آسیب های فضای مجازی

20
آسیب‌های اجتماعی ازدواج‌های مجازی
چکیده: ازدواج موقت و دائم امری ضروری در جامعه محسوب می شود اما رعایت موازین اسلامی و عرفی در آن بسیار مهم محسوب می شود. طی سال‌های اخیر، فضای مجازی با گسترش روز افزون تکنولوژی و افزایش کارکردهای آن در بین اقشار مختلف جامعه نفوذ قابل توجهی داشته است و این امر موجب شده تا بخش های مختلف اجتماع نیز با این فضا ارتباط تنگاتنگی پیدا نمایند. در دنیای امروز ... ادامه »
16
تلگرام و خانواده‌های ایرانی
چکیده: این روزها استفاده بیش از اندازه از موبایل و شبکه های اجتماعی، تبدیل به مشکلی بزرگ در روابط خانوادگی شده است. چند سالی است که روابط چهره به چهره که موجب صفا و صمیمت بود به خاطر افراط در استفاده از اینترنت از بین رفته است؛ از همین روست که می گوییم شبکه های اجتماعی امروز نقش پررنگی در متزلزل شدن خانواده ها داشته است. سال‌های گذشته گفتگو بین ... ادامه »
28
فقط در اینستاگرام خوشبختیم!
چکیده: در زندگی واقعی نمی توان مثل عکس های اینستاگرامی خوشحال بود و خم به ابرو نیاورد ، خوشبختی مانند ماه است که از قرص کامل تا هلال لاغر نوسان دارد. یک: به تجربه دریافته ام زوج هایی که واقعا با هم خوب هستند نیازی ندارند که ادای زوح های خوشبخت را درآورند. دو: اجازه بدهید که در همین آغاز تکلیف مان را با یک ترکیب به نام "زوج های خوشبخت" مشخص کنیم.&nbs... ادامه »
28
مصادیق محرمات پیام رسانه
چکیده: رسانه با پخش فیلم‌ها و برنامه‌هایی که محتوای تجمل‌گرایی، اسراف و تبذیر دارند، الگویی نامناسب به مردم معرفی و عرضه می‌کند که نتیجه آن بی‌تفاوتی جامعه نسبت به اعمال حرام خواهد بود. حجت‌الاسلام والمسلمین عباس رفعتی نائینی، دستیار مدیر حوزه‌های علمیه سراسر کشور در امور رسانه، در درس خارج فقه‌‌رسانه که در ... ادامه »
28
توهین به اعتقادات در فضای مجازی را با توهین پاسخ ندهیم
چکیده: مدیر حوزه علوم اسلامی دانشگاهیان خراسان جنوبی گفت: یکی از اشتباهاتی که گاه در فضای مجازی مرتکب می‌شویم این است که توهین دیگران به اعتقاداتمان درفضای مجازی را با توهین پاسخ می‌دهیم. به گزارش روابط عمومی اداره کل تبلیغات اسلامی خراسان جنوبی، حجت‌الاسلام مهدی اسدالهی، مدیر حوزه علوم اسلامی دانشگاهیان خراسان جنوبی گفت: یکی از مباحثی ک... ادامه »
15
جذاب تر از فیلم های مستهجن!
چکیده: زمانه عوض شده است، بازی ها تغییر کرده است و حتی می توانم بگوییم تفریح ها هم رنگ و بوی دیگری گرفته است! زمانی تفریح نوجوانان بود که ظهر ها که از مدرسه تعطیل می شدند بعد از کمی استراحت با بچه‌های محله در کوچه قرار می گذاشتند که فوتبال بازی کنند... گاهی از صدای داد و خنده ی آنها نمی‌توانستیم چند دقیقه چشم بر هم بزنیم و بخوابیم! اما نوجوانان ... ادامه »
11
پرداختن به مسائل زیرساخت‌های فرهنگی در حوزه رسانه امری ضروری است
چکیده: مدیرکل امور فرهنگی، رسانه و فناوری های نو سازمان تبلیغات اسلامی تاکید کرد: پرداختن به مسائل زیرساخت‌های فرهنگی در حوزه رسانه امری ضروری است به گزارش روابط عمومی سازمان تبلیغات اسلامی، حجت‌الاسلام احمد صحت‌قول، در کارگاه آموزشی اساتید گفتمان دینی در چاکسر محمودآباد، اظهار داشت: با توجه به گسترش روبه رشد فضای مجازی و سرعت جابجایی ... ادامه »
02
دیوار فحشا و همسفریابی!
