چهلمین سالگرد انقلاب

08
محوریت رهبری، رمز خنثی شدن توطئه های دشمن در 9دی
چکیده: مقام معظم رهبری پر رنگ ترین نقش را در بصیرت بخشی به جامعه بعد از واقعه سال 88 ایفا کردند و این موجب ماندگاری حماسه نه دی شد. حجت الاسلام و المسلمین وحید احمدی، عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با بیان این مطلب می گوید که در نهم دی ماه سال 88 مردم با اعتماد به نظام و با داشتن بصیرت بالا، توطئه دشمن برای ضربه به نظام را در نطفه خفه کردن... ادامه »
06
محسوس بودن نقش مردم در برگزاری چهلمین سالگرد انقلاب اسلامی ضروری است
چکیده: مسئول اداره تبلیغات اسلامی شهرستان خوسف در آستانه سالگرد چهل سالگی نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران گفت: محسوس بودن نقش مردم در برگزاری چهلمین سالگرد انقلاب اسلامی لازم است. به گزارش روابط عمومی اداره کل تبلیغات اسلامی استان خراسسان جنوبی؛ حجت‌الاسلام هادی نبئی، مسئول اداره تبلیغات اسلامی شهرستان خوسف اظهار داشت: از آنجایی که به چهلمین سالگر... ادامه »
22
تفکر انقلابی راه رفع مشکلات کشور است
چکیده: معاون فرهنگی و اجتماعی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی گفت: برای رفع مشکلات امروز کشور به تفکر انقلابی یعنی همان تفکر شهدا نیازمندیم.  به گزارش ایرنا سردار محمدرضا نقدی روز شنبه در همایش تبیین دستاوردهای چهل ساله انقلاب اسلامی در بیرجند افزود: تفکر انقلابی یعنی همان تفکر شهدا که در دوران دفاع مقدس و در مشکلات ابتدای انقلاب در مقابل همه مشکلات ا... ادامه »
21
از انقلاب حسینی (ع) تا انقلاب خمینی
چکیده: پیوند عمیق و عاشقانة انقلاب اسلامی ایران با نهضت عاشورای امام‌حسین(ع) را با هیچ نمونه‌ای در تاریخ مکتب‌ها، نهضت‌ها و انقلاب‌ها نمی‌توان مقایسه کرد. فلسفة سیاسی عاشورا، که جوهرة مکتب سرخ تشیع است، از همان آغاز ظهور انقلاب اسلامی در 15 خرداد 1342 بنیان فکری و نظری نهضت امام‌خمینی(ره) شد و مرحله به مرحله آن را از زلا... ادامه »
24
قدرت نظامی و پیروزی‌های منطقه‌ای و 40 سال تجربه عزت مند
چکیده: در حالی که ارتش ایران که رضاشاه بدان می‌بالید و به اتکای آن یک دیکتاتوری تمام‌عیار در کشور حاکم کرده بود شهریور ۱۳۲۰ و به دنبال حمله متفقین بدون هیچ‌گونه مقاومتی سلاح بر زمین گذاشت و عقب نشست، نیروهای نظامی ایران امروز حافظ استقلال و تمامیت ارضی ایران هستند. در دوره پهلوی رژیم که به قدرت نظامی خود اطمینان نداشت در برابر زیاده&zwnj... ادامه »
22
از بی‌سوادی اکثریت مردم تا شکوفایی در علم و فناوری
چکیده: در دوره پهلوی اکثریت ملت ایران بی‌سواد بوده اند و رژیم جز مبارزه شعاری با بی‌سوادی که نتیجه اندکی داشته و قابل ملاحظه نبود کاری از پیش نمی‌برد، امروز و با گذشت نزدیک به چهار دهه از پیروزی انقلاب شکوهمند اسلامی ملت ایران مرزهای علم و دانش را درنوردیده و به پیشرفت‌های عظیمی نائل شده‌اند. بی‌سوادی اکثریت ملت ایران در د... ادامه »
22
آزادی دستاوردی که انقلاب نصیب ملت ایران کرد
چکیده: در حالی که در دوره پهلوی حتی مقامات و مسئولین کشور جرات این را نداشتند که سخنی بگویند مبادا «اعلیحضرت خوشش نیاید» و در نتیجه همیشه مراقب سخن گفتن خود بوده‌اند امروز روزنامه‌ها و رسانه‌های دیگر هر چه می‌خواهند می‌گویند و می‌نویسند. کافی است به کنترل رسانه‌های مکتوب اعم از روزنامه‌ها و کتاب‌... ادامه »
