قاچاق کالا و ارز

23
۷۵ پرونده قاچاق دام در خراسان جنوبی تشکیل شد
چکیده: مدیرکل دامپزشکی خراسان جنوبی با اشاره به کاهش قاچاق دام در استان گفت: طی سال گذشته ۷۵ پرونده مرتبط با قاچاق دام در استان تشکیل شد. به گزارش خبرنگار مهر، علیرضا رفیعی پور در بازدید از خبرگزاری مهر بیان کرد: تولید کنندگان و مصرف کنندگان هر دو باید ضوابط بهداشتی را رعایت کنند. وی ادامه داد: اگرچه در راستای جلوگیری از بیماری ها، دامپ... ادامه »
10
اثر کاهش 13 میلیارد دلاری واردات قاچاق
چکیده: رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی با اشاره به کاهش 13 میلیارد دلاری واردات قاچاق کالا طی 4 سال گفت: در تراز تجاری اتفاقی نیفتاده و اثر این کاهش در تراز ارزی مشخص نیست. رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس افزود: آمار منتشره نشان می‌دهد که سال 1392 ارزش کالاهای قاچاق 25 میلیارد دلار بوده و در پایان سال 1395 این رقم به 12 میلیارد دلار کاهش یافته است،... ادامه »
10
قاچاق پرسودی که علیه زیبایی است
چکیده: هر کالایی که پرطرفدار باشد، قابلیت قاچاق در رابطه با آن کالا هم بیشتر می شود. هرچند خرید کالاهایی همچون لباس و کفش، اگر هم قاچاق باشد، به سلامتی افراد آسیب نمی زند اما وقتی نوبت به کالاهای بهداشتی و مصرفی می رسد، این داستان از حساسیت بالایی برخوردار می شود. بازار لوازم آرایشی و بهداشتی، پرطرفدار است و مخاطبانی دائمی دارد که زیباپسندی مشخصه مشترک&zw... ادامه »
05
کلاف سردرگم قاچاق کالا
چکیده: درحالیکه کارشناسان اقتصادی معتقدند حجم واقعی اقلام قاچاق به کشور ۲۰ میلیارد دلار تخمین زده می شود، سخنگوی ستاد مبارزه با قاچاق کالا از ۱۲.۶ میلیارد دلار قاچاق کالا به کشور دفاع می کند. به گزارش تبیان به نقل از خبرگزاری مهر، فرید موسوی نماینده مجلس و نایب رئیس کمیسیون اقتصادی گفت: کشور ما از سال های دور با پدیده قاچاق همراه بوده و سال ۱۳۱۲ اول... ادامه »
15
حجم قاچاق در کشور به ۱۲.۶ میلیارد دلار رسید
چکیده: سخنگوی ستاد مبارزه قاچاق کالا و ارز گفت: حجم قاچاق در کشور به ۱۲.۶ میلیارد دلار رسید. سخنگوی ستاد مبارزه قاچاق کالا و ارز در تشریح جزئیاتی از نحوه انجام این برآوردها افزود: برای برآورد حجم کالای قاچاق در کشور مشابه روش‌های سنوات قبل اقدام کرده‌ایم و با حضور تمام دستگاه‌های عضو ستاد، مراکز علمی تحقیقاتی نمایندگان مرکز آمار ایران با ت... ادامه »
11
سامانه شناسه‌کالا با 5/3 سال تاخیر رونمایی شد
چکیده: سرانجام با تاخیری 5/3 ساله، سامانه شناسه‌کالا جایگزین طرح‌های ایران‌کد و شبنم شد و در مرحله اول قرار است 1497 قلم کالا تحت پوشش این سامانه قرار گیرد. این سامانه علاوه بر کاهش هزینه‌های مربوط به فرآیندهای تجاری؛ امکان شناسایی، رهگیری، کنترل و مقابله با قاچاق کالا را تسهیل می‌کند و با اجرای کامل آن، کالاهای بدون شناسه‌کا... ادامه »
11
چکیده: سخنگوی ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز گفت: نگهداری بیش از 10 هزار یورو یا معادل آن از ارزهای خارجی، قاچاق محسوب می‌شود. سخنگوی مرکزی ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز افزود: بر این اساس سقف 10 هزار یورو یا معادل آن از ارزهای خارجی برای مبادله و نگهداری در داخل کشور اعلام شده است و هر یک از اشخاص حقیقی یا حقوقی که بیش از این مبلغ را خارج از سیس... ادامه »