چکیده: درج آگهی‌های رنگارنگ کاریابی و درخواست نیروی کار خاص در کانال‌های تلگرامی به اوج خود رسیده بود که آگهی همسفریاب [!] نیز به آنها اضافه شد. "با سلام. آرش هستم حدود ۳۰ ساله به دنبال یه دوست و همسفر و همراه خانم جهت رستورانگردی، تهرانگردی و ایرانگردی هستم. همچنین بر اساس موقعیت شغلی سالی دو بار هم به کشورهای اطراف سفر می‌کنم." این متن ن... ادامه »
02
دلیل خودکشی کاربران بازی نهنگ آبی چیست؟
چکیده: مدیرعامل شرکت تولیدکننده بازی‌های رایانه‌ای رسانه گستر بنیسی گفت: مشخصه بازی نهنگ آبی استفاده از احساسات کابران مبتنی بر ترس است؛ به این معنا که این بازی احساسات مخاطب را پرورش داده؛ اما در کنار آن دست به خیانتی زده و این احساسات را با ترس همراه می کند. حجت الاسلام حبیب داستانی بنیسی به موضوع بازی های یارانه ای و دلیل خودکشی دو دختر در ا... ادامه »
30
برگزاری 2 گفتمان دینی با موضوع آسیبهای فضای مجازی در شوسف
چکیده: 2 گفتمان دینی آسیبهای فضای مجازی در شوسف برگزار شد به همت نمایندگی تبلیغات اسلامی شوسف، تعداد دو گفتمان دینی با موضوع آسیبهای فضای مجازی درشوسف برگزار شد. به گزارش روابط عمومی اداره کل تبلیغات اسلامی خراسان جنوبی، حسن مودی، مسئول نمایندگی تبلیغات اسلامی شوسف گفت: تعداد دوگفتمان دینی با حضور مبلغات حوزوی در هنرستان حرفه ای شوسف باموضوع آسیبهای ف... ادامه »
25
فرهنگ دینی در فضای مجازی ترویج شود/لزوم گفتمان سازی
چکیده: معاون امور استان های ستاد اقامه نماز با تاکید بر اینکه فرهنگ دینی و نماز در فضای مجازی باید ترویج شود، گفت: در این راستا نیازمند تمرکز در تصمیم گیری ها و تلاش همه جانبه هستیم. مسعود دریس بیان کرد: سبک زندگی انسان های کنونی که غرق در شبکه های مجازی هستند با نسل های پیشین نیز تفاوت زیادی دارد. وی با بیان اینکه تامین کنندگان خوراک فکری در شبکه های... ادامه »
21
زنان خانه‌دار رکورددار فضای‌مجازی!
چکیده: در کل دنیا بانوان، از فضای‌مجازی بیشتر برای سرگرمی و فعالیت‌های اجتماعی و مردان بیشتر برای فعالیت‌های اقتصادی استفاده می‌کنند اما جالب است بدانید رکورددار این حضور؛ بانوان هستند.   امروزه بر همگان آشکار است که  اینترنت در حال دگرگون سازی زندگی خانواده ها می باشد. دامنه این دگرگونی‌ها از مخدوش ساختن مرزهای میان... ادامه »
11
گفتمان دینی آسیب شناسی فضای مجازی در نهبندان
چکیده: گفتمان دینی با موضوع آسیب شناسی فضای مجازی در شهرستان نهبندان حجت‌الاسلام حسینی سرپرست اداره تبلیغات اسلامی نهبندان گفت:گفتمان دینی با موضوع اسیب شناسی فضای مجازی در خوابگاه پسرانه کمیته حضرت امام خمینی«ره»شهرستان نهبندان برگزار شد. به گزارش روابط عمومی اداره کل تبلیغات اسلامی خراسان جنوبی،حجت‌الاسلام حسینی سرپرست اداره تب... ادامه »
08
جوسازي رسانه اي
چکیده: نويسنده: سيده مريم طباطبايي ندوشن در اين مقاله درباره «جوسازي رسانه‌اي» صحبت مي كنيم. همان‌طور كه مي‌دانيد، رسانه‌ها مهم‌ترين ابزار در جنگ نرم هستند و آتش اين جنگ را رسانه‌ها، مثل راديو، تلويزيون، بازي‌هاي كامپيوتري، مطبوعات، اينترنت و ... روشن مي‌كنند. البته تشخيص دادن جنگ نرم به آسوني تشخيص ... ادامه »
