رسانه و فضای مجازی

18
یتیم های اینترنتی
چکیده: از اینترنت و مُودم همراه و بسته تلفن همراه متنفر است. رقیبی که توجه پدر و مادرش را از او گرفته است. در دعاهای کودکانه اش از خدا می خواهد برای همیشه گوشی تلفن و تلگرام و اینستاگرام که گویی همه اقوام و دوستان یک جا جمع هستند بمیرند تا والدینش فرصتی برای با او بودن پیدا کنند. تحقیقات مؤسسه افکار سنجی دانشجویان ایران در سال 1395 نشان می‌دهد از ... ادامه »
16
تلگرام و خانواده‌های ایرانی
چکیده: این روزها استفاده بیش از اندازه از موبایل و شبکه های اجتماعی، تبدیل به مشکلی بزرگ در روابط خانوادگی شده است. چند سالی است که روابط چهره به چهره که موجب صفا و صمیمت بود به خاطر افراط در استفاده از اینترنت از بین رفته است؛ از همین روست که می گوییم شبکه های اجتماعی امروز نقش پررنگی در متزلزل شدن خانواده ها داشته است. سال‌های گذشته گفتگو بین ... ادامه »
14
حدیثی از امام جواد(ع) برای فضای مجازی
چکیده: شایسته است که از موعظه امام جواد ـ علیه السلام ـ پند گیریم و ببینیم که دل و جان خود را به "حرفهای خدایی" داده ایم، یا عمر گرانمایه را "پای سخن ابلیس" صرف می کنیم؟ دُردانه امام هشتم، حضرت امام محمد تقی جواد الائمه ـ که دانشمندان نامی عصر عباسی متحیر دانش او بودند ـ فرمود: «مَن أصغى إلى ناطِقٍ فَقَد عَبَدَهُ؛ فإن كانَ النّاطِقُ عَنِ اللهِ فَ... ادامه »
10
دورهمی شاخ‌های اینستاگرام!
چکیده: بازار داغ اینفلوئنسر مارکتینگ سلبریتی‌ها دیگر تنها هنرمندان و ورزشکاران نیستند شبکه‌های اجتماعی سلبریتی‌هایی به بازار ارائه کرده‌اند که رامبد جوان‌ها از آن پول در می‌آورند! چندی پیش در مقاله "سلبریتی بخر" نوشتیم که سلبریتی مارکتینگ از تکنیک ها و روش های تبلیغاتی است که در کشورمان استفاده از آن رو به افزایش است و ... ادامه »
28
فقط در اینستاگرام خوشبختیم!
چکیده: در زندگی واقعی نمی توان مثل عکس های اینستاگرامی خوشحال بود و خم به ابرو نیاورد ، خوشبختی مانند ماه است که از قرص کامل تا هلال لاغر نوسان دارد. یک: به تجربه دریافته ام زوج هایی که واقعا با هم خوب هستند نیازی ندارند که ادای زوح های خوشبخت را درآورند. دو: اجازه بدهید که در همین آغاز تکلیف مان را با یک ترکیب به نام "زوج های خوشبخت" مشخص کنیم.&nbs... ادامه »
28
مصادیق محرمات پیام رسانه
چکیده: رسانه با پخش فیلم‌ها و برنامه‌هایی که محتوای تجمل‌گرایی، اسراف و تبذیر دارند، الگویی نامناسب به مردم معرفی و عرضه می‌کند که نتیجه آن بی‌تفاوتی جامعه نسبت به اعمال حرام خواهد بود. حجت‌الاسلام والمسلمین عباس رفعتی نائینی، دستیار مدیر حوزه‌های علمیه سراسر کشور در امور رسانه، در درس خارج فقه‌‌رسانه که در ... ادامه »
23
چهار نفر از بانوان فرهیخه فردوس در دوره آموزشی سواد رسانه شرکت کردند
چکیده: چهار نفر از بانوان فرهیخته فردوس در دوره آموزشی سواد رسانه که از سوی اداره کل تبلیغات اسلامی خراسان جنوبی برگزار شد، شرکت کردند. به گزارش روابط عمومی اداره کل تبلیغات اسلامی خراسان جنوبی، دوره آموزشی سواد رسانه در حالی در محل اداره کل تبلیغات اسلامی خراسان جنوبی برگزار شده که چهار نفر از بانوان فرهیخته شهرستان فردوس نیز در این دوره شرکت کردند.... ادامه »
