خانواده

 

20
با داشتن این مهارت ها می توانید ازدواج کنید
چکیده: خودشناسی، مادر موفقیت‌هاست. هر موفقیتی که بخواهید، لازم است قبل از آن خودتان را خوب مطالعه و شناسایی کنید. علایق، سلایق، انتظارات، تیپ‌شخصیتی، رفتارها، توانایی‌ها و. . . خود را خوب بشناسید.تا خود را نشناسید نمی‌توانید در انتخاب، موفق عمل کنید. برای خودشناسی، هم نیاز به تفکر و تمرکز و دقت دارید، هم نیاز به مطالعه. وقتش رسیده که ... ادامه »
20
زوال خانواده در طوفان سهمگین مدرنیته
چکیده: مشکل دنیای امروز، بروز بحران هویت در افراد و خانواده هاست. گم کردن جهت و معنای زندگی، افراد را دچار آشفتگی کرده است. زندگی خانوادگی پدیده ای جهانی است. قدیمی ترین و اساسی ترین و در عین حال بادوام ترین نهاد انسانی، نهاد خانواده است. مراقبت های اولیه در خانواده صورت می گیرد و نیازهای اساسی در آن تأمین می شود. این نهاد مهم و سرنوشت ساز در زندگی صنع... ادامه »
09
چرا نارضایتی از زندگی مشترک رو به افزایش است ؟
چکیده: بحرانی نگران کننده در زندگی های زناشویی بر اساس آمار سازمان ثبت احوال نزدیک به 12 میلیون جوان ایرانی هنوز ازدواج نکرده اند و یکی از دلایل شیوع تجرد در بین جوانان ترس از ازدواج است و این زمانی بیشتر می شود که طبق آمارهای رسمی بشنوید درهر ساعت ۱۸ طلاق ثبت می‌شود! اگر پای درد دل زوج های جوانی که مدتی از تشکیل زندگی مشترکشان می گذرد بنشینید درصد ... ادامه »
02
ثبت 277 فقره طلاق در دو ماه ابتدایی 97
چکیده: قدرت الله حاجی‌پور مدیر کل ثبت اسناد و املاک خراسان‌جنوبی در نشست خبری با اصحاب رسانه به مناسبت هفته قوه قضائیه، اظهار کرد: 13 اداره ثبت اسناد در استان فعالیت دارند و عملیات ساخت ادارات ثبت اسناد شهرستان‌های زیرکوه و سرایان از ابتدای تیرماه امسال آغاز می‌شود که امیدواریم تا پایان امسال به بهره‌برداری برسد و در راستای آرشیو ... ادامه »
03
جنجال زوجین در ماه رمضان
چکیده: با شروع ماه مبارک رمضان یکی از اختلافاتی که برخی از زوجین ممکن است با آن مواجه شوند روزه خواری است.فرض کنید دو نفر با اعتقادات مذهبی یکسان با یکدیگر ازدواج می کنند و بعد از ازدواج از نظر اعتقادی از یکدیگر فاصله می گیرند تا جایی طرف مقابل نه نماز می خواند و نه روزه می گیرد؛حال وظیفه ی شما برای همراه کردن همسرتان در اعتقادات مذهبی چیست ؟ با چنین همسر... ادامه »
02
آسیب‌های شک داشتن زوجین به یکدیگر
چکیده: خیلی از ما در روابط خود به بن بست می رسیم چون هیچ الگوی درستی از یک رابطه منطقی و سالم زناشویی نداریم. نه اینکه این الگوها وجود نداشته باشند، بلکه ما هیچ وقت به این افراد و نحوه زندگی آنها توجه نمی کنیم و بنای زندگی جدید با همسرمان را بر آموزه هایی که از طریق رسانه ها یا سبک زندگی افراد مشهور یاد گرفته ایم، می نهیم، غافل از اینکه این افراد خودشان د... ادامه »
27
