اجتماع

19
بهترین راهکار برای تضعیف آسیب‌های اجتماعی
چکیده: از نظر اسلام، ارزش‌های اجتماعی تنها زمانی موجه هستند که مغایرتی با اصول و احکام دین نداشته باشند هرچند اسلام فراتر از مغایرت، به دنبال شرایطی است که ارزش‌ها و عادات اجتماعی با اصول و احکام اسلامی منطبق باشند. بخش اول: آیا قوانین در پیشگیری از آسیب های اجتماعی تاثیر دارند؟ بحث ما در بخش اول این جلسه، بر سر این است که چه میزان قوانین، مقر... ادامه »
01
جرائم مربوط به مواد مخدر در راس جرایم کیفری/ دعاوی خانوادگی بیشترین فراوانی را در موضوعات حقوقی در استان دارد
چکیده: علیرضا صیفی مدیر کل دادگستری خراسان جنوبی ظهر امروز در سخنرانی پیش از خطبه های نماز جمعه این هفته، اظهار کرد: هفته قوه قضائیه را پیش رو داریم و ۷ تیرماه سالروز شهادت شهید بهشتی و۷۲ تن از یاران باوفایش است.   وی با بیان اینکه شخصیت شهید بهشتی بر هیچ کس پوشیده نیست، افزود: شهید بهشتی در زمان حیات خود بر امور مسلط و اندیشه‌اش فراتر از عصر ... ادامه »
31
تفکر دهه 60، تفکر حفظ میز نبود!
چکیده: دهه شصتی‌ها اصغر توسلی را خوب به یاد دارند، بخصوص علاقه مندان به سینما که هر هفته پای برنامه «جُنگ هنر هفته» می‌نشستند تا او در کسوت مجری بر صفحه تلویزیون ظاهر شود و اخبار فرهنگی و هنری را برایشان بگوید و آنها را بیشتر با سینمای ایران و جهان آشنا کند. توسلی که از پنج سالگی فعالیت در رادیو مشهد را شروع کرده و دنیای رسانه... ادامه »
30
پشت پرده‌ی وقایع کازرون
چکیده: اندک جمعیتی که در نقاط مختلف کازرون تجمع کرده بودند با سر دادن شعارهایی انحرافی و به آتش کشیدن یکی از مقرهای پلیس کازرون، برای نخستین‌بار اعتراضات این شهرستان را به خشونت کشاندند. حمله مردم به پاسگاه پلیس، که خود جرمی مشهود است؛ به ظاهر برای آزادی برخی از دستگیرشدگان، صورت گرفت که منجر به دفاع نیروهای انتظامی از این پایگاه و ایجاد درگیری بین م... ادامه »
30
راهکاری برای فقر زدایی
چکیده: فقر پدیده‌ای آسیب‌زا برای جامعه است که اگر با راهکارهای هدفمند و کلان به مبارزه با آن پرداخته نشود، قطعأ مشکلات عمیقی را برای ساختار اجتماعی پدیدار خواهد ساخت و موجب شکاف طبقاتی و نارضایتی عمومی خواهد شد. هرگاه صحبت از افزایش غبار فقر بر چهره‌ی جامعه به میان می‌آید، نگاه‌ها به سمت و سوی دولت و مسئولین می‌چرخد که... ادامه »
30
خانه‌ای امن، برای زنان ناامن!
چکیده: خانه‌ای در بین تمام خانه‌های دیگر، مکانی که آدم‌ها به آن پناه می‌برند؛ زنانی که گذشته دردناک و تلخی در تعقیب‌شان است و از هراس آن، به خانه‌های امن پناه برده‌اند. هرگاه واژه‌ی "خانه" به گوش می‌رسد، در ذهن هر فردی؛ مکانی امن و مملو از آرامش تداعی می‌شود اما چه تلخ و دردناک است که این مامن آرامش... ادامه »
18
ثبت نام بیش از 74 هزار نفر در حج 97
چکیده: مدیرکل روابط عمومی و امور بین الملل سازمان حج و زیارت از نهایی شدن ثبت نام بیش از 74 هزار نفر در کاروان های حج سال 97 تا کنون خبر داد. ثبت نام 74 هزار و 500 نفر در کاروان های ویژه حج 97  تا امروز هجدهم فروردین ماه نهایی شده است. ثبت نام از دارندگان فیش های حج در کاروان های حج سال 97 تا تکمیل شدن ظرفیت نهایی همچنان ادامه دارد. اولین ... ادامه »
13
قلب زینب صَبور وَ روز سیزده بدر!
