قانون جذب

01
نقد و بررسی تئوری راز (قانون جذب)
چکیده: نقد و بررسی تئوری راز (قانون جذب) مقدمه دنیای امروز در گرداب خرافات گرفتار شده و بخش بزرگی از فضای فرهنگ جهانی را اوهامی بی‌اساس فراگرفته است؛ به طوری که کتاب‌ها، نشریات و سینما در سطح گسترده‌ای در خدمت نشر خرافات و ترویج توهماتی است که مردم را سرگرم نموده و از اندیشه‌های درست و خردورزی  و کوشش و پشت‌کار دور می&zwn... ادامه »
01
اشکالات فرضیه جذب
چکیده: از اشکالات جدى این فرضیه «تأکیدی» است که بر «مطلوب‌های حسى و مادى» و به عبارت دقیق‌تر «چرب و شیرین‌های سرگرم کننده و زودگذر» می‌شود. «همیشه به ثروت‌های بیکرانى که در آینده به دست خواهید آورد بیندیشید... همواره بگویید من ثروتمندم... کارى کنید که واقعاً کودک درون شما یعنى ضمیر ناخودآگ... ادامه »
14
تحریفات آیات در تکنولوژی فکر
چکیده: تکنولوژی فکر به روایت مروج ایرانی خود «علیرضا آزمندیان» یکی از مباحث ابتکاری است که تدوین سیستماتیک آن توسط دانشمندان تکنولوژی فکر در آمریکا و چند کشور غربی صورت گرفته که آقای آزمندیان، تشنه‌وار در آمریکا به دنبال دستاوردهای جدید این سیستم تفکر بوده و آن را ارمغانی از آمریکا برای کشور ما معرفی می‌کند؛ ایشان معتقدند که با اجرای... ادامه »
07
تفاوت تفکر و یقین با قانون جذب
چکیده: همه می دانیم که آیات و روایات زیادی در باب ارزش تفکر وارد شده است. همین طور دسته دیگری از روایات به خاصیت یقین پرداخته اند و مۆمنین را برای دست یابی به این مقام تشویق کرده اند. افرادی که در کشور ما هوادار قانون جذب هستند این دو یعنی تفکر و یقین را مستمسک قرار داده و ادعا می کنند قانون جذب یعنی همان تفکر که در قرآن آمده و گاهی می گویند قانون جذب چیز... ادامه »
04
آسیب شناسی قانون جذب
چکیده: ایده جذب از نگاه اومانیستیِ (انسان محوری) تمدن غرب برمده و با توجه به همان فضا باید معنا شود. با پذیرش این نگرش، نه فقط تربیت انسان الهی مطرح نیست، بلکه اساساً پرداختن به گرایش‌های متعالی هم چندان جایی برای طرح و بحث ندارد. کسانی که از اصطلاح جذب استفاده می‏کنند ولی مراد دیگری دارند و مدعی‏اند که اسلام قانون جذب را قبول دارد در حقیق... ادامه »
06
قانون جذب و اندیشه آقای آزمندیان !
چکیده: چند وقت پیش از طریق یکی از دوستانم با آقای آزمندیان آشنا شدم. دوستم می گفت که آقای آزمندیان، راهی بلد است که انسان بدون این که بخواهد به دردسر بیفتد به هدفش برسد و آدم می تواند با این ترفند به راحتی پول دار شود. الان سوال من این است که واقعا قانون جذب تعریفش چیست؟ این ترفند چطوری عمل می شود؟ جواب: یک نکته را ابتدا جهت روشن شدن این بحث یا... ادامه »
09
قانون جذب در اسلام
چکیده: امروزه در بسیاری از کارگاه‏ها و سمینارهای راز، از قانون جذب به عنوان موضوعی که مورد تأیید متون اسلامی است نام برده می‏شود و پاره‏ای از سخنرانان پا را فراتر گذاشته و جذب را اصالتا متعلق به معارف دینی دانسته و مدعی‏اند که اساسا خاستگاه این مفهوم، متون دینی و اسلامی است. این مفهوم با نام‏های جذب، قانون جذب، تکنولوژی فکر، راز، قدرت... ادامه »
اين ماه: 72882                              ديروز: 1                              امروز: 692

کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت برای تبیان خراسان جنوبی (سال 2019) محفوظ می باشد.