بحران بیکاری

01
تبعات اجتماعی مشکلات معیشتی چیست؟
چکیده: یک جامعه شناس می‌گوید زرنگی ناکارآمد، بی اعتمادی، خشونت، کاهش سرمایه‌های اجتماعی، الیناسیون اجتماعی، حسابگری و مسخ شدن، از تبعات مشکلات معیشتی جامعه است. حمید دهقانی، منطقه اصفهان با اشاره به مشکلات اقتصادی موجود در جامعه اعتقاد دارد زمانی که نیازهای اساسی و پایه جامعه همچون معیشت یا مسکن و سرپناه تامین نشود یا به خطر بیفتد، عمده‌... ادامه »
30
سهم ۶۷ میلیارد تومانی خراسان جنوبی از تسهیلات اشتغال مناطق محروم
چکیده: عالیه خواجوی در جلسه مشترک کارگروه تخصصی اشتغال و کمیسیون هماهنگی بانک های خراسان جنوبی با اشاره به تفاهم نامه سه جانبه بیان کرد: سهم خراسان جنوبی از محل معاونت رئیس جمهوری در توسعه روستایی ۲۰ میلیارد تومان بوده است. وی با بیان اینکه از این میزان ۱۰ میلیارد تومان مربوط به شهرستان نهبندان و مابقی به سایر شهرستان ها اختصاص یافته است، افزود: در دی ما... ادامه »
16
حلقه‌ی مفقوده اشتغال و اقتصاد مقاومتی
چکیده: رسیدن به توسعه اقتصادی و ایجاد اشتغال همواره با چالش‌هایی روبرو بوده لذا با‌توجه به موقعیت استراتژیک ایران و وفور نعمت‌های خدادادی نظیر نفت، گاز، معادن و... شاید وضعیت ایجاد شغل در کشور ما روند چندان مناسبی نداشته باشد. همواره اصلی ترین هدف اقتصاد و بنگاه های اقتصادی را می توان ایجاد اشتغال دانست چراکه برای رسیدن به این امر طرح های ... ادامه »
24
۱۰ هزار نفر از فارغ التحصیلان خراسان جنوبی بیکار هستند
چکیده: مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خراسان جنوبی گفت: طبق سرشماری سال ۹۵، ۵۳ هزار و ۴۸۰ نفر فارغ التحصیل در سطح استان وجود دارد که از این تعداد ۱۰ هزار و ۹۰۱ نفر بیکار هستند. به گزارش خبرنگار مهر، محمد سنجری در کمیته راهبردی آموزش های مهارتی خراسان جنوبی بیان کرد: طبق سرشماری سال ۹۵، ۵۳ هزار و ۴۸۰ نفر فارغ التحصیل در سطح استان وجود دارد که از ... ادامه »
02
۶۰ درصد از جویندگان کار در خراسان جنوبی فاقد مهارت هستند
چکیده: مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خراسان جنوبی گفت: ۶۰ درصد از جویندگان کار در استان فاقد مهارت و ۳۶ درصد دارای تحصیلات هستند. محمد سنجری در ستاد ساماندهی امور جوانان خراسان جنوبی بیان کرد: بر اساس اخرین آمار سرشماری نفوس مسکن٬ ۳۵.۵ درصد جمعیت استان معادل ۲۷۲ هزار و ۵۸۳ نفر را جوانان تشکیل می دهند که از این تعداد، ۱۴۲ هزار نفر مرد و ۱۳۱ هزار نفر ... ادامه »
30
۷۵درصد اشتغال خراسان جنوبی در صنایع کوچک و متوسط است
چکیده: رئیس اتاق بازرگانی بیرجند با بیان اینکه ۷۵درصد اشتغال استان در صنایع و واحدهای تولید کوچک است، گفت: باید برای حل مشکلات این واحدها برنامه عملیاتی ارائه شود. محسن احتشام چهارشنبه شب در شورای گفتگوی دولت و بخش خصوصی اظهارکرد: تدوین بسته تشویقی و حمایتی سرمایه گذاری در استان از مصوبات جلسه گذشته این شورا بوده است.  وی بیان کرد: احصا این مشوق ... ادامه »
25
اجرای طرح پایلوت اشتغال در خراسان جنوبی/۱۱.۵درصد نرخ بیکاری استان
چکیده: معاون امور مجلس، حقوقی و استان های وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی نرخ بیکاری در خراسان جنوبی را ۱۱.۵ درصد اعلام کرد و گفت: طرح پایلوت اشتغال در این استان اجرا می شود. جمشید تقی زاده در نشست خبری با اصحاب رسانه اظهار کرد: خوشبختانه استان خراسان جنوبی به عنوان سومین استان پهناور ایران و نماد سخت کوشی و برکت در شرق کشور شناخته شده است. وی با بیان... ادامه »
