اعتیاد و مواد مخدر

04
وجود 19 هزار معتاد در خراسان‌جنوبی/ اعتیاد غالب در استان سنتی است/ اجرای طرح "مدیریت مورد" برای دانش‌آموزان معتاد
چکیده: دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر خراسان‌جنوبی گفت: در بحث اعتیاد دانش آموزان در استان کار خوبی از دو سال قبل آغاز شده و آن هم طرح "مدیریت مورد" است. این طرح، طرحی است که بین ستاد مبارزه با مواد مخدر استان و اداره‌کل آموزش و پرورش انجام شده است. علی زندی دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر خراسان جنوبی، اظهار کرد: خراسان&zw... ادامه »
03
کاهش آسیب‌های اجتماعی با تلاش مجاهدانه محقق می‌شود
چکیده: مدیرکل تبلیغات اسلامی خراسان جنوبی در نهمین جلسه مواد مخدر استان گفت: کاهش آسیب‌های اجتماعی با تلاش مجاهدانه محقق می‌شود. به گزارش روابط عمومی اداره کل تبلیغات اسلامی خراسان جنوبی، حجت‌الاسلام احمد رضایی، مدیرکل تبلیغات اسلامی خراسان جنوبی در نهمین جلسه کمیته فرهنگی شورای مبارزه با مواد مخدر خراسان‌جنوبی گفت: متاسفانه سن اس... ادامه »
25
"گل"؛ دومین مخدر پُرمصرف ایران
چکیده: بر اساس آمار ستاد مبارزه با مخدر کشور، "گل" دومین ماده مخدر شایع در ایران است که بیش‌تر از سوی جوانان مورد استفاده قرار می‌گیرد. امروزه نام ماده مخدر "گل" یا همان "ماری‌جوانا" بیش از هر ماده‌مخدر دیگری به گوش می‌رسد و در سراسر جهان مصرف‌کنندگان فراوانی را به خود جذب کرده است. ماده مخدر گل؛ جزو مواد توهم&zw... ادامه »
30
۸۰۰میلیون تومان برای مبارزه با مواد مخدر در خراسان جنوبی هزینه شد
چکیده: معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار خراسان جنوبی گفت: ۸۰۰ میلیون تومان در حوزه مبارزه با مواد مخدر در استان طی سال گذشته هزینه شد. علی اسماعیلی در همایش صیانت و گفتمان سازی اجتماعی شدن امر مبارزه با مواد مخدر در استان بیان کرد: مافیا و گروه‌های مختلفی به دنبال این هستند که در کم‌ترین زمان به بالاترین سوددهی برسند. وی با اشاره به... ادامه »
02
کشف 8 تن مواد مخدر در خراسان جنوبی از ابتدای سال/60 دانش آموز معتاد درمان شدند
چکیده: علی زندی دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر خراسان جنوبی در نشست خبری با اصحاب رسانه با اشاره به این که پنجم تیرماه سالروز مبارزه جهانی با مواد مخدر است، اظهارکرد: از سوی سازمان ملل شعار روز جهانی مبارزه با مواد مخدر "اول گوش کن"؛ گوش کردن کودکان و جوانان گام نخست رشد سالم و ایمن آن ها است.   وی با اشاره به این که خراسان جنوبی در همسای... ادامه »
29
دختران معتاد نشوند
چکیده: در دو دهه اخیر به خصوص در تهران اعتیاد زنان به مواد مخدر از قبیل سیگار، مشروب، كراك و شیشه افزایش یافته است كه عمده‌ترین دلیل گرایش زنان به مواد مخدر ناكامی‌های آنان در ازدواج و در دسترس بودن مواد مخدر است. برخی از زنانی كه به عنوان معتاد به مواد مخدر در جامعه شناخته می‌شوند، دخترانی هستند كه در سنین نوجوانی و جوانی آشنایی‌شا... ادامه »
28
عمده کشفیات خراسان جنوبی مربوط به سایر استان‌های کشور است
چکیده: معاون مقابله با عرضه و امور بین‌الملل ستاد مبارزه با مواد مخدر کشور گفت: عمده کشفیات استان خراسان جنوبی به گونه‌ای است که از استان‌های دیگر وارد این استان می‌شود. اسدالله هادی‌نژاد معاون مقابله با عرضه و امور بین‌الملل ستاد مبارزه با مواد مخدر کشور در جمع اصحاب رسانه در بیرجند، اظهار کرد: اولویت ستاد مبا... ادامه »
06
ناآگاهی از عواقب اعتیاد؛ دلیل اصلی گرایش به مصرف مواد مخدر
چکیده: ضرورت مشارکت همه اقشار در امر مبارزه با مواد مخدر نمایشگاه دائمی پیشگیری از اعتیاد طی مراسمی با حضور مدیر کل تبلیغات اسلامی خراسان جنوبی در مکان جدید واقع در باغ و عمارت رحیم آباد بیرجند افتتاح شد. به گزارش روابط عمومی اداره کل تبلیغات اسلامی خراسان جنوبی، در مراسم افتتاحیه نمایشگاه دائمی پیشگیری از اعتیاد مدیرکل تبلیغات اسلامی استان و مسئول کم... ادامه »
13
افزایش خطوط ملی اعتیاد!