چکیده: ما در آن روز – سیزده به‌در را می‌گویم- چه خواهیم کرد؟ فارغ از ریشه تاریخی این روز، به سیره محبین و عُشاق رفتار کنیم؟ یا به سیره بنی امیه؟! زندگی مملو از خوشی‌ها و سختی‌هاست. لیکن  به راستی که در تاریخ حیات بشری، هیچ کس به اندازه انبیاء و اوصیاء رنج و مشقت نکشیدند. گویا این قاعده‌‌ای جاری در هستیِ جهان است... ادامه »
07
آگاهی از احوال مردم زیربنای شناخت و حل مشکلات دینی جامعه
چکیده: روزگار برمظلومان به سختی می گذرد و آنان برای زندگی به هزینه ای دسترسی ندارند و کسی را نمی یابند که ... امام رضا«ع»:ویَسألُ الناسَ عَمّا فی الناسِ... پیامبر (ص) از مردمان درباره ی آنچه درمیان ایشان می گذشت می پرسید... خبرگیری از حال مردم و اوضاع جامعه ازخود مردم (نه تکیه به آمارها و گزارش های ادارات ومسئولان) سیره ی پیامبر است؛ تا آ... ادامه »
30
رانندگی ایرانی،متناقض دین
چکیده: مدل رانندگی ایرانی یکی از تناقض های عجیب در فرهنگ عمومی ماست. ما از طرفی به داشتن یک فرهنگ غنی هم از جهت ایرانی بودن و هم از جهت اسلامی بودن به خود مفتخریم و غرب را به دلیل انحطاط فرهنگی نکوهش می کنیم ولی از آن طرف برخی از رفتارهای اجتماعی ما معادلات را به هم می زند. یکی از این رفتارهای اجتماعی سوال برانگیز مدل رانندگی ما ایرانی هاست. سبک... ادامه »
29
تفاوت‌های سقط‌درمانی با سقط‌های غیرقانونی
چکیده: سقط درمانی با سقط غیرقانونی تفاوت دارد، شاید به دلیل آمدن کلمه "سقط" در عبارت "سقطِ درمانی" این سوءتفاهم پیش می‌آید. افزایش درخواست سقط ...! این قبیل تیترها را در مطبوعات کم نمی بینیم و مخاطب هم طبیعتا، این اطلاعات را در ذهن خود، با سقط غیرقانونی، معادل‌سازی می‌کند، در حالی که این چنین نیست. به گزارش ایسنا به نقل از پزشکی قانونی، ... ادامه »
29
دختران معتاد نشوند
چکیده: در دو دهه اخیر به خصوص در تهران اعتیاد زنان به مواد مخدر از قبیل سیگار، مشروب، كراك و شیشه افزایش یافته است كه عمده‌ترین دلیل گرایش زنان به مواد مخدر ناكامی‌های آنان در ازدواج و در دسترس بودن مواد مخدر است. برخی از زنانی كه به عنوان معتاد به مواد مخدر در جامعه شناخته می‌شوند، دخترانی هستند كه در سنین نوجوانی و جوانی آشنایی‌شا... ادامه »
28
مد شب نشینی های حرام!