24
لزوم توجه به راه اندازی بازارچه دائمی صنایع دستی خراسان جنوبی
چکیده: استاندار خراسان جنوبی گفت: مسئولان امر راه اندازی بازارچه دائمی محصولات صنایع دستی استان را به عنوان یک اولویت مهم کاری مورد توجه جدی قرار دهند. محمد مهدی مرج الشریعه در دیدار مدیرکل و معاونین میراث فرهنگی،صنایع دستی و گردشگری استان با بیان اینکه میراث فرهنگی،صنایع دستی و گردشگری باید به عنوان یک بسته کاری توامان مورد توجه قرار گیرند، افزود: تما... ادامه »
31
زنگ خطرکاهش جمعیت شهرستان های مرزی/خراسان جنوبی ۲۷هزار بیکار دارد
چکیده: مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خراسان جنوبی گفت:چند شهرستان مرزی از قبیل نهبندان و درمیان با کاهش جمعیت مواجه است که این می تواند زنگ خطری برای کشور باشد. محمد سنجری شب گذشته در چهارمین کارگروه تخصصی اشتغال استان، اظهار کرد: آن چه که می تواند به دولت و نظام کمک کند و در راستای خواسته های مردم نیز است مضاعف کردن همت دستگاه ها به عنوان بازوان اج... ادامه »
31
نرخ بیکاری خراسان جنوبی بالاتر از آمار فعلی است
چکیده: نماینده مردم فردوس، طبس، سرایان و بشرویه در مجلس با بیان اینکه وضعیت بیکاری در استان روز به روز بدتر می شود، گفت: نرخ بیکاری استان بیشتر از این چیزی است که در آمار ارائه می شود. محمدرضا امیرحسنخانی شب گذشته در چهارمین کارگروه تخصصی اشتغال استان، با بیان اینکه در کارگروه اشتغال باید تحلیل ارائه شود، اظهار کرد: در بیان اعداد و ارقام باید دقت بیشتر... ادامه »
11
معمای«بیکاری»و«اشتغال»در برنامه ششم
چکیده: طبق مصوبه کمیسیون تلفیق لایحه برنامه ششم توسعه، اهداف کمّی کلان بخش های مختلف اقتصادی از جمله نرخ بیکاری و اشتغال در بخش های مختلف برای سال های ۱۳۹۶ تا ۱۴۰۰ هدفگذاری شد. طبق مصوبه کمیسیون تلفیق لایحه برنامه ششم توسعه، اهداف کمّی کلان بخش های مختلف اقتصادی از جمله نرخ بیکاری و اشتغال در بخش های مختلف برای سال های ۱۳۹۶ تا ۱۴۰۰ هدفگذاری شد. بر اس... ادامه »
11
ایجاد شغل یا افزایش بیکاری؟
چکیده: در حالی که بر اساس روند سالهای گذشته، نرخ بیکاری پاییز به طور معمول کمتر از تابستان و بهار است، اما در سال جاری با وجود وعده ایجاد 2.5 میلیون شغل، این روند معکوس شده و نرخ بیکاری افزایش یافته است. وقتی نرخ بیکاری بهار امسال 12.3 درصد اعلام شد و این عدد در تابستان به 11.1 درصد رسید،  مسوولان دولتی تلاش کردند تا این کاهش نرخ بیکاری را به حساب ت... ادامه »
11
بحران درصندوق بیمه بیكاری
چکیده: عملكرد صندوق بیمه بیكاری و تعهدات وسیع، میزان و طول مدت مقرری و تدوین قانون بدون توجه به وضعیت اقتصاد كشور و بازار كار، چالش‌هایی را در این حوزه ایجاد كرده است. به طوری ‌كه صندوق بیمه بیكاری را در سال‌های متمادی با بحران منابع مالی مواجه كرده و مصارف صندوق بر منابع از سال ١٣٨١ به بعد پیشی گرفته است. این درحالی است كه منابع حمایت از ب... ادامه »
11