11
پرداختن به مسائل زیرساخت‌های فرهنگی در حوزه رسانه امری ضروری است
چکیده: مدیرکل امور فرهنگی، رسانه و فناوری های نو سازمان تبلیغات اسلامی تاکید کرد: پرداختن به مسائل زیرساخت‌های فرهنگی در حوزه رسانه امری ضروری است به گزارش روابط عمومی سازمان تبلیغات اسلامی، حجت‌الاسلام احمد صحت‌قول، در کارگاه آموزشی اساتید گفتمان دینی در چاکسر محمودآباد، اظهار داشت: با توجه به گسترش روبه رشد فضای مجازی و سرعت جابجایی ... ادامه »
29
اقناع و متقاعد سازی در رسانه
چکیده: یقینا اقناع و متقاعدسازی توسط رسانه‌های ملی ضریب اطمینان مردم به رهبران نظام و دولت مردان را بالا برده و مشروعیت سیاسی، سیاست‌ها و اقدامات آنها را مورد تأیید افکار عمومی قرار می‌دهد. اقناع و متقاعد سازی با هدف ایجاد یا تغییر عواطف و احساساتی است که شکل دهنده ی رفتار دینی، سیاسی، اجتماعی و اقتصادی افراد صورت میگیرد هر چ... ادامه »
25
سواد رسانه‌ای، حلقه‌ی مفقوده فضای مجازی
چکیده: کودکان امروز، مانند نسل پدر و مادرانشان یا عقب‌تر از آنها تنها دغدغه بازی و سرگرمی ندارند چرا که در معرض هجمه‌های مختلفی از فضای مجازی هستند و باید سواد رسانه‌ای را به آنها آموزش داد. بالاخره پس از چند دهه از پیدایش اینترنت و سایت‌های وابسته و انتشار یافتن انواع و اقسام محتواها در این فضا، صاحب شرکت‌های بزرگ فناوری به ای... ادامه »
23
سلبریتی‌های اینستاگرامی پول می‌گیرند و کوچ می‌کنند!
چکیده: در تازه ترین حرکت سلبریتی‌های اینستاگرامی که معمولاً به واسطه رفتارهای مضحک مشهور می‌شوند، از سوی یکی از این سامانه‌ها جذب و تأمین شده‌اند و این سلبریتی‌ها شماری از ویدیوهایشان را روی این سامانه قرار می‌دهند. پیش از این، شبیه این حرکت در ابعاد مینیاتوری توسط یکی دیگر از سامانه‌های VOD پیگیری شده بود... به گزارش خ... ادامه »
21
عشقی زودهنگام در دنیای مجازی
چکیده: چرا بعضی مواقع انسان از راه دورعاشق کسی میشود؟ مثلا من خودم از طریق یکی از رسانه های مجازی عاشق شدم مدت هاست دچار مشکلی شده ام که نمی دانم چطور آن را بر طرف کنم .چرا بعضی مواقع انسان از راه دورعاشق کسی میشود؟ مثلا من خودم از طریق یکی از رسانه های مجازی عاشق شدم با اینکه فرد مورد نظر ازمن دور است ،طوری نسبت به او احساس علاقه می کنم که نمی توانم ا... ادامه »
13
بدافزار جدید با وعده اینترنت رایگان
چکیده: بدافزاری یافت شده که کاربران گوشی‌های هوشمند را با وعده اینترنت مجانی فریب می‌دهد و با ارسال پیامک جعلی، قربانی بعدی خود را پیدا می‌کند. تعدادی از کاربران گوشی‌های هوشمند، از ارسال خودکار پیامک جعلی به مخاطبین آنها با مضمون «دریافت دو گیگابایت اینترنت مجانی در این سایت یا کانال تلگرام» خبر دادند که با بررسی این مو... ادامه »
07
مفهوم شناسی امنیت سایبری
چکیده: با شکل گیری فضای سایبر و رشد سریع آن مفاهیم عرصه زندگی نیز به سمت تغییر ماهوی گام برداشت.  همه چیز از هویت ، فرهنگ ، حکمرانی ، روابط و تعاملات خصوصی و گروهی در حال تغییر است و انسان در حال تبدیل به انسان سایبری شده با تعاملات و مدل زندگی خاص خود است.  امنیت در پارادایم فضای سایبری تابع دو عنصر کلیدی انسان و فضای سایبر است.  ... ادامه »