11
نگهداری ارز بیش از ۱۰ هزار یورو قاچاق است
چکیده: سخنگوی ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز گفت: نگهداری بیش از 10 هزار یورو یا معادل آن از ارزهای خارجی، قاچاق محسوب می‌شود. سخنگوی مرکزی ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز افزود: بر این اساس سقف 10 هزار یورو یا معادل آن از ارزهای خارجی برای مبادله و نگهداری در داخل کشور اعلام شده است و هر یک از اشخاص حقیقی یا حقوقی که بیش از این مبلغ را خارج از سیس... ادامه »
27
مبارزه با سرقت و قاچاق کالا و ارز از اولویت‌های مهم پلیس آگاهی
چکیده: جانشین پلیس آگاهی ناجا بیان کرد: مبارزه با سرقت و نیز قاچاق کالا و ارز از اولویت‌های مهم پلیس آگاهی است که باید در این راستا تلاش مضاعف داشته باشیم. وی با بیان اینکه برنامه‌های ما براساس اهداف پیش رو تنظیم شده است، افزود: مبارزه با قاچاق کالا و ارز، جرائم اقتصادی، مفاسد اجتماعی و سرقت و نیز ارتقاء آموزش کارکنان از اولویت‌های مه... ادامه »
30
عملیات مبارزه با عرضه کالای قاچاق در فضای مجازی آغاز شده است
چکیده: آمار دستگاه های کاشف نشان می دهد که به صورت جدی عملیات مبارزه با قاچاق دنبال می شود.  به گزارش تبیان از ایرنا؛ سیدمحمدرضا عبادی در گفت و گو با خبرنگار اقتصادی ایرنا با تاکید بر افزایش حجم عملیات مبارزه علیه دانه درشت هاو باندهای قاچاق، گفت: آمار دستگاه های کاشف نشان می دهد که به صورت جدی عملیات مبارزه با قاچاق دنبال می شود. این عملیات موجب شد... ادامه »
25
ایران؛ بهشت قاچاقچیان!
چکیده: اخیرا موضوع امحای کالاهای قاچاق که در میان آنها تعدادی اتومبیل لوکس هم وجود دارد خبرساز شد. سخن از امحای اتومبیل های لوکس که میلیاردها تومان ارزش دارند برای افکار عمومی تکان دهنده بود؛ چون با عقل سلیم ناسازگار به نظر می آمد. البته بعدتر اعلام شد که این اتومبیل ها امحا نخواهند شد و مسوولان ذی ربط در حال بررسی امکان صادرات آنها هستند. در هر صورت ب... ادامه »
25
بیوتروریسم با قاچاق
چکیده:  گرچه قاچاق و واردات بی رویه سال هاست بقای تولید داخلی و تجارت قانونمند کشور را با چالش مواجه کرده  است اما این روزها مبارزه با این پدیده شوم از منظر قدرتی که برای تهدید سلامتی جامعه دارد، بیشتر موردتوجه قرار گرفته و از آن در قالب تهدید بیولوژیک یاد می شود.  در این زمینه قاسم خورشیدی، سخنگوی ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز با اشاره ... ادامه »
27
دستور قاطع رهبر انقلاب، خطی جدید در مبارزه با قاچاق
چکیده: معاون اقتصادی دادستان کل کشور با اشاره به بیانات رهبر معظم انقلاب درباره مبارزه با قاچاق کالا گفت: می توان دستور رهبر معظم انقلاب درباره از بین بردن اجناس کلان قاچاق را خط جدیدی در امر مبارزه با قاچاق کالا و ارز دانست. پیمان نوری با بیان اینکه بیانات معظم له در زمینه قاچاق کالا به روشنی وظیفه را در این زمینه مشخص کرده است، گفت: این حکم داده شد که ... ادامه »
تاکنون: 190504             این ماه: 114158         دیروز: 4231         امروز: 1489

کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت برای تبیان خراسان جنوبی (سال 2018) محفوظ می باشد.