در ازدواج با عقاید متفاوت احتیاط کنید/ افراد متعصب ازدواج نکنند
چکیده: در دانشگاه های مختلف کشور افراد با مذاهب و اعتقادات دینی مختلف کنار همدیگر مشغول تحصیل هستند. این تفاوت ها خود را نشان نمی دهد تا زمانی که دو فرد شیفته هم و برای ازدواج اقدام می کنند آنگاه متوجه می شوند که نگاه شان به مسائل دینی متفاوت است اما دل شان این تفاوت را نمی شناسد. یکی از معیارهایی که زوجین قبل هر چیز باید آن را مد نظر قرار دهند، اعتقادات... ادامه »
18
نسخه شفابخش اختلاف زناشویی
چکیده: یکی از لوازم شروع زندگی مشترک، علاقه طرفین به یکدیگر است، امّا نباید از نظر دور داشت که این علاقه، در کوران زندگی بارها و بارها به معرض امتحان گزارده می شود.   ازدواج در نزد خداوند متعال، دارای عظمت فراوانی است تا جایی که آن را از نشانه های خود دانسته و ویژگی آن را ایجاد آرامش بین زن و شوهر می داند و می فرماید: وَ مِنْ آياتِهِ أَنْ خَلَقَ ... ادامه »
14
جاهلیت های روشن فکرانه در باب مهریه
چکیده: آنقدر در جلسات تعیین مهریه، عدد ها را بالا و پایین کنید که دست آخر معامله جوش نخورد و ضرر بزرگی کنید. بعد از صحبت ها و به تفاهم رسیدن دختر و پسر، هردو باید کنار بنشینند تا بزرگترها وارد شوند. در تعارف های اولیه پدر داماد از پدر عروس می خواهد تا عددی را به عنوان تعداد سکه مطرح کند، اما پدر عروس از این کار سر باز می زند و از پدر داماد می خواهد ت... ادامه »
09
جرم عدم پرداخت نفقه
چکیده: تفاوت نفقه زوجه و نفقه اقارب نفقه عبارت است از همه‌ی نیازهای متعارف و متناسب با وضعیت زن از قبیل مسکن، البسه، غذا، اثاث منزل و هزینه‌های درمانی و بهداشتی و خادم در صورت عادت یا احتیاج، به واسطه‌ی نقصان یا مرض. نفقه مربوط به عقد دائم است در عقد موقت نفقه وجود ندارد مگر اینکه شرط شده باشد. نفقه در عقد دائم به حکم قانون است و تابع ش... ادامه »
14
ناگفته های تست های قبل ازدواج
چکیده: در ازدواج دو فرد با چندین جلسه صحبت با هم، فکر می کنند که تا حد زیادی از طرف مقابل خود شناخت به دست آورده اند اما وقتی وارد زندگی می شوند، بسیاری از ویژگی هایی که تا کنون ندیده بودند را می بینند که نمی دانند چه عکس العملی باید نسبت به آن نشان دهند. مشاوره های قبل ازدواج باعث می شود تا همه زوایای شخصیتی همدیگر را قبل از نامزدی بهتر کشف کنید. انسا... ادامه »
04
مشاوره قبل از ازدواج
چکیده: مشاوره قبل از ازدواج اگر بر اساس معیارها و شرایط مناسب انجام شود و فرد مشاوره دهنده از آگاهی و اطلاعات کافی برخوردار باشد، به دو طرف کمک زیادی خواهد کرد. بنابراین دو نفری که برای مشاوره مراجعه می کنند، باید با صداقت کامل مسائل خود را با مشاور در میان بگذارند و به عبارتی تسلیم مشاور باشند و به این نکته توجه داشته باشند که مشاوران هیچ گاه توصیه به از... ادامه »
03
تفاوت های زن و مرد از زمین تا آسمان!
