گسست خانواده و طلاق

03
ثبت ۵۵۴ واقعه طلاق در خراسان جنوبی/ آمار طلاق در حال افزایش است
چکیده: مدیرکل ثبت احوال خراسان جنوبی از ثبت ۵۵۴ واقعه طلاق از ابتدای سال جاری در استان خبر داد. مجتبی فاطمی در ستاد ساماندهی امور جوانان خراسان جنوبی بیان کرد: از ابتدای سال جاری تاکنون چهار هزار و ۴۴۱ واقعه ازدواج در خراسان جنوبی  به ثبت رسیده است. وی ادامه داد: از این تعداد دوهزار و ۷۷۶ واقعه مربوط به مناطق شهری و ۶۶۵ واقعه نیز مربوط به مناطق ر... ادامه »
02
عدم تسلط به مهارت های زندگی در صدر عوامل طلاق در خراسان جنوبی
چکیده: معاون پیشگیری از وقوع جرم دادگستری خراسان جنوبی گفت:عدم تسلط زوجین به تکنیک های زندگی در صدر عوامل طلاق در استان است. حجت الاسلام یدالله وحدانی نیا در ستاد ساماندهی امور جوانان خراسان جنوبی بیان کرد: اهمیت جایگاه خانواده در جامعه بر کسی پوشیده نیست. وی با بیان اینکه خانواده ای مطلوب است که از نحوه تعامل و برخورد، آگاهی داشته باشد، اظهار کرد: عد... ادامه »
29
کاهش ۵.۸ درصدی طلاق در بیرجند/ثبت ۲۱۰ واقعه طلاق در چهار ماه
چکیده: مدیر ثبت احوال شهرستان بیرجند از ثبت ۲۱۰ واقعه طلاق طی چهار ماهه نخست سال جاری در بیرجند خبر داد و گفت: این میزان نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۵.۸ درصد کاهش یافت. اسدالله سریع السیری صبح چهارشنبه در شورای ثبت احوال شهرستان بیرجند بیان کرد:طی چهار ماهه نخست سال جاری ۲۱۰ واقعه طلاق در شهرستان بیرجند به ثبت رسیده است. وی با بیان اینکه این میزان نسب... ادامه »
22
چکیده: مدیرکل دفتر امور اجتماعی و فرهنگی استانداری خراسان جنوبی از اجرای طرح ملی کنترل و کاهش طلاق در استان خبر داد. عصمت محمودی عصر شنبه در کارگروه فرهنگی اجتماعی شهرستان بشرویه گفت: در بحث آسیب های اجتماعی طبق فرمایشات مقام معظم رهبری اقدامات قابل توجهی در حال انجام است و‌ کشور نیز این موضوع را از طریق ستادهای مرتبط به طور مرتب پیگیری‌... ادامه »
11
شروط طلاق دهنده طبق فقه اهل سنت چیست؟
چکیده: جواب: برطبق فقه اهل سنت در طلاق شرایطی معتبراست که برخی مربوط به طلاق دهنده است و برخی مربوط به طلاق داده شده و برخی مربوط به صیغه ی طلاق است. در کتاب:«الموسوعة الکویتیة»؛ در باب شروط طلاق دهنده، شرایطی ذکر شده که عبارتند از: 1) اینکه طلاق دهنده همسر شرعی زن باشد. 2) اینکه طلاق دهنده به سن بلوغ شرعی رسیده باشد؛ بنابراین طلا... ادامه »
11
انواع طلاق و شرایط آن در فقه شیعه
چکیده: جواب: در اسلام به همان اندازه كه از ازدواج تمجيد و بدان سفارش شده است، از طلاق نكوهش و نهى شده است؛ لذا رسول خدا صلی الله علیه وآله در این رابطه می فرمایند:«ما مِنْ شَىْ‏ءٍ ابْغَضُ الَى اللَّهِ عَزَّوَجَلَّ مِنْ بَيْتٍ يَخْرَبُ فِى الاسْلامِ بِالْفُرْقَةِ »؛[1]چيزى نزد خداوند بزرگ نكوهيده‏ تر از اين نيست كه خانه‏ اى در ... ادامه »
06
طلاق، آسیبی که متولی ندارد
چکیده: به گزارش خبرگزاری تسنیم، محسن پیرهادی عضو هیئت رئیسه شورای شهر تهران در یادداشتی با عنوان «طلاق، آسیبی که متولی ندارد» با بحرانی خواندن این موضوع به چرایی رشد سریع این پدیده پرداخته است که مشروح آن را در ذیل می‌خوانید. 1- آمارهای منتشر شده در مورد طلاق، بحرانی است. بدتر از آنکه نمودار مقایسه‌ای نرخ طلاق در کشور، رشد سریع این ... ادامه »
