خانواده

 

18
نسخه شفابخش اختلاف زناشویی
چکیده: یکی از لوازم شروع زندگی مشترک، علاقه طرفین به یکدیگر است، امّا نباید از نظر دور داشت که این علاقه، در کوران زندگی بارها و بارها به معرض امتحان گزارده می شود.   ازدواج در نزد خداوند متعال، دارای عظمت فراوانی است تا جایی که آن را از نشانه های خود دانسته و ویژگی آن را ایجاد آرامش بین زن و شوهر می داند و می فرماید: وَ مِنْ آياتِهِ أَنْ خَلَقَ ... ادامه »
14
جاهلیت های روشن فکرانه در باب مهریه
چکیده: آنقدر در جلسات تعیین مهریه، عدد ها را بالا و پایین کنید که دست آخر معامله جوش نخورد و ضرر بزرگی کنید. بعد از صحبت ها و به تفاهم رسیدن دختر و پسر، هردو باید کنار بنشینند تا بزرگترها وارد شوند. در تعارف های اولیه پدر داماد از پدر عروس می خواهد تا عددی را به عنوان تعداد سکه مطرح کند، اما پدر عروس از این کار سر باز می زند و از پدر داماد می خواهد ت... ادامه »
09
جرم عدم پرداخت نفقه
چکیده: تفاوت نفقه زوجه و نفقه اقارب نفقه عبارت است از همه‌ی نیازهای متعارف و متناسب با وضعیت زن از قبیل مسکن، البسه، غذا، اثاث منزل و هزینه‌های درمانی و بهداشتی و خادم در صورت عادت یا احتیاج، به واسطه‌ی نقصان یا مرض. نفقه مربوط به عقد دائم است در عقد موقت نفقه وجود ندارد مگر اینکه شرط شده باشد. نفقه در عقد دائم به حکم قانون است و تابع ش... ادامه »
14
ناگفته های تست های قبل ازدواج
چکیده: در ازدواج دو فرد با چندین جلسه صحبت با هم، فکر می کنند که تا حد زیادی از طرف مقابل خود شناخت به دست آورده اند اما وقتی وارد زندگی می شوند، بسیاری از ویژگی هایی که تا کنون ندیده بودند را می بینند که نمی دانند چه عکس العملی باید نسبت به آن نشان دهند. مشاوره های قبل ازدواج باعث می شود تا همه زوایای شخصیتی همدیگر را قبل از نامزدی بهتر کشف کنید. انسا... ادامه »
04
مشاوره قبل از ازدواج
چکیده: مشاوره قبل از ازدواج اگر بر اساس معیارها و شرایط مناسب انجام شود و فرد مشاوره دهنده از آگاهی و اطلاعات کافی برخوردار باشد، به دو طرف کمک زیادی خواهد کرد. بنابراین دو نفری که برای مشاوره مراجعه می کنند، باید با صداقت کامل مسائل خود را با مشاور در میان بگذارند و به عبارتی تسلیم مشاور باشند و به این نکته توجه داشته باشند که مشاوران هیچ گاه توصیه به از... ادامه »
03
تفاوت های زن و مرد از زمین تا آسمان!
چکیده: یکی از شگفتی های آفرینش تفاوت بین انسان ها است. هیچ انسانی نه از نظر جسمانی و نه از نظر روانی به یکدیگر شباهت ندارند حالا تصور کنید که این تفاوت ها در بین زنان و مردان به صورت خاص تر وجود دارد. همه اصطلاح مردان مریخی و زنان ونوسی را شنیده اید .روزگاری مردانی در سیاره مریخ با زنانی از سیاره ونوس زندگی می کردند اما به مرور زمان از یاد بردند که ا... ادامه »
01
چرا برای ازدواج مشاوره بگیریم؟
چکیده: «این هم یک چاله دیگر پیش پای جوان ها!»، «این ها کلک پول گرفتن است. می خواهند جیب روانشناس ها پر شود.»، «مگر ما که بدون مشاوره ازدواج کردیم چی شد؟»، «بیا من خودم مشاوره رایگان می دهم.» چند بار تا به حال وقتی باب صحبت از مشاوره های قبل از ازدواج باز شده، با این جواب ها رو به رو شده اید؟ چند بار تا به حا... ادامه »
26
فرزندان خودشیفته امروزی
چکیده: فرزندان دهه های 80 و 90 از آن دست کودکانی هستند که به علت دنیا آمدن در دنیایی که تکنولوژی سرعت نوری خود را طی می کنند و اغلب یک خواهر یا برادر و یا تک فرزند هستند، و والدین سعی می کنند که از صبح تا شب کار کنند که آنها احساس کمبود نکنند این زمین و زمان در اختیار آنها بودن باعث شده که فکر کنند جهان تحت مالکیت و حکمرانی آنهاست و برتر از او وجود ندارد.... ادامه »
18
۵ تناسب حیاتی در امر ازدواج را جدی بگیرید!
