ریکی(Rieki)

28
اشاعه باورهای خرافی در کانال‌های وابسته به فرقه «ریکی»
چکیده: برخی کانال‌ها و گروه‌های‌ تلگرامی وابسته به جریان نوظهور ریکی(1) که با مضامینی چون «جذب»، «مدیتیشن» و «مراقبه»، مشغول فعالیت در فضای‌ مجازی هستند، ضمن تشکیک در باورها و اصول اساسی اسلام، اقدام به اشاعه باورهای خرافی چون توسل به فرشتگان نموده‌اند. گردانندگان این رسانه‌های وابسته، با ... ادامه »
20
برگزاری دوره‌های آموزش ریکی در تهران‌
چکیده: چندی است، آگهی‌‌های تبلیغاتی با مضمون برگزاری دوره‌های آموزش "ریکی" و "انرژی‌درمانی" در شبکه‌های مجازی، به‌ویژه کانال‌ها و گروه‌‌های تلگرامی منتشر می‌شود که با هزینه نسبتاً اندک و ادعای آموزش تخصصی «ریکی» و علوم متافیزیکی، سعی در جذب افراد دارند. این کلاس‌ها و دوره‌ها که... ادامه »
12
ریکی از منظر اسلام
چکیده: در صورت كلي استفاده از هر تكنيكي كه منافات با اصول اعتقادي و احكام شرعي دين مبين اسلام نداشته باشد شرعا جايز است همانطور كه مراجع استفاده از طب مدرن را جايز دانسته اند و خود نيز در مواردي از آن بهره برده و به دستورات پزشكي عمل مي نمايند. اما نكته ي قابل بررسي اين است كه ري كي، تكنيكي برگرفته از آئين بوداست و ميكائواوسوئي ژاپني(متولد1865ميلادي) مؤس... ادامه »
01
ريشه‌يابي فرقه عرفان حلقه كيهاني در فرقه ريكي ژاپني
چکیده: محمودرضا قاسمي / دانش‌آموخته سطح چهار حوزه علميه قم چكيده فرقه عرفان حلقه کيهاني، به سرکردگي محمدعلي طاهري از اواسط دهه هفتاد شمسي فعاليت خود را در حوزه عرفاني و درماني آغاز کرد و در اواسط دهه 80 به اوج خود رسيد و علي‌رغم دستگيري وي، هنوز اين نحله توسط مربي‌هاي خود در سطح کشور به راهزني ايمان جوانان و خانواده‌هاي اين مر... ادامه »
12
شباهت‌های ریکی و عرفان حلقه
چکیده: در بررسی و تحلیل آموزه‌های هر دین یا فرقه باید ابتدا به بررسی مبانی و پیش فرض‌های آن پرداخت، برای شناسایی بهتر آموزه‌های فرقه «عرفان ضاله حلقه» نیز لازم است، به بیان مبانی فکری این فرقه بپردازیم، با مطالعه آثار مکتوب و شفاهی عرفان حلقه درمی‌یابیم که این فرقه نیز مطالبی را از ادیان مختلف و همچنین فرقه‌های انحرافی... ادامه »
05
آیا ریکی عرفان است؟
چکیده: در حوزه عرفان واره ها و معنویت های وارداتی ، و در زیر مجموعه عرفان های متافیزیکی ، بحث چالش برانگیزی تحت عنوان کلی " انرژی درمانی ، شفابخشی و آرامش بخشی " می باشد که موافقان زیادی و البته مخالفان قابل توجهی هم دارد . هر چند از لحاظ علمی درصدد رد کردن آن بر نیامده اند و اثبات شده که نیروهای طبیعی ِ جسم و روان آدمی قابلیت آزاد کردن و اعمال انرژی های ... ادامه »
30
انرژی درمانی فقط یک ادعاست!
چکیده: انرژی درمانی با توجه به تبلیغات وسوسه‌انگیزش از قبیل درمان بیماری و تقویت قوای روحی و جسمی تبدیل به یکی از مراکز ترویج عرفان‌های تقلبی شده است که متاسفانه روز‌به‌روز در حال گسترش است. در این حوزه و تبیین دلایل نقض ادعاهای مدعیان انرژی درمانی گفتگو کردیم با حجت الاسلام قاسمی، استاد حوزه و دانشگاه که ده‌ها اثر پژوهشی از قبیل ... ادامه »
اين ماه: 72776                              ديروز: 1                              امروز: 586

کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت برای تبیان خراسان جنوبی (سال 2019) محفوظ می باشد.