یمانی

14
بروشور معرفی جریان انحرافی "احمد الحسن البصری"
چکیده:
11
درماندگی اتباع احمدالحسن در طعن بر علما
چکیده: از جمله‌ی روایاتی که اتباع احمدالحسن بر مذمت علماء می‌آورند، روایت؛ «هنگامی‌که این امام مهدی (عجّل‌الله‌تعالی‌فرجه) خروج کند هیچ دشمن ویژه‌ای جز فقهاء نخواهد داشت چراکه برایشان ریاست و برتری بر دیگران نخواهد بود... پس اگر شمشیر به دست مهدی (عجّل‌الله‌تعالی‌فرجه) افتد، فقهاء فتوا به قتلش می&zwn... ادامه »
13
تضاد با قرآن در فرقه احمدالحسن
چکیده: یکی از شیوه‌های نقد فرقه‌های نوظهور بیان تضاد کلام آن‌ها با مبانی اسلامی است.  در فرقه احمد الحسن از این نوع تضادها کثیرا پیدا می‌شود. مثلا در یکی از کتب این فرقه گفته می‌شود: «خداوند برای بسیاری از امت‌ها پیامبری نفرستاده.»[1] و این کلام وی درست مقابل کلام الهی است که خداوند متعال می‌فرمای... ادامه »
12
اعتراف مهندس احمدالبصری
چکیده: احمد بصری که خود را امام سیزدهم می‌داند (!) در کتاب خود اعتراف می‌کند که ائمه معصومین (علیهم‌السلام) دارای علم لدنی هستند و پیش کسی آموزش ندیده‌اند.  احمد بصری می‌گوید: «ائمه (علیهم‌السلام) علم الهی و لدنی دارند و جایی آموزش ندیده‌اند.»[التیه أو الطریق إلی الله، احمدالحسن، ص 31]   ... ادامه »
03
احمد بصری: حضرت آدم(ع) پدر و مادر دارد!
چکیده: احمد بصری در کتاب خود ادعا کرده است حضرت آدم دارای پدر و مادر بوده است این در حالی است که این ادعا مخالف کتاب و سنت است. و در کلام الله مجید آیاتی وجود دارد که صراحت در عدم خلقت حضرت آدم(علیه‌السلام) از پدر و مادر و حاصل ازدواج و تناسل نبوده است. دجال بصره در کتاب‌ خود پس از صحبت از خلقت آدم چنین می‌نویسد: &laqu... ادامه »
24
رجعت مهدیین، ادعای احمد بصری
چکیده: یکی از ادعاهایی که احمدالحسن بصری مطرح می‌کند، خلافت مهدیین پس از امام دوازدهم(علیه‌السلام) است. و همچنین رجعت ائمه(علیهم‌السلام) را روحانی و در آسمان اول دانسته. این درحالی است که روایات زیادی در مورد رجعت ائمه(علیهم‌السلام) بعد از امام دوازدهم‌(علیه‌السلام) وارد شده و در مورد مهدیین سخنی وارد نشده. یکی از مسلم... ادامه »
24
ادعای عصمت توسط احمد بصری
چکیده: یکی از ادعاهای احمدالحسن بصری عصمت است وی می‌گوید: «من معصوم هستم، اما نه به آن معنا که خطا نمی‌کنم. زیرا به تحقیق ثابت شده است که معصومین خطاهای زیادی مرتکب شده‌اند.» وی با این سخن خود مقام عصمت برای خود قائل شد و مقام عصمت ائمه و پیامبران را تنزل داده و تفسیری جدید از عصمت کرده است. یکی از ادعاهای احمدالحسن بصری،... ادامه »
24
احمدالحسن و فتاوای غلط!؟
چکیده: احمدالحسن یمانی طی فتوایی مدعی شده است که اگر شخصی بر گردنش نماز قضای یک سال یا ده سال و یا حتی هزار ماه باشد با خواندن نماز قضا در شب قدر از ذمه او ساقط می‌شود. این در حالی است که علما و مراجع بر خواندن تمام نمازهای قضا تأکید داشته‌اند. و این‌گونه تمام مخاطبینش را در گمراهی... احمد الحسن بصری مدعی دروغین یمانی درباب فضیلت شب&... ادامه »
24
توهین احمد بصری به امام حسین (علیه‌السلام)
چکیده: کسی که مدعی امامت سیزدهم شیعیان و فرزند امام زمان است هنوز معرفت به مقام شامخ امامت ندارد! احمد بصری در کتاب خود به امام حسین (علیه‌السلام) جسارت می‌کند و این امام را (نعوذبالله) مشرک می‌خواند! در حالیکه آیه قرآن می‌فرماید: «إنَّمَا يُرِيدُ اللَّهُ لِيُذْهِبَ عَنْكُمُ الرِّجْسَ أَهْلَ الْبَيْتِ وَيُطَهِّرَكُمْ تَطْهِيرًا []... ادامه »
23
ذبح اسماعیل، تصدیقی بر رؤیای صادقه احمدالحسن؟!
