اقتصاد

10
الگوی اقتصاد ایران آمریکاست
چکیده: منشا دقیق الگوی اقتصادی ایران در دو دهه و نیم اخیر، آمریکا یعنی اقتصاد نخبه‌گرای نولیبرال بوده. ما هشدار داده بودیم پیش‌برد چنین سیاستی چه وضعی را برای آموزش، بهداشت و... ایجاد خواهد کرد ولی مسئولان هیچ توجهی به این هشدارها نکردند. یک موقعیت اقتصادی به‌تنهایی و به‌خودی خود یک موقعیت اقتصادی نیست بلکه جنبه‌های دیگری ر... ادامه »
03
بانک و بانکداری تحفه غربی‌ها نیست
چکیده: آلمان چگونه با "تحریم ربا" اقتصاد خود را نجات داد؟ تعابیری مانند "تحریم ربا" ربطی به مسلمان بودن یا نبودن افراد ندارد. حتی بسیاری از کشورهای غیر اسلامی تحریم ربا را تجربه کرده و به رشد بسیار بالایی دست یافته اند. امروزه همه انسان ها به نوعی ناگزیر از ارتباط با بانک ها هستند؛ اما بسیار دیده می شود که بانک ها از این اعتماد مردم سوء استفاده می کنن... ادامه »
31
نظام مالی اسلام را چگونه‌‌ می‌توان در جامعه نهادینه کرد؟
چکیده: موسویان در محضر رهبر انقلاب مطرح کرد؛ واقعا زیبنده‌ی نظام جمهوری اسلامی ایران نیست که بعد از حدود ۳۴ سال از اجرای قانون عملیات بانکی بدون ربا، همچنان نظام بانکی ما متهم به ربوی و غیر شرعی بوده باشد به گونه‌ای که حتی از طرف بزرگان دین متهم بشود. چندی قبل در دیدار جمعی از استادان، نخبگان و پژوهشگران دانشگاه‌ها با رهبر معظم ان... ادامه »
01
پولشویی چیست؟
چکیده: پولشویی فرآیندی است که در راستای آن، در اصطلاح پول کثیف به پول تمیز و یا ثروتی که در ظاهر از راه‌های مشروع و قانونی به دست آمده است، تبدیل می‌شود. زمانی که فرد، جرمی (قاچاق کالا، مواد مخدر، کلاهبرداری و…) مرتکب می‌شود و از طریق آن جرم، اموالی را به دست می‌آورد، همواره به‌دنبال راهی برای پنهان کردن ماهیت و منشا... ادامه »
24
استفاده از ارز دیجیتال در گردشگری
چکیده: بسیاری از مردم در سراسر جهان دارای این پول هستند و بسیاری از این افراد در سراسر جهان سفر می‌کنند، بنابراین منطقی است که ما جهت دریافت این ارزهای دیجیتالی برنامه‌ریزی کنیم. این آغاز کاری است که ما را امیدوار می‌سازد تا در تمامی کسب‌وکارهای خود از این ارزها استفاده کنیم. برای اولین بار یکی از خطوط هوایی بین‌المللی که به&... ادامه »
11
استراتژی تولید ارز دیجیتال
چکیده: بانک مرکزی و یا جمعی از نهادهای اقتصادی کشور، باید استراتژی مشخصی برای فعالیت در حوزه بلاک جین داشته باشند و همچنین اقدامات فنی هدفمند، با توجه به نیاز تعریف شده، آغاز شود. برای استفاده از فناوری بلاک چین یا عرضه ارزهای دیجیتال، پیش و بیش از آنکه نیازمند طی مراحل فنی باشیم، باید استراتژی و متولیان امر مشخص شوند. پشتیبانی از یک ارز دیجیتال م... ادامه »
13
تحول در ارز دیجیتال
چکیده: به گفته تیم دراپر، سرمایه‌دار بزرگ و یکی از علاقه‌مندان بیت کوین، زودتر از آنچه که فکرش را بکنید، از ارزهای دیجیتال برای خرید اقلام روزمره استفاده خواهد شد. دراپر در کنفرانس Blockchain Connect که در سانفرانسیسکو برگزار شده بود، در خصوص آینده ارزهای دیجیتال سخنان جالبی را بیان کرد. در پنج سال آینده، اگر به یک استارباکس یا مک دونالد... ادامه »