24
۵۵ درصد طلاق‌ها در ۵ سال اول زندگی رخ می‌دهد
چکیده: مدیر کل دفتر وتعالی خانواده وزارت ورزش و جوانان گفت: آموزش‌ها و مشاوره‌های پیش از ازدواج دو مقوله متفاوت هستند که هر دو برای جوانان بویژه افرادی که قصد تشکیل خانواده دارند، ضرورت تام دارد. دکتر ناصر صبحی در یک برنامه رادیویی افزود: تحقیقات داخلی و خارجی به وضوح نشان می‌دهد هرچه جوانان موقع انتخاب و در مراحل مختلف تشکیل خانواده ا... ادامه »
24
از ازدواج تا طلاق و تبعات آن
چکیده: جوامع امروزی از معضل طلاق رنج می برند و راهکارهای جلوگیری از این آسیب اجتماعی را دغدغه خود می دانند.پدیده جدایی با توجه به روند روبه رشد خود نیازمند توجه ویژه ای است.  اما چرا طلاق؟ / از رابطه احساسی تا جداییروزی روزگاری در جامعه ما کمتر خانواده ای را می دیدیم که دچار فروپاشی شوند.مسئله طلاق آنقدر هولناک به نظر می رسد که بسیاری از خانواده... ادامه »
01
امروزی ها بی غیرت شده اند؟
چکیده: شاید این سوال برای شما، حداقل برای یک بار هم که شده، پیش آمده باشد که چرا در سالهای اخیر، مقوله ای به نام غیرت جامعه ما تعاریف گذشته خود را ندارد و بسیاری از رفتارهایی که در دهه های اخیر با غیرتی بودن تلقی می شد، دیگر یا وجود خارجی ندار، یا اینکه تا اندازه ای کمرنگ شده اند که به آسانی قابل ملاحظه نیستند! این روزها پای صحبت مردم که بنشینی، تل... ادامه »
30
کنترل آمار طلاق و حاشیه نشینی
چکیده: کنترل آمار طلاق و حاشیه نشینی با مشارکت سازمان های مردم بهمن مشکینی با بیان اینکه باید علاوه بر توجه به میزان کیفیت سازمان های مردم نهاد، به کمیت آنها نیز توجه شود، افزود: افزایش تعداد تشکل ها یکی از عوامل رشد یک جامعه به شمار می رود. مشاور وزیر کشور ادامه داد: سرمایه های اجتماعی از مهم ترین ارکان حکومت محسوب می شود. وی اظهار کرد: سازمان ها... ادامه »
02
فرزندان روزهای خاکستری
چکیده: به هر دلیلی که جدا شده اید ،بعد از طلاق شما و همسرتان باید کمک کنید که فرزندانتان با شرایط جدید به بهترین وجه کنار بیایند و حتی در این شرایط هم خانواده ای موفق داشته باشید. وقتی بچه ها یکی از والدین خود را بر اثر طلاق از دست می دهند و یا وقتی پدر و مادرشان با فرد جدیدی ازدواج می کند مشکلات و مسایلی برایشان پیش می آید . بچه ها در هر شرایطی بچه ا... ادامه »
11
ده پرسش از طلاق توافقی
چکیده: همان طور که از اصطلاح طلاق توافقی پیدا است در این حالت همه چیز بستگی دارد به توافق زوجین و اینکه با چه شرایطی با یکدیگر به توافق رسیده باشند. امید است با درج این سلسله از پاسخهای حقوقی، بتوانیم ابهامات مربوط به طلاق توافقی را مرتفع کرده باشیم. 1ـ آیا هر یک از زوجین پس از درخواست طلاق توافقی می توانند از درخواست خود عدول کنند؟ بله. زوج یا زوجه یا ... ادامه »
20
چند طلاق در هرساعت؟
چکیده: 11میلیون و 200هزار نفر در ایران در سن ازدواج، مجردند. این آمار در حالی اعلام می‌شود که میانگین سن ازدواج برای مردان به 28سالگی و برای زنان به 23سالگی رسیده است. همچنین آمار ازدواج 6/7درصد کاهش یافته است. افزایش سن ازدواج موج گسترده تجرد قطعی را به‌دنبال خواهد داشت. سن 49سالگی سن تجرد قطعی محسوب می‌شود و تأخیر سن ازدواج در زنان، تجرد... ادامه »