21
از دوره‌ای که خبری از انتخابات نبود تا چهل سال مردم سالاری دینی
چکیده: در رابطه با انتخابات و «مردم‌سالاری» می‌توان فصل مجزایی نگاشت و آنچه که در دوره پهلوی ملت ایران شاهد آن بوده‌اند را با امروز مقایسه کرد ولی به اختصار بایستی به این نکته تاکید کرد که در دوره پهلوی اصولا و به معنای واقعی آن انتخاباتی برگزار نمی‌شد. اسدالله علم نخست‌وزیر و وزیر دربار پهلوی در خاطرات روز ۱۵ فرورد... ادامه »
21
دست آوردهای 40 ساله انقلاب (استقلال کشور و عزت مردم)
چکیده: «استقلال» یکی از اصلی‌ترین شعارهای انقلاب اسلامی ملت ایران بود، مداخله گسترده کشورهای غربی در امور ایران تا به جایی در دوره پهلوی گسترش یافته بود که دیگر کسی منکر آن نبود. پهلوی خود در جلسات خصوصی از مداخلات گسترده غربی‌ها در امور ایران گلایه می‌کرد ولی در عیان دستورالعمل‌های رسیده از اربابان را جامه عمل... ادامه »
20
رشد دینی و معنوی انقلاب در 40 سالگی
چکیده: در دوره پهلوی رژیم عامدانه فساد را در بین جوانان و نسلی که آینده ایران به دستان آنان چشم دوخته بود رواج می داد، کافی است به سخنان رجال عصر پهلوی نگاهی بیندازیم تا واقعیت برای همگان عیان شود. علی امینی نخست‌وزیر وقت ۸ شهریور ۱۳۴۰ طی سخنانی گفته بود: «با نهایت تاسف باید گفت که ایمان و اعتقاد ما سست شده، اگر در ملتی ایمان مذهبی یا ملی قو... ادامه »
08
دستاوردهای علمی انقلاب در طول 40سال
چکیده: يكي از افتخارات غرور آفرين جمهوري اسلامي ايران، رشد روز افزون و حضور فعال كشور در عرصه‌هاي علمي است، پیشرفت در اين زمينه به قدري با سرعت انجام شده است كه تا سال 1391 بیش از 26196 اختراع درکشورثبت شده است. همچنین پژوهشگران ايراني ازنظر پژوهشی با ثبت 8513 مقاله علمی،در ردیف شانزدهم تولیدعلم ودر زمره دانشمندان و پژوهشگران ممتاز جهان قرارگرف... ادامه »
08
دستاوردهای معنوی و فرهنگي 40 ساله انقلاب
چکیده: بصیرت افزایی و ارتقاء معنویت در کشور یکی از بزرگترین و مهمترین دستاوردهای انقلاب اسلامی به شمار می‌رود. این موضوع از آن جهت حائز اهمیت است که پس از انقلاب اسلامی، همگام با رشد کمی و کیفی هیئت‌های مذهبی، برای اولین بار واژه‌هایی مانند؛ ایمان، تقوا، وحدت، ایثار و شهادت و موضوعاتی مانند؛ حج دانش‌آموزی و دانشجویی یا مراسم اعتکاف و ... ادامه »
08
بخش هایی از فرمایشات مقام معظم رهبری پیرامون چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی
چکیده: * ملت ایران با برخورداری از این ایمان، چهل سال است که در مقابلقدرتهای متکبر دنیا با قدرت تمام ایستاده است و باید روز به روز بر این تواناییافزوده شود. (22مرداد 97)  * ۳۹ سال از انقلاب میگذردوداریموارد چهلمین سال میشویم؛اینخیلیحادثه‌یمهمّیاست. (19بهمن 96)  *اینکهبعد از این‌همه سال -قر... ادامه »
08
دستاوردهای سیاسی 40 ساله انقلاب
چکیده: رهایی از سلطه نظام استکباری و استقرار نظام جمهوری اسلامی و استقلال کشور؛ اولین دستاورد سیاسی مبتنی بر اراده مردم، پس از سقوط و حذف رژیم ستم شاهی و نقطه آغازین مشارکت جامعه در اداره امور حکومتی و در واقع اولین گام از مراحل ایجاد نظام مردم سالاری دینی محسوب می‌شود و این دستاورد با احياي روحيه خودباوري در ميان توده‎هاي مردمي و توجه جدي به حقو... ادامه »
