دنیای الکترونیک

 
25
5 راه انتقال فایل بین دو کامپیوتر
چکیده: اگر به دنبال انتقال فایل از یک کامپیوتر قدیمی به کامپیوتر جدید هستید، ما در این مقاله 5 راه برای انتقال سریع و بدون دردسر داده‌هایتان را به شما معرفی خواهیم کرد. وقتی یک کامپیوتر جدید را خریداری می‌کنید، شما می‌خواهید بسیاری از فایل‌هایتان را به آن انتقال دهید. فرقی نمی‌کند که تمام اطلاعات یا تنها اطلاعات مهمتان را م... ادامه »
22
بازاریابی در استارتاپ‌ها
چکیده: بازاریابی محصول، مسئول توسعه موقعیت‌ها، پیام‌ها و توانا کردن تیم‌های بازاریابی و فروش برای اطمینان از هماهنگی و کارآیی مؤثر در جهت ایجاد و استفاده از موقعیت‌ها است.  بازاریابی محصول درواقع زیرمجموعه مدیریت محصول است. کسانی که در شرکت‌های نوپای فناوری کار می‌کنند، می‌دانند که به انجام رساندن کارها بر جایگا... ادامه »
30
حفاظت از دارایی‌های دیجیتال
چکیده: بسیاری از ما دارایی‌های دیجیتالی داریم که نسبت به آنها بسیار بی‌توجه هستیم و فقط زمانی که آن‌ها را از دست می‌دهیم به اهمیت آنها پی می‌بریم. داده‌هایی که می‌توانند از گذشته و خاطرات تلخ وشیرین‌مان تا وضعیت اقتصادی امروز و آینده‌مان را پوشش دهند. هکرها امروزه برای تخلیه انرژی و هیجان هک نمی کنند بلک... ادامه »
19
سرنوشت امضای الکترونیکی در ایران
چکیده: امضای الکترونیکی شامل علامت، تصویر دیجیتال امضای دست‌نویس یا هر نشان الکترونیک اثبات هویت است که مانند امضای دست‌نویس دارای آثار حقوقی احزار هویت امضاکننده سند و التزام وی به مندرجات آن است. این نوع امضا همانند امضای دست‌نویس دارای آثار حقوقی احزار هویت امضاکننده سند و التزام وی به مندرجات آن است. امضای الکترونیک در اغلب قراردادها، ... ادامه »
08
سیم های الماسی در کامپیوتر شما!
چکیده: فیزیکدان ها یک بررسی اولیه روی مسیری که الکترون ها در یک سیم الماسی ریز می چرخند، انجام داده اند و گام دیگری برای نسل جدیدی از دستگاه های محاسباتی برداشتند. کامپیوتر ها از الکترون ها برای فرستادن اطلاعات استفاده می کنند (صفر و یک هایی که اطلاعات بیتی را می سازند) که اساسا حضور یا عدم حضور جریان را نشان می دهند و توسط حرکت الکترون ها شکل می گیرند... ادامه »
18
 کدهای QR چگونه کار می‌کنند؟
چکیده: این روزها، پیدا کردن کد QR در آگهیِ روزنامه، در تحویل کالا به خانه و یا حتی مواد غذایی غیر معمول نیست. این کدهای QR چیستند؟ چگونه کار می‌کنند؟ خوب، اجازه دهید کد QR را رمز گشایی کنیم و برای خود معنی‌اش را پیدا کنیم. آیا می‌دانید که حتّی تقاضا برای یک کد QR (کد پاسخ سریع) محبوبیت زیادی در سال‌های اخیر به‌ دست آورده... ادامه »
18
کارت هوشمند ملی به چه درد می‌خورد؟
چکیده: با پیاده‌سازی طرح کارت ملّی هوشمند، این امکان فراهم می‌شود که خدمات به روشی ساده، سریع و باکیفیت بالاتر به مردم ارائه شوند. این موضوع می‌تواند موجب بهبود سطح کیفی زندگی مردم و بالا بردن سطح رضایت مردم از دولت شود. به گزارش جهان به نقل از دانشجو، کارت ملّی هوشمند به عنوان مقدمه‌ای برای ورود به جامعه اطلاعاتی، می‌تواند موجب ... ادامه »
18
نسل جدید  USBها و مموری‌ها
چکیده: متخصصان فناوری کار روی نسل جدید یو اس بی هایی که دیگر با رابطهای کنونی سازگاری ندارد را آغاز کرده اند تا استفاده از آنها تسهیل شود و امکان تولید دستگاه هایی باریکتر فراهم شود. رابط جدید که تایپ – سی (Type-C) نام دارد و انتظار می رود که ویژگیهای آن تا اواسط سال 2014 نهایی شود. هنوز تصویری از این رابطهای جدید وجود ندارد اما اندازه  Typ... ادامه »