04
رواج قارچ‌گونه ارزهای دیجیتالی
چکیده: موضوع پول‌شویی، امری است که اکثر دولتمردان کشورهای مختلف جهان با آن روبرو بوده و تمام توان خود را برای مبارزه با این فساد مالی به‌کار گرفته‌اند، اما هر روز شاهد میان‌بری جدید در این حوزه هستیم. دیگر امروزه کم‌تر کسی را مشاهده می‌کنیم که نام "بیت کوین" (Bitcoin) را نشنیده باشد. ارزی دیجیتالی و فراگیر، که طی چند ماه گ... ادامه »
24
اقتصاد در دامی به نام دامپینگ
چکیده: پدیده هایی همانند دامپینگ در حوزه اقتصادی مشکلاتی را به وجود می آورد در نتیجه باید راهکارهای مناسب را برای مقابله با آن اتخاذ نمود. رونق اقتصادی در دنیای امروزی نیازمند به کارگیری معیارهای متفاوتی است که اگر می خواهیم این بخش مهم کشور را به سمت توسعه پایدار ببریم باید با استفاده از راهکارهای درست برای مقابله با تهدیدات بالقوه که با اشکال مختلفی نم... ادامه »
21
مبارزه با پولشویی یا تحریم ویروسی ایران؟
چکیده: طبق بند‌های ۲۱ و ۳۱ قانون FATF، نهادها، بازیگران و شرکت‌های غیرتحریمی ایران در صورت مراوده و مبادله مالی با شرکت‌های تحریم شده ایرانی، در فهرست سیاه بانک‌های خارجی قرار می‌گیرند. به گزارش خبرگزاری میزان، «ما به هر آنچه در چارچوب قوانین‌مان باشد عمل می‌کنیم. مقابله با تروریسم و پول‌شویی در چارچوب&zw... ادامه »
03
داعشی های وطنی این بار در بازار تهران !
چکیده: مسئولان اقتصادی، اقتصاد مقاومتی را جدّی بگیرند. تولید داخلی، منع واردات، جلوگیری از قاچاق؛ اینها آن اوّلی ‌هایش است. امسال سال اشتغال است. الان هم ما در واقع در نیمه‌ی دوّم سال هستیم؛ یعنی بیش از نیمی از سال گذشته. در زمینه‌ ی اشتغال و در زمینه ‌ی تولید داخلی و تولید ملّی، فعّالیّت ها باید افزایش پیدا کند؛ باید مضاعف بشود، عقب&z... ادامه »
02
عاقبت اقتصاد پسا برجام
چکیده: اگرچه کشورهای غربی به رهبری آمریکا پس از پایان توافق هسته‌ای با ایران بطور کامل پایبند تعهداتشان نبودند اما باید گفت که با همین روند بسیاری از شرکت‌های بزرگ نفتی، خودرو سازی، تجاری و... با توجه به بازار مناسب، موقعیت استراتژیک و توانمندی ایران، رغبت بالایی برای سرمایه‌گذاری در زیرساخت‌های اقتصادی ما از خود نشان داده‌اند&zwn... ادامه »
31
کلید قفل "اقتصاد مقاومتی"
چکیده: رشد و توسعه اقتصادی نیازمند توجه ویژه به همه ظرفیت های آن از جمله صنایع خرد و کلان است در نتیجه به منظور توسعه پایدار باید اقصاد را از وضعیت تک محصولی به سمت چند محصولی ببریم. سال هاست که متخصصان دنیای اقتصادی هر وقت با واژه تک محصولی روبرو می شود یاد نفت و ذخایر انرژی می افتند و همواره به دنبال راهکاری برای برون رفت از این نوع اقتصاد و توسعه سایر... ادامه »
11
بحران درصندوق بیمه بیكاری
چکیده: عملكرد صندوق بیمه بیكاری و تعهدات وسیع، میزان و طول مدت مقرری و تدوین قانون بدون توجه به وضعیت اقتصاد كشور و بازار كار، چالش‌هایی را در این حوزه ایجاد كرده است. به طوری ‌كه صندوق بیمه بیكاری را در سال‌های متمادی با بحران منابع مالی مواجه كرده و مصارف صندوق بر منابع از سال ١٣٨١ به بعد پیشی گرفته است. این درحالی است كه منابع حمایت از ب... ادامه »