چکیده: یکی از شگفتی های آفرینش تفاوت بین انسان ها است. هیچ انسانی نه از نظر جسمانی و نه از نظر روانی به یکدیگر شباهت ندارند حالا تصور کنید که این تفاوت ها در بین زنان و مردان به صورت خاص تر وجود دارد. همه اصطلاح مردان مریخی و زنان ونوسی را شنیده اید .روزگاری مردانی در سیاره مریخ با زنانی از سیاره ونوس زندگی می کردند اما به مرور زمان از یاد بردند که ا... ادامه »
01
چرا برای ازدواج مشاوره بگیریم؟
چکیده: «این هم یک چاله دیگر پیش پای جوان ها!»، «این ها کلک پول گرفتن است. می خواهند جیب روانشناس ها پر شود.»، «مگر ما که بدون مشاوره ازدواج کردیم چی شد؟»، «بیا من خودم مشاوره رایگان می دهم.» چند بار تا به حال وقتی باب صحبت از مشاوره های قبل از ازدواج باز شده، با این جواب ها رو به رو شده اید؟ چند بار تا به حا... ادامه »
26
فرزندان خودشیفته امروزی
چکیده: فرزندان دهه های 80 و 90 از آن دست کودکانی هستند که به علت دنیا آمدن در دنیایی که تکنولوژی سرعت نوری خود را طی می کنند و اغلب یک خواهر یا برادر و یا تک فرزند هستند، و والدین سعی می کنند که از صبح تا شب کار کنند که آنها احساس کمبود نکنند این زمین و زمان در اختیار آنها بودن باعث شده که فکر کنند جهان تحت مالکیت و حکمرانی آنهاست و برتر از او وجود ندارد.... ادامه »
18
۵ تناسب حیاتی در امر ازدواج را جدی بگیرید!
چکیده: قبل از ورود به زندگی مشترک بهتر است راجع به تمامی مواردی که در حکم زنگ خطر به حساب می آید گفتگو شود. برخی تفاوت‌ها سبب سبک زندگی کاملا مخالف با طرف مقابل می شود و لازم است که این تفاوت ها را جدی گرفت. این تفاوت ها کدامند؟ کدام موارد را باید در طرف مقابل تان چک کنید؟ با ما همراه باشید تا این تفاوت ها را بیشتر بشناسید. ۱) فلسفه ازدواج &nda... ادامه »
24
چرا وقت گذرانی با خانواده اهمیت دارد؟
چکیده: هر چه سن شما بیشتر شود متوجه می شوید که عمر به سرعت در حال سپری شدن است. به همین دلیل وقت گذرانی با خانواده یکی از لذت بخش ترین کار هایی است که در دنیای شلوغ امروز نباید به دست فراموشی سپرده شود. امروزه نوجوانان نیاز به محیط گرم و صمیمی خانوادگی دارند. محیطی که با لذت در آن حضور داشته باشند. این مسأله کمک می‌کند از بسیاری از آسیب های اجتم... ادامه »
23
خطوط قرمز در دوره آشنایی پیش از ازدواج
چکیده: معمولا در زمان آشنایی و نامزدی مشکلات یک ازدواج خود را به صورت برخی از نشانه ها بروز می دهد اما بسیاری اوقات افراد از دیدن و توجه به آنها اجتناب می کند. شخصیت هر کدام از ما به خاطر مسایلی که در زندگی با آنها رو به رو بوده ایم، شیوه تربیت یا وراثت با همدیگر تفاوت دارد. این تفاوت ها گاهی باعث می شود که افراد غیرقابل تحمل شوند یا شخصیت آسیب دیده ... ادامه »
08
دست‌ آویز‌ یا‌ تساوی‌ حقوق زنـان؟
چکیده: پیش از آنکه به وظایف زن اشاره شود لازم‌ دانستیم در این شماره مقداری با خواهران مسلمان خـود صحبت کنیم تا اندازه‌ای پرده‌ از روی مشکل تازه‌ای‌ که‌ دامنگیر دختران این آب و خاک شـده، برداشته شود. امروزه وضـع اجـتماعی دختران ما دگرگون شده است در سابق دختران «دم‌ بخت» در خانه نشسته از خانه بیرون نمی آمدند... ادامه »
21
اشتباهاتی بزرگ در اولین قرارهای دو نفره
چکیده: اولین قرارهای دو نفره بعد از مراسم خواستگاری، یکی از مهم ترین مراحل در انتخاب و تصمیم گیری است. کارهای غلطی وجود دارد که باید در اولین قرارتان از آنها دوری کنید. این کارهای غلط عبارتند از : اشتباهاتی بزرگ در اولین قرارهای دو نفره همیشه اولین برخورد با یک خواستگار تعیین‌کننده‌تریــن تصویر را در ذهن می‌نشاند. اولین برخورد است که ... ادامه »
صفحه 1 از 10اولين   قبلي   [1]  2  3  4  5  6  7  8  9  10  بعدي   آخرين   
تاکنون: 161302             این ماه: 84956         دیروز: 4645         امروز: 653

کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت برای تبیان خراسان جنوبی (سال 2018) محفوظ می باشد.