رسانه و فضای مجازی

26
تاثیر فضای مجازی در هویت و تربیت فرزندان
چکیده: عامل گمنام تربیتی امروزه با مقوله جدیدی در امر تربیت مواجه هستیم که نقش زیای در شخصیت انسانها ایفا میکند، ولی در همان حدِ مهم بودنش ناشناخته است. اسم این عامل تربیتی گمنام (فضای مجازی)؛ فضایی که کاربرانش را مدیریت میکند و بیشترین خطر را برای کودکان و نوجوانانی دارد که در معرض الگوپذیری و تقلیدند و از لحاظ هویتی دارای تعریف و شناخت خاصی از خود نیست... ادامه »
20
آسیب‌های اجتماعی ازدواج‌های مجازی
چکیده: ازدواج موقت و دائم امری ضروری در جامعه محسوب می شود اما رعایت موازین اسلامی و عرفی در آن بسیار مهم محسوب می شود. طی سال‌های اخیر، فضای مجازی با گسترش روز افزون تکنولوژی و افزایش کارکردهای آن در بین اقشار مختلف جامعه نفوذ قابل توجهی داشته است و این امر موجب شده تا بخش های مختلف اجتماع نیز با این فضا ارتباط تنگاتنگی پیدا نمایند. در دنیای امروز ... ادامه »
10
اپلیکیشن ها شوالیه های فراماسونری
چکیده: فراماسونری با در اختیار داشتن هالیوود کمپانی بزرگ تولید فیلم، فیلم های آخرالزمانی فراوانی تولید کرده و از طریق اپلیکیشن های ساخت خود به دنیا صادر می کنند سال هاست که سینمای غرب آرایش آخرالزمانی گرفته است و ایدئولوژی اِوانجلیست ها (صهیونیست های مسیحی) را با انواع و اقسام ژانرها و سبک ها و آثار سینمایی به خورد ما می دهد و متاسفانه سینمای ما( در کل... ادامه »
02
چرا باید به رسانه، نگاه فقهی داشته باشیم؟
چکیده: فقه رسانه از جمله فقه مضاف است که به بررسی احکام فقهی در موضوعات رسانه‌ای می‌پردازد. در واقع فقه رسانه، ترکیبی اضافی است که این ترکیب بیانگر مفهوم حیطه‌ای از علم فقه است که موضوعات رسانه‌ای در آن بررسی می‌شود. فقه رسانه از جمله فقه مضاف است که به بررسی احکام فقهی در موضوعات رسانه‌ای می‌پردازد. در واقع فقه ر... ادامه »
30
حفاظت از دارایی‌های دیجیتال
چکیده: بسیاری از ما دارایی‌های دیجیتالی داریم که نسبت به آنها بسیار بی‌توجه هستیم و فقط زمانی که آن‌ها را از دست می‌دهیم به اهمیت آنها پی می‌بریم. داده‌هایی که می‌توانند از گذشته و خاطرات تلخ وشیرین‌مان تا وضعیت اقتصادی امروز و آینده‌مان را پوشش دهند. هکرها امروزه برای تخلیه انرژی و هیجان هک نمی کنند بلک... ادامه »
26
پشت پرده فیلترینگ مجازی
چکیده: شبکه های اجتماعی محلی برای تبادل اطلاعات و ارتباطات آسان هستند اما مصادیق مجرمانه نیز در آنها منتشر می شود که هویت جمعی و اسلامی را زیر سؤال می برد. با رشد و پیشرفت فناوری های ارتباطی و گسترش آن در تمامی این کره خاکی امروزه دیگر نیازی برای ارتباطات رو در رو احساس نمی شود و بخشی از رفت آمدهای خانوادگی، محیط های دوستانه، دورهمی های بسیاری، محل... ادامه »
18
یتیم های اینترنتی
چکیده: از اینترنت و مُودم همراه و بسته تلفن همراه متنفر است. رقیبی که توجه پدر و مادرش را از او گرفته است. در دعاهای کودکانه اش از خدا می خواهد برای همیشه گوشی تلفن و تلگرام و اینستاگرام که گویی همه اقوام و دوستان یک جا جمع هستند بمیرند تا والدینش فرصتی برای با او بودن پیدا کنند. تحقیقات مؤسسه افکار سنجی دانشجویان ایران در سال 1395 نشان می‌دهد از ... ادامه »