چکیده: یک کارشناس بازار کار با اشاره به نرخ بیکاری 6.5 درصدی آلمان، گفت: بیکاری در کشور زمانی تک رقمی می شود که جویندگان کار و فارغ التحصیلان دانشگاهی سر کار بروند. حمید حاج اسماعیلی اظهار کرد: با توجه وضعیت بازار کار و بیکاری فارغ التحصیلان، شرایط تک رقمی کردن نرخ بیکاری ظرف دو سال آینده را نداریم. وی افزود: در حال حاضر که نرخ بیکاری 10.5 درصد اع... ادامه »
11
بیکاری به چه شرطی تک رقمی می شود؟
چکیده: یک کارشناس بازار کار با اشاره به نرخ بیکاری 6.5 درصدی آلمان، گفت: بیکاری در کشور زمانی تک رقمی می شود که جویندگان کار و فارغ التحصیلان دانشگاهی سر کار بروند. حمید حاج اسماعیلی اظهار کرد: با توجه وضعیت بازار کار و بیکاری فارغ التحصیلان، شرایط تک رقمی کردن نرخ بیکاری ظرف دو سال آینده را نداریم. وی افزود: در حال حاضر که نرخ بیکاری 10.5 درصد اع... ادامه »
11
تورم را حل کنیم یا بیکاری را؟
چکیده: اقتصاددانان و سیاست‌گذاران، عموماً اعتقاد دارند که بیکاری و تورم هر دو بد هستند؛ زیرا این دو رفاه اجتماعی را کاهش می‌دهند. بنابراین همواره این دو گروه در تلاش بوده‌اند تا سیاست‌ها و گزینه‌هایی را اتخاذ کنند تا سطح بیکاری و تورم در سطح جامعه کاهش یافته و به‌دنبال آن شادی و رفاه در جامعه افزایش یابد. شاید بتوان این&zw... ادامه »
11
حل معضل بیکاری با کالای ایرانی
چکیده: توسعه اشتغال، رفع بیکاری، فعالیت های کارآفرینی. همگی این واژه ها بسیار نوید بخش به نظر می رسند. اما چرا با وجود تمام تلاش ها در این زمینه هم چنان با مشکلاتی نظیر بیکاری مواجه هستیم؟ شاید در یک نگاه ساده انگارانه بگوییم وقتی کالاهای مرغوب خارجی هست چه نیازی به مصرف کالای داخلی وجود دارد؟ پاسخ این است که در کنار ارزشمندی هویت ملی و تقویت روحیه خود... ادامه »
11
نرخ بیکاری در 43 کشور
چکیده: آسیا بهترین، آفریقا بدترین به گزارش خبرنگار مهر، بررسی آخرین وضعیت نرخ بیکاری در کشورهای مختلف اروپا، آسیا، آمریکا، آفریقا و اقیانوسیه حاکی از آن است که وضعیت بیکاری بسیاری از کشورهای آسیایی مانند تایلند، سنگاپور، هنگ کنگ، کره جنوبی و مالزی به مراتب از مناطقی در اروپا مانند منطقه یورو، بلژیک، فرانسه، اسپانیا، سوئد و ایتالیا بهتر است. بخش اقتص... ادامه »
10
زوایای پیدا و پنهان بیکاری جوانان در مناطق روستایی کشور
چکیده: بیکاری جوانان به عنوان یکی از جدی ترین معضلات اجتماعی کنونی کشور، صرفا به شهرها و کلان شهرها خلاصه نمی شود و به واقع این نارسایی در مناطق روستایی کشور نیز به شکل محسوسی لمس می شود. بیکاری جوانان به عنوان یکی از جدی ترین معضلات اجتماعی کنونی کشور، صرفا به شهرها و کلان شهرها خلاصه نمی شود و به واقع این نارسایی در مناطق روستایی کشور نیز به شکل ... ادامه »
28
نرخ بیکاری به ۵ .۱۲ درصد رسید
چکیده: نرخ بیکاری در فصل زمستان ۹۵ به ۵. ۱۲ درصد رسیده که نسبت به فصل مشابه در سال قبل ۷ . ۰ درصد افزایش یافته است. نرخ بیکاری در فصل زمستان به 12.5درصد رسیده که نسبت به فصل مشابه در سال قبل ان ان 0.7 درصد و نسبت به فصل پاییز پارسال 0.2 واحد درصد افزایش یافته است. نرخ بیکاری به 12.5 درصد رسیدبه گزارش خبرگزاری صدا و سیما ؛مرکز آمار ایران اعلام کرد: آ... ادامه »
اين ماه: 72725                              ديروز: 1                              امروز: 535

کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت برای تبیان خراسان جنوبی (سال 2019) محفوظ می باشد.