چکیده: قبل از ورود به زندگی مشترک بهتر است راجع به تمامی مواردی که در حکم زنگ خطر به حساب می آید گفتگو شود. برخی تفاوت‌ها سبب سبک زندگی کاملا مخالف با طرف مقابل می شود و لازم است که این تفاوت ها را جدی گرفت. این تفاوت ها کدامند؟ کدام موارد را باید در طرف مقابل تان چک کنید؟ با ما همراه باشید تا این تفاوت ها را بیشتر بشناسید. ۱) فلسفه ازدواج &nda... ادامه »
24
چرا وقت گذرانی با خانواده اهمیت دارد؟
چکیده: هر چه سن شما بیشتر شود متوجه می شوید که عمر به سرعت در حال سپری شدن است. به همین دلیل وقت گذرانی با خانواده یکی از لذت بخش ترین کار هایی است که در دنیای شلوغ امروز نباید به دست فراموشی سپرده شود. امروزه نوجوانان نیاز به محیط گرم و صمیمی خانوادگی دارند. محیطی که با لذت در آن حضور داشته باشند. این مسأله کمک می‌کند از بسیاری از آسیب های اجتم... ادامه »
23
خطوط قرمز در دوره آشنایی پیش از ازدواج
چکیده: معمولا در زمان آشنایی و نامزدی مشکلات یک ازدواج خود را به صورت برخی از نشانه ها بروز می دهد اما بسیاری اوقات افراد از دیدن و توجه به آنها اجتناب می کند. شخصیت هر کدام از ما به خاطر مسایلی که در زندگی با آنها رو به رو بوده ایم، شیوه تربیت یا وراثت با همدیگر تفاوت دارد. این تفاوت ها گاهی باعث می شود که افراد غیرقابل تحمل شوند یا شخصیت آسیب دیده ... ادامه »
08
دست‌ آویز‌ یا‌ تساوی‌ حقوق زنـان؟
چکیده: پیش از آنکه به وظایف زن اشاره شود لازم‌ دانستیم در این شماره مقداری با خواهران مسلمان خـود صحبت کنیم تا اندازه‌ای پرده‌ از روی مشکل تازه‌ای‌ که‌ دامنگیر دختران این آب و خاک شـده، برداشته شود. امروزه وضـع اجـتماعی دختران ما دگرگون شده است در سابق دختران «دم‌ بخت» در خانه نشسته از خانه بیرون نمی آمدند... ادامه »
21
اشتباهاتی بزرگ در اولین قرارهای دو نفره
چکیده: اولین قرارهای دو نفره بعد از مراسم خواستگاری، یکی از مهم ترین مراحل در انتخاب و تصمیم گیری است. کارهای غلطی وجود دارد که باید در اولین قرارتان از آنها دوری کنید. این کارهای غلط عبارتند از : اشتباهاتی بزرگ در اولین قرارهای دو نفره همیشه اولین برخورد با یک خواستگار تعیین‌کننده‌تریــن تصویر را در ذهن می‌نشاند. اولین برخورد است که ... ادامه »
21
گذشت کردن چگونه به روابط ما کمک می کند؟
چکیده: گذشت کردن، کار آسانی نیست. آیا شما به خاطر اینکه تک فرزند هستید و یا چون‌که از فداکاری خوشتان نمی‌آید، گذشت برایتان سخت است. وقتی شما به طرز اشتباهی مذاکره کنید، یک طرف رابطه احساس قربانی بودن می‌کند و طرف دیگر خشمگین و عصبی می‌شود و این رابطه دیگر زنده نخواهد ماند. همچنین بسیار مهم است که بدانید چگونه با یکدیگر مذاکره کرده... ادامه »
31
ازدواج دوباره با همسر سابق؛ درست یا غلط؟