چکیده: این روزها مبلغان احمدالحسن بصری به بهانه‌ی روز عید قربان قضیه‌ی خواب حضرت ابراهیم(علیه‌السلام) را مطرح کرده‌اند و آن را دلیلی بر حجیّت خواب می‌دانند و به وسیله‌ی آن می‌خواهند رؤیای صادقه‌ی احمدالحسن را که یکی از نشانه‌های این جریان انحرافی است را تصدیق کنند. مبلغان احمدالحسن بصری به بهانه‌ی ع... ادامه »
23
قانونی منحصر، برای احمدالحسن!
چکیده: یکی از ادعاهایی که جریان احمدالحسن بصری مطرح کرده، بحث قانون انحصاری برای احمدالحسن است که می‌گویند: «خداوند با لطف و عنایتش برای مردم قانونی را قرار داد که این قانون تنها منحصر به سید احمدالحسن است. تا مردم بتوانند آن‌ها را از مدعیان دروغین در هر زمان تمیز دهند...» مبلغان احمدالحسن، مدعی دروغین یمانی در کتاب &laqu... ادامه »
23
اتباع احمد بصری جواب دهند!
چکیده: اتباع احمد بصری اگر انصاف دارند بگویند، که با وجود این‌همه انتساب مقام برای احمد بصری چه مقامی برای امام مهدی(عج) باقی گذاشته‌اند؟ واقعا شما چه نیازی به امام «م ح م د ابن الحسن عسکری(علیه‌السلام)» دارند؟ امیدواریم آن‌ها که خود را انصار امام مهدی (عج) ناميده‌اند جواب بدهند. وقتی با اتباع احمد بصری صحبت می&zwnj... ادامه »
23
نفی مرجعیت، ترفند احمدالحسن!
چکیده: یکی از مواردی که احمدالحسن بصری به شدت از آن هراسان است، بحث مرجعیت دینی است. در همین راستا وی شروع به تکفیر مراجع می‌کند و شبهاتی را مطرح می‌کند که در آن رجوع مردم به مرجعیت را زیر سوال می‌برد برای نمونه وی بخشی از آیه 122 سوره‌ی توبه را مثال می‌زند که آیا تقلید از غیر معصوم جایز است؟ یکی از ترفندهایی که احمدالحسن ب... ادامه »
22
شاخصه‌ی شناخت یمانی!
چکیده: شاخصه‌ی شناخت یمانی، خروج سفیانی و خراسانی است. این درحالی است‌که هنوز سفیانی و خراسانی خروج نکرده و خروج یمانی بایستی همزمان با خروج آنان باشد. لذا با توجه به عدم خروج خراسانی و سفیانی، ادعای یمانی بودن احمدالحسن باطل خواهد بود. طبق روایات، بزرگترین شاخصه شناخت یمانی، دوچیز می‌تواند باشد: الف: خروج یمانی: صرف خروج وی در ماه ... ادامه »
22
احمدالحسن بصری؛ به مَراجع امان می‌دهم!