16
تلگرام و خانواده‌های ایرانی
چکیده: این روزها استفاده بیش از اندازه از موبایل و شبکه های اجتماعی، تبدیل به مشکلی بزرگ در روابط خانوادگی شده است. چند سالی است که روابط چهره به چهره که موجب صفا و صمیمت بود به خاطر افراط در استفاده از اینترنت از بین رفته است؛ از همین روست که می گوییم شبکه های اجتماعی امروز نقش پررنگی در متزلزل شدن خانواده ها داشته است. سال‌های گذشته گفتگو بین ... ادامه »
14
حدیثی از امام جواد(ع) برای فضای مجازی
چکیده: شایسته است که از موعظه امام جواد ـ علیه السلام ـ پند گیریم و ببینیم که دل و جان خود را به "حرفهای خدایی" داده ایم، یا عمر گرانمایه را "پای سخن ابلیس" صرف می کنیم؟ دُردانه امام هشتم، حضرت امام محمد تقی جواد الائمه ـ که دانشمندان نامی عصر عباسی متحیر دانش او بودند ـ فرمود: «مَن أصغى إلى ناطِقٍ فَقَد عَبَدَهُ؛ فإن كانَ النّاطِقُ عَنِ اللهِ فَ... ادامه »
10
دورهمی شاخ‌های اینستاگرام!
چکیده: بازار داغ اینفلوئنسر مارکتینگ سلبریتی‌ها دیگر تنها هنرمندان و ورزشکاران نیستند شبکه‌های اجتماعی سلبریتی‌هایی به بازار ارائه کرده‌اند که رامبد جوان‌ها از آن پول در می‌آورند! چندی پیش در مقاله "سلبریتی بخر" نوشتیم که سلبریتی مارکتینگ از تکنیک ها و روش های تبلیغاتی است که در کشورمان استفاده از آن رو به افزایش است و ... ادامه »
28
فقط در اینستاگرام خوشبختیم!
چکیده: در زندگی واقعی نمی توان مثل عکس های اینستاگرامی خوشحال بود و خم به ابرو نیاورد ، خوشبختی مانند ماه است که از قرص کامل تا هلال لاغر نوسان دارد. یک: به تجربه دریافته ام زوج هایی که واقعا با هم خوب هستند نیازی ندارند که ادای زوح های خوشبخت را درآورند. دو: اجازه بدهید که در همین آغاز تکلیف مان را با یک ترکیب به نام "زوج های خوشبخت" مشخص کنیم.&nbs... ادامه »
28
مصادیق محرمات پیام رسانه
چکیده: رسانه با پخش فیلم‌ها و برنامه‌هایی که محتوای تجمل‌گرایی، اسراف و تبذیر دارند، الگویی نامناسب به مردم معرفی و عرضه می‌کند که نتیجه آن بی‌تفاوتی جامعه نسبت به اعمال حرام خواهد بود. حجت‌الاسلام والمسلمین عباس رفعتی نائینی، دستیار مدیر حوزه‌های علمیه سراسر کشور در امور رسانه، در درس خارج فقه‌‌رسانه که در ... ادامه »
23
چهار نفر از بانوان فرهیخه فردوس در دوره آموزشی سواد رسانه شرکت کردند
چکیده: چهار نفر از بانوان فرهیخته فردوس در دوره آموزشی سواد رسانه که از سوی اداره کل تبلیغات اسلامی خراسان جنوبی برگزار شد، شرکت کردند. به گزارش روابط عمومی اداره کل تبلیغات اسلامی خراسان جنوبی، دوره آموزشی سواد رسانه در حالی در محل اداره کل تبلیغات اسلامی خراسان جنوبی برگزار شده که چهار نفر از بانوان فرهیخته شهرستان فردوس نیز در این دوره شرکت کردند.... ادامه »
11
پرداختن به مسائل زیرساخت‌های فرهنگی در حوزه رسانه امری ضروری است
چکیده: مدیرکل امور فرهنگی، رسانه و فناوری های نو سازمان تبلیغات اسلامی تاکید کرد: پرداختن به مسائل زیرساخت‌های فرهنگی در حوزه رسانه امری ضروری است به گزارش روابط عمومی سازمان تبلیغات اسلامی، حجت‌الاسلام احمد صحت‌قول، در کارگاه آموزشی اساتید گفتمان دینی در چاکسر محمودآباد، اظهار داشت: با توجه به گسترش روبه رشد فضای مجازی و سرعت جابجایی ... ادامه »