چکیده: بعد از چند ماه یا چند سال، پس از جدایی، این کاملاً طبیعی است که فردی که رابطه را با او تمام کرده‌اید و جدا شده‌اید دوباره به شما اظهار علاقه کند. این معمولاً وقتی اتفاق می‌افتد که شما دیگر زندگی گذشته‌تان را پشت سر گذاشته‌اید و احساس بهتری پیدا کرده‌اید یا می‌خواهید زندگی بهتری را شروع کنید. با این حال او ممک... ادامه »
29
کاهش ۵.۸ درصدی طلاق در بیرجند/ثبت ۲۱۰ واقعه طلاق در چهار ماه
چکیده: مدیر ثبت احوال شهرستان بیرجند از ثبت ۲۱۰ واقعه طلاق طی چهار ماهه نخست سال جاری در بیرجند خبر داد و گفت: این میزان نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۵.۸ درصد کاهش یافت. اسدالله سریع السیری صبح چهارشنبه در شورای ثبت احوال شهرستان بیرجند بیان کرد:طی چهار ماهه نخست سال جاری ۲۱۰ واقعه طلاق در شهرستان بیرجند به ثبت رسیده است. وی با بیان اینکه این میزان نسب... ادامه »
25
شیوه‌های تربیت جنسی؛ نیاز جدی والدین !
چکیده: پیش از این دربارۀ ضرورت تربیت جنسی فرزندان و دادن آگاهی‌های لازم در این زمینه به آنها با تکیه بر مبانی و اصول اسلامی برگرفته از آیات و روایات سخن گفتیم. اینک شیوه‌های آن را بیان می‌کنیم که به نظر می‌رسد نیاز جدی والدین نیز در همین بخش است. یكى از ابعاد وجودى مهم در زن و مرد، جنبه جنسى و شهوانى است كه به صورت غریزه‏اى بسیار ... ادامه »
25
تربیت جنسی را جدی بگیریم!
چکیده: این حساسیت‌ها و برانگیختگی‌ها، ویژۀ فضای رسمی و بی‌پرده است. اگر وارد فضای غیر رسمی و مخفی نوجوانان، جوانان و این روزها دانش‌آموزان ابتدایی بشویم خواهیم دید واقعیت چیز دیگری است. هر نوع اطلاعاتی درست یا غلط، بجا، نابجا، وقت، بی‌وقت، آن هم با سرعت بالایی در حال تبادل است. لبۀ مخالفت عامه با سند 2030 نیز وقتی تیزتر شد که شنید... ادامه »
25
زنانی که مردان را فراری میدهند!
چکیده: فکرش را هم نمی‌کنید که یک کار ساده یا جمله بی‌اهمیت، چطور می‌تواند روی قضاوت همسرتان تاثیر بگذارد، اما اشتباه می‌کنید. درست است که مردها حسشان را بروز نمی‌دهند اما باور کنید که با همین کارهای ساده، نظر‌شان در مورد شما از این رو به آن رو می‌شود. مردها حساس‌تر از چیزی هستند که شما فکر می‌کنید و جملات و ... ادامه »
22
چکیده: مدیرکل دفتر امور اجتماعی و فرهنگی استانداری خراسان جنوبی از اجرای طرح ملی کنترل و کاهش طلاق در استان خبر داد. عصمت محمودی عصر شنبه در کارگروه فرهنگی اجتماعی شهرستان بشرویه گفت: در بحث آسیب های اجتماعی طبق فرمایشات مقام معظم رهبری اقدامات قابل توجهی در حال انجام است و‌ کشور نیز این موضوع را از طریق ستادهای مرتبط به طور مرتب پیگیری‌... ادامه »
صفحه 1 از 9اولين   قبلي   [1]  2  3  4  5  6  7  8  9  بعدي   آخرين   
تاکنون: 191502             این ماه: 115156         دیروز: 3267         امروز: 818

کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت برای تبیان خراسان جنوبی (سال 2018) محفوظ می باشد.