چکیده: جریان انحرافی یمانی به رهبری احمدالحسن، در یکی از خطبه‌هایش مدعی شده: «امام زمان(علیه‌السلام) از انحرافات حوزه‌ی علمیه نجف اعم از علمی و عملی به من خبر داده است و من مایلم امنیت مدعیان مرجعیت (مراجع) را حفظ کنم». با اندکی مطالعه درمورد این فتنه آمریکایی متوجه می‌شویم که وی به دنبال تخریب حوزه و... احمدالحسن بصری، ... ادامه »
18
چکیده: دجال ناصبی بصره در کتاب المتشابهات؛ درباره آیه شریفه «إِنَّ ٱلْإِنسَٰنَ لَفِى خُسْر» می‌گوید که علی در خسران است (العیاذ بالله) این مخالفت صریح و دشمنی احمد بصری را با اهل بیت (علیهم السلام) و روایات آنان را نشان می‌دهد. احمد بن اسماعیل، بصری مدعی دروغین یمانی؛ در تفسیر سوره‌ی عصر به امیرمومنان علی (علیه‌... ادامه »
11
«احمد‌الحسن» دروغ‌گویی پر مدعا
چکیده: اعتقاد به مهدویت، اندیشه‌ای عالی و مهم در نزد شیعه است که باعث شده شیعه در طول تاریخ امید خود را از دست ندهد، از طرفی بسیار خطرناک نیز بوده و باعث شده در طول تاریخ افراد بسیاری از این اندیشه سوء استفاده کنند و خود را مهدی موعود جلوه دهند و مردم را به خود دعوت کنند. چندسالی است که فردی به نام «احمد الحسن» در عراق خود را مهدی ... ادامه »
26
احمد الحسن از ادعای بابیت تا همراهی با اپوزیسیون
چکیده: جریان احمدالحسن، همانند بسیاری از جریان‏های انحرافی، بیش از آنکه یک فرقه دینی بوده باشد، یک جنبش سیاسی است. جریان یمانی از کشور عراق آغاز شده و در حال حاضر در ایران، آلمان، ایتالیا، افغانستان، سوئد و برخی کشورهای حاشیه خلیج  فارس در حال گسترش می‏باشند. در کشور ایران نیز در استان‏هایی همچون؛ مشهد، سمنان، قم، خوزستان، گلستان، آذرب... ادامه »
13
قیام یمانی در آخرالزمان
چکیده: در میان نشانه‌های حتمی ظهور، از قیام فردی به نام یمانی نام برده شده است. اینکه یمانی کیست و چه نقشی در انقلاب و قیام امام مهدی عجل‌الله تعالی فرجه الشریف ایفا می‌کند، امری است که شاید اذهان زیادی را به خود مشغول کرده باشد. در این مجال به قیام و یا به عبارتی به خروج یمانی می‌پردازیم. برخی روایات امامان معصوم علیهم السلام، به... ادامه »
13
خروج یمانی، نشانه قطعی ظهور
چکیده: روایات اهل بیت(علیهم السلام) از پرچم یمانی، به عنوان پرچم جهاد مسلّحانه با دشمنان قیام‌كنندة آل محمد(ص)، مهدی موعود(عج) نام برده‌اند. رسول اعظم(ص) در حالی كه یمنیان را می‌ستود چنین فرمود: «[ایشان] قومی رقیق القلب و با ایمان راسخ‌اند كه «یاری‌كننده» از آنان است؛ [او] با همراهی هفتاد هزار نفر قیام می‌كن... ادامه »
صفحه 1 از 2اولين   قبلي   [1]  2  بعدي   آخرين   
تاکنون: 161330             این ماه: 84984         دیروز: 2200         امروز: 3793

کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت برای تبیان خراسان جنوبی (سال 2018) محفوظ می باشد.