08
تاثیر رسانه های جمعی بر انحرافات اجتماعی
چکیده: نویسنده: علیرضا تاجریان مطبوعات، رادیو و تلویزیون از جمله رسانه های جمعی هستند که ضمن داشتن محاسن و مزایای فراوان آموزشی، هنری تفریحی، القاء عقیده، سازمان یابی، کسب مهارت، سرگرمی، آگاهی و … ، بدآموزی های اجتماعی را نیز به همراه دارند. رسانه های جمعی جزو وسایل ارتباطی محسوب می شوند که در آنها در اکثر اوقات ارتباط یک طرفه آن هم از سوی کارگر... ادامه »
04
حجاب و رسانه
چکیده: مجله فرهنگ كوثر/ زمستان 1387 - شماره 76  اشاره در دو دهه اخیر، مسئله حجاب و عفاف همواره یکی از دغدغه های مهم دینی، فرهنگی و اجتماعی بوده که گاه مورد توجه دستگاه ها و نهادهای دولتی و عمومی قرار گرفته است. به همین دلیل، صاحب نظران، کارشناسان و پژوهشگران سعی کرده اند درباره این موضوع از ابعاد مختلف فقهی، کلامی، جامعه شناسی، روان ش... ادامه »
04
سبک زندگی رسانه ای یا سبک رسانه ای زندگی؟؟!!
چکیده: مجله پیام زن  اردیبهشت سال 1392 شماره 254 انفجار ارتباطات در عصر اطلاعات وقتی در عصری به نام عصر انفجار اطلاعات و ارتباطات زندگی می کنیم، رسانه های جمعی نیز ارتباط اجتناب ناپذیری با صحنه ی مناسبات اجتماعی انسان ها پیدا می کنند. صحنه ی ارتباطات اجتماعی انسان ها از گذشته تاکنون به قدری تغییر و تحول یافته است که بشر را با انقلاب ارتباطی نیز ... ادامه »
04
منکرات رسانه ای
چکیده: مجله فرهنگ كوثر / زمستان 1387 - شماره 76    مقدمه رسانه های جمعی تأثیر به سزا و نقش چشم گیری در شکل گیری فرهنگ ها و ارزش های هر جامعه دارند که با پیشرفت فزاینده فناوری ها و جریان گسترده اطلاعات در جهان معاصر، و نیز به دلیل پیچیدگی ها و توسعه رسانه ها در سطح ملّی و فرا ملّی ، توجّه به ظاهرگرایی ها و تأثیرگذاری آنها در فکر و فرهنگ مخاط... ادامه »
04
رسانه ها و انحرافات اجتماعی
چکیده: منبع: فصلنامه کتاب زنان، شماره 18 , ضمیری، محمدرضا چکیده: امروزه صاحبنظران علوم ارتباطات با اذعان به توانایی شگرف رسانه های جمعی در شکل دهی افکار، نگرش ها و رفتار افراد، مطالعات مختلفی را در مورد سنجش میزان و نوع تأثیرات رسانه ها انجام می دهند. آنان بیان می دارند که وسائل ارتباط جمعی قادرند با کارکردهای منفی و تخطی از اخلاق رسانه ای، سلامت ... ادامه »
28
10 نکته برای محافظت از حریم خصوصی در فضای مجازی
چکیده: روابط عمومی شرکت ایدکو (توزیع کننده محصولات کسپرسکی در ایران)؛ در زمانهای قدیم مردم اسرارهایی برای خودشان داشتند اما با آمدن اینترنت و محیطهای آنلاین مجازی دوره داشتن اسرار به پایان رسید. حالا روزمرگی های ما مانند خرید کردن، چت کردن، سفر رفتن به همین ترتیب توسط شرکتهای خدماتی مختلف ثبت و ذخیره می شوند. در عصر دیجیتال، داده های کاربران در... ادامه »
صفحه 1 از 2اولين   قبلي   [1]  2  بعدي   آخرين   
تاکنون: 159930             این ماه: 83584         دیروز: 2158         امروز: 1736

کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت برای تبیان خراسان جنوبی (سال 2018) محفوظ می باشد.