08
چرا طلاق توافقی؟
چکیده: امروزه راهی برای رفع بی دردسر کشمکش ها بوجود آمده :طلاق توافقی...یا خلع، اما آیا این نوع جدایی واقعا بی دردسر و ساده است ، مزایا و معایب آن چیست؟و چگونه صورت میگیرد؟ امروزه زندگی اجتماعی همه اتفاقاتش نسبت به گذشته متفاوت و گاه عجیب و غریب است؛ تولد، بزرگ شدن، تحصیل، ازدواج و طلاق به کلی با قدیم ها فرق دارد. تا چند سال پیش طلاق پدیده ای مذموم به ش... ادامه »
25
آمار۶۰ درصدی طلاق در برخی شهرها
چکیده: مرتضی میرباقری درباره اولین جلسه شورای اجتماعی در سال ۹۵ گفت: دستور جلسه امروز بررسی آسیب ها، مسائل و مشکلات اجتماعی کشور بود. میرباقری حدود ۲۰ عنوان مسئله، مشکل و آسیب مورد توجه قرار گرفت که از میان آنها پنج آسیب، مشکل و مسئله به عنوان اولویت اول در کشور تاکید شد.   وی در تشریح این پنج آسیب اولویت دار گفت: حاشیه نشینی، اعتیاد، طلاق، ... ادامه »
06
آمار رسمی ازدواج وطلاق در سال 92
چکیده: افزایش طلاق در استان تهران از میانگین کشوری که 4.4 بوده کمتر است و 1.8 درصد افزایش داشته است. احمد تویسرکانی رئیس سازمان ثبت اسناد و املاک کشور در ادامه نشست خبری امروز خود با اعلام این مطلب افزود:  اسناد مالکیت برای موسسات دولتی و وزارتخانه ها 45 هزار و 55 سند بوده است که 17 هزار و 38 سند هم برای نهادهای عمومی صادر شده است. وی افزود: ا... ادامه »
20
هفت ازدواج = دو طلاق!
چکیده: معاون اجتماعی نیروی انتظامی گفت: حق مردم است که مدیریت دانش و مهارت زندگی را فرا بگیرند به همین دلیل امسال (93) بسته های آموزشی را با رویکرد درمانی آماده و در میان مردم توزیع  می کنیم. وی با اشاره به فعالیت مراکز مشاوره پلیس گفت: 40 مرکز مشاوره در کشور فعال بوده و در 600 کلانتری کشور دایره مشاوره و مددکاری داریم در 11 ماهه سال 92 70 درصد 300 ... ادامه »
01
ازدواج باز هم از طلاق عقب ماند
چکیده: سازمان ثبت احوال کشور آمار وقایع حیاتی 9 ماهه سال جاری را اعلام و از ثبت 88 ازدواج ، 16 طلاق، 165 ولادت و 41 واقعه وفات در هر ساعت خبر داد. براساس اعلام سازمان ثبت احوال کشور در 9 ماهه امسال 579 هزار و 871 واقعه ازدواج به ثبت رسیده که 498 هزار و 585 واقعه در مناطق شهری و 81 هزار و 286 ازدواج نیز در مناطق روستایی به ثبت رسیده است. کاهش 8.9 درصدی از... ادامه »
11
فیس بوک عامل یک سوم طلاق ها در ایران
چکیده: به گزارش باشگاه خبرنگاران، سرهنگ یلی، رئیس پلیس فتا خراسان شمالی در همایش جرایم رایانه ای و مجازات که در دانشگاه پیام نور بجنورد برگزار شد، فیس بوک را خطرناک ترین سلاح جنگ اطلاعاتی آمریکا دانست و گفت: فیس بوک عامل یک سوم طلاق ها در ایران شناخته شده و تنفرآمیزترین ابزار جاسوسی دنیا است.  وی با بیان اینکه این ابزار قدرتمند جاسوسی یک میلیارد ک... ادامه »
تاکنون: 190888             این ماه: 114542         دیروز: 3274         امروز: 379

کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت برای تبیان خراسان جنوبی (سال 2018) محفوظ می باشد.