صابئین

19
"صابئين" قوم حضرت یحیی
چکیده: چندی پیش ، کتاب " ايران سرزمين صلح اديان " با حضور پژوهشگرانی از ایران و پروفسور لیگن هاوزن (فيلسوف و دين پژوه)  رونمایی شد. یکی از موضوعاتی که در این کتاب، مورد بررسی قرار گرفته ، دين "صابئين " است که پیروان به عنوان يك قوم و اقليت ناشناخته یا کمتر شناخته شده ، در جنوب غربی ایران زندگی می کنند . اينان پيروان حضرت يحيى عليه السلام هستند ك... ادامه »
18
صابئين چه گروهي هستند؟
چکیده: صابئين ، جمع صابى در لغت، كسى است كه دين اوّليش را ترك كرده و به آئين ديگر گرويده و چون ستاره‏پرستان از عبادت خدا به پرستش ستاره‏ها گرائيدند به اين اسم ناميده شدند.  کلمه صابئين سه بار در قرآن به كار رفته است (بقره، آيه 62 - مائده، آيه 69 - حج، آيه 17). و مفسرین ذیل آن درباره اینکه صابئین از اهل کتاب بوده اند یا نه بحثهایی ا... ادامه »
18
وضعيت صابئين مندايی در ایران
چکیده: مقدمه در كنار رود كارون در جلگه خوزستان ، قومی صنعتگر و هنرمند زندگی می كنند كه دین و آیین ، زبـان و خـط خـاصـی دارنـد و هـمـواره تـوجـه دین شناسان ، انسان شناسان و زبان شناسان را به خـود جلب كرده انـد.اینان خـود را مندایی » و از نسل سام بن نوح می دانند.  كتاب مقدس شان صحف آدم است كه خود به آن گنزا ربا به معنی گنج بزرگ می گویند. این كتا... ادامه »
اين ماه: 94354                              ديروز: 3203                              امروز: 3391

کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت برای تبیان خراسان جنوبی (سال 2019) محفوظ می باشد.