29
اقناع و متقاعد سازی در رسانه
چکیده: یقینا اقناع و متقاعدسازی توسط رسانه‌های ملی ضریب اطمینان مردم به رهبران نظام و دولت مردان را بالا برده و مشروعیت سیاسی، سیاست‌ها و اقدامات آنها را مورد تأیید افکار عمومی قرار می‌دهد. اقناع و متقاعد سازی با هدف ایجاد یا تغییر عواطف و احساساتی است که شکل دهنده ی رفتار دینی، سیاسی، اجتماعی و اقتصادی افراد صورت میگیرد هر چ... ادامه »
25
سواد رسانه‌ای، حلقه‌ی مفقوده فضای مجازی
چکیده: کودکان امروز، مانند نسل پدر و مادرانشان یا عقب‌تر از آنها تنها دغدغه بازی و سرگرمی ندارند چرا که در معرض هجمه‌های مختلفی از فضای مجازی هستند و باید سواد رسانه‌ای را به آنها آموزش داد. بالاخره پس از چند دهه از پیدایش اینترنت و سایت‌های وابسته و انتشار یافتن انواع و اقسام محتواها در این فضا، صاحب شرکت‌های بزرگ فناوری به ای... ادامه »
23
سلبریتی‌های اینستاگرامی پول می‌گیرند و کوچ می‌کنند!
چکیده: در تازه ترین حرکت سلبریتی‌های اینستاگرامی که معمولاً به واسطه رفتارهای مضحک مشهور می‌شوند، از سوی یکی از این سامانه‌ها جذب و تأمین شده‌اند و این سلبریتی‌ها شماری از ویدیوهایشان را روی این سامانه قرار می‌دهند. پیش از این، شبیه این حرکت در ابعاد مینیاتوری توسط یکی دیگر از سامانه‌های VOD پیگیری شده بود... به گزارش خ... ادامه »
21
عشقی زودهنگام در دنیای مجازی
چکیده: چرا بعضی مواقع انسان از راه دورعاشق کسی میشود؟ مثلا من خودم از طریق یکی از رسانه های مجازی عاشق شدم مدت هاست دچار مشکلی شده ام که نمی دانم چطور آن را بر طرف کنم .چرا بعضی مواقع انسان از راه دورعاشق کسی میشود؟ مثلا من خودم از طریق یکی از رسانه های مجازی عاشق شدم با اینکه فرد مورد نظر ازمن دور است ،طوری نسبت به او احساس علاقه می کنم که نمی توانم ا... ادامه »
13
بدافزار جدید با وعده اینترنت رایگان
چکیده: بدافزاری یافت شده که کاربران گوشی‌های هوشمند را با وعده اینترنت مجانی فریب می‌دهد و با ارسال پیامک جعلی، قربانی بعدی خود را پیدا می‌کند. تعدادی از کاربران گوشی‌های هوشمند، از ارسال خودکار پیامک جعلی به مخاطبین آنها با مضمون «دریافت دو گیگابایت اینترنت مجانی در این سایت یا کانال تلگرام» خبر دادند که با بررسی این مو... ادامه »
07
مفهوم شناسی امنیت سایبری
چکیده: با شکل گیری فضای سایبر و رشد سریع آن مفاهیم عرصه زندگی نیز به سمت تغییر ماهوی گام برداشت.  همه چیز از هویت ، فرهنگ ، حکمرانی ، روابط و تعاملات خصوصی و گروهی در حال تغییر است و انسان در حال تبدیل به انسان سایبری شده با تعاملات و مدل زندگی خاص خود است.  امنیت در پارادایم فضای سایبری تابع دو عنصر کلیدی انسان و فضای سایبر است.  ... ادامه »
صفحه 1 از 4اولين   قبلي   [1]  2  3  4  بعدي   آخرين   
تاکنون: 161453             این ماه: 85107         دیروز: 4645         امروز: 804

کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت برای تبیان خراسان جنوبی (سال 2018) محفوظ می باشد.