مصرف مشروبات الکلی

22
تلفات مشروبات الکلی، نتیجه محجور ماندن احکام اسلامی
چکیده: بیش از خطرناک بودن نفس جرم شرب خمر، اعمال نامتعارف و در درجات شدیدتر ارتکاب جرائم ناشی از آن مهم و خطرساز هستند. معمولاً اکثر جرائم ناشی از مصرف مواد الکلی در دسته جرائم خشونت‌آمیز قرار می‌گیرد. با گذشت حدود 1400 سال از صدور احکام اسلامی عده‌ای نظر بر این دارند که در این زمانه و با گسترش علم و تکنولوژی نیازی به چنین احکامی وجو... ادامه »
18
رابطه مصرف الکل با 7 نوع سرطان
چکیده: سازمان بهداشت جهانی نسبت به شیوع بیماری‌های سرطانی به دلیل افزایش شمار مصرف‌کنندگان نوشیدنی‌های الکلی در جهان هشدار داد. بر این اساس بروز حداقل هفت نوع سرطان از جمله سرطان روده بزرگ (کولون و رکتوم)، سرطان پستان، سرطان مری، سرطان حنجره، سرطان کبد و سرطان دهان و گلو به طور مستقیم با مصرف الک... ادامه »
28
مد شب نشینی های حرام!
چکیده: این روزها نیز، میزان مصرف مشروبات الکلی در ایران رو به افزایش دارد و مصرف این مشروبات در مهمانی ها و حتی گعده های معمولی به یک «مد» تبدیل شده است! میگساری و مشروب خواری یکی از معضلات قدیمی جوامع و یکی از آفت های کهن و تاریخی تعالی بشر به شمار می رود. این روزها نیز، میزان مصرف مشروبات الکلی در ایران رو به افزایش دارد و مصرف این مشروبات ... ادامه »
14
الکل مضرتر از کراک
چکیده: آسیب‌های ناشی از مصرف مشروبات الکلی از کراک و هروئین بدتر است. کارشناسان دارو و مواد مخدر روش‌ جدیدی برای سنجیدن میزان آسیب مشروبات الکلی و مواد مخدر طراحی کردند تا مضرات آن‌ها را هم روی فرد و هم روی جامعه تخمین بزنند. زمانی که دانشمندان هر دو فاکتور را در کنار یکدیگر بررسی کردند، متوجه شدند از لحاظ مضرات فردی و اجتماعی الکل بالا... ادامه »
14
خرید مشروبات الکلی تنها با یک کلیک!
چکیده: شاید تا چند سال گذشته به دلیل ممنوعیت خرید و فروش و مصرف مواد الکلی کمتر به صورت رسمی از آن سخن به میان می آمد. اما از آنجا که نادیده گرفتن یک معضل اجتماعی تنها به تشدید آن منجر خواهد شد طی سالهای اخیر آمار متعدد و گاها متناقضی از سرانه مصرف مشروبات الکلی در کشور ارائه شده است. آماری که نشان می دهد دسترسی به مشروبات الکلی در کشور چندان هم مشکل نیست... ادامه »
14
‌مصرف مشروبات الکلی باعث هپاتیت می‌شود
چکیده: مدیر گروه پیشگیری و مبارزه با بیماری‌های مرکز بهداشت استان کرمانشاه اظهار کرد: عواملی غیر از ویروس از جمله مصرف الکل، مصرف بیش از حد برخی داروها و نیز برخی بیماری‌های کیسه صفرا می‌تواند با ایجاد التهاب و تورم کبد، باعث هپاتیت شود. دکتر حسین بیگلری در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، منطقه کرمانشاه، با بیان اینکه... ادامه »
10
می دانید چرا شراب حرام است؟
چکیده: علاوه بر آیات و روایات امروزه از نظر علمى نیز مضرات مصرف مواد الکلى به اثبات رسیده است. دانشمندان به این واقعیت اعتراف داشته‏اند که از جمله آثار زیان بخش شراب، پیامد سویى است که روى مغز و عقل مى‏گذارد و آن را از کار مى‏اندازد. روشن است که با از بین رفتن عقل، پرده شرم و حیا دریده مى‏شود. در نتیجه میدان به دست غرایز حیوانى مى‏افتد... ادامه »
10
شرایط و موجبات حد در شرب خمر
چکیده: مسکر وخمر وشراب به یک معنی می باشد و آن مایعی است که خاصیت مست کنندگی دارد مسکر از جهت خاصیت آن که مست کننده است شناخته می شود وترکیب آن که شیمیایی باشد یا گیاهی تاثیری در شناخت آن ندارد خوردن مسکر موجب حد است اعم از آنکه کم باشد یا زیاد مست کند یا نکند حد شرب خمرهشتاد ضربه تازیانه است . شرایط مسكر ماده 166 ق.م.ا: «حد مسكر بر كسی ثابت می&zw... ادامه »