چکیده: مشاور امور زنان و خانواده سازمان بهزیستی کشور گفت: به شرط تامین اعتبار لازم از سوی ستاد مبارزه با مواد مخدر، خطوط ملی اعتیاد در سراسر کشور افزایش می یابند. به گزارش تبیان به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، فاطمه عباسی مشاور رئیس سازمان بهزیستی در امور زنان و خانواده، اظهار داشت: اضافه نکردن خطوط ملی اعتیاد، ناشی از  همکاری نکردن لازم از سوی س... ادامه »
24
۲۱ تن و ۷۴۰ کیلو گرم مواد مخدر در خراسان جنوبی کشف شد
چکیده: دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر خراسان جنوبی از کشف ۲۱ تن و ۷۴۰ کیلو گرم مواد مخدر در استان طی شش ماهه نخست امسال خبر داد. علی زندی  در نشست خبری با بیان اینکه خراسان جنوبی  ۴۶۰ کیلومتر مرز مشترک با بزرگترین تولید کننده مواد مخدر  در دنیا دارد، گفت:  از این جهت این استان در حوزه حمل و نقل و مصرف مواد مخدر درگیر است. &... ادامه »
22
طرح «مبارزه با اعتیاد محله محور» در خراسان جنوبی اجرا می شود
چکیده: معاون فرهنگی و اجتماعی سپاه انصارالرضا(ع) خراسان جنوبی از اجرای طرح «مبارزه با اعتیاد محله محور» در ۱۰ شهرستان استان خبر داد. سرگرد علی فرخنده در نشست خبری با اشاره به اجرای طرح «مبارزه با اعتیاد محله محور» توسط قرار گاه جواد الائمه سپاه در استان اظهارکرد: این طرح به منظور پیشگیری از آسیب ها و تبعات ناشی از مصرف مواد مخدر... ادامه »
22
مواد مخدر ویژه بانوان!
چکیده: آمارها و بررسی‌ها نشان می‌دهد ۲۰ درصد زنان تجربه مصرف بیش از دو نوع ماده‌مخدر، ۱۵ درصد مصرف ۳ نوع ماده، ۵ درصد مصرف ۵ نوع ماده‌مخدر را دارند که این رویکرد نگران کننده‌است. امروزه ارزیابی‌ها در جامعه نشان از این است که شیوع مصرف مواد مخدر در بانوان بسیار زیاد شده و زنان زیر 30 سال بیشتر به سمت مواد‌مخدر می&zwn... ادامه »
17
اعتیاد، ریشه بسیاری از آسیب‌های اجتماعی
چکیده: کنترل و مقابله با آسیب‌های اجتماعی به ویژه اعتیاد، همواره یکی از دغدغه‌ها و انتظارات مقام‌معظم‌رهبری و مسئولان ارشد نظام بوده‌است. به گزارش خبرگزاری ایلنا، ربیع فلاح جلودار (رییس شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر) با اشاره به این که مقابله جدی با اعتیاد نیازمند مشارکت همه دستگاه هاست، خاطر نشان ساخت: فرهنگ سازی برای کا... ادامه »
06
مخدرهای دولتی، کنترل یا پیشگیری؟!