07
تاثیرات مثبت و منفی شبكه های اجتماعی بر امنیت ملی كشورها
چکیده: شبكه های اجتماعی ساختارهای اجتماعی مبتنی بر وب هستند كه از گروه های فردی یا سازمانی تشكیل شده اند و بـه واسـطه یك یا چند نوع وابستگی به هم متصل شده اند.  شبكه های اجتماعی در بستر یك جامعه اطلاعاتی پیچیده، هـدف اصـلی ایجـاد شبكه یعنی همگرایی در یك یا چند زمینه را به وجود میآورند.  امروزه خیلی از پژوهشگران، شبكه های اجتمـاعی و بطـور كلی، ... ادامه »
17
پدافند غیر عامل و امنیت اطلاعات
چکیده: امنیت اطلاعات: امنیت اطلاعات در واقع محافظت از اطلاعات در برابر طیف وسیعی از تهدیدات شامل دسترسی، کاربرد، افشا، قطع، تغییر یا انهدام غیر مجاز اطلاعات است که با هدف تضمین استمرار فعالیت‌های کاری، به حداقل رساندن ریسک­های کاری و به حداکثر رساندن میزان بازده سرمایـه‌گـذاری‌ها و فرصت‌ها صورت می‌پذیرد. به‌یاد داشته باشیم ... ادامه »
16
جنگ روانی، شایعه‌پردازی و شیوه­ های مقابله با آن
چکیده: دراین جنگ نرم،کافی است هواداران جبهه حق بیدار باشند و بیکار ننشینند؛ چرا که زبان حق همیشه مؤثرتراز زبان باطل است. «مقام معظم رهبری» تعریف جنگ روانی  جنگ روانی عبارت است از استفاده از تبلیغات و ابزارهای مربوط به آن برای نفوذ در خصوصیات فکری دشمن با توسل به شیوه­ هایی که موجب پیشرفت مقاصد امنیت ملی مجری می­شود. ... ادامه »
16
تهدیدات سایبری و راهکارهای دفاعی آن
چکیده:  جنگ نرم یعنی  ایجاد  تردید  در  دل ها  و  ذهن های  مردم  «مقام معظم رهبری»   ویروس‌های رایانه‌ای: ویروس رایانه‌ای در حقیقت یک برنامه‌ی رایانه‌ای است که توسط برنامه‌نویسان متخصص نوشته شده است که به‌طور پنهانی خود را وارد رایانه می‌... ادامه »
30
در آینده نیازمند اینترنت ویژه کودکان هستیم
چکیده: رئیس سازمان پدافند غیرعامل کشور گفت: با وجود همه انتقادها و اشکالاتی که از صداوسیما مطرح می‌شود، این سازمان در مقایسه با شبکه‌های ماهواره‌ای یکی از پاک‌ترین و بهترین تلویزیون‌های دنیا است. سردار غلامرضا جلالی در نشست فضای مجازی و آئین همسرداری در جمع خانواده کارکنان سازمان پدافند غیرعامل، با گرامیداشت اعیاد قربان و غدیر، ا... ادامه »
19
"نهنگ آبی" فاجعه‌آفرین شد
چکیده: فضای مجازی علی رقم مزایایی که برای دسترسی آسان به ارتباطات ، اخبار و اطلاعت دارد می تواند معضلاتی را هم همانند فراگیری بازی خطرناک نهنگ سفید را در بر داشته باشد. دنیای امروز ما همواره به سمت گسترش تکنولوژی در حرکت است و این تکنولوژی های انواع مختلفی از جمله آسان سازی ارتباطات  سطوح،  با جنبه های مثبت یا منفی دارند و به راحتی می توان گف... ادامه »
صفحه 1 از 4اولين   قبلي   [1]  2  3  4  بعدي   آخرين   
تاکنون: 191060             این ماه: 114714         دیروز: 4901         امروز: 1285

کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت برای تبیان خراسان جنوبی (سال 2018) محفوظ می باشد.