11
چکیده: یک کارشناس بازار کار با اشاره به نرخ بیکاری 6.5 درصدی آلمان، گفت: بیکاری در کشور زمانی تک رقمی می شود که جویندگان کار و فارغ التحصیلان دانشگاهی سر کار بروند. حمید حاج اسماعیلی اظهار کرد: با توجه وضعیت بازار کار و بیکاری فارغ التحصیلان، شرایط تک رقمی کردن نرخ بیکاری ظرف دو سال آینده را نداریم. وی افزود: در حال حاضر که نرخ بیکاری 10.5 درصد اع... ادامه »
11
بیکاری به چه شرطی تک رقمی می شود؟
چکیده: یک کارشناس بازار کار با اشاره به نرخ بیکاری 6.5 درصدی آلمان، گفت: بیکاری در کشور زمانی تک رقمی می شود که جویندگان کار و فارغ التحصیلان دانشگاهی سر کار بروند. حمید حاج اسماعیلی اظهار کرد: با توجه وضعیت بازار کار و بیکاری فارغ التحصیلان، شرایط تک رقمی کردن نرخ بیکاری ظرف دو سال آینده را نداریم. وی افزود: در حال حاضر که نرخ بیکاری 10.5 درصد اع... ادامه »
05
کلاف سردرگم قاچاق کالا
چکیده: درحالیکه کارشناسان اقتصادی معتقدند حجم واقعی اقلام قاچاق به کشور ۲۰ میلیارد دلار تخمین زده می شود، سخنگوی ستاد مبارزه با قاچاق کالا از ۱۲.۶ میلیارد دلار قاچاق کالا به کشور دفاع می کند. به گزارش تبیان به نقل از خبرگزاری مهر، فرید موسوی نماینده مجلس و نایب رئیس کمیسیون اقتصادی گفت: کشور ما از سال های دور با پدیده قاچاق همراه بوده و سال ۱۳۱۲ اول... ادامه »
30
قاچاق، جام زهرِ اقتصاد مقاومتی
چکیده: پدیده قاچاق به عنوان معضلی برای اقتصاد، همواره دغدغه اصلی این حوزه بوده، اگرچه راهکارهای مقابله‌ای برای جلوگیری از آن همواره وجود داشته اما خوشبختانه هنوز نتوانسته جانِ این پدیده را بگیرد. از قدیم و الیام هرگاه به نمودراهای توسعه اقتصادی نگاه می شده هموراه پدیده ای به نام قاچاق کالا مانعی برای رشد صنعت و و نظام اقتصادی بوده است به طوری که رشد... ادامه »
24
تأثیر اقتصاد چینی در اقتصاد مقاومتی
چکیده: کشور چین به عنوان یکی از بزرگترین اقتصادهای بین المللی با توجه به شرایط داخلی حالا از مسیر تولید کالای صرف فاصله گرفته و به سمت سرمایه گذاری های اقتصادی روی آورده است لذا توجه به این امر می تواند برای اقتصاد ما برگ برنده باشد. سطع نفوذ اقتصادی این کشور 1 میلیارد و 300 میلیون نفری با حدود 183 میلیارد دلار درآمد حاصل از صادرات صرفأ در یک ماه تقریبأ ... ادامه »
14
حلقه‌ی مفقوده اشتغال و اقتصاد مقاومتی
چکیده: رسیدن به توسعه اقتصادی و ایجاد اشتغال همواره با چالش‌هایی روبرو بوده لذا با‌توجه به موقعیت استراتژیک ایران و وفور نعمت‌های خدادادی نظیر نفت، گاز، معادن و... شاید وضعیت ایجاد شغل در کشور ما روند چندان مناسبی نداشته باشد. همواره اصلی ترین هدف اقتصاد و بنگاه های اقتصادی را می توان ایجاد اشتغال دانست چراکه برای رسیدن به این امر طرح های ... ادامه »
صفحه 1 از 6اولين   قبلي   [1]  2  3  4  5  6  بعدي   آخرين   
تاکنون: 158540             این ماه: 82194         دیروز: 2200         امروز: 1003

کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت برای تبیان خراسان جنوبی (سال 2018) محفوظ می باشد.