چکیده: این روزها نیز، میزان مصرف مشروبات الکلی در ایران رو به افزایش دارد و مصرف این مشروبات در مهمانی ها و حتی گعده های معمولی به یک «مد» تبدیل شده است! میگساری و مشروب خواری یکی از معضلات قدیمی جوامع و یکی از آفت های کهن و تاریخی تعالی بشر به شمار می رود. این روزها نیز، میزان مصرف مشروبات الکلی در ایران رو به افزایش دارد و مصرف این مشروبات ... ادامه »
28
نماینده ولی فقیه در خراسان‌جنوبی: برخی در مورد مسائلی نظریه‌پردازی می‌کنند که اهلیت آن را ندارند
چکیده: نماینده ولی فقیه در خراسان‌جنوبی خطاب به کسانی که نظریه‌پردازی در مسائلی می‌نمایند که اهلیت ندارند گفت: این همه رکود و بی‌عدالتی که کارشان است چرا به این موضوعات نمی‌پردازند و برای مردم نظریه‌پردازی می‌کنند. آیت‌لله سید علیرضا عبادی نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی در جمع طلاب و روحانیون ... ادامه »
25
به یاد دریانوردان نفتکش سانچی
چکیده: نفتکش ایرانی سانچی پس از حدود 8 روز سوختن بر روی آب صبح 24 دی، به طور کامل در آب‌های چین غرق شد. واکنش هنرمندان به این اتفاق تلخ را می خوانید: بعد از اتفاق تلخی که برای نفتکش ایرانی سانچی افتاد هنرمندان در صفحات اجتماعی خود برای ابراز همدردی پیام هایی منتشر کردند: شهاب حسینی: از دست رفتن سی و دو خدمه کشتی سانچی در دل اقی... ادامه »
16
ازدواج استیجاری!
چکیده: بروز و ظهور انواع ازدواج‌های نامتعارف همچون ازدواج استیجاری در جامعه باعث ایجاد شکافی عمیق بین جوانان و تشکیل خانواده گشته که در کوتاه مدت به متزلزل سازی این بنیان مقدس منجر خواهد شد. ازدواج سفید، ازدواج ساندویچی، ازدواج رنگین کمانی و حالا ازدواج استیجاری!. ازدواج استیجاری چند سالی است که در ایران مشاهده می‌شود و دلیل نام گذاری آن، ا... ادامه »
15
حاشیه نشینی آبستنی برای معضلات اجتماعی
چکیده: افزایش آمارهای حاشیه نشینی در شهرها به دلیل فقر و نبود امکانات کافی می‌تواند معضلات اجتماعی تازه ای در ساختار جامعه ایجاد کند که بهبود وضعیت آن نیازمند توجه بیشتر است. تعدادشان کم نیست، عده ای در شهرهای بزرگ زندگی می کنند و بسیاری از آنها در بخش های حاشیه ای و فراموش شده میان زرق و برق همین کلان شهرها در حال گذران زندگی هستند. بسیاری از کار... ادامه »
25
افزایش 15 درصدی قیمت نان در خراسان‌جنوبی
چکیده: رئیس اتاق اصناف خراسان جنوبی گفت: قیمت نان تا 15 درصد افزیش پیدا می‌کند. مرتضی یزدان شناس،رئیس اتاق اصناف خراسان جنوبی، در گفتگو با خاورستان، خبرهای شنیده شده مبنی بر افزایش قیمت نان را تایید کرد.   وی افزود: با توجه به اینکه از سال 91 تاکنون در قیمت نان تغییری نداشته ایم و قیمت نان ثابت بوده است الان بعد از چند سال، ... ادامه »
24
ضرورت جلوگیری از خام فروشی در معادن خراسان‌جنوبی
چکیده: معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استاندار خراسان جنوبی گفت: بر اساس تاکید استاندار خراسان جنوبی باید از همه امکانات موجود در راستای جلوگیری از خام فروشی محصولات معدنی در استان جلوگیری شود تا ضمن ایجاد ارزش افزوده،شاهد اشتغالزایی بیشتری در این خصوص در استان باشیم. بی بی عصمت سرفرازی معاون اقتصادی استاندار خراسان جنوبی عصر چهارشنبه در بازد... ادامه »
23
چه چیزی از زلزله خطرناک تر است؟
چکیده: چه چیزی از زلزله خطرناک تر است؟ زلزله‌ای که بخش‌هایی از عراق و ایران را تکان داد یکی از نیرومندترین زلزله‌های این سال‌هاست اما پدیده‌ای هست که می‌تواند خطرناک‌تر از هر زلزله‌ای باشد. به گزارش تبیان به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان؛ در پی رخداد زلزله‌ی اخیر که یکی از نیرومندترین زمین لرزه‌های این ... ادامه »
صفحه 1 از 14اولين   قبلي   [1]  2  3  4  5  6  7  8  9  10  بعدي   آخرين   
تاکنون: 158517             این ماه: 82171         دیروز: 2200         امروز: 980

کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت برای تبیان خراسان جنوبی (سال 2018) محفوظ می باشد.