07
موانع پیشرفت از دیدگاه مقام معظم رهبری
چکیده: اولین مانع مورد اشاره رهبر انقلاب، «باور نداشتن یا اهمیت ندادن برخی مسئولان در دولت‌های مختلف به ظرفیت‌های کشور» بود. ایشان با اشاره به پیشرفت‌های خیره‌کننده جوانان در صنایع و فناوری‌های نوین می فرمایند: روزی که صنعت هسته‌ای آغاز به کار کرد، حتی برخی از دانشمندان نسل قدیمی منکر توانایی جوانان دست‌ا... ادامه »
07
 بررسی اجمالی کارنامه چهل ساله جمهوری اسلامی ایران از دیدگاه مقام معظم رهبری
چکیده: رهبر انقلاب در سخنرانی نوروزی در حرم مطهر رضوی «استقلال و آزادی، مردم سالاری، اعتماد به نفس و خود باوری ملی، عدالت، و تحقق احکام دین و شریعت» را اصول بنیادین انقلاب برشمردند و افزودند: درخصوص «استقلال» که درواقع واکنش ملت ایران به ۲۰۰ سال سلطه بیگانگان بوده است، باید گفت: کشور از استقلال واقعی برخوردار است و امروز هیچ کشوری ... ادامه »
07
گزیده دستاوردهای 40 ساله انقلاب در حوزه شعائر اسلامی و انقلابی
چکیده: الف ) احیای دین در جهان؛ با تأکید بر مهدویت، اعیاد شعبانیه، گرایش مردم به جمکران و ... 1- در عصر حاضر با طلوع انقلاب اسلامی، دین در کانون توجهات اندیشمندان و سیاستمداران جهان قرار گرفته است. 2- انقلاب اسلامی،دینی را که با انحراف رنسانس به پستوها رفته بود به عرصه سیاسی، علمی و اجتماعی بازگرداند. 3- انقلاب اسلامی، مسلمانان را مسلمان تر، مسیحیان ... ادامه »
06
نشریه خبری تحلیلی چله انقلاب منتشر شد (دانلود)
چکیده: به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی، شماره اول نشریه خبری-تحلیلی بزرگداشت چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی تحت عنوان 'چله انقلاب' از سوی شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی منتشر شد. اولین شماره از این نشریه که در مردادماه 97 منتشر شده است، شامل اخبار کارگروه های تخصصی و ستادهای استانی چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی، کلام... ادامه »
04
گزیده دستاوردهای 40 ساله انقلاب کبیر اسلامی در حوزه‌ی زنان و خانواده
چکیده: 1- در سال 57 تنها 35 درصد زنان باسواد بودند امروز نزدیک 90 درصد باسوادند. 2- تعداد دانش آموزان دختر از دو میلیون نفر در سال 55 به 6 میلیون نفر در سال 95 رسید.( باتوجه به اینکه تعداد دانش آموزان در حال تحصیل کم تر شده است) 3- تعداد دانش‌آموختگان دانشگاهی زن از 6 درصد در سال 1355 به 44 درصد رسیده است. 4- تعداد طلاب زن از چند ده نفر در قبل ا... ادامه »
04
گزیده دستاوردهای 40 ساله انقلاب در حوزه‌ی مطبوعات و خبرگزاریها
چکیده: 1- وجود بیش از 2300 پایگاه خبری و 42 خبرگزاری پس از انقلاب، بیانگر آزادی گردش اطلاعات در انقلاب اسلامی است. 2- قبل ازانقلاب اسلامی انتشار خبر به یک خبرگزاری دولتی 100% تحت کنترل و منحصر بود درصورتی که بعد از انقلاب تعداد خبرگزاری‌ها 42 برابر شده است و همه ذائقه‌های سیاسیو فرهنگی خبرگزاری دارند. 3- تبدیل تعداد انگشت شمار روزنامه ص... ادامه »
صفحه 1 از 2اولين   قبلي   [1]  2  بعدي   آخرين   
اين ماه: 93792                              ديروز: 3850                              امروز: 2972

کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت برای تبیان خراسان جنوبی (سال 2019) محفوظ می باشد.