چکیده: مواد مخدر، مصرف و توزیع آن در جامعه اگرچه سودهای کلانی را به جیب سوداگران مرگ وارد می کند اما همواره به عنوان معضلی بزرگ برای اجتماع مد نظر همه فعالین این حوزه بوده است. سالهاست که هروقت از بلای خانمان سوز در جامعه سخن گفته می شود فکرها به سمت مواد مخدر و مصرف آن می رود. امروزه از اعتیاد نه تنها به عنوان یک معضل فردی یاد می شود بلکه همواره آن را م... ادامه »
12
شرایط جغرافیایی خراسان جنوبی را در برابر اعتیاد آسیب پذیر کرده است
چکیده: دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر خراسان جنوبی با تاکید به اجتماعی شدن مبارزه با مواد مخدر و همکاری خانواده ها، گفت: همجواری با افغانستان، این استان را در برابر پدیده اعتیاد آسیب پذیر کرده است. علی زندی در گفت وگو با خبرنگار ایرنا افزود: خراسان جنوبی استانی مرزی است و با 460 کیلومتر مرز با افغانستان در مجاورت بزرگترین کشور تولید کننده مواد مخ... ادامه »
12
۱۴ تن مواد مخدر در خراسان جنوبی کشف شد
چکیده: فرمانده انتظامی خراسان جنوبی از کشف و ضبط ۱۴ تن و ۱۴۵ کیلوگرم مواد مخدر در استان از ابتدای سال جاری تا کنون خبر داد. سردار مجید شجاع در نشست خبری با اشاره به کشفیات ۴۸ ساعت گذشته فرماندهی انتظامی استان اظهارکرد: طی پنج عملیات جداگانه در مناطق عمومی نهبندان، بیرجند، خوسف، طبس و یگان تکاوری ۱۰۲ دیهوک یک تن و ۴۹۰ کیلوگرم مواد مخدر کشف شده است. &nb... ادامه »
10
دقیق‌ترین آزمایش مصرف مواد مخدر، فقط با یک اثرانگشت
چکیده: آزمون جدید مصرف مواد مخدر می‌تواند با بررسی فقط یک اثرانگشت مشخص کند آیا فرد مظنون به کوکائین‌ها دست زده یا آن را مصرف کرده است. این روش غیرتهاجمی و غیرقابل‌جعل است. گروهی از پژوهشگران آزمونی جدید و غیرتهاجمی ابداع کرده‌اند که قادر است با تجزیه‌وتحلیل فقط یک اثرانگشت، تشخیص دهد آیا مظنون کوکائین مصرف کرده است یا خیر. برخلا... ادامه »
01
فعالیت 130 تیم پیشگیری از اعتیاد در مهدهای کودک و محلات خراسان‌جنوبی
چکیده: معاون پیشگیری بهزیستی اداره‌ کل بهزیستی خراسان‌جنوبی گفت: در حوزه آسیب‌های اجتماعی، تیم پیشگیری از اعتیاد در مهدهای کودک و محلات آموزش‌های لازم را در راستای پیشگیری از اعتیاد ارائه کردند که در مجموع 130 تیم پیشگیری از اعتیاد فعال هستند. به گزارش ایسنا، شهرام شیخانی در نشست خبری با اشاره به این‌که معاونت پیشگیری بهزی... ادامه »
06
۱۹ هزار نفر در خراسان جنوبی در دام اعتیاد گرفتار هستند
چکیده: دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر خراسان جنوبی از شناسایی ۱۹ هزار معتاد در استان خبر داد و گفت: از این تعداد سه هزار نفر زنان و ۱۶ هزار نفر مردان هستند. علی زندی در دیدار اعضای شورای هماهنگی مبارزه با موادر استان با نماینده ولی فقیه اظهارکرد: پنج تیرماه به عنوان سالروز جهانی مبارزه با مواد مخدر نامگذاری شده است. وی با بیان اینکه نظام مقدس ... ادامه »
31
بهره مندی ۱۳۰۰نفر از خدمات مراکز بازتوانی اعتیاد خراسان جنوبی
چکیده: علی عرب‌نژاد مدیرکل بهزیستی خراسان جنوبی اظهار داشت: از ابتدای امسال به بیش از یک هزار و 300 نفر در مراکز درمان بازتوانی اعتیاد در خراسان جنوبی خدمت ارائه شده است. وی افزود: سال گذشته بیش از 6 هزار نفر از مراکز درمان و بازتوانی اعتیاد در خراسان جنوبی خدمات دریافت کردند. مدیرکل بهزیستی خراسان جنوبی گفت: اشتغال  یکی از دغدغه‌ه... ادامه »
صفحه 1 از 2اولين   قبلي   [1]  2  بعدي   آخرين   
اين ماه: 75306                              ديروز: 1                              امروز: 3116

کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت برای تبیان خراسان جنوبی (سال 2019) محفوظ می باشد.