قادیانیه / احمدیه

16
سرگذشت رهبران فرقه قادیانیه و ادعاهایشان
چکیده: غلام احمد، قبل از مرگ جلسه‌ای تشکیل داد و مولوی حکیم نورالدین را به عنوان خلیفه‌ی اول خود برگزید. نورالدین در (۱۳۳۳ ه‍ ق) درگذشت و ریاست به پسر او، و پس از آن به دیگران رسید. غلام احمد در روستای قادیان از منطقه پنجاب پاکستان و در سال (۱۲۵۱ ه‍ ق / ۱۸۳۵ م) متولد شد.  پدر او پزشک بود، امّا برای آموزش قرآن و نحو، صرف و منطق و... ادامه »
15
مدعیان مهدویت، قادیانی
چکیده: «میرزا غلام احمد قادیانی» بنیانگذار فرقه‌ی «احمدیّه» یا «قادیانیه» بود. او مردی روحانی، اهل قصبه‌ی قادیان از شهرستان گرداس پور پنجاب بود. «میرزا غلام احمد قادیانی» بنیانگذار فرقه‌ی «احمدیّه» یا «قادیانیه» بود. او مردی روحانی، اهل قصبه‌ی قادیان از شهرستان ... ادامه »
15
گزارشی از مراسم سالانه فرقه احمدیه در غنا
چکیده: هشتاد و چهارمین نشست سالانه احمدیه با عنوان «مدارا و وحدت» ضرورتی برای پیشرفت ملی توسط (مولوی محمد بن صالح)، رهبر مسلمانان احمدیه غنا افتتاح گردید. علما، پزشکان، وکلا، کارشناسان کشاورزی به همراه صاحب نظران احمدیه و میهمانانی از طرف دولت غنا در این نشست سخنرانی کردند.نشست سالانه احمدیه هرساله در بیش از دویست کشور جهان برگزار می شود ... ادامه »
13
حذف نام «فرقۀ احمدیه» از فهرست فرقه های مسلمان انگلیس
چکیده: شورای مسلمانان بریتانیا اقلیت فرقۀ احمدیه را از فهرست گروه‌های مسلمان انگلیس حذف کرد. این اقدام در حالی صورت گرفته است که هفته پیش یکی از مسئولان فرقه احمدیه در اسکاتلند به ضرب چاقو کشته شد. شورای مسلمانان بریتانیا MCB» نهم آوریل با صدور بیانیه‌ای اعلام کرد هیچ مسلمانی مجبور به پذیرفتن پیروان فرقه احمدیه به عنوان «مسلم... ادامه »
02
همه چیز درباره فرقه قادیانیه
چکیده: قادیانیه نام فرقه ای است که حدود صد سال پیش در هند به وسیله میرزا غلام احمد قادیانی بنیان نهاده شد . میرزا غلام احمد فرزند میرزا غلام مرتضی، در سال 1839 میلادی در روستای قادیان که - در آن زمان، حدود 1500 نفر جمعیت داشت - به دنیا آمد . قادیان روستایی از روستاهای شهر گرداس پورپنجاب (1) است که اکنون بعد از تقسیم شبه قاره هند، از توابع هند است . م... ادامه »
02
فرقه قادیانیه، فرقه ‏اى مدعی در مباحث مهدویت
چکیده: قادیانیه فرقه دست ساخته استعمار انگلیس است که برای تضعیف قدرت مسلمانان در جهان خصوصا منطقه هند و پاکستان و به منظور انحراف افکار مسلمانان و به یغما بردن منابع طبیعی آنها به وجود آمد. همان طور که خواهد آمد هدف این فرقه جز خدمت به استعمار انگلیس و وادارکردن مردم آن خطه به تمکین در برابر خواسته های آنها نیست. موسس این فرقه غلام احمد قادیانى است. ... ادامه »
اين ماه: 72664                              ديروز: 1                              امروز: 474

کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت برای تبیان خراسان جنوبی (سال 2019) محفوظ می باشد.