10
الکل و عوارض آن
چکیده: الکل خالص، مایعی شفاف است و معمولا درجه خلوص آن 96 تا 97 است، یعنی در 100 حجم آن، 97 حجم الکل و 3 حجم آب و دیگر ناخالصی ها وجود دارد. الکل اتانول در طبیعت تقریبا در همه جا یافت می شود. در بسیاری از انواع تخمیرها همیشه مقداری از این الکل به وجود می آید و مقدار کمی از آن نیز در آب های طبیعی و معدنی یافت می شود. برای تهیه الکل از شیوه های تخمیر مواد ... ادامه »
10
شرب خمر، منفور در شرع و قانون
چکیده: حرمت شرعی شرب خمر سبب جرم‌انگاری این عمل در قوانین جزایی ما شده است. ریشه این ممنوعیت هم به این موضوع برمی‌گردد که مسکرات بر هوشیاری و عقل انسان می‌گذارد. عقل فصل امتیاز انسان و حیوان است، بنابراین طبیعی است که با هر چیزی که این امتیاز را از انسان بگیرد برخورد شود. مبارزه با مواد مخدر و مشروبات الکلی نیز به همین منظور انجام می‌... ادامه »
10
حکم مصرف مشروبات الکلی به عنوان دارو چیست؟
چکیده: پشتوانه توبه از هر گناهی، اعتقادات و ارزشهایی است که شخص آن را به واقع قبول دارد. انسان اگر ایمان به خداوند و روز رستاخیز داشته باشد و بداند نتیجه اعمالش را در سرای دیگر می بیند و خودش را از غفلت ، نجات دهد؛ به راحتی می تواند از گناهان دست بکشد. اگر انسان درک کند که محرمات، چگونه او را به تیره بختی و سراشیب سقوط می اندازد، خیلی راحت تر می تواند دست... ادامه »
10
حد و مرز حرمت و نجاست مأکولات و مشروبات الکلی!
چکیده: الکل سفید و طبى که الکل خالص مى‏باشد و مصارف طبى دارد پاک مى‏باشد. مگر این که از شراب و فقاع گرفته شده باشد که در این صورت نجس است. هم چنین مواد پاک کننده دیگر که از مشتقات الکل است و در مراکز درمانى کاربرد دارد پاک مى‏باشد. هم چنین الکل صنعتى که همان الکل سفید به اضافه مقدارى مواد سمّى است و کاربرد صنعتى دارد پاک مى‏باشد. ادکلن و م... ادامه »
10
قاچاقچیان مشروبات الکلی
چکیده: مشروبات الکلی علاوه بر اینکه در شرع مقدس اسلام حـــرام و نجس دانسته شده است، در قوانین جزایی کشور نیز علاوه بر شرب آن، تولید، نگهداری، حمل، توزیع، فروش و قاچاق آن نیز جداگانه جرم‌انگاری شده است. وی ‌در خصوص نحوه رسیدگی به جرم قاچاق مشروبات داخلی و خارجی، اظهار کرد: در جمهوری اسلامی ایران در زمینه برخورد با قاچاق مشروبات الکلی مقررات بسیا... ادامه »
09
مضرات مشروبات الکلی و علت حرام شدن (تحریم ) آن در اسلام
چکیده: مشروبات الكلي مست كننده، حرام و نجس است و خوردن كم يا زياد آن فرقي نمي كند. قرآن صريحاً آن را رجس و پليد و از عمل شيطان مي داند: "انّما الخمر و الميسر و الأنصاب و الأزلام رجِْس مِن عمل الشيطان: شراب و قمار و بت ها، همه پليد هستند و از اعمال شيطان محسوب مي شوند . در روايات از آن بسيار مذمت شده، حتي نشستن سر سفره اي كه در آن شراب باشد، تحري... ادامه »
25
الکل کشنده تر از ایدز،سل و خشونت
چکیده: روز جمعه سازمان بهداشت جهانی اعلام کرد مصرف الکل عامل 4 درصد از مرگ و میرها در سراسر جهان است و مشروبات الکلی بیش‌تر از ایدز، سل و خشونت در جهان قربانی می‌گیرد. هنوز هم سیاست‌های کنترلی در بسیاری از کشورهای جهان نتایج ضعیفی به همراه داشته است و با این که مشروبات الکلی اثرات مخرب زیادی روی جوامع، از تصادفات رانندگی گرفته تا بروز خش... ادامه »
اين ماه: 93972                              ديروز: 2940                              امروز: 939

کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت برای تبیان خراسان جنوبی (سال 2019) محفوظ می باشد.