26
فن آوری ضرورتی برای جهاد اقتصادی
چکیده: یكی از دستور العمل های اجرایی برای تحقق جهاد اقتصادی ، تاكید بر تولید علم و تبدیل آن به فن آوری است؛ زیرا از این طریق می توان به تجاری سازی علم دست یافت كه نتیجه آن تولید ثروت و رشد و توسعه اقتصادی خواهد بود. فن آوری، وجهه مادی علم علم  یكی از پدیده های مرتبط با انسان است و لذا دارای دو وجه مادی و معنوی می باشد. هرچند كه جنب... ادامه »
24
پوشک دیجیتالی کودکان هم آمد /عکس
چکیده: در عصر فناوری، پوشکهای بچه هم دیجیتالی شده اند و می توانند عفونت احتمالی مجاری ادراری، سوء کارکرد کلیه و آبزدایی در نوزاد را گزارش کنند. به گزارش خبرگزاری مهر، پوشکهای هوشمندی که رد سلامتی نوزاد را دنبال می کنند توسط یک شرکت تازه کار در نیویورک آمریکا طراحی شده و به همراه یک اپلیکیشن روی تلفنهای هوشمند عرضه می شود که می تواند از طریق آن اطلاعات را... ادامه »
24
بدون کارت از خودپرداز پول بگیرید
چکیده: برداشت وجه بدون کارت از طریق دستگاه‌های خودپرداز بانک مسکن امکان پذیر شد. به گزارش تسنیم، رییس اداره خدمات نوین بانک مسکن، با بیان مطلب فوق افزود: این سرویس برای نخستین بار در کشور و تنها بر روی کارت‌های بانک مسکن قابل اجراست و در مورد کارتهای شتابی صدق نمی‌کند. وی در تشریح چگونگی استفاده از این سرویس گفت: مشتریان با استفاده از شما... ادامه »
11
تلویزیون هوشمند به درد چه کسی می خورد؟
چکیده: تلویزیون های هوشمند از دستورات صوتی و اشاره ای شما پیروی می کنند. اجازه می دهند تا اپلیکیشن های مختلف را روی تلویزیون نصب کنید. اما در نهایت اینها به چه دردی می خورد؟ در نگاه اول این ویژگی ها شاید جذاب به نظر برسند ولی همه ماجرا این نیست.   تلویزیون هوشمند دقیقاً چیست؟ اولین پتنت مربوط به تلوزیون های هوشمند در سال 1994 ثبت شد و کانسپت ... ادامه »
22
محقق ایرانی، رایانه ای کوچکتر از مورچه ساخت
چکیده: یک محقق ایرانی که به عنوان رئیس استراتژی میکروکنترل کننده ها در شرکت فری‌اسکیل فعالیت می کند یک میکروتراشه کوچک ساخته که تنها دومیلیمتر مربع است و دربرگیرنده تمام اجزای یک رایانه کاربردی کوچک است و می تواند نقطه آغاز نوید بخشی برای ساخت رایانه های کوچک باشد. این تراشه با نام KL02 توسط شرکت فری‌اسکیل ساخته شده از هر طرف از اکثر مورچه ها ک... ادامه »
19
آشنایی با اف15 ایگل (2)
چکیده: هر جنگنده ای یا به طور کلی هر هواپیمایی، ویژگی یا خصوصیتی دارد که به وسیله آن برتری خود را بر رقیبانش اثبات می کند. اما جمع شدن تمام ویژگی ها و صفات مطلوب برای یک جنگنده در یک هواپیمای به خصوص، قدری مایه شگفتی است، اما واقعیت هم دارد و این مسئله در هواپیمای جنگنده ی اف-15 ایگل، رویایی حقیقی است.   F-15 با چه تسلیحاتی تجهیز شده است هواپیمای... ادامه »
16
آشنایی با اف 15 ایگل(١)
چکیده:   هر جنگنده ای یا به طور کلی هر هواپیمایی، ویژگی یا خصوصیتی دارد که به وسیله آن برتری خود را بر رقیبانش اثبات می کند. اما جمع شدن تمام ویژگی ها و صفات مطلوب برای یک جنگنده در یک هواپیمای به خصوص، قدری مایه شگفتی است، اما واقعیت هم دارد و این مسئله در هواپیمای جنگنده ی اف-15 ایگل، رویایی حقیقی است.   ::هواپیمایF-15  مشهور به ... ادامه »
اين ماه: 75347                              ديروز: 1                              امروز: 3157

کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت برای تبیان خراسان جنوبی (سال 2019) محفوظ می باشد.