqu... ادامه »
23
اتباع احمد بصری جواب دهند!
چکیده: اتباع احمد بصری اگر انصاف دارند بگویند، که با وجود این‌همه انتساب مقام برای احمد بصری چه مقامی برای امام مهدی(عج) باقی گذاشته‌اند؟ واقعا شما چه نیازی به امام «م ح م د ابن الحسن عسکری(علیه‌السلام)» دارند؟ امیدواریم آن‌ها که خود را انصار امام مهدی (عج) ناميده‌اند جواب بدهند. وقتی با اتباع احمد بصری صحبت می&zwnj... ادامه »
23
نفی مرجعیت، ترفند احمدالحسن!
چکیده: یکی از مواردی که احمدالحسن بصری به شدت از آن هراسان است، بحث مرجعیت دینی است. در همین راستا وی شروع به تکفیر مراجع می‌کند و شبهاتی را مطرح می‌کند که در آن رجوع مردم به مرجعیت را زیر سوال می‌برد برای نمونه وی بخشی از آیه 122 سوره‌ی توبه را مثال می‌زند که آیا تقلید از غیر معصوم جایز است؟ یکی از ترفندهایی که احمدالحسن ب... ادامه »
22
شاخصه‌ی شناخت یمانی!
چکیده: شاخصه‌ی شناخت یمانی، خروج سفیانی و خراسانی است. این درحالی است‌که هنوز سفیانی و خراسانی خروج نکرده و خروج یمانی بایستی همزمان با خروج آنان باشد. لذا با توجه به عدم خروج خراسانی و سفیانی، ادعای یمانی بودن احمدالحسن باطل خواهد بود. طبق روایات، بزرگترین شاخصه شناخت یمانی، دوچیز می‌تواند باشد: الف: خروج یمانی: صرف خروج وی در ماه ... ادامه »
22
احمدالحسن بصری؛ به مَراجع امان می‌دهم!
چکیده: جریان انحرافی یمانی به رهبری احمدالحسن، در یکی از خطبه‌هایش مدعی شده: «امام زمان(علیه‌السلام) از انحرافات حوزه‌ی علمیه نجف اعم از علمی و عملی به من خبر داده است و من مایلم امنیت مدعیان مرجعیت (مراجع) را حفظ کنم». با اندکی مطالعه درمورد این فتنه آمریکایی متوجه می‌شویم که وی به دنبال تخریب حوزه و... احمدالحسن بصری، ... ادامه »
18
چکیده: دجال ناصبی بصره در کتاب المتشابهات؛ درباره آیه شریفه «إِنَّ ٱلْإِنسَٰنَ لَفِى خُسْر» می‌گوید که علی در خسران است (العیاذ بالله) این مخالفت صریح و دشمنی احمد بصری را با اهل بیت (علیهم السلام) و روایات آنان را نشان می‌دهد. احمد بن اسماعیل، بصری مدعی دروغین یمانی؛ در تفسیر سوره‌ی عصر به امیرمومنان علی (علیه‌... ادامه »
صفحه 1 از 3اولين   قبلي   [1]  2  3  بعدي   آخرين   
اين ماه: 72777                              ديروز: 1                              امروز: 587

کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت برای تبیان خراسان جنوبی (سال 2